Yaşam Soba

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Evet tahmin edemezmişim gerçekten. :A Instada o seçeneği pek kullanmadığım için bilmiyorum, çok foto gönderip almam zaten orda. :A Hahahahaha büyük bir boşluk hem de... Hmmmm hangi foto o acaba merak ettim gidip bakayım... :A Silinmesi işine gelmiyorsa çözersin o vakit. :A Sürekli hesap değişiyorsun yetişemiyorum artık taa ne zamanki hesaptan bahsediyormuşsun. :A Neyse SOBA konusunda bile goygoya döndük, çok da şaapmayalım... :A
Fotoyu bilemezsin ki hesap silinmiş göründüğü için :A hangisi olduğunu anlamaman garip :eek: Efe tabiki... (kendine pay biçmedin umarım :A )
Artık değiştirmem umarım, hayat buna zorluyor :A
Evet konuyu fazla şaaaptık :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Fotoyu bilemezsin ki hesap silinmiş göründüğü için :A hangisi olduğunu anlamaman garip :eek: Efe tabiki... (kendine pay biçmedin umarım :A )
Artık değiştirmem umarım, hayat buna zorluyor :A
Evet konuyu fazla şaaaptık :A
Doğru silindiği için bulamadım... :A Ama aklıma gelmedi attığım foto, hepten yaşlanmışız... (Tabi ki biçmedim, ben öyle bir insan mıyım. :A )

Kısmet, göreceğiz artık. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Doğru silindiği için bulamadım... :A Ama aklıma gelmedi attığım foto, hepten yaşlanmışız... (Tabi ki biçmedim, ben öyle bir insan mıyım. :A )

Kısmet, göreceğiz artık. :A
Gidip bakmış :F
Evet öyle birisin :A

Şu sobalar var bide, pahalıydı ve uzun süre ısıyı koruyan artı çok fazla kömür gerektirmeyen soba (konuyu toparlıyorum :A )
Turbo soba:
9563844018226.jpg

• Güldürdün

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Gidip bakmış :F
Evet öyle birisin :A

Şu sobalar var bide, pahalıydı ve uzun süre ısıyı koruyan artı çok fazla kömür gerektirmeyen soba (konuyu toparlıyorum :A )
Turbo soba:
Ekli dosyayı görüntüle 95624
Aynen işi garantiye almak istedim... :A Yook yok hiç öyle biri değilim... :A (Belki de öyleyim)

Bunları da hatırlıyorum ama bizde hep eski model yatay olanlardan olmuştur. Bunlar daha bi kapitalizm vari sobalar, diğerinin verdiği masumiyeti ve samimiyeti vermiyor bence... :A

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Aynen işi garantiye almak istedim... :A Yook yok hiç öyle biri değilim... :A (Belki de öyleyim)

Bunları da hatırlıyorum ama bizde hep eski model yatay olanlardan olmuştur. Bunlar daha bi kapitalizm vari sobalar, diğerinin verdiği masumiyeti ve samimiyeti vermiyor bence... :A
Yatay dediğin fırınlımı?
Soba, ısıtma, yeme vs yanı sıra askılığı ile giysi kurutma, maşa ilede dövme işine yarıyordu :A

Şu klasik soba yaygındı ama fazla bir şey üstüne koyulmuyordu.
onden-havali-kovali-uyuyan-soba-komur-sobasi-odun-sobasi-kovali-s__0856025841553961.jpg

• Güldürdün

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Yatay dediğin fırınlımı?
Soba, ısıtma, yeme vs yanı sıra askılığı ile giysi kurutma, maşa ilede dövme işine yarıyordu :A

Şu klasik soba yaygındı ama fazla bir şey üstüne koyulmuyordu.
Ekli dosyayı görüntüle 95625
Aynen fırınlı olur bizde yıllardır. Ekmek falan kızartırız, kızartma yaparız. Yani yaparlar, ben yiyiciyim... :A Ve o dediğin tüm işleri yapar evet. :A

Bundan da var da yatay olan fırınlıyı daha çok severim... :A

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Aynen fırınlı olur bizde yıllardır. Ekmek falan kızartırız, kızartma yaparız. Yani yaparlar, ben yiyiciyim... :A Ve o dediğin tüm işleri yapar evet. :A

Bundan da var da yatay olan fırınlıyı daha çok severim... :A
Ben daha küçüktüm, TV'ye dalmıştım, ebem, fırındaki pideye bak demişti. Bende unutmuştum ve fırça yemiştim. Her fırınlı soba gördüğümde o anım gelir aklıma :A şimdiki zaman olsa telefona dalıyoruz :A
O fırında patates közlenirdi. Ne güzel gidiyordu ah ah

Bu ev içi değil, belli ki keyfi kurulmuş bir soba. Ah iştah çekti 🥰
1*HXfdb_fd8iP-2jfvu9qU9g.jpeg

• Harika
Reactions: MEnes and Gerekli24

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Ben daha küçüktüm, TV'ye dalmıştım, ebem, fırındaki pideye bak demişti. Bende unutmuştum ve fırça yemiştim. Her fırınlı soba gördüğümde o anım gelir aklıma :A şimdiki zaman olsa telefona dalıyoruz :A
O fırında patates közlenirdi. Ne güzel gidiyordu ah ah

Bu ev içi değil, belli ki keyfi kurulmuş bir soba. Ah iştah çekti 🥰
Ekli dosyayı görüntüle 95628
Yapma bunu yapma... İlk uçakta köye gönderteceksin beni yapma... Ne harika bir görüntü be...

• Güldürdün

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Mesaja döndüğün için teşekkür ederim bizim için daha çok çocukluk anılarımızı hatırlatan bir nesne :A Bir de sayesinde yediğimiz yiyecekler. Rüzgarlı havalarda çalıştırmak evet tehlikeli benzer durum doğalgaz sobasında da var. İşkence gibi de olabiliyor ama her şey rağmen özletiyor.
Estağfurullah, rica ederim. :A Öyle tabii, yaşı 40-50+ olan kitlenin sobayla alakalı geçmişleri daha çok elbette bizlere nazaran. Şimdi çocuk olanlar da soba nedir hiç bilmeyecekler mesela, nesilden nesile böyle farklılıklar olacak.

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Estağfurullah, rica ederim. :A Öyle tabii, yaşı 40-50+ olan kitlenin sobayla alakalı geçmişleri daha çok elbette bizlere nazaran. Şimdi çocuk olanlar da soba nedir hiç bilmeyecekler mesela, nesilden nesile böyle farklılıklar olacak.
Forumun en genç üyelerindeyim iyi bir soba geçmişim var. Ama biz son dönemleriyiz şimdi köy dışında pek yok.