Taksim'de Namaz Kılanlar

lö nolmuş biri olayı özetlesin 6 sayfa yazmışlar bir de cık cık :😕:

Herkes kendi fikrini beyan edebilir. Haklısın da bu konu din. Senin dediğin şey:

Buradaki senin fikrin. Ama fark eder. Açık kapalıfark eder. Niyet önemli demeyle olmaz bu iş. Her şeyde niyet öneli. Başka hiç bir şey önemli değil mi?
Ama İslam'ın bu konuyla ilgili bir hükmü varsa senin fikrinin hiç bir önemi kalmaz. Herkesin sana cephe alması doğruydu. Şaşılacak bir durum da değil.
Uyardı herkes. Doğrusu var. Namazın farzlarından falan diye. Sen, kabul etmen gerekirken etmedin. Olay bu.
Melih ben bütünüyle o fikir doğru demedim ama. O yorumumu ben o an ki durum için yazdım. Ben başı açık şekilde namaz kılmanın doğru olduğunu mu söyledim, yani ciddi ciddi bunu mu anladınız ?

Melih ben bütünüyle o fikir doğru demedim ama. O yorumumu ben o an ki durum için yazdım. Ben başı açık şekilde namaz kılmanın doğru olduğunu mu söyledim, yani ciddi ciddi bunu mu anladınız ?

Bu yorumu en başta yapaydın kimse bunu anlamazdı.

başı açık kapalı farketmez niyet önemli diye bişey olamaz bu adap görgü kuralı falan değil 'modern' arkadaşım din bu din bende gidip şortlar namaz kılayım(tövbe haşa) sonra da niyet önemli diyeyim öyle şey mi olur

Kusura bakmayın ama o kadar çok saldırı oldu ki hangi birinize ne cevap yazacağımı şaşırdım. Şuan bile hiçbir şekilde diyalog kurmadığım halde bana cevap yetiştiren biri var.

senin diyalog kurman önemli değil ben yanlışları düzeltiyorum ve doğruları söylüyorum belki okursun falan :(

senin diyalog kurman önemli değil ben yanlışları düzeltiyorum ve doğruları söylüyorum belki okursun falan :(
Takas senin derdin benimle sanırım. Yok aslında şöyle söyleyeyim sen kendi fikirlerinle uyuşmayan herkesle bu şekildesin. Sen dizi için bile insanlara hakaret edebilecek birisin, seninle bu konu dolayısıyla hiç konuşulmuyor. Kusura bakma seninle belli bir muhabbetim var ama sanırım böylesi ikimiz içinde daha iyi.

Takas senin derdin benimle sanırım. Yok aslında şöyle söyleyeyim sen kendi fikirlerinle uyuşmayan herkesle bu şekildesin. Sen dizi için bile insanlara hakaret edebilecek birisin, seninle bu konu dolayısıyla hiç konuşulmuyor. Kusura bakma seninle belli bir muhabbetim var ama sanırım böylesi ikimiz içinde daha iyi.

derdim falan yok kimseyle seni tanımam etmem ne derdim olacak ama kendimi hep üstün ve haklı görmeyi bırak ve gerçekleri gör önüne ayet hadis koyuyoruz sen hala fikrim görüşüm falan filan diyosun bu nasıl iş ya

Tekrardan kusura bakmayın diyorum. Bu tarz konuları (din, siyaset vs.) hiçbir konuyu bu forum dahilinde tartışmayacağım artık. Bundan sonra sadece kendim için burada olacağım. Kırdığım ya da yanlış söylediğim cümleler de olmuşsa özür dilerim kendi adıma.

başı açık namaz olmaz
erkekle kadın beraber namaz kılamaz
anlatabildim mi

@denizz19 Gezi parkı konusunda hep beraber herkes bana cephe almış tek başıma görüşümü savunmuştum.Sonradan bazı arkadaşlar gelmişti sağolsunlar.Şimdi sen bize " sizinle konuşulmaya bile gelmiyor" diyorsun.Daha yeni Halit Ergenç konusunda yazdıklarımızı hiç okumadan yazdığın mesajı hatırlıyorumda senin bize ettiğin hakaretlerin yanında biz sana hiçbir şey demedik.Benim gördüğüm kadarıyla kimse sana ne küfür ne hakaret etti.Sadece bir yanlışını düzeltmeye çalıştı.Sen sürekli yok Allah'la kul arasında diye ısrar ettin.Sana bir sürü bilgi sunduk.En başından yanlış şeyler söylediğini kabul etseydin kimse sana karşı cephe almazdı.Burada kimsenin senle alıp veremediği yok.Sakin ol.

Halit Ergenç konusunda bize edilen hakareti hatırlamak isteyenler:

benim yazdığım mesaj:
"Recep Tayyip Erdoğan'a edilen küfürlerin yanında hafif kalmış."

deniz'in yazdığı mesaj:

"Ama yalakalar hala başbakan'a toz kondurmamak için
az bile kalmış diyebiliyorlar. Böyle bir dünyada yaşıyoruz. Yazık diyorum ve aynı havayı soluduğum için utanıyorum bu kişilerden. !!!"

xemrexx gibi denizde ben size demedim diye kendini savunur.yapacak birşey yok dünya işte.:)

@denizz19 Gezi parkı konusunda hep beraber herkes bana cephe almış tek başıma görüşümü savunmuştum.Sonradan bazı arkadaşlar gelmişti sağolsunlar.Şimdi sen bize " sizinle konuşulmaya bile gelmiyor" diyorsun.Daha yeni Halit Ergenç konusunda yazdıklarımızı hiç okumadan yazdığın mesajı hatırlıyorumda senin bize ettiğin hakaretlerin yanında biz sana hiçbir şey demedik.Benim gördüğüm kadarıyla kimse sana ne küfür ne hakaret etti.Sadece bir yanlışını düzeltmeye çalıştı.Sen sürekli yok Allah'la kul arasında diye ısrar ettin.Sana bir sürü bilgi sunduk.En başından yanlış şeyler söylediğini kabul etseydin kimse sana karşı cephe almazdı.Burada kimsenin senle alıp veremediği yok.Sakin ol.
Uzatmayalım daha fazla Burak, rica ediyorum. Halit Ergenç konusuna hiç girme bence orada o hakareti yazanlar kesinlikle haklıydı :) Ben yanlış şeyler söylemedim, şuan yine aynı şeyleri söyleyebilirim. Ben resme dönük yorumda bulundum, bütünüyle namaz böyle kılınır gibi bir yorumda bulunmadım. Ya neden uzatıyorum ki boşverelim bence. Böyle bir konu hiç açılmadı böyle bir tartışma da olmadı. :)

herkes işine geldiği gibi konuşuyo denizde bunlardan biri yazdığım mesajlara bakıyorum da çok yumuşak yazmışım sert yazmam lazımdı

Uzatmayalım daha fazla Burak, rica ediyorum. Halit Ergenç konusuna hiç girme bence orada o hakareti yazanlar kesinlikle haklıydı :) Ben yanlış şeyler söylemedim, şuan yine aynı şeyleri söyleyebilirim. Ben resme dönük yorumda bulundum, bütünüyle namaz böyle kılınır gibi bir yorumda bulunmadım. Ya neden uzatıyorum ki boşverelim bence. Böyle bir konu hiç açılmadı böyle bir tartışma da olmadı. :)

Son eklediğin benim yorumumda gerçekten yine olsa yine yazarım. :)

bende o son yazdığın cümleyi aynı şekilde bu konuda yazıyorum mesaj yerine ulaşmıştır.