Sohbet & Muhabbet Konusu

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Ülkelerin şartları eşit mi dedim? Bana maaş yaşantıyı soruyorsunuz, bende aylık gelir ve giderleri yazdım. Bir telefon, bir TV veya bir eşya kaça diye sorduğunuzda daha iyi anlamanız içinde bunu TL'ye çevirerek yazıyorum. Üstelik birine birşey yazarkende o çok rahatsız olan tayfa mesajlarıma atlıyor. Her defasında da ama maaşınız yüksek deyip durdunuz. Şuan sanki ben durup dururken size yazdım sorulan yorumları. Bundan sonra dolu, sinirli ve mutsuz olan o herkes mümkünse benle muhattap olmasın artık. Aşırı mutlu ve huzurlu ben böyle kalmaya devam edeyim en azından.
İyi akşamlar/geceler
Öyle bir konuşuyorsunuz ki oturun oturduğunuz yerde şükredin anlamı çıkıyor. Bugün asgari ücretli işi bulamayan var demen gibi. Asgari ücretle telefon bile alamıyorsun bizde.

Maaşınız zaten yüksek aynı paraya siz birçok şey yaparken bizde maaş çok yüksek bile olsa alınan şeyler hep kısıtlı. Her anlamda şartlarınız fersah fersah önde bizden.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Öyle bir konuşuyorsunuz ki oturun oturduğunuz yerde şükredin anlamı çıkıyor. Bugün asgari ücretli işi bulamayan var demen gibi. Asgari ücretle telefon bile alamıyorsun bizde.

Maaşınız zaten yüksek aynı paraya siz birçok şey yaparken bizde maaş çok yüksek bile olsa alınan şeyler hep kısıtlı. Her anlamda şartlarınız fersah fersah önde bizden.
İşte boşuna laf çarpıtma demiyorum. Arkadaşın, asgari ücretli iş buluruz anca deyince ben de
Kimisi o asgari ücreti bile alamıyor. Onu almak için çabalıyor.
dedim yani iş bulmakta zorlanan olarak. Sen de zaten mesajında asgari ücretli iş bulmaya zorlanmaktan bahsettin. Bizim yazdığımız aynı şey ama sen şimdi gelip başka birşey yazdığımı ima ediyorsun. Madem okadar alaycıyız, hava vs atıyoruz ozaman muhattap olmamak en iyisi.

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,113
Puanı
1,061

İyi de arkadaşım ne bu suçlayıcı tavrınız onu anlamıyorum. Bizim suçumuz mu Türkiye'nin ekonomisinin berbat olması? --------------------- İsviçre isveç ile karşılaştırmak için önce Türkiyenin 100 sene geriden gelip toparlaması gerek. Bu bizi suçlayıcı tavrınız hiç hoş değil. Ben burada euro kazanıyorum diye hayatımızı güzel mi sanıyorsun? Ne rahatlığı hangi rahatlık? Benim annem 3 vardıya gece dahil çalışıyor. 40 senedir. Bu mu rahatlık? İphone alabiliyoruz diye mi hayatımız daha güzel? Ne alaka? Bırakın bu yorumları. Biz Türkiye süper demiyoruz. Affedersin Türkiyenin b.kunu çıkardılar. 10 lira verdığim yemek oldu 25 TL. Ben orada yaşasam eyvallah yaşanması zor. Ama kalkıp da bana sen rahatsın dersen hopp derim.

• Beğendim
Reactions: Dosi

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
İşte boşuna laf çarpıtma demiyorum. Arkadaşın, asgari ücretli iş buluruz anca deyince ben de

dedim yani iş bulmakta zorlanan olarak. Sen de zaten mesajında asgari ücretli iş bulmaya zorlanmaktan bahsettin. Bizim yazdığımız aynı şey ama sen şimdi gelip başka birşey yazdığımı ima ediyorsun. Madem okadar alaycıyız, hava vs atıyoruz ozaman muhattap olmamak en iyisi.

