Klasik Six Feet Under - 4. Sezon Yorumları

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
senin açından normaldir, zaten filmlerle aran iyi .. ama ben film izleyicisi değildim etkinlikle birlikte film izleme alışkanlığı kazandım gibi :)
Son etkinlikte kaç film izledin? Bilim-kurgu filmlerinide izlemeyi düşünüyormusun?:)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
4x2
meğer nate ve lisa nın aşkı devlerin aşkıymış da haberimiz yokmuş :D nate ne çok abartıyor öyle :O kendi abarttığı yetmedi acısını içinde yaşayan insanlara da saldırmaya başladı.
brenda adamın sesleri duyunca unuttu 90 günü falan :A komşu da sonunda muradına erdi ama bu ilişki uzun sürmez :D
keith in koruma arkadaşlarını sevdim :X
k: ne yapacağız?
- şuanda yaptığımız şeyi
:F
claire in yeni arkadaşları da iyi gibi duruyor. hayırlı olsun :)
george ve arthur un tartışması da tebessüm ettirdi :D
8.5/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Son etkinlikte kaç film izledin? Bilim-kurgu filmlerinide izlemeyi düşünüyormusun?:)
bahsedilen filmlerin bilimkurguyla pek alakası yok gibi bilimkurguda gizem olmalı gizem yoksa, ha bu zamanda geçmiş boş bir aksiyon filmi ha gelecek zamanda geçmiş olsun farketmiyor :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S04B03 izledim

güzel bölümdü vesselam :X 3.sezon benim için kötü geçmişti bu sezondan da korkuyorum öyle olacak diye:( Umarım olmaz.

Aslında çok yorumlayacak değilim. Claire'in bol göründüğü bi bölümdü kötü de olmadı hani:X Russel bıyık bıraktiği yetmemiş gibi bi de saçı boyamiş:F Claire şu yeni sarişin kızla iş mi pişirecek ne? Mercimeği fırına verecek gibiler:A

Claire'in eski eşyaları yaktırma sahnesi çok güzeldi:X Kız anı yaşamıyı yavaş yavaş öğreniyor gitti bide şarkı açti ohh miss :X

Bölümde ünlü konuk vardı Ellen :oley: Eskiden de çok samimiymiş şimdide:X +1 puan kazandı benden bölüm. Seviyorum bu kadını:bhr:

Arthur pooklu kutuları yollamamiş miş miş :X Adam bi de gurur yaptı evi-işi terk etti:X
Rico'nun rüya sahnesi çok hoşuma gitti nedense:X Orda bi gönderme vardı ama tam anlayamadım:X

Bölüm güzel geçti 8.5/10 veriyorum yaa :X

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S04B04 izledim

Sanırım biraz sıkıldım:( ama bir bomba vardı.
Kutuyu yollayan Ruth'un kocasının çocuguymuş:eek: Ruth kadr ben de şaşkınım:p Çocucugun (koca adam gerçi:X) Ruth'la analaşacak bi havası vardı(b)

Bomba: Lisa yaşıyormuş :eek: Yaşamasa bile akılda bi soru bıraktılar heycanı devam etiriri :X Cevabı merakla bekiyoruz:X

7.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x1

Durgun geçip geçmemesi önemli değil alıştım ben diziye, her bölümü iyi bana göre. :)

Dizinin başındaki gençler bonzai vakalarını hatırlattı, ibretlik. :X

Nate bi dünya dayak yemiş karısı ölmüş, dünya umrunda değil Brenda ile seks yapıyor. Karının kırkının çıkmasını bekleseydin bari, hep bu erkekler. :)

Nate, lisa ile ilişkilerinin eninde sonunda biteceğini ama ilişkiyi bitirenin kendisi olmak istemediğini söyledi. Bende bu evliliğin mantık evliliği olduğunu kaç defa vurgulamıştı. Nate ne kadar kötü olursa olsun Brenda'ya aşık. :)

Rico baldızı evden çıkarmayaydın iyiydi, birde günah çıkardın ama gözün yine sokak başındaki hayat kadınlarında.

