Taksim'de Namaz Kılanlar

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Herkes yine ahkam kesmeye başlamış. Orada o zor şartlar altında namaz kılan insanları tebrik ederim. Yoruma gerek yok. Başı açık ya da kapalı farketmez, niyet önemli. İnsanları kışkırtmak için açılmış bir konu.

Setr-i Avret
Hadis:
"Allah, bulûğa ermiş kadının namazını başörtüsüz kabul etmez"
"Kadın bulûğ çağına erince elleri ve yüzü dışında başka yerlerinin başkasına görünmesi helâl olmaz"
Her hangi bir farzın bir cüz’ünü veya tamamını inkar etmek dinden çıkarır. cüz=parça

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Namazın şartları yoktur demedim hangi cümlemden yola çıkarak bu yargıya vardın bilmiyorum ama kullandığın cümlelerle asıl abartıya kaçan sensin bence. Namaz kılan pek çok tanıdığım var ama dışarıya çıktıklarında hayvanlar yanlarına geldiğinde bu kişi hayvanı iteleyip kakıyorsa ben bu insanın kıldığı namaza itimat vermem. Dışarıdan geçen kızları gözleriyle yiyen erkekler varsa üzgünüm ama bu kişi de namaza sığınmasın. Plaj da namaz kılınır falan demedim ben zaten. Evet orada yanlış yapılan hatalar var, bazı uzuvlarını örtmesi elbette şart ama o an durum bunu gerektiriyorsa yapacak bir şey yok. O Allah ile kul arasında bir durum.

Konuyu çok ama çok farklı yerlere çekiyorsun. :) Burada kimse her namaz kılan düzgün insandır falan demedi.
Plaj sadece bir örnekti.
Herşeyin bir kuralı vardır. Namazın da kuralı vardır öyle saçma şey mi olur kadın mini etek giymiş erkekler arasında namaz kılıyor siz ona önemli olan niyet diyorsunuz. Gülüyorum sadece tamam ben de modern bir insanım ama bazı şeyleri de abartmamak lazım herşeyin bir kuralı var.
O kadın yüzünden oradaki erkeklerin de namazı kabul olmamış olabilir.
O kadar namaza düşkünse uzun bir etek giyip gelecek yada kazaya bırakacak.

Frank Slade

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
"Örtünme bir hocanın emri falan değil Allah'ın emridir."

- - - Ekleme - - -

Ek olarak bir kadın normal hayatında açık olabilir fakat namazda başını örttüğünde namazı kabul olur.Fakat başını örtmeden kıldığı namaz kabul olmaz.Bu hem hadislerde hemde kuranda vardır.

- - - Ekleme - - -

Allah ile kul arasında diye bir durum söz konusu değil.Allah açıkça emrediyor: avret yerlerinizi kapatın diye.Kadın yok ben kapatmıyorum bu benle Allah arasında derse Allah'a karşı gelmiş olur.:)

Son düzenleme:

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,560
Puanı
1,061
Neyse sanırım ben derdimi anlatamayacağım siz de anlamak için bir çaba göstermeyeceksiniz. Burada gerçekten tartışabileceğim bir ortam var sanarak yorumlar yapıyorum ancak bir dinsizliğimiz kaldı yorumlara bakacak olursam. Size hayatta başarılar ne diyeyim.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Neyse sanırım ben derdimi anlatamayacağım siz de anlamak için bir çaba göstermeyeceksiniz. Burada gerçekten tartışabileceğim bir ortam var sanarak yorumlar yapıyorum ancak bir dinsizliğimiz kaldı yorumlara bakacak olursam. Size hayatta başarılar ne diyeyim.

Kimse kimseye dinsiz demedi ben görmedim yada. :)
Kusura bakma ama burada sen anlamak istemedin. :)

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061

Sen ne yazdığının farkında değilsin galiba. Fark etmeden mi yaptın bilmiyorum ama bir farzı inkar ettin. Ve farzı inkar etmek dinden çıkarır insanı. Ve şimdi ben mi suçlu oldum?

Fks14

Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
1: Namaz kılan bir erkek ellerini öyle koymamalı.
2: Namaz kılan bir kadın, başörtü takmalı ve etek giymeli ve asla ve asla sırt, göğüs veya başka bir dekolte olmamalı.

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
1: Namaz kılan bir erkek ellerini öyle koymamalı.
2: Namaz kılan bir kadın, başörtü takmalı ve etek giymeli ve asla ve asla sırt, göğüs veya başka bir dekolte olmamalı.

3: Kabe haricinde kadınlar erkeklerin arasında ya da önünde namaz kılamaz.

Fks14

Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809

3: Kabe haricinde kadınlar erkeklerin arasında ya da önünde namaz kılamaz.

Aynen evet, iyi söyledin.