İyi de arkadaşım ne bu suçlayıcı tavrınız onu anlamıyorum. Bizim suçumuz mu Türkiye'nin ekonomisinin berbat olması? ---------------------- İsviçre isveç ile karşılaştırmak için önce Türkiyenin 100 sene geriden gelip toparlaması gerek. Bu bizi suçlayıcı tavrınız hiç hoş değil. Ben burada euro kazanıyorum diye hayatımızı güzel mi sanıyorsun? Ne rahatlığı hangi rahatlık? Benim annem 3 vardıya gece dahil çalışıyor. 40 senedir. Bu mu rahatlık? İphone alabiliyoruz diye mi hayatımız daha güzel? Ne alaka? Bırakın bu yorumları. Biz Türkiye süper demiyoruz. Affedersin Türkiyenin b.kunu çıkardılar. 10 lira verdığim yemek oldu 25 TL. Ben orada yaşasam eyvallah yaşanması zor. Ama kalkıp da bana sen rahatsın dersen hopp derim.
Yahu hala anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Kim kimi suçluyor bak aynı şeyleri düşünüyoruz işte ikinizle de. Benim sana karşı bir şey dediğim de yok Yakamoz sadece Dosi'nin bu ve daha önceki konularda yazdığına sitemim var. Türkiye'de ömür boyu borç harç yapmadan ev araba bile imkansız. Tamam her ülkenin sıkıntısı şartları vs olur ama sizde yine insana insan gibi davranılıyor, hakkınız olan veriliyor. Bizde tam tersi o kadar kirin pasın yağın içinde vardiyalı çalışıp 3 bin lira veriyorlar lütuf olarak. Gel de bu maaşla bir ay yaşa diyorlar. Bu maaşa ne yapılıyor. Hayır meseleyi yine çok kişiselleştiriyorsunuz. Siz temel ihtiyaçlarınızı zorlanmadan karşılarken bizde borç harcın içine girmek gerekiyor dandik bir telefon alabilmek için.

Benim babam emekli memur aldığı maaş komik. Bu adamın yıllarca verdiği hizmetin karşılığı bu mu?

Hala diyorum sizin dertleriniz bizimkinin yanında devede kulak olarak kalır. Ekonomi kötü, insanlar kötü, fikirler düşünceler kötü, insana verilen değer kötü. Bir tane değil ki sorun çözülsün.

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Şuan itibariyle rahatsız olan arkadaşlara herhangi bir bildirim göndermeyeceğim. Öyle bir hava sezdim ki sanki ben eurolarım franklarım ile hava atıyorum da bedavadan para kazanıyorum falan filan. Güldüğüm olay da insanlar olsa. Türkiyenin getirildiği duruma gülüyorum. Ama bunu herkes anlamaz tabi. Neyse. Tatil öncesi moralimi bozmaya niyetim yok. Gurbetci olduğum için damga vuranlara, tatilime laf atanlara selam olsun. Yarın 14 saat çalışacağım, uyumak gerek...
Olur mu ya sen 14 saat çalışsan da aşırı rahatsın.
Normal bir sitemimizi yapmaya gelmiyor. Bir sıkıntımızı yazmaya çalışsak 'sen Avrupadasın bu dert mi' 'çok şikayetçiysen Türkiye'ye yerleş' gibi söylemler duyuyoruz. Sinir bozuyormuşum bende. Bundan dolayı da artık hiç bir şekilde bu tarz sohbetlere girmeyeceğim. Umarım herşey herkesin istediği gibi olur.
Neden güldüğünü bilmiyordum, neye güldüğünü bilmeden tepki gösterdiğim için özür dilerim.

16-17 saat çalışıp 350 dolar zor alan insanlar var Türkiye'de, ne anlatıyorsunuz siz ben onu anlamadım? :A Sizin kazandığınız parayı kazanabilmemiz için 5-6 ay boyunca köpek gibi haftanın 6 günü en az 10 saat çalışmamız lazım. Bizim 6 ayımız sizin 1 ayınız yapıyor. Ve evet, bize göre çoooook daha rahat bir hayata sahipsiniz. :A

• Beğendim
Reactions: Maskeli Fedai

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
Aü'nün 30 dolara düşmesi için Dolar/TL'nin 93 olması lazım... Oğlum öldürdün ya sen bizi. :A
------

Yani mi? Ne yanisi?

Ben senin herhangi bir mesajını başka bir yere çekmedim.

Evet, Dolar/TL 9.08 olduğu için (9.20 oldu bugün) gülüyorsa ben sinirlenirim, kızarım ve moralim bozulur. Müthiş doğal bir durum.

Benim babam gök gürültülü sağanak yağmurların kadınların açık giyinmesinden dolayı gerçekleştiğini düşünüyor. Babamı da mı sessize alayım? :A
O nasıl baba :T :T

• Güldürdün

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Neden güldüğünü bilmiyordum, neye güldüğünü bilmeden tepki gösterdiğim için özür dilerim.

