Klasik Six Feet Under - 5. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x4

Sezonun şu ana kadarki en iyisiydi. Kuş olayı çok iyiydi de keşke sonu öyle bitmeseydi. Çok bilmiş çocuklar komikti gerçekten. :A

Claire - Billy ilişkisinin öyle noktalanacağı o kadar barizdi ki. Brenda da her zamanki cinsliklerini yapmaya başladı. Nate & Maggie ilişkisini destekliyorum. Maggie gayet aklı başında şu ana kadar her davranışı olumlu bir hanımefendi. :A

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x5 5x6 5x7

Birkaç gündür yapamadım toplu yapayım.

5. bölümde Maya'ya gerçek annesinden bahsettikleri kısım duygulandırdı. Bölümün +1 puanı oradan geldi.

David'lerin çocuk mevzusu eğlenceli gidiyor. Dizinin tek sürükleyici hikayesi.

Ruth'u bu sezon iyice sevimsiz birisine dönüştürdüler. O eski düşünceli, narin kadından eser kalmadı.

Claire'ın ofisteki şarkı performansı iyiydi. :A Fakat onun dışında sıkıcı gidiyor onun konusu da.

8/10 7/10 7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x8

Sezona gerçek anlamda şimdi başlıyoruz sanırım. Açık ara sezonun en iyi bölümüydü.

Bir önceki yorumda eleştirdiğimin aksine bir anda tüm hikayeler ilgi çekici hale geldi.

David ve Keith'in işi çocuklarla zor. Plastik bıçaklarla yemek yerlerken güldüm. :A

Russell hiç değişmemiş. :A

Claire bu sefer en azından takım elbiseli birini buldu gibi. :A

Rico iyice havalara girmiş ama gerçekten de her işi adama yüklüyorlar gibi. :A Arthur da gitti zaten...

Nate & Maggie olayı sonunda gerçekleşti diye sevinirken son dakika golü yedik. :(

Kalan 4 bölümü gelecek hafta sonu izleyeceğim, heyecan dorukta. :Z

9/10

• Beğendim
Reactions: dreamy

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,646
Puanı
710
5x8

Sezona gerçek anlamda şimdi başlıyoruz sanırım. Açık ara sezonun en iyi bölümüydü.

Bir önceki yorumda eleştirdiğimin aksine bir anda tüm hikayeler ilgi çekici hale geldi.

David ve Keith'in işi çocuklarla zor. Plastik bıçaklarla yemek yerlerken güldüm. :A

Russell hiç değişmemiş. :A

Claire bu sefer en azından takım elbiseli birini buldu gibi. :A

Rico iyice havalara girmiş ama gerçekten de her işi adama yüklüyorlar gibi. :A Arthur da gitti zaten...

Nate & Maggie olayı sonunda gerçekleşti diye sevinirken son dakika golü yedik. :(

Kalan 4 bölümü gelecek hafta sonu izleyeceğim, heyecan dorukta. :Z

9/10
Nate & Maggie’ye niye sevindin ki? Brenda bu sezon çok sempatik bence diğer sezonlara göre. Kendisine üzülüyorum, bunları hak etmiyor. :(

Son üç bölüme geçiş yapacağım ben de. Bir haftadır elim gitmiyordu bitmesini istemediğim için ve bir de yoğundum. Sanırım haftasonuna kadar biter...

• İlginç
Reactions: bazinga

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Nate & Maggie’ye niye sevindin ki? Brenda bu sezon çok sempatik bence diğer sezonlara göre. Kendisine üzülüyorum, bunları hak etmiyor. :(

Son üç bölüme geçiş yapacağım ben de. Bir haftadır elim gitmiyordu bitmesini istemediğim için ve bir de yoğundum. Sanırım haftasonuna kadar biter...
Vay canına yakalamışım seni. :A

Brenda'nın hangi özelliği sempatik tam olarak? :A Sürekli bir mıymıntılık bir sorun çıkarmacalık. Nate'in bütün enerjisini yedi bitirdi. :(

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,646
Puanı
710
Vay canına yakalamışım seni. :A

Brenda'nın hangi özelliği sempatik tam olarak? :A Sürekli bir mıymıntılık bir sorun çıkarmacalık. Nate'in bütün enerjisini yedi bitirdi. :(
Önceki sezonlar olsa hak verirdim sana fakat bu sezon ideal bir ev kadını bence. Nate’den daha fazla çabalıyor evliliği için, Nate bazen gereksiz yükseliyor. Diğer bölümde bakalım aynı düşüncede olabilecek misin merak ediyorum :A

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,646
Puanı
710
5x10

Çok iyi bir bölümdü.

David’in geçen sezonki travması hala devam ediyor, annesinin arabanın dışından kendisine seslendiği sahne ürkütücüydü. Ruth yine yer yer sinir bozucuydu. Oğlunun son zamanlarında saçma amaçlar peşinde koşmuş bir annenin, kimseye bir şey deme hakkı yok Nate’in ölümü hakkında...

Nate’in gömülme sahnesi çok gerçekçiydi. Zaten Six Feet Under deyince aklıma gerçekliği gelecektir yıllar sonra bile. Dizide şu ana kadar her şey tüm çıplaklığıyla yansıtıldı.

9.3/10

• Beğendim

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,646
Puanı
710
5x11

Gerçek anlamda çılgın bir bölümdü :A

Hiç kimse Nate’in ölümünü atlatabilmiş değil, her biri içlerindeki öfke ve üzüntüyü karşılarındakilerden çıkartıyor...