Namaz kılmaları çok güzel, takdir edilecek bir şey ama namazın kurallarına uymaya da özen göstermeli insan diye düşünüyorum. :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,780
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Topluluk halinde namaz kılmaya başlanınca katılmak durumunda kalmışlardır. Özel olarak namaz kılmaya gittiklerini sanmıyorum.

Mobil

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Yanlış kılmışlar.

Kadının o kadar erkekle beraber namaz kılmaması gerekir. Yani kılabilir ama arkasında.

Eğer zor durumdalarsa kılmasalar da olurdu. Böyle kılacaklarına.

Nedense bana da gösteriş gibi geldi.

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Bi şey diyeceğim. İlk resimde bunlar ıslak zeminde kılıyo namazı :F Tabii namaz denirse ona :D

Cenaze namazı kılıyolar herhalde :F

Gösterişin daniskası resmen

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,560
Puanı
1,061
@Billy Kane* istediğin kadar dislike yapabilirsin. :)

- - - Ekleme - - -

Herkese teşekkürler toplu çalışmaları gayet iyi beceriyorsunuz. :)

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,560
Puanı
1,061
Derdini anlatamadın ya da yanlış anlattın. Bizi mi suçluyosun?
Derdimi aslında anlattım ancak o kadar iyi dislike çalışması başlatılmış ki görmezden geliniyor yazdıklarım. Seni ya da herhangi bir x kişisini suçlamıyorum, suçlanacak bir durum yok. Ben sadece fikrimi beyan ettim, siz beğenin ya da beğenmeyin bu benim kendi fikrimdir. Eminim şu yazdığıma bile dislike atacak kişiler var burada. Dediğim ne biliyor musunuz ? Kendi bildiğiniz kesin doğru ama size uygun olmayan bir düşünce söylendiğinde hemen saldırılara başlıyorsunuz. Hepinizin tek elden bana saldırması pek sıkıntı değil benim için. Burası bir forum, burada tartışılarak yanlışlar doğrulara çevrilir. Ama dediğim gibi sizinle tartışmayı bırakın konuşulmaya bile gelinmiyor ki. Bir an da işin seyri değişti ve cephe alındı bana. Ama dediğim gibi burası bir forum ve özgür düşünceye sahip bir forum. Herkes dilediği fikri beyan edebilir tabi ki karşısında ki kişinin hakkını ihmal etmediği sürece. Bu saatten sonra da zaten derdim yok olsa da anlatmıyorum artık. Teşekkürler tekrardan...

- - - Ekleme - - -

:) @Billy Kane

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Derdimi aslında anlattım ancak o kadar iyi dislike çalışması başlatılmış ki görmezden geliniyor yazdıklarım. Seni ya da herhangi bir x kişisini suçlamıyorum, suçlanacak bir durum yok. Ben sadece fikrimi beyan ettim, siz beğenin ya da beğenmeyin bu benim kendi fikrimdir. Eminim şu yazdığıma bile dislike atacak kişiler var burada. Dediğim ne biliyor musunuz ? Kendi bildiğiniz kesin doğru ama size uygun olmayan bir düşünce söylendiğinde hemen saldırılara başlıyorsunuz. Hepinizin tek elden bana saldırması pek sıkıntı değil benim için. Burası bir forum, burada tartışılarak yanlışlar doğrulara çevrilir. Ama dediğim gibi sizinle tartışmayı bırakın konuşulmaya bile gelinmiyor ki. Bir an da işin seyri değişti ve cephe alındı bana. Ama dediğim gibi burası bir forum ve özgür düşünceye sahip bir forum. Herkes dilediği fikri beyan edebilir tabi ki karşısında ki kişinin hakkını ihmal etmediği sürece. Bu saatten sonra da zaten derdim yok olsa da anlatmıyorum artık. Teşekkürler tekrardan...

Herkes kendi fikrini beyan edebilir. Haklısın da bu konu din. Senin dediğin şey:
Başı açık ya da kapalı farketmez, niyet önemli.
Buradaki senin fikrin. Ama fark eder. Açık kapalıfark eder. Niyet önemli demeyle olmaz bu iş. Her şeyde niyet öneli. Başka hiç bir şey önemli değil mi?
Ama İslam'ın bu konuyla ilgili bir hükmü varsa senin fikrinin hiç bir önemi kalmaz. Herkesin sana cephe alması doğruydu. Şaşılacak bir durum da değil.
Uyardı herkes. Doğrusu var. Namazın farzlarından falan diye. Sen, kabul etmen gerekirken etmedin. Olay bu.

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
senin fikrin benim fikrim diye bişey yok dinin emrettiği şeyler var ve bunları tartışılamaz eleştirilemez ve karşı çıkılamaz anlatabildim mi deniz efendi ne fikrinden bahsediyon