Taksim'de Namaz Kılanlar

yav orda hiç mi cami yok sanki bırakın bu işleri gitsin bi camide kılsın

Emre gerçekler sence bunlar mı ? Son 1 haftadır görmezden gelinen o kadar çok gerçek var ki onları kim gösterecek bize. İnsanlarımızın aklı şaşmış resmen. Dün Halit Ergenç'e yapılan o çirkin sözü savunanlar, iyi olmuş diyenler var. Allah aşkına bana burada bunun muhasebesini yapmayın şimdi. Sözüm sana değil, onlar kendilerini biliyorlar.

Gerçekler elbette bunlar değil. Ama bu da gerçeklerden bir tanesi. Ayrıca şunu da söyleyeyim. Türkiye'de o kadar çok yüzü örtülmüş gerçek var.

Kadının başının dörtte biri veya uyluğunun dörtte biri açık olarak namaz kılması durumunda, Ebû Hanîfe ve Muhammed'e göre namazı geçersiz olur.

Ben 5 vakit namaz kılan bir insan değilim.Genelliklede kılmıyorum yalan söyleyecek değilim.Oruç tutarım.Bende dinsiz olmuyorum.Önemli olan kalptekidir.Ben sana dinsiz demedim.Fakat dinin gerçekleri vardır.Onları yalanlayamazsın.:)
Bir söz vardır sanırım bilmeyen yoktur. Nice elbiseler gördüm içinde insan yok, nice insanlar gördüm üzerinde elbisesi yok. Bu söz çok güzel bir söz. Sen insanlığından ders alamamışsan, sana ne namaz fayda eder ne oruç. Önemli olan senin de söylediğin gibi kalbin temizliğidir.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Yorumlara bak arkadaş tamam moderniz ama siz de abartmışsınız bu sefer.
Namazın şartları vardır tövbe estağfurullah sizin mantığınıza göre plajlarda da namaz kılınır ne varki önemli olan niyet.
O kadın orada namaz kılacağına namazını kazaya bıraksın.

namaz kılan insanın önünden geçilmeyeceğini bilmeyenler dahi var :(

Bir söz vardır sanırım bilmeyen yoktur. Nice elbiseler gördüm içinde insan yok, nice insanlar gördüm üzerinde elbisesi yok. Bu söz çok güzel bir söz. Sen insanlığından ders alamamışsan, sana ne namaz fayda eder ne oruç. Önemli olan senin de söylediğin gibi kalbin temizliğidir.

Benim kalbim temiz de kurtul o zaman.

Yine paylaşıyorum bunada laf etmeyin artık:

Kadının başının dörtte biri veya uyluğunun dörtte biri açık olarak namaz kılması durumunda, Ebû Hanîfe ve Muhammed'e göre namazı geçersiz olur.

"diyanet'ten alınmıştır."

Namazın şartları vardır tövbe estağfurullah sizin mantığınıza göre plajlarda da namaz kılınır ne varki önemli olan niyet.

aynen öyle biz müslüman insanlarız hee dinin kurallarını ne kadar yerini getiriyoruz orası tartışılır kimse 4 4 lük değil ama dinin emrini kimse yok sayamaz modernllik dedikleri orasını burasını açmak mı yabancı ülkeleri görüyoruz kimin eli kimin cebinde belli değil

kalbim temiz demekle olmuyo bu işler ne güzel kalbim temiz iş bitti yok öyle bişey

Namazın şartları yoktur demedim hangi cümlemden yola çıkarak bu yargıya vardın bilmiyorum ama kullandığın cümlelerle asıl abartıya kaçan sensin bence. Namaz kılan pek çok tanıdığım var ama dışarıya çıktıklarında hayvanlar yanlarına geldiğinde bu kişi hayvanı iteleyip kakıyorsa ben bu insanın kıldığı namaza itimat vermem. Dışarıdan geçen kızları gözleriyle yiyen erkekler varsa üzgünüm ama bu kişi de namaza sığınmasın. Plaj da namaz kılınır falan demedim ben zaten. Evet orada yanlış yapılan hatalar var, bazı uzuvlarını örtmesi elbette şart ama o an durum bunu gerektiriyorsa yapacak bir şey yok. O Allah ile kul arasında bir durum.

Namazın şartları yoktur demedim hangi cümlemden yola çıkarak bu yargıya vardın bilmiyorum ama kullandığın cümlelerle asıl abartıya kaçan sensin bence. Namaz kılan pek çok tanıdığım var ama dışarıya çıktıklarında hayvanlar yanlarına geldiğinde bu kişi hayvanı iteleyip kakıyorsa ben bu insanın kıldığı namaza itimat vermem. Dışarıdan geçen kızları gözleriyle yiyen erkekler varsa üzgünüm ama bu kişi de namaza sığınmasın. Plaj da namaz kılınır falan demedim ben zaten. Evet orada yanlış yapılan hatalar var, bazı uzuvlarını örtmesi elbette şart ama o an durum bunu gerektiriyorsa yapacak bir şey yok. O Allah ile kul arasında bir durum.

Islam da cözüm coktur sen canini sıkma
Orda o kadin namazi kaza ya biraka bilirdi
xdragxx in dedigi gibi