CW The 100 - 1. Sezon Yorumları

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Jasper'ın vücüduna mızrak saplandı ama alet edavat olmadan ameliyatsız ayağa kalkması saçmaydı. Yaşadıkları görülsün diye Ark'a füze gibi şey gönderdiler. Nerden buluyorlar bu kadar çok malzemeyi? Daha birçok mantıksızlıklar mevcut. :)
Benimde bulduğum mantık hataları var. İzlerken sürekli düşünüyorum.
Senin sorularına gelince Jasper'ı dünyalılar iyileştirdi sonra bizimkilerde baktı ona. Sağlık malzemeleri bizimkilerde varmış. Dünya'ya gönderilirken uzay aracında sağlık malzemeleri varmış diye biliyorum. :X
O füze olayı da sanırım Raven'den çıktı. Ama oda Uzay aracında olsa diyelim bizimkiler 5 bölüm boyunca akıl ederlerdi kullanmayı. Eee Raven'in uzay aracında da füze yoktu. Sanırım dizide bazı şeyleri ayrıntılı işlemiyorlar. :D

Benim dizide genel olarak bir sorun bulduğum kısım ise. Bu 100 kişi Dünya'yı daha önce hiç görmemiş ve Ark'ta doğmuşlar. Eyvallah orada eğitim almışlardır Dünya hakkında ama bunlar dünya'ya inince sanki eskiden de yaşamışlar havasındalar. Mesele ilk bölümlerde dünya'da zorlanabilirlerdi. Bir burun kanaması bir mide bulantısı filan.Temiz oksijen çarpabilir bunları. Ama bunlar önceden de yaşamışlar gibi davranıyorlar.
Mesela biz Mars'a gitsek ilk zorlanırız yeni şeyler görüyoruz çünkü. Ama bunlar öyle bir şey yok. :D

@sürgünüm @Harunnnn60 abi 9.bölüme kadar dayanın bir sonra baya güzelleşecek :X

@sürgünüm abi alet yok derken :X
Yok bırakmam sardı beni. :D

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x5

Bugün izlemiştim. Normal bir bölümdü. :X

300 insanın ölmesi etkileyiciydi. Ölmez dedim ama öldürdüler.

Finn büyük ayıp etti ama Clarke'nin yerinde olsam var ya onu
çok pis benzetirdim. :T: Kız yine iyi sabırlı.

Bellamy seviyorum bazen göz göre göre saçma hareketler yapıyor. Neyse favori karakterim o.:X

Onun kız kardeşine ne olacak acaba. :X

8.0

@sürgünüm

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Senin sorularına gelince Jasper'ı dünyalılar iyileştirdi sonra bizimkilerde baktı ona. Sağlık malzemeleri bizimkilerde varmış. Dünya'ya gönderilirken uzay aracında sağlık malzemeleri varmış diye biliyorum. :X
O füze olayı da sanırım Raven'den çıktı. Ama oda Uzay aracında olsa diyelim bizimkiler 5 bölüm boyunca akıl ederlerdi kullanmayı. Eee Raven'in uzay aracında da füze yoktu. Sanırım dizide bazı şeyleri ayrıntılı işlemiyorlar. :D

Benim dizide genel olarak bir sorun bulduğum kısım ise. Bu 100 kişi Dünya'yı daha önce hiç görmemiş ve Ark'ta doğmuşlar. Eyvallah orada eğitim almışlardır Dünya hakkında ama bunlar dünya'ya inince sanki eskiden de yaşamışlar havasındalar. Mesele ilk bölümlerde dünya'da zorlanabilirlerdi. Bir burun kanaması bir mide bulantısı filan.Temiz oksijen çarpabilir bunları. Ama bunlar önceden de yaşamışlar gibi davranıyorlar.
Mesela biz Mars'a gitsek ilk zorlanırız yeni şeyler görüyoruz çünkü. Ama bunlar öyle bir şey yok. :D

Bu kadar detaylı izlemeye gerek var mı? Neticede bilim kurgu elbette bir yerde açık verecek hatta bu dizi fantastik kategorisine de giriyor sitelerde. :D

Diziyi beğenmeyenler kitabını okuyabilir The 100'ün 2 ciltlik kitabı var. :X

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Bu kadar detaylı izlemeye gerek var mı? Neticede bilim kurgu elbette bir yerde açık verecek hatta bu dizi fantastik kategorisine de giriyor sitelerde. :D

Diziyi beğenmeyenler kitabını okuyabilir The 100'ün 2 ciltlik kitabı var. :X
İster istemez aklıma bu sorular geliyor ama dizeden memnunum genel olarak. :D

GreatOttoman

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,738
Puanı
361

Uzayda yaşadıkları için radyasyona bağışık hale gelmişler o yüzden bir şey olmuyor. İleride anlatıyorlar dizi de saçmalık yok bence. :D

GreatOttoman

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,738
Puanı
361
Saçma demedim bazı kurgusal şeyler bazen örtüşmüyor. :D Bu sadece bu dizide değil bazı dizilerde de var. :D
İşte ben de diyorum ki sabırla izle ilerledikçe anlatıyorlar öyle şeyleri.