16-17 saat çalışıp 350 dolar zor alan insanlar var Türkiye'de, ne anlatıyorsunuz siz ben onu anlamadım? :A Sizin kazandığınız parayı kazanabilmemiz için 5-6 ay boyunca köpek gibi haftanın 6 günü en az 10 saat çalışmamız lazım. Bizim 6 ayımız sizin 1 ayınız yapıyor. Ve evet, bize göre çoooook daha rahat bir hayata sahipsiniz. :A
Ya tatil düşünüyorlar :A Türkiye'de tatil yapmak bile imkansız bu verilen maaşlarla. :A @Yakamoz-Asi haklı olarak çalıştı gelip ülkesinde gezecek tatil yapacak lafım yok ama aynı durumdaki Ersin bir yıl çalışsa adam akıllı bir tatil yapamayacak. Niye çünkü Ersin tatil yapma ihtiyacına gelene kadar karnını doyurmaya çalıştı da ondan. Sizin dertleriniz gözümde dert değil kusura bakmayın. Ekmeğe ekmek banıyoruz burda. Senin Ahbap derneğine yaptığın yardımla millet bir ay burda geçinmeye çalışıyor. Hala bizim de dertlerimiz var demeniz komik.

Siz istediğiniz her şeye rahat ulaşıyorsunuz ya da az biraz çalışmanız gerekiyor. Bizim bir şeye ulaşmak için komple bir yılı gözden çıkarmamız gerekiyor. Dediğim gibi yaşadığı ülkede sıkıntı yaşayanla seve seve yer değiştiririz :A @Dosi

• Güldürdün

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
Ya tatil düşünüyorlar :A Türkiye'de tatil yapmak bile imkansız bu verilen maaşlarla. :A @Yakamoz-Asi haklı olarak çalıştı gelip ülkesinde gezecek tatil yapacak lafım yok ama aynı durumdaki Ersin bir yıl çalışsa adam akıllı bir tatil yapamayacak. Niye çünkü Ersin tatil yapma ihtiyacına gelene kadar karnını doyurmaya çalıştı da ondan. Sizin dertleriniz gözümde dert değil kusura bakmayın. Ekmeğe ekmek banıyoruz burda. Senin Ahbap derneğine yaptığın yardımla millet bir ay burda geçinmeye çalışıyor. Hala bizim de dertlerimiz var demeniz komik.

Siz istediğiniz her şeye rahat ulaşıyorsunuz ya da az biraz çalışmanız gerekiyor. Bizim bir şeye ulaşmak için komple bir yılı gözden çıkarmamız gerekiyor. Dediğim gibi yaşadığı ülkede sıkıntı yaşayanla seve seve yer değiştiririz :A @Dosi
Tatil mi? :A Annem, babam, ben, ablam hiçbirimiz tatil nedir bilmeyiz, en büyük tatilimiz muhtemelen annemin köyüne gitmek. :A Neyle neyi kıyaslıyoruz ben anlamıyorum ki. :A

Dolar 9.20 şu an, her geçen gün de yükselecek, yükseldiği için de bizim aldığımız maaşlar dolar bazında düşecek. Böylelikle "bizim 6 ayımız sizin 1 ayınıza denk geliyor" lafı olacak sana "bizim 8 ayımız sizin 1 ayınız". O 8 bir gün 10 olacak, diğer gün 12. Çok korkunç bir şey bu. :A

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Tatil mi? :A Annem, babam, ben, ablam hiçbirimiz tatil nedir bilmeyiz, en büyük tatilimiz muhtemelen annemin köyüne gitmek. :A Neyle neyi kıyaslıyoruz ben anlamıyorum ki. :A

Dolar 9.20 şu an, her geçen gün de yükselecek, yükseldiği için de bizim aldığımız maaşlar dolar bazında düşecek. Böylelikle "bizim 6 ayımız sizin 1 ayınıza denk geliyor" lafı olacak sana "bizim 8 ayımız sizin 1 ayınız". O 8 bir gün 10 olacak, diğer gün 12. Çok korkunç bir şey bu. :A
@Yakamoz-Asi ve @Dosi bize tatil parası verecek..

• Güldürdün

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Ben tatil yerine o tatil parasına talibim, yani tatile falan gitmem. :A O parayla annem aylar boyunca işe gitmez ve evde dinlenir. :A
Ortalama 70-80 yıl yaşıyor bir insan. Tek isteğimiz insan gibi yaşamak lan. Hakkımız olanı istememiz niye yurt dışında yaşayanlara batıyor anlamıyorum ki.

