Sohbet & Muhabbet Konusu

cürüm ne kadardır lafı açılmışken şey kadar bişey sanırım :A küçük bişey yani ? hep böyle laflarda küçümsenerek söyleniyorda :D her cürmün kendine göre bir kişiliği vadır onu niye böyle iteliyorsunuzki ? :F
Şöyle bir açıklama buldum. Aslında cirimmiş ama cürüm diye kullanıldığı için öyle alıştık işte :A Sen kimsin ki ancak hacmin kadar yer yakarsın deniyor yani :A

Karıştırılan iki kelime: cürüm ve cirim. Cürüm suç, kabahat anlamında. Cirim ise hacim, büyüklük. Onun için karşı tarafı küçümsemek için söylenen "ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın" ifadesinin doğrusu "ateş olsan cirmin kadar yer yakarsın"dır.

Şöyle bir açıklama buldum. Aslında cirimmiş ama cürüm diye kullanıldığı için öyle alıştık işte :A Sen kimsin ki ancak hacmin kadar yer yakarsın deniyor yani :A

Karıştırılan iki kelime: cürüm ve cirim. Cürüm suç, kabahat anlamında. Cirim ise hacim, büyüklük. Onun için karşı tarafı küçümsemek için söylenen "ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın" ifadesinin doğrusu "ateş olsan cirmin kadar yer yakarsın"dır.
yani sen yanlış kelime kullandın öyle mi ? bir cirim kadar yer yakacaktın cürüm işledin :F

• Güldürdün
Reactions: MEnes and MasacRE
12. Adamı severiz ama hiçbir zaman tam olarak bizden birisi olmadı kendisi. O yüzden bu sözleri yalan :A Bir kere Fenerbahçeli bir insanın bizim grubumuzda yer alma imkanı yoktur :A @Maskeli Fedai @MEnes
------

Ekli dosyayı görüntüle 128783
Fenerli diye almamissiniz o kadar ayrım yapmışsınız daha fenerli olarak fanatik olarak gruba girmeye mi çalışmış vay arkadaş @12.Adam çok şaşırttın çok :(
------

Eyvallah kral aydinlandik. @tekin sende böyle teknik ol konularda donanım iyidir :D

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam
Fenerli diye almamissiniz o kadar ayrım yapmışsınız daha fenerli olarak fanatik olarak gruba girmeye mi çalışmış vay arkadaş @12.Adam çok şaşırttın çok :(
------

Eyvallah kral aydinlandik. @tekin sende böyle teknik ol konularda donanım iyidir :D
Goygoyu güzeldi, tek Fb li olarak daldım aralarına sonra da ayrıldım. :A

• Güldürdün
Reactions: RüzgarGülü

Forum İstatistikleri

Konular
171,067
Üyeler
8,441
Son Üye
Fərid