Son Bitirdiğiniz Yabancı Dizi Sezonu ve Yorumu

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
The Walking Dead: World Beyond - 2. Sezon

Hope'un içeriye girmesiyle birlikte Leo Bennett'ı ve Sivil Cumhuriyet'i iyice görmüş olduk. Müthiş bir konfor alanı mevcut. Daha önceki TWD dizilerinde görülmemiş bir modernlik. Zaten Rick Grimes'ın helikopter ile götürülmesinden belliydi.

Rick demişken... Jadis iyi bir giriş yaptı. Rütbe olarak hatrı sayılır derecede yükselmiş. Rick'in adının geçmediği ama ondan bahsedilen sahneler heyecanlandırdı. Hâliyle Jadis dizide önemli bir konuma geldi ve önemli yan karakterlerden biri oldu.

Huck'ın ölümü çok önemliydi. 1. sezonda Silas, Elton, Iris ve Hope'a rehberlik edip onları korumuştu. Bir köstebekten daha fazlasıydı ve bunu da kanıtladı.

Silas inanılmaz yükselişi devam ediyor. Bir klasiktir, şişmanlar veya gözlüklüler ilk bir grubun ilk öleni olurlar. Silas bunu bozdu. Öyle bir yükseldi ki Sivil Cumhuriyet Ordusu'na katıldı. 3. sezonda daha ilerleyebilir ama SCO'ya katılmasının sebebi kandırılabilir bir insan olduğu için de olabilir. İlgi çekici bir hikaye.

Dizinin en sevdiğim karakteri Elton için kötü bir sezon oldu. TWD'deki Eugene'nin ergen versiyonu. Ceketini geri alabilecekken almaması sürekli gözüme takılmıştı. En sonunda bir aylak aylak tarafından ısırıldı...

1. sezondan daha iyi bir sezon oldu. 3. sezonda Rick Grimes'ın gözükeceği yönünde bir beklentim var...

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060

Altı bölümlük bir İngiliz dizisi, HBO yapımı. Black Mirror tarzında, her bölüm ayrı bir yılı anlatan, Manchester'daki bir aile üzerinden dünyadaki ve daha çok İngiltere üzerindeki değişimi anlatan bir dizi. Distopik bir tarzı var. Bilhassa Vivienne Rook isimli karakterin başkan olmasıyla İngiltere'nin değişimi aktarılıyor.

Ortalama Puanım: 8.3 (Tam da IMDb puanı uyuyor.)

Dördüncü bölümü çok iyi, final bölümü de bir o kadar iyi ama dördüncü bölüm çok iyiydi. Dizinin son iki bölümünü de etkileyen bir tarzda. Final bölümü 8.5 üzerinden 9 ama dördüncü bölüm direkt 9 puan.

Bu arada @bazinga izlemeni tavsiye ederim izlemediysen. @serhatt'e bahsettiğim dizi de buydu. İçinde eşcinsel ögeler de var tabii. Mülteci kavramı da var. İlginç bir distopik tarzı var.

Dizinin şu soundtrack üzerinden gelişmeleri aktarmasını çok sevdim:

• Beğendim
  • İlginç
Reactions: bazinga and serhatt

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,563
Puanı
1,060

Altı bölümlük bir İngiliz dizisi, HBO yapımı. Black Mirror tarzında, her bölüm ayrı bir yılı anlatan, Manchester'daki bir aile üzerinden dünyadaki ve daha çok İngiltere üzerindeki değişimi anlatan bir dizi. Distopik bir tarzı var. Bilhassa Vivienne Rook isimli karakterin başkan olmasıyla İngiltere'nin değişimi aktarılıyor.

Ortalama Puanım: 8.3 (Tam da IMDb puanı uyuyor.)

Dördüncü bölümü çok iyi, final bölümü de bir o kadar iyi ama dördüncü bölüm çok iyiydi. Dizinin son iki bölümünü de etkileyen bir tarzda. Final bölümü 8.5 üzerinden 9 ama dördüncü bölüm direkt 9 puan.

Bu arada @bazinga izlemeni tavsiye ederim izlemediysen. @serhatt'e bahsettiğim dizi de buydu. İçinde eşcinsel ögeler de var tabii. Mülteci kavramı da var. İlginç bir distopik tarzı var.

Dizinin şu soundtrack üzerinden gelişmeleri aktarmasını çok sevdim:

Bu diziden bahsettiğini hiç anımsayamadım. :A