• Üzücü
  • Olmamış
Reactions: Dosi and DarkLegenD

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,113
Puanı
1,061
Yahu hala anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Kim kimi suçluyor bak aynı şeyleri düşünüyoruz işte ikinizle de. Benim sana karşı bir şey dediğim de yok Yakamoz sadece Dosi'nin bu ve daha önceki konularda yazdığına sitemim var. Türkiye'de ömür boyu borç harç yapmadan ev araba bile imkansız. Tamam her ülkenin sıkıntısı şartları vs olur ama sizde yine insana insan gibi davranılıyor, hakkınız olan veriliyor. Bizde tam tersi o kadar kirin pasın yağın içinde vardiyalı çalışıp 3 bin lira veriyorlar lütuf olarak. Gel de bu maaşla bir ay yaşa diyorlar. Bu maaşa ne yapılıyor. Hayır meseleyi yine çok kişiselleştiriyorsunuz. Siz temel ihtiyaçlarınızı zorlanmadan karşılarken bizde borç harcın içine girmek gerekiyor dandik bir telefon alabilmek için.

Benim babam emekli memur aldığı maaş komik. Bu adamın yıllarca verdiği hizmetin karşılığı bu mu?

Hala diyorum sizin dertleriniz bizimkinin yanında devede kulak olarak kalır. Ekonomi kötü, insanlar kötü, fikirler düşünceler kötü, insana verilen değer kötü. Bir tane değil ki sorun çözülsün.

Tamam eyvallah düşünceler aynı da benim senden tek farkım yurt dışında doğup büyümüş olmam. Yani senin tepkin Türkiye de ki maaşların 10 da 1 olması. O da Türkiyenin enonomi durumu. Paramızın değersizliği.

Bu dediklerine ben seneden seneye daha çok hissediyorum.

Tatil derken aklına ne geliyor bilmem ama akraba ziyareti, köyümüze gitmekten bahsediyorum. Gelecek hafta dedemin evini taşıyacağız mesela. Sen şimdi dersin ki "adama bak onca yol parası taşımaya yardım etmeye geliyor". Dersin yani.
------

@Yakamoz-Asi ve @Dosi bize tatil parası verecek..

Biz havadan kazanmıyoruz. Vermem gencsin git çalış. :A
------

Ben tatil yerine o tatil parasına talibim, yani tatile falan gitmem. :A O parayla annem aylar boyunca işe gitmez ve evde dinlenir. :A

İste söyleyiş tarzınız bile ilginç. Sanki tatile gitmemizi eleştiriyor, tatile gideceğine o parayı bana ver dercesine yazıyorsunuz.

Eyvallah gurbetciler 5 yıldızlı herşey dahil Antalya da otele gidip kişi başına uçak dahil 1 hafta 1.500 euro para verebiliyor belki. 15.000 TL. 3-4 aylık diyelim. Bundaki sorun o adamın bu parayı verebilmesi değil ki. Sorun senin yaşadığın ülkenin durumu. Ülke düzelse o maaşlar çıkar.
------

Ortalama 70-80 yıl yaşıyor bir insan. Tek isteğimiz insan gibi yaşamak lan. Hakkımız olanı istememiz niye yurt dışında yaşayanlara batıyor anlamıyorum ki.
Sitemini bana değil tepedekilere ve destekcilerine yap diyeceğim ama ülke o kadar batık ki, gün geçtikce daha da kötüleşiyor. Bana batan bir şey yok. Sitemini yurt dışındaki insanlar üzerinden yapacağına başka türlü yap.

Benim tek dediğim öyle göründüğü gibi değil hayat yurt dışında. 4.000 euro kazanıyorlar demekle bitmiyor iş. Ay sonunda elinde kalıyor mu tüm giderlerden sonra ona bakacaksın ondan sonra tartışalım. Ama Türkiye de millet sadece "sen euro kazanıyorsun zenginsin" diyip kestirip atıyor. Olay bu.

Son düzenleme:

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Tamam eyvallah düşünceler aynı da benim senden tek farkım yurt dışında doğup büyümüş olmam. Yani senin tepkin Türkiye de ki maaşların 10 da 1 olması. O da Türkiyenin enonomi durumu. Paramızın değersizliği.

Tatil derken aklına ne geliyor bilmem ama akraba ziyareti, köyümüze gitmekten bahsediyorum. Gelecek hafta dedemin evini taşıyacağız mesela. Sen şimdi dersin ki "adama bak onca yol parası taşımaya yardım etmeye geliyor". Dersin yani.
------

------

İste söyleyiş tarzınız bile ilginç. Sanki tatile gitmemizi eleştiriyor, tatile gideceğine o parayı bana ver dercesine yazıyorsunuz.

