Son Bitirdiğiniz Yabancı Dizi Sezonu ve Yorumu

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060

Altı bölümlük bir İngiliz dizisi, HBO yapımı. Black Mirror tarzında, her bölüm ayrı bir yılı anlatan, Manchester'daki bir aile üzerinden dünyadaki ve daha çok İngiltere üzerindeki değişimi anlatan bir dizi. Distopik bir tarzı var. Bilhassa Vivienne Rook isimli karakterin başkan olmasıyla İngiltere'nin değişimi aktarılıyor.

Ortalama Puanım: 8.3 (Tam da IMDb puanı uyuyor.)

Dördüncü bölümü çok iyi, final bölümü de bir o kadar iyi ama dördüncü bölüm çok iyiydi. Dizinin son iki bölümünü de etkileyen bir tarzda. Final bölümü 8.5 üzerinden 9 ama dördüncü bölüm direkt 9 puan.

Bu arada @bazinga izlemeni tavsiye ederim izlemediysen. @serhatt'e bahsettiğim dizi de buydu. İçinde eşcinsel ögeler de var tabii. Mülteci kavramı da var. İlginç bir distopik tarzı var.

Dizinin şu soundtrack üzerinden gelişmeleri aktarmasını çok sevdim:

@Forumdash'ı da önereyim bu diziyi, farklı yapımları sever, yani sanırım. :A

• Beğendim
Reactions: Forumdash

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Bi an years&years grubu dizi mi çekti sandım:A Konusu ne:X
Aslında gönderide konuyu yazmıştım. :D Şöyle konusu var: Manchester'daki bir aile üzerinden (Lyons ailesi) dünyadaki ve daha çok İngiltere üzerindeki değişimi anlatan bir dizi. Distopik bir tarzı var. Bilhassa Vivienne Rook isimli karakterin başkan olmasıyla İngiltere'nin değişimi aktarılıyor.

• Beğendim
Reactions: Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Aslında gönderide konuyu yazmıştım. :D Şöyle konusu var: Manchester'daki bir aile üzerinden (Lyons ailesi) dünyadaki ve daha çok İngiltere üzerindeki değişimi anlatan bir dizi. Distopik bir tarzı var. Bilhassa Vivienne Rook isimli karakterin başkan olmasıyla İngiltere'nin değişimi aktarılıyor.
Şuan izleyemem ama mini dizi olması sebebiyle sonra izlerim gibi:X HBOmax gelince bol bol reklamı da olur:A

Bu hafta Gucci filmini izlemeyi düşünüyorum:X

• Güldürdün
Reactions: Araf

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Sanırsın 1999, çok yakın zamanda çıkmış bir dizi. The Leftovers falan izlemiştin son zamanlarda, o daha da geç zamanlarda yayınlanma. :A
Hayır ben Leftovers'ı aynı zamanda izledim:A

Bu ilk bölüm

bu da ilk sezon final izlediğime dair :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Hayır ben Leftovers'ı aynı zamanda izledim:A

Bu ilk bölüm

bu da ilk sezon final izlediğime dair :A
Aynı anda gitmişsin, güncel dizi izleme takıntın o dönemden beri devam ediyormuş. :A

@bazinga'nın yorumları hemen diziden soğuttu. :A

1643826748247.png

1643826758828.png

1643826775995.png

İkişer ikişer puanlarını düşürüp ilk üç bölümden diziyi izlemeyi bırakmış. Felsefik bir diziydi gerçi de, @bazinga hiç sevememiş. Gerçi aradan yedi yıl gibi bir süre geçmiş. Şimdi izlese, yine sevmeyebilir, değişmemiştir düşünceleri. :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Aynı anda gitmişsin, güncel dizi izleme takıntın o dönemden beri devam ediyormuş. :A

@bazinga'nın yorumları hemen diziden soğuttu. :A

Ekli dosyayı görüntüle 114510
Ekli dosyayı görüntüle 114511
Ekli dosyayı görüntüle 114512

İkişer ikişer puanlarını düşürüp ilk üç bölümden diziyi izlemeyi bırakmış. Felsefik bir diziydi gerçi de, @bazinga hiç sevememiş. Gerçi aradan yedi yıl gibi bir süre geçmiş. Şimdi izlese, yine sevmeyebilir, değişmemiştir düşünceleri. :A
İte kaka izleyebilir artık :A

• Güldürdün

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,223
Puanı
1,060
1645366053785.jpeg
1645366066604.jpeg

İkinci sezonuna bitirdim.

Böyle kapağına bakınca çocuk dizisi der çoğunuz adım gibi eminim.

Fantastik dizileri sevenler ise olaya çok farklı bakacaktır.

Forumda konusunuda bulamadım.

her iki sezonuda ayrı keyifle izlediğim,sürükleyici,eğlenceli bir fantastik;süperkahraman dizisi olmuş.
zaten dizi ilgi görmese netflix 2 sezon çekmezdi ki 3. içind ekapı açık bırakıldı.

her iki sezon içinde ortak puanım 8 dir.

fantastik,eğlenceli dizileri yada konuları sevenlere tavsiye ederim.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,223
Puanı
1,060
images

Mesela bu dizi Resident Evil uzantısı olmayıp kendi başına bir dizi olsaymış...Daha çok sevilirdi.
Kendi adıma ortalama üstü buldum.

Kötü değildi; seyride yüksekti ama Orjinel ile kıyaslama ile gidince vasata iniyor.

Gene pozitifim diziye karşı, 2.sezonu olacak şekilde bitti ama olur mu meçhul..

10 üzerinden 7.