Her karakter devleşmiş bu bölümde fakat net favori bence Claire’di. Sarhoş halleri harikaydı, Lauren Ambrose’un bu oyunculukla başka büyük dizi/filmlerde rol almaması üzücü gerçekten. :(

Brenda’nın Billy ile olan malum sahnesi iğrençti. Hayal çıkması biraz rahatlatsa da etkisinden çıkamadım. :A

Brenda’nın bebeğinin zaten özürlü olacağını öğrenmiştik, üstüne bir de erken doğum gerçekleşmesi kötü oldu.

9/10

Bu gece ya da yarın meşhur final bölümünü izleyeceğim. Bakalım beklentilerimi ne ölçüde karşılayacak...

• Beğendim

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,646
Puanı
710
5x12

Açık söylemek gerekirse bu kadarını beklemiyordum. Bölümün ilk yarısı normal SFU bölümü gibi ilerledi, sonradan hafif final esintileri görmeye başladık. Ve son 15 dakikası tam anlamıyla “FİNAL”e yakışır şekilde başladı ve sona erdi.

Kelimeler kifayetsiz... Herkesin ölümünü teker teker göstermek fazla yaratıcı bir fikir değil gibi görünse de bunu seyirciye etkili bir biçimde sunmaları fazlasıyla takdiri hak ediyor. O müzik, Claire’in arabayla yolculuğu... Her şey olması gerektiği gibiydi ve sonunda ağlatmayı başardı. :) Diziye başladığım gün aklıma gelince final daha çok dokundu, dile kolay 1.5 yıla yaymışım 60 küsur bölümlük diziyi. :)

10/10

Bu muhteşem dizide emeği geçen herkese teşekkürler. Hoşçakal Fisher ailesi...

• Harika

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x9

Sezonun en iyi bölümlerinden bir tanesiydi bu da...

Nate'i bu sefer tamamen kaybettik galiba. :( Rahmetlinin ölmeden önce Brenda'yı gömmesi çok sevindirdi.

Ölmek istemediğini, yaşayacak çok şeyi olduğunu söylediği sahne çok duygulandırdı. Maya ile buluşması da. :( Tam evlenip çocuk sahibi olmayı gelecek planlarımdan tamamen çıkaracak oluyorum sonra böyle şeyler izlemek çok dokunuyor. :(

Ruth'un exlerini öldürdüğü sahne çok komikti. :A

9/10

• Sinir Bozucu
Reactions: dreamy

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x11

Son bölümlerin biraz altında kalsa da finale bir kala iyi bölümdü yine.

Brenda, Maya'yı Ruth'a verince bir an haksızlık mı ediyorum diye düşündüm ancak sağ olsun tersini kanıtlamakta gecikmedi. :A

David ve Claire bitik halde. Maya gidince Ruth da çökecek iyice. Bu arada George'u da seviyorum ben hala ya. Geçmişinde berbat bir adammış belki ama iyi olmak için çabalıyor. :(

9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x12 (Final)

Gözyaşı stoğumuz kalmamıştır...

Böyle final mi olur bu nasıl bir vicdansızlıktır... Soluklanıp kendime gelebilmek için molalar vermem gerekti. Övüldüğü kadar varmış. Sadece bu finali izleyecek olmak için bile 5 sezon izlenir...

Hiç spoiler'a girmeyeceğim ama Sia eşliğindeki son kısmı daha da kusursuz bulduğumu söyleyeyim...

10/10

Genel olarak da bu bölümle birlikte bu sezon en iyi sezon unvanını da ilk sezonun elinden aldı sanırım. Diziye genel puanımı da 8/10 olarak güncelliyorum. Zaman zaman düşüşte olsa da, çok sıkılıp bunaldığım bölümleri olsa da çok kaliteli bir diziydi, hafızamda hep eşsiz bir yeri olacak. Özleneceksiniz Fisher'lar...

Buradan ilk etkinlikte yer alan @destere @Forumdash @sürgünüm ve tabii ki @yatutarsa'ya selam olsun. Keşke bugünleri görebilseydiniz. :A

İkinci etkinlikle yıllar sonra diziyi tamamlamama vesile olan @Sherlock ve ona eşlik eden @MEnes'e de sonsuz teşekkürler. Çok güzel bir etkinlik oldu. :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
5x12 (Final)

Gözyaşı stoğumuz kalmamıştır...

Böyle final mi olur bu nasıl bir vicdansızlıktır... Soluklanıp kendime gelebilmek için molalar vermem gerekti. Övüldüğü kadar varmış. Sadece bu finali izleyecek olmak için bile 5 sezon izlenir...

Hiç spoiler'a girmeyeceğim ama Sia eşliğindeki son kısmı daha da kusursuz bulduğumu söyleyeyim...

10/10

Genel olarak da bu bölümle birlikte bu sezon en iyi sezon unvanını da ilk sezonun elinden aldı sanırım. Diziye genel puanımı da 8/10 olarak güncelliyorum. Zaman zaman düşüşte olsa da, çok sıkılıp bunaldığım bölümleri olsa da çok kaliteli bir diziydi, hafızamda hep eşsiz bir yeri olacak. Özleneceksiniz Fisher'lar...

Buradan ilk etkinlikte yer alan @destere @Forumdash @sürgünüm ve tabii ki @yatutarsa'ya selam olsun. Keşke bugünleri görebilseydiniz. :A

İkinci etkinlikle yıllar sonra diziyi tamamlamama vesile olan @Sherlock ve ona eşlik eden @MEnes'e de sonsuz teşekkürler. Çok güzel bir etkinlik oldu. :A
Rica ederiz de keşke eşlik edebilseydik bu yolda sana. :A En kötü dizinin ilk sezonunu falan bitirebilseydik fena olmayacaktı. :A

Gerçi belli olmaz bir kere başladık mı sonrası Battlestar Galactica gibi olabilir... @MEnes