Eyvallah gurbetciler 5 yıldızlı herşey dahil Antalya da otele gidip kişi başına uçak dahil 1 hafta 1.500 euro para verebiliyor belki. 15.000 TL. 3-4 aylık diyelim. Bundaki sorun o adamın bu parayı verebilmesi değil ki. Sorun senin yaşadığın ülkenin durumu. Ülke düzelse o maaşlar çıkar.
------

Sitemini bana değil tepedekilere ve destekcilerine yap diyeceğim ama ülke o kadar batık ki, gün geçtikce daha da kötüleşiyor. Bana batan bir şey yok. Sitemini yurt dışındaki insanlar üzerinden yapacağına başka türlü yap.

Benim tek dediğim öyle göründüğü gibi değil hayat yurt dışında. 4.000 euro kazanıyorlar demekle bitmiyor iş. Ay sonunda elinde kalıyor mu tüm giderlerden sonra ona bakacaksın ondan sonra tartışalım. Ama Türkiye de millet sadece "sen euro kazanıyorsun zenginsin" diyip kestirip atıyor. Olay bu.
Benim sana direk bir lafım yoktu ki seni ortaya attılar bir anda :A Ben sadece şükredin, sabredin laflarına sinirlendim. Gençliğimiz gidiyor nereye sabrediyoruz :A

Yav tatilden kasıt her şey :A Yol parası bile bi ton para eee gitsen mesela burda aldığın maaşla ne yiyip ne içecen :A Deme ihtimalim yüksek.. :A (Şaka şaka :A)

İyide ben maaş karşılaştırması yapmıyorum ki her ülkenin derdi sıkıntısı olur. Sizin ordaki dertleriniz, vs şeyleriniz atıyorum birse bizde milyon tane. 4 bin Euro diyorsun ya bizi sizden daha feci şartlarda çalıştırmalarına rağmen o paranın kaç kat altında bir maaş veriyorlar al yaşa diyorlar. O para hiçbir şeye yetmiyor canın istese bir şey yapamıyorsun, bir şeyden feragat etmek zorunda kalıyorsun. Aslında biz kendi şartlarımızı eleştiriyoruz :A Gerçi senden sizin şartlarınız çok iyi dediğini duymadım niye üstüne aldın ki :A

• Beğendim

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
@MEnes in izlemediği dizi mi var Dosi hanım :A O konuda da henüz izleyemedim demiş zaten. Düşün artık ne kadar dizisi varsa izlemeye sıra gelmiyor bunlara artık :A @Sherlock @Maskeli Fedai

Forumda da SABAR mabar ayağına bizi kekliyor.. :A Nerde leş saçma sapan dizi var Enes izliyor.. @MEnes @Sherlock

Adaşım maalesef yerli dizi tüketimi konusunda bir dünya markası, yoldaşlarım bu konuda haklılar. En kısa sürede kendisini tedavi etmeliyiz yoldaşlarım. :A @MEnes
Bak bak bak yine tüm leşliklerini üzeriöe saçmışlar... :A İzlediğim tüm yerli diziler kaliteli ve izlenmeyi hak eden yapımlardır... Kaliteli olmayan yerli yapımları asla izlemem, bu kıymetli zamanımı ayırmam... Eğer bu kıymetli zamanımı ayırmışsam muhakkak kaliteli olduğu içindir... :A O yüzden yapılan tüm iftiraları şiddetle reddediyorum...

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi

------

------

------
Biz size bir şey demiyoruz ki. Olay biz olağanüstü bir kötü haldeyken "ya aslında biz de kötü durumdayız" demeniz ve olayı "şükret"e vardırmanız.

Tatile gideceğine parayı bana ver mi? :A "Eğer beni tatile götürmek isterseniz tatil parasını direkt bana verin" diyorum. Temsili mi bilmiyorum ama 1.500 Euro yazmışsın, o benim annemin neredeyse 6 aylık maaşı. Sen bana "Tatile gidelim" dersen ben çok ciddi bir şekilde tatil teklifini reddedip benim masraflarıma harcayacağın parayı alırım çünkü benim için çok daha kârlı bir iş.

Ayrıca bize Türkiye'yi neden anlatıyorsun ki? :A

• Beğendim
Reactions: Maskeli Fedai