Sen de mi izliyordun? Hiç yorumunu görememiştim. :D 3. sezonda yorumlaşırız. :A
Ben 2 günde 1. sezonu bitirince üşendim tek tek yorum yazmaya ama izliyorum hatta şuan en favori dizim diyebilirim. :D

GreatOttoman

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,738
Puanı
361
İzleyeceğim sardı beni. :D Ama şöyle daha Bellaamy tarzında karakterler olsa daha iyi olur. Jasper, Fınn , Japon bunlar ne ya. :F
Japon filan hep mühendis yani öyle büyük suçlu değil çoğu. Rejim çok katı olduğu için en ufak bir şey de hapse atmışlar.

Lincoln var onu sevmedin mi ben ilk gördüğümde çok sevmiştim. :D

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
İşte ben de diyorum ki sabırla izle ilerledikçe anlatıyorlar öyle şeyleri.

Ben 2 günde 1. sezonu bitirince üşendim tek tek yorum yazmaya ama izliyorum hatta şuan en favori dizim diyebilirim. :D
2 günde mi izledin gerçekten yoksa lafın gelişi mi öyle dedin. :D 2 günde nasıl izledin ya. .ss Benim 1 ay kadar sürmüştür herhalde ama bölümler cidden çok heyecanlı izledikçe izleyesin geliyor keşke 23 bölüm olsa, kısa sürüyor. :(

GreatOttoman

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,738
Puanı
361
2 günde mi izledin gerçekten yoksa lafın gelişi mi öyle dedin. :D 2 günde nasıl izledin ya. .ss Benim 1 ay kadar sürmüştür herhalde ama bölümler cidden çok heyecanlı izledikçe izleyesin geliyor keşke 23 bölüm olsa, kısa sürüyor. :(
Valla ben de anlamadım 2 günde bitti. :D

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x6

İdare eder bir bölümdü. Ama kötü de değildi kesinlikle. :)

Clarke ve Raven arasındaki aşk savaşı Finn'in yaralanamasıyla durulur bir süre heralde. :)

Yerliler bayağı bir gizem yaratıyor. Konuşma da konuşmuyorlar dertleri ne bir anlasak? :)

Bellamy'e fazla yükleniyorlar. Octavia saçmaladı. Bellamy onun mutlu olması için, korumak için herşeyi yaptı kızın söylediklerine bak.
7.5/10

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x6

Dizide bazı boşluklar dolduruldu buna çok sevindim. :)

Bellamy neden bu kadar kardeşini koruyor demiştik sebebi anlaşıldı. Yine kız kardeşi niye bu kadar yerinde durmuyor demiştim meğersem kız senelerce kapalı kalmış ee tabi dışarı çıkınca acısını çıkaracak. :D

Clarke hiç normal tepkiler vermiyor ben olsam Finn bir güzel döverdim yine Raven'de çok tepki vermedi. Adam 2 kızı parmağında oynatıyor kızlar hala olaya karşı büyük tepki vermiyor. :)) Yada biz türk dizilerine alıştığımız için bize saçma geliyordu. :)):

8.0

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x7

Uzay gemisindekilerin derdi de beni gerdi. Hiç sıkıntıları bitmiyor. :)

2300 kişiden 700'ü dünyaya inebileceğine göre toplu katliam yakındır. Belki zamanla bir çözüm yolu bulunabilir yine kesin konuşmamakta fayda var. :)

Dünyalı adam ne ara Octavia'ya bu kadar aşık oldu. Bu kız onun ellerini çözer, sonra sülalesini toplayıp bizimkileri gebertmesinler? :)

Bellamy benim gibi merhametsiz ve acımasız. Kendime en yakın bulduğum karakter. Ben de dağ da öldürdüğümüz 2 PKK'lını kasatura ile başlarını kesmiştim. Tabii bizim zamanımızda teröristleri ailelerine teslim etme gibi bir şey söz konusu değildi. Bırakırdık öylece leşlerini kim yerse yesin.
7.5/10

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x7

Uzay gemisindekilerin derdi de beni gerdi. Hiç sıkıntıları bitmiyor. :)

2300 kişiden 700'ü dünyaya inebileceğine göre toplu katliam yakındır. Belki zamanla bir çözüm yolu bulunabilir yine kesin konuşmamakta fayda var. :)

Dünyalı adam ne ara Octavia'ya bu kadar aşık oldu. Bu kız onun ellerini çözer, sonra sülalesini toplayıp bizimkileri gebertmesinler? :)

Bellamy benim gibi merhametsiz ve acımasız. Kendime en yakın bulduğum karakter. Ben de dağ da öldürdüğümüz 2 PKK'lını kasatura ile başlarını kesmiştim. Tabii bizim zamanımızda teröristleri ailelerine teslim etme gibi bir şey söz konusu değildi. Bırakırdık öylece leşlerini kim yerse yesin.
7.5/10
Şimdi izleyeceğim bende. :D Günün yorgunluğunu atmam lazım. :)