Sohbet & Muhabbet Konusu

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
@kerem artık bu saatlerde bakındığımızda forum tenha olacak :A
Gece daha yeni başlıyor halbuki :A
Almanya da tatil haftaya başlayacaktı galiba, bizde bu hafta başladı :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and kerem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
@kerem artık bu saatlerde bakındığımızda forum tenha olacak :A
Gece daha yeni başlıyor halbuki :A
Almanya da tatil haftaya başlayacaktı galiba, bizde bu hafta başladı :A
Bizde tatil Cuma günü bitti ya, Hamburg'a geri döndüm de yine Berlin'i bırakasım gelmedi bir türlü. :A Gece daha yeni başlıyor ama yarın staj + iş beni bekler. Yine sabahtan akşama kadar çalışacağız mecburen. Perşembe de dersler başlıyor, şu aralar erasmusçuların yardımına koşmaktan kendime yetişemiyorum. :A

Hava da çok kötüydü bugün, modumuz yerlerde yani. Sizde durumlar nasıl? :A

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: 12.Adam and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bizde tatil Cuma günü bitti ya, Hamburg'a geri döndüm de yine Berlin'i bırakasım gelmedi bir türlü. :A Gece daha yeni başlıyor ama yarın staj + iş beni bekler. Yine sabahtan akşama kadar çalışacağız mecburen. Perşembe de dersler başlıyor, şu aralar erasmusçuların yardımına koşmaktan kendime yetişemiyorum. :A

Hava da çok kötüydü bugün, modumuz yerlerde yani. Sizde durumlar nasıl? :A
Ah sizde ilginç ozaman. Münih ve çevresi cumadan sonra tatil olacak :A
Bizim ise şuan tatil(ben evde olsamda okullar açıkken pek boş durduğum sayılmaz :A ) telefon üzeri tercümanlık yapıyorum arada. Boş durmaktan iyidir :A

Hava berbat bizde de ve evimizde soğuk :( Sistem farklı burda. Kendimiz derece ayarlayamıyoruz. Çok kötü durumlar var şuan. Yanı mod burda da yerlerde :A

• Güldürdün
Reactions: kerem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Ah sizde ilginç ozaman. Münih ve çevresi cumadan sonra tatil olacak :A
Bizim ise şuan tatil(ben evde olsamda okullar açıkken pek boş durduğum sayılmaz :A ) telefon üzeri tercümanlık yapıyorum arada. Boş durmaktan iyidir :A

Hava berbat bizde de ve evimizde soğuk :( Sistem farklı burda. Kendimiz derece ayarlayamıyoruz. Çok kötü durumlar var şuan. Yanı mod burda da yerlerde :A
Dün kayıp haberi aldım yine biraz da o yüzden bugün içime kapandım, bir şey yapasım gelmedi. Şoku hala atlatamadım çünkü.

Bende 2 yıldır resmi olarak tercümanlık yaparak geçimimi sağlıyorum desem. Hangi alanda yapıyorsun? :A

• İlginç
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Dün kayıp haberi aldım yine biraz da o yüzden bugün içime kapandım, bir şey yapasım gelmedi. Şoku hala atlatamadım çünkü.

Bende 2 yıldır resmi olarak tercümanlık yaparak geçimimi sağlıyorum desem. Hangi alanda yapıyorsun? :A
Kayıp? (b)
Yarın iş okul var madem tutmayım ama yarın foruma girer girmez özelden yazarım. Ordan devam ederiz :D

Eskidende tercümanlık yaptım ama sonra bırakmıştım. Genelde Sağlık alanı ve çok az okul. Bizim tercümanlık durumu bile Almanya'dan çok farklı :A
Devlet ayarlamakta tercümanları.
Bende yavaştan kaçayım. Normalde daha dururdum ama daha saat değişiminin dengesizliği var. Burada herzaman tatile denk gelir. Sizde farklıymış :A

• Güldürdün

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Kayıp? (b)
Yarın iş okul var madem tutmayım ama yarın foruma girer girmez özelden yazarım. Ordan devam ederiz :D

Eskidende tercümanlık yaptım ama sonra bırakmıştım. Genelde Sağlık alanı ve çok az okul. Bizim tercümanlık durumu bile Almanya'dan çok farklı :A
Devlet ayarlamakta tercümanları.
Bende yavaştan kaçayım. Normalde daha dururdum ama daha saat değişiminin dengesizliği var. Burada herzaman tatile denk gelir. Sizde farklıymış :A
Vefat haberi aldım demek istemiştim. :D
Yani aslında normalde hep bu saatte uyumam gerekirdi ama uykum tutmayınca bakındım nedense. :A

Bizde de aslında devlet ayarlamıyor da zertifikasını aldıktan sonra istediğin gibi tercümanlık yapabiliyorsun. :A
Bende kaçarım herhalde, gelemeyen uykuma savaş açmam lazım. :A İyi geceler. :bhr:

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Vefat haberi aldım demek istemiştim. :D
Yani aslında normalde hep bu saatte uyumam gerekirdi ama uykum tutmayınca bakındım nedense. :A

Bizde de aslında devlet ayarlamıyor da zertifikasını aldıktan sonra istediğin gibi tercümanlık yapabiliyorsun. :A
Bende kaçarım herhalde, gelemeyen uykuma savaş açmam lazım. :A İyi geceler. :bhr:
Anladım o kısmı :(

Tercümanlığa gelince aramızdaki fark, misal sen dil bilmiyorsun ve doktora gittiğinde tercüman parasını sen ödüyorsun? Öyle duymuştum
Ama bizde ise tercümanı doktor ayarlar ve parasını kurum verir tercümana. Dil bilmeyenler asla para ödemez. İster okul, ister hastane, ister resmi yerlerde toplantın olsun, nereye gidiyorsun orası karşılıyor tercümanı ve tercümanlar 'Tercüman Bürosu'na bağlıdır.
Ben 2 dakikada uyurum o kesinde işte uyumaya bile üşeniyorum ama zamanım geldi :A
yarın konuşuruz ve sana iletmem gereken bir selam vardı. Kalmasın üstümde. Yarını bekle :A

• Beğendim

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Anladım o kısmı :(

Tercümanlığa gelince aramızdaki fark, misal sen dil bilmiyorsun ve doktora gittiğinde tercüman parasını sen ödüyorsun? Öyle duymuştum
Ama bizde ise tercümanı doktor ayarlar ve parasını kurum verir tercümana. Dil bilmeyenler asla para ödemez. İster okul, ister hastane, ister resmi yerlerde toplantın olsun, nereye gidiyorsun orası karşılıyor tercümanı ve tercümanlar 'Tercüman Bürosu'na bağlıdır.
Ben 2 dakikada uyurum o kesinde işte uyumaya bile üşeniyorum ama zamanım geldi :A
yarın konuşuruz ve sana iletmem gereken bir selam vardı. Kalmasın üstümde. Yarını bekle :A
Tünaydın. :D

Ben sanal olarak tercümanlık yapıyorum genelde, kimseyle doktora gitmiyorum. Genelde yurtdışından gelenlere veya İngilizce bilmeyen Almanlar verdiğim ilan üstünden bana erişiyorlar ve bende yaptığımız anlaşma sonrası tercümanlık yapmış oluyorum. :A

Unutmamışsın çok sevindim, bekliyorum bakalım aklımdaki kişi mi acaba. :A

• Beğendim
  • Güldürdün
Reactions: Dosi and 12.Adam

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,186
Puanı
1,060
Tünaydın. :D

Ben sanal olarak tercümanlık yapıyorum genelde, kinseyle doktora gitmiyorum. Genelde yurtdışından gelenlere veya İngilizce bilmeyen Almanlar verdiğim ilan üstünden bana erişiyorlar ve bende yaptığımız anlaşma sonrası tercümanlık yapmış oluyorum. :A

Unutmamışsın çok sevindim, bekliyorum bakalım aklımdaki kişi mi acaba. :A
Tercümanlıkta para var mı?

• Beğendim

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,186
Puanı
1,060
Tabii ki, kaç dil bildiğine ve o dillerin seviyesine göre tercümanlık yapabilirsin. Eskiden bende bilmiyordum ama çok yakın bie arkadaşım dillerle aramın iyi olduğunu söyleyibce önermişti. :D
Toplam kaç dil bilmektesin? :Z