MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
OLDU BE OLDU... ARTIK TARİH YENİDEN YAZILACAK... 13. ROLAND GARROS'U KAZANDI. BİR TURNUVAYI EN ÇOK KAZANAN TENİSÇİ... 4. KEZ BİR GRAND SLAM'İ SET KAYBETMEDEN KAZANAN İLK TENİSÇİ. VE 20. GRAND SLAM'İNİ KAZANDI... ARTIK GERİSİ TARİH...

• Harika
Reactions: 12.Adam

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,338
Puanı
1,060
OLDU BE OLDU... ARTIK TARİH YENİDEN YAZILACAK... 13. ROLAND GARROS'U KAZANDI. BİR TURNUVAYI EN ÇOK KAZANAN TENİSÇİ... 4. KEZ BİR GRAND SLAM'İ SET KAYBETMEDEN KAZANAN İLK TENİSÇİ. VE 20. GRAND SLAM'İNİ KAZANDI... ARTIK GERİSİ TARİH...
Son seti kaçırdım, o sırada yemek yiyordum.

• Üzücü
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Onun adı Rafael NADAL... O toprak gördü mü ne yapar eder kazanır... Gerçekten mükemmel bir maçtı, izlerken çok keyif aldım... Kazananın yine Nadal olması Roland Garros öncesi 21. Grand Slam şampiyonluğu için umudumu iyice artırdı... Onun dışında bu maçın önemi 36. Masters şampiyonluğunu alarak Djokovic ile eşitlemesi ve karşılıklı maçlarda 29 28'e ulaşması ve iyice yaklaşması oldu. Roland Garros'ta olası bir eşleşmede eşitliği sağlamasını isterim...

Onun dışında bayanlarda son 2 yıldır çılgınca takip ettiğim IGA Swiatek dün çok epik bir galibiyet aldı. O da Nadal gibi doğuştan toprakçı olduğunu gösterdi. 2020 Ekim'de 19 yaşında ilk Grand Slam'i Roland Garros'u kazanıp herkesi çok şaşırtmıştı. Set vermeden epik bir oyunla kazanmıştı o turnuvayı... Burada Roma'da finalde inanılmaz bir performansla oyun vermeden, neredeyse sayı vermeden eski dünya 1 numarası Pliskova'yı 6-0 6-0'la yenerek ilk Masters 1000 turnuvasını kazandı... Onun da bir efsanenin doğuşu gibi kariyerini böyle takip etmek heyecanlı olacak... Her turnuvasını takip edeceğim fırsatım oldukça...

• Harika

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,338
Puanı
1,060
Onun adı Rafael NADAL... O toprak gördü mü ne yapar eder kazanır... Gerçekten mükemmel bir maçtı, izlerken çok keyif aldım... Kazananın yine Nadal olması Roland Garros öncesi 21. Grand Slam şampiyonluğu için umudumu iyice artırdı... Onun dışında bu maçın önemi 36. Masters şampiyonluğunu alarak Djokovic ile eşitlemesi ve karşılıklı maçlarda 29 28'e ulaşması ve iyice yaklaşması oldu. Roland Garros'ta olası bir eşleşmede eşitliği sağlamasını isterim...

Onun dışında bayanlarda son 2 yıldır çılgınca takip ettiğim IGA Swiatek dün çok epik bir galibiyet aldı. O da Nadal gibi doğuştan toprakçı olduğunu gösterdi. 2020 Ekim'de 19 yaşında ilk Grand Slam'i Roland Garros'u kazanıp herkesi çok şaşırtmıştı. Set vermeden epik bir oyunla kazanmıştı o turnuvayı... Burada Roma'da finalde inanılmaz bir performansla oyun vermeden, neredeyse sayı vermeden eski dünya 1 numarası Pliskova'yı 6-0 6-0'la yenerek ilk Masters 1000 turnuvasını kazandı... Onun da bir efsanenin doğuşu gibi kariyerini böyle takip etmek heyecanlı olacak... Her turnuvasını takip edeceğim fırsatım oldukça...
Döktürmüşsün gene kalemine kuvvet... Ağamızın, Polonyalı raketin üzerinde olumlu etkisi varmış.Onun maçlarını kaçırmadan seyredermiş...

Son düzenleme:

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Yarın yılın son Grand Slam'i olan Amerika Açık başlıyor. Gözler Dünya 1 numarası Novak Djokovic'in üzerinde olacak. Bu turnuvayı kazanırsa hem aynı yıl 4 tane Grand Slam'i birden almış olacak hem de toplamda 21. Grand Slam'ini kazanarak en büyük iki rakibi Federer ile Nadal'ı geçerek tüm zamanların en çok Grand Slam kazanan oyuncusu olacak.

Bu turnuvada bu iki rakibi olan Federer ile Nadal sakatlıkları nedeniyle oynayamayacakken Zverev, Medvedev, Ttitsipas gibi genç oyuncular bu yolda en büyük rakipleri olarak gözüküyor. Zverev son Olimpiyat Oyunlarında da Djokovic'i yenerek 4 Grand Slam+Olimpiyat hayallerini bitirmişti. Zverev ile olası bir rövanşı heyecanla bekliyorum :A

Ayrıca Cem İlkel de Marsel İlhan'dan sonra ilk kez Grand Slam'de ana tabloya kalmayı başaran Türk erkek tenisçi olmuş. Onun da ilk turdaki rakibi Dünya 138 numarası Alex Molcan. Cem İlkel ise sıralamada 189. durumda.

• Beğendim
Reactions: Dosi

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Kendi etti kendi buldu egoist çingene... :A NADAL kralım bu turnuvayı alıp 21 lanetini kıran ilk efsane olacak... 3-0'la temiz başladık ama seviyeyi daha yukarı çekmemiz lazım. Çünkü gençler yamyam, çünkü gençler ateşli... Gençlik ateşini Veteran ateşiyle boğup Nole'nin olmadığı bu turnuvayı kazanırsak önümüz açık...

• Beğendim

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,338
Puanı
1,060

Kendi etti kendi buldu egoist çingene... :A NADAL kralım bu turnuvayı alıp 21 lanetini kıran ilk efsane olacak... 3-0'la temiz başladık ama seviyeyi daha yukarı çekmemiz lazım. Çünkü gençler yamyam, çünkü gençler ateşli... Gençlik ateşini Veteran ateşiyle boğup Nole'nin olmadığı bu turnuvayı kazanırsak önümüz açık...

• Beğendim

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,338
Puanı
1,060
Özeti çoktan izledim yoldaşım... Bu gece uykusuzdum maça kalkamadım ama sonraki maça veya en kötü 3. turdaki maça kalkmayı düşünüyorum. Gece olursa kalkarım gündüz olursa zaten ofiste bir şekilde izlerim... :A
Adaşın izlesin de yanlış yoldan dönsün diye paylaştım... :A Eurosport tan yayınlanıyor değil mi?...

• Beğendim

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Adaşın izlesin de yanlış yoldan dönsün diye paylaştım... :A Eurosport tan yayınlanıyor değil mi?...
Adaşımı kimse paklayamaz daha onu boşver... O maalesef leşliğinde boğulmaya devam edecek... :A @Sherlock

Evet Eurosport kardeşimiz veriyor turnuvayı ama bizden 8 saat ileride olan Avustralya kardeşim bir miktar zorluyor bizi... :A

• Beğendim

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
Keşke kazanmasaydı üçü de 20'de kalsaydı ama cidden Helal Olsun böyle şeyleri Djokovic çok sık yapıyordu başka birisi yapamaz diyordum ama Nadal bu kupayı herkesten daha çok istedi.