Türkiye - Fransa | Euro 2020 Elemeleri - 3. Maç Yorum ve Sohbet Konusu

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Bunu diyen adamın her seçimde aynı partiye oy atan halka tepki göstermesi...

Çelişki mi? Oh, biraz da buralarıma sür bakalım.
Ne alakası var? Futbol siyaset midir ki sürekli taraf değiştiresin? İkisi çok farklı kavramlar.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
Şu maçta İrfan ve Kenan'ın yerine Yazıcı ve Ömür'ü görmek isterdim. Ama hocamız böyle uygun görmüş.
İzlanda maçını da kazanarak bugünkü galibiyeti daha da anlamdırmalıyız.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Senin yorumunun.... Anladın sen. :)

Bu yorumuna eleştirimi beğendin mi....? :)
Benim küfürlerle bir problemim yok. İstersen anneme küfür et ahahahahahahaha.

Ayrıca yazmadığım şeyi yazmışım gibi gösterme. "Eleştirirken hakaret ve küfür edilebilir." demedim.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060

68523

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Bunu diyen adamın her seçimde aynı partiye oy atan halka tepki göstermesi...

Çelişki mi? Oh, biraz da buralarıma sür bakalım.

Futbol siyasete değil dine benzer, bir renklere inanırsın ve onun peşinden gidersin. Siyaset ise yaşamımızı etkilediği için daima değişken olmak zorundadır, siyasette dün dündür, bugün bugün neticede. O yüzden “çöp gibi leş gibi” yorum olmuş çok afedersin. :)

• Beğendim
Reactions: Maskeli Fedai

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Benim anlamadığım konu niye bir anda Fatih Terim'e geldi? Tamam Fransa'yı ezdik eyvallah da kalkıp Terim'e niye laf atılıyor ki. Hocayla Euro 2008 günlerini ne çabuk unutmuşuz. Adam Milli takım tarihini oluşturuyor. O çok konuşulan dünya üçüncülüğü de İmparator'un kadrosu sayesinde. Yani başarıyı niye küçümsüyoruz anlamadım.

Türkiye’de hiçbir başarı cezasız kalmaz da ondan dolayı. Burada bu konu açılmışsa bugün maçtan sonra Terim’e durduk yere saldıran gömmeye çalışanlar sayesinde olmuştur. Yabancı sınırını buna rağmen getirmeye çalışanlar sayesinde olmuştur. Yoksa zaten kıyaslamaya ne hacet?

• Beğendim

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
Futbol siyasete değil dine benzer, bir renklere inanırsın ve onun peşinden gidersin. Siyaset ise yaşamımızı etkilediği için daima değişken olmak zorundadır, siyasette dün dündür, bugün bugün neticede.
Futbol-siyaset-din üçlüsünün ortak noktası fanatizmdir ve ben bundan bahsediyorum.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Futbol-siyaset-din üçlüsünün ortak noktası fanatizmdir ve ben bundan bahsediyorum.

“Takım tutar gibi parti tutmak” diye bir tabir var, burada parti tutmanın takım tutmaya benzetilmesi eleştiriliyor ve fanatizmin futbola ait olduğu, siyasette olmaması gerektiği anlatılıyor? O yüzden bu örneklemenden bir yere varılamayacağı için konuyu daha fazla uzatıp alakasız yerlere girmeyelim ban yemeden. :D

• Beğendim

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
“Takım tutar gibi parti tutmak” diye bir tabir var, burada parti tutmanın takım tutmaya benzetilmesi eleştiriliyor ve fanatizmin futbola ait olduğu, siyasette olmaması gerektiği anlatılıyor?
Oha! Resmen bir doğa yasasını bana kanıt olarak sundun! İkna oldum.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

Al işte bunun vizyonu da tam dediğim gibi bu kadar anca. Modern futbolda özellikle 2010 sonrasında yerli yabancı diye ayrım yapmak bile futbolun ruhuna ihanettir. Birisi şuna anlatsın o Yusuf da Abdülkadir de Hasan Ali de takımlarında yabancı sınırı olmadığı için, sırf yerli diye istediği kadar göbekli olsun 11’deki yerleri hazır olmadığı için insan üstü bir çalışkanlık göstererek forma rekabetine girdikleri için bugünlere gelebildiler.

Peki yabancı sınırı varken ne mi oldu? Bugün o oyuna sonradan aldığın Ozan Tufan göbek bağladı, 2016’daki grupta kulüplerinde “nasılsa yerliyiz, niye çok çalışıp rekabete girelim ki kadrodaki yerimiz hazır” zihniyetindeki topçular ter ter döküldü. Ve adam halen göz göre göre yabancı sınırı diyor başka da bir şey demiyor.

Fatih Terim nefretinden ve kompleksinden gözü dönmüş olanlar da eminim yakında sırf Terim kaldırdı diye yabancı sınırını destekleyecek ve “Lazrail demişse doğrudur” moduna evrilecektir.

Fatih Terim bizim kırmızı çizgimiz demişsek de o kadar da değil, eğer Fatih Terim yabancı sınırı getirmek isteyen adam olsaydı hiç tereddütsüz onu da yerden yere vururduk. Akıl mantık var futbolun ruhu diye bir şey var en başta. Bugün yabancı sınırının meyvesini yersin ama yarın yabancı sınırı geldiğinde uzun vadede ben görürüm jenerasyon neymiş futbol nasıl oynayabiliyormuş. Seneye gelirse 2022’den sonra tekrardan mili takımda gerileme dönemi hayırlı olsun.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060

Al işte bunun vizyonu da tam dediğim gibi bu kadar anca. Modern futbolda özellikle 2010 sonrasında yerli yabancı diye ayrım yapmak bile futbolun ruhuna ihanettir. Birisi şuna anlatsın o Yusuf da Abdülkadir de Hasan Ali de takımlarında yabancı sınırı olmadığı için, sırf yerli diye istediği kadar göbekli olsun 11’deki yerleri hazır olmadığı için insan üstü bir çalışkanlık göstererek forma rekabetine girdikleri için bugünlere gelebildiler.

Peki yabancı sınırı varken ne mi oldu? Bugün o oyuna sonradan aldığın Ozan Tufan göbek bağladı, 2016’daki grupta kulüplerinde “nasılsa yerliyiz, niye çok çalışıp rekabete girelim ki kadrodaki yerimiz hazır” zihniyetindeki topçular ter ter döküldü. Ve adam halen göz göre göre yabancı sınırı diyor başka da bir şey demiyor.

Fatih Terim nefretinden ve kompleksinden gözü dönmüş olanlar da eminim yakında sırf Terim kaldırdı diye yabancı sınırını destekleyecek ve “Lazrail demişse doğrudur” moduna evrilecektir.

Fatih Terim bizim kırmızı çizgimiz demişsek de o kadar da değil, eğer Fatih Terim yabancı sınırı getirmek isteyen adam olsaydı hiç tereddütsüz onu da yerden yere vururduk. Akıl mantık var futbolun ruhu diye bir şey var en başta. Bugün yabancı sınırının meyvesini yersin ama yarın yabancı sınırı geldiğinde uzun vadede ben görürüm jenerasyon neymiş futbol nasıl oynayabiliyormuş. Seneye gelirse 2022’den sonra tekrardan mili takımda gerileme dönemi hayırlı olsun.

Bunu da paylaşsaydın keşke.

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060