Siyasi Konular Yasaklansın mı?

Siyasi konular hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    60

eskici

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,640
Puanı
1,059
Tarafli konular engellensin demek isterdim ama forumda herkes tarafli konular actigi icin onlari engelleyince tamamen yasaklanmis gibi bir sey olacak zaten o yüzden tamamen yasaklansin dedim :A ama @sokak sanati nin dedigi gibi tarafsiz bir haber sitesinden yorum katmadan alinarak acilabilir bence :D

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Herhangi bir kısıtlama getirmek gübürleri halının altına süpürmek olur. Çok da sağlıklı olmaz.

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Niye tamamen yasaklanıyor ki? Tarafsız olduğu sürece hiç bir sıkıntı olmaz kimsenin canı sıkılmaz. Herkes aynı görüşte olacak diye bir şey yok ama yinede saygılı şekilde konuşulması lazım

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Ben de tamamen yasaklansın olarak değiştirdim oyumu. Bunun iki sebebi var.

Birincisi, o zaman da sorun çıkacak o tarafsız bu taraflı diye herkes şikayet edecek o da ayrı bir sorun.

İkincisi ve asıl önemlisi zaten asıl sıkıntı konu başlığında değil ki o konunun altında çıkan tartışmalarda. İstenildiği kadar tarafsız konu açılsın o konu altında biri bir laf söyleyecek yine tartışma çıkacak. Uyarılar bölümü siyaset konularında atılan mesajlarla dolu. Bir sonucu da yok zaten bunların herkes kendine göre haklı. Kimse burada karşı tarafın yazdıklarıyla siyasi görüşünü değiştirecek de değil. O yüzden bence tamamen kapanmalı siyaset konusu, millet eğlenmesine baksın burada.

Reaksiyon puanı
270
Puanı
86
Tamamen yasaklansın bazıları hakaret sınırını aşıyor Anıtkabirin ve Atatürkün kötülendiği yazılar okumak istemiyorum

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Bence hergün siyaset konuları açılsın ama işine geldiği haberleri açmasın. X partili olan birisi habire Y partisinin anti haberlerini inatla açıp forumda kaosa sebep oluyor. Belli bir düzende haber açılmadiği için önceki ve sonraki haberlerden kimsenin de haberi olmuyor. Günlük siyasi haberler açılırsa tartişilan konularda da kaynak olarak gösterilim hem :confused:

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Tamamen yasaklanmalı. Siyaset genel olarak bizim milletimiz ve forumumuz için üzerine konuşulması ve tartışılması sağlıklı bir kavram değil olamaz da. Kimse kimsenin fikrine saygı duymadıkça ve birbirlerinin sürekli açıklarını arayıp eleştirme modunda oldukça hiç bir zaman sağlıklı ve seviyeli tartışmalar olmayacağı aşikar. Bu yüzden net bir şekilde yasaklanmalı.

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Kesinlikle yasaklanmamalı. Herkes özgür görüşlerini ifade edebilmek için giriyor.

İllaki bir şeyler yapılmak isteniyorsa taraflı konu açanlar belli bir uyarıdan sonra çok ağır cezalandırılmalı. Onun dışında yapılan her türlü hamle foruma kötü geri dönüş olarak gelecektir.

Şahsen bazı arkadaşların ( bunların sayısı bir elin parmağını geçmez) birbirlerine misilleme amaçlı açtığı konulardan dolayı benim zevkle okuduğum bir alanın kapatılması açıkçası bana mantıklı gelmiyor. Umarım bu konudaki görüşler dikkate alınır @OzaN .

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Siyaset olmadan olmaz, aynen devam :A

Ancak başlıklara çeki düzen verilebilir. Manevi değerlere saldıran içeriklere izin verilmemeli.

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
La siyaset yüzünden banlanıp duruyorsun, hala daha devam mı diyorsun :A
Banlansak ne olur kaderin üstünde bir kadeeeeerrr vardır :A Şaka bir yana insanlar birbirlerine saygılı olduğu sürece, tahrik etmediği sürece, operasyonel içerikler üretmediği sürece siyaset ekmek gibi su gibi bir ihtiyaçtır. İnsanlar tartışmadan, beyin fırtınası yapmadan yaşamamalıdır, yaşayamaz.

38AhmetKK

Favori Üye
Reaksiyon puanı
645
Puanı
216
Farkli bir öneride benden gelsin, Siyasi konu acma yetkisi yanlizca 3-5 kiside bulunsun. Yeni gelismeler oldugunda yetkili kisilere istekte bulunulsun ve haber konusu acilsin.

Bu sekilde kusursuz bir sekilde tarafsiz haber konusu acilir. Aksi taktirde tarafli konu acanlarin yetkisi elinden alinirsa bunun önünü kimse alamaz.

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,201
Puanı
860
Siyasi konularda gelişmeler olunca konu bilgi amaçlı açılsın sonrada konu kapatılsın yorum yapılmasın aslında yorum yapılabilir ancak konu tartışmaya doğru ilerledikçe bunun yararı kimseye olmaz onun için konu açılıp kapansın daha iyi olur

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Taraflı konular engellensin, taraflı konular açanların yetkisi alınsın.

Frank Slade

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
Konu ne bilmemekle beraber uzun aranın ardından bazı kişilerle iletişim kurmak amacıyla 10-15 dakika girdim foruma.

İlk baktığım başlıkta bu oldu.

Zaten yeni dünya düzeni adı altında apolitik bir nesil oluşturulmuşken en özgür platformlardan biri olan internetteki bir forum sitesinde siyaset yapılmasını yasaklamak gelecek nesillere vurulacak en büyük darbe olur.

Kesinlikle siyaset yapılmasından rahatsız olunmamalı ve kimsenin tarafsız olması beklenmemelidir.Tarafsız kalanlar dilsiz şeytandan farksızdırlar.

Siyaseti mizahi yolla yapmak en güzel işlerden biri.Troll başlıklar abartılmadığı sürece renk katar.

Zaten iyice dizi ve reyting forumu olmuş bu platformda tek devam edebilen siyasi tartışmalardı.Buda engellenirse forumun üstüne bir kürek toprak daha atılır.

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Kesinlikle yasaklanmamalı. Herkes özgür görüşlerini ifade edebilmek için giriyor.

İllaki bir şeyler yapılmak isteniyorsa taraflı konu açanlar belli bir uyarıdan sonra çok ağır cezalandırılmalı. Onun dışında yapılan her türlü hamle foruma kötü geri dönüş olarak gelecektir.

Şahsen bazı arkadaşların ( bunların sayısı bir elin parmağını geçmez) birbirlerine misilleme amaçlı açtığı konulardan dolayı benim zevkle okuduğum bir alanın kapatılması açıkçası bana mantıklı gelmiyor. Umarım bu konudaki görüşler dikkate alınır @OzaN .
Katılıyorum. Taraflı konuların engellenmesi neyse de -sanki tarafsız bir şey açılabilecek- tamamen bir yasaklama gelirse foruma sadece zarar verir.