Yeme-İçme Soğuk Baklava

phoebebuffay

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
  • Güldürdün
Reactions: MEnes and Sherlock

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Kesinlikle katılıyorum. :A Tatlı bile diyemeyiz o şeye. Yazın yemeye kalksan ağır, hemen bayıyor. Kışın yemeye kalksan çok daha iyi alternatifleri var. Bomboş bir şey işte. :A Diğerindeki malzemelerin kalitesi bir yana, aynı zamanda belli bir ustalık isteyen bir şey, kıyas kabul etmez... @Maskeli Fedai

Tadına dahi bakmadığı bir şeyden nefret eden insan gurme falan değildir, iyi miyi bilmem...
Seni hain seni... Tadına dahi bakmadan bir şeyi beğenmiyorsam o benim gözlerimin dahi ne denli usta bir seçiciliğe sahip olduğunu ve gerçekten büyük bir gurme olduğumu gösterir... Sen ne anlarsın...
------

Sen kesin San Sebastian Cheesecake gibi muhteşem bir tatlıya da balon diyorsundur... :A @Sherlock

Yemediği halde balon dediğine yemin edebilirim ama ispatlayamam. :A @MEnes
Ooo bu destansı esere balon diyemem... Öyle bir şey kabul edilemez... 'O' kadar da değil... Cheesecake'in her türlüsü benim kabulümdür... :A

• Güldürdün
Reactions: phoebebuffay

phoebebuffay

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
Seni hain seni... Tadına dahi bakmadan bir şeyi beğenmiyorsam o benim gözlerimin dahi ne denli usta bir seçiciliğe sahip olduğunu ve gerçekten büyük bir gurme olduğumu gösterir... Sen ne anlarsın...
------

Ooo bu destansı esere balon diyemem... Öyle bir şey kabul edilemez... 'O' kadar da değil... Cheesecake'in her türlüsü benim kabulümdür... :A
İyi bari, bu konuda anlaştık. Ben de cheesecake'in her bir çeşidini çok severim. :A

• Harika
Reactions: MEnes

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,947
Puanı
710
Tadı mükemmel, normal baklavadan daha hafif bence en son ramazanda yedim. Dünden beri konuyu görüyorum dün de baklavacı önünden geçtim aklıma getirmesen iyiydi ya. :A @phoebebuffay

@MEnes Denemeni şiddetle tavsiye ederim, denemeyen çok şey kaybeder yersen de kazandığın çoooook şey olur... :A

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Bence abartılıyor, damak tadıma hiç uygun değil. Normal baklava candır, her çeşidiyle.

• Beğendim
Reactions: MEnes

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
BOMBA'mızın bünye üzerinde yarattığı fizyolojik etki bile tek başına yeter sütlü huriyeyi tokatlamasına. Güne bir tane BOMBA ile başlarsan o günün bomba gibi geçer. Sütlü huriyenin ne faydası var peki. Sıcak yaz günlerinde ferahlatıyormuş... Hadi oradan. Ferahlamak istesem 1 bardak soğuk su içerim. Hem daha çok ferahlarım hem de param cebimde kalır...

Kesinlikle öyle gurme yoldaşım benim... Böyle 🎈 bir tatlıyı da bu kadar övmezsiniz be... @Sherlock @Maskeli Fedai @phoebebuffay
------

Her seferinde ispatlıyorlar zaten bu durumu canım yoldaşım... Bu iki leş bunu yapmayı alışkanlık haline getirdi...

%90'ı nutelladan ibaret, yumurta kırmayı bilmeyen birinin bile 1 dakikalık tarif videosunu izleyerek kolayca yapabileceği, Eti Tutkudan hallice bir atıştırmalığı -tatlı demem bu şeye :A- savunmak için fazla kasmışsın gibi. :A Soğuk baklava süt, fıstık ve kakaonun muhteşem kombinasyonuyla oluşan bir sanat eseridir, gurmelerin ağzına layıktır. Tatlı sevmem diyen birine bile yarım kilo yedirtebilecek bir lezzete sahip muhteşem bir icattır. :A @Maskeli Fedai @Sherlock
------

Damak zevki olanlar över... Sen çikolatalı tatlı sevmiyorum diyerek direkt kategori dışı kaldın. :A
Pho şer ittifakına hak ettiği dilden konuşmuş :A Bomba momba yiyeceğime Nutelle ekmek yerim daha şerefi var :A @Sherlock

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
İyi bari, bu konuda anlaştık. Ben de cheesecake'in her bir çeşidini çok severim. :A
Evet en azından bir konuda anlaşmamız güzel bir şey diyebiliriz... :A Cheesecake'in her çeşidini ben de severim gibi (sevmediğim meyveler ile yapılanı hariç tabii... :A )
Tadı mükemmel, normal baklavadan daha hafif bence en son ramazanda yedim. Dünden beri konuyu görüyorum dün de baklavacı önünden geçtim aklıma getirmesen iyiydi ya. :A @phoebebuffay

@MEnes Denemeni şiddetle tavsiye ederim, denemeyen çok şey kaybeder yersen de kazandığın çoooook şey olur... :A
Bu deneyip de beğenmediğim tatlılardan diyebilirim... :A Denemeden beğenmediğim yiyecekler başka şimdi onlara girmeyelim... :A
Pho şer ittifakına hak ettiği dilden konuşmuş :A Bomba momba yiyeceğime Nutelle ekmek yerim daha şerefi var :A @Sherlock
Hayır mı şer mi bilinmez ama senin büyük bir kansız olduğun biliniyor canım yoldaşım benim... :A @Sherlock @MasacRE