David&Keith ve Claire&Russell ilişkisi bildiğimiz gibi, dizide kaldığı yerden devam etti zaten. :X

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x2

Bi önceki bölümden daha iyiydi ve çok eğlenceliydi. :)

Bu bölümde çok komik sahneler vardı. Cenazeevinde kadının Nate'ye dil çıkarması sahnesinde koptum. :F

Keith güvenlikçi arkadaşlarının yanında nası davranacağını bilemiyor o sahnelerde çok komikti. :)

Claire'nin yeni arkadaş grubunu sevdim, en azından ergen bebelerden kurtulduk. :)

Nate işi bıraktı zamanında dönmesi hataydı zaten. Rico yavaş yavaş dost hayatına geçiyor. bU arada tüm iş David'e aldı ama tesisatçıyla işi pişirdi. :)

8.5/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
4x3. bölüm

bu bölümde, breaking bad in skyler white ı Anna gunn ı madeline rolüyle görmek harikaydı... özlemişim skyler ı :)
tabi anna nın keyfini nate çıkardı bize yine hüsran bize yine hasret var bize yine anna sız günler düştü :) @Forumdash anna yı nasıl sarışın kadın diye geçiştirirsin sen breaking bad izlememişmiydin ? :)
lezosfer ellen de konuktu bu bölüm başkada anlatacak pek birşey bulamıyorum son sahnedeki tüm eşyaları ateşe atma kısmı ilginçti gerisi bildiğimiz sahneler

4x4. bölüm

claire 40 kişiyle çıktı hala orgazm yaşamamış yazık kıza :)
brenda ve joe fantaziye devam ediyor ,
nate in köpeği takip ettiği sahne en hoşuma giden sahneydi
george ve ruth a kutularla fok yollayan vatandaş arthur değil george un oğluymuş , arthur boşuna suçlanmış oldu ,

keith in korumasını yaptığı celeste kimdir ünlü birimi güzel kadındı ama ben tanımadım ?

Son düzenleme:

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
4x3. bölüm

bu bölümde, breaking bad in skyler white ı Anna gunn ı madeline rolüyle görmek harikaydı... özlemişim skyler ı :)
tabi anna nın keyfini nate çıkardı bize yine hüsran bize yine hasret var bize yine anna sız günler düştü :) @Forumdash anna yı nasıl sarışın kadın diye geçiştirirsin sen breaking bad izlememişmiydin ? :)
lezosfer ellen de konuktu bu bölüm başkada anlatacak pek birşey bulamıyorum son sahnedeki tüm eşyaları ateşe atma kısmı ilginçti gerisi bildiğimiz sahneler

4x4. bölüm

claire 40 kişiyle çıktı hala orgazm yaşamamış yazık kıza :)
brenda ve joe fantaziye devam ediyor ,
nate in köpeği takip ettiği sahne en hoşuma giden sahneydi
george ve ruth a kutularla fok yollayan vatandaş arthur değil george un oğluymuş , arthur boşuna suçlanmış oldu ,

keith in korumasını yaptığı celeste kimdir ünlü birimi güzel kadındı ama ben tanımadım ?
Ellen'ın heycanından Anna'ya sıra gelmedi:X BB'Yi izledim kadına orda acayip kıldım :X Sonradan yorumu editleyeyim dedim neyse sevmezdim dedim uğraşmadım:X

Celeste gerçek sanatçi değil:X Gossip Girl'de de oynamişliği var:X SFU'da da GG'de de cadalozun birisiymiş:F

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x3

Anna Gunn ve Ellen vardı bölümde büyük sürpriz oldu. Bu bölüme kötü demek mümkünmü? Yalnız Skyler White eskiden de kaşarmış. :)

@destere Six Feet Under'de oynadığı bölümle Breaking Bad'in son sezonunun çekimleri arasında 8-9 yıl var. Arada geçen zamanda tahta gibi vücudu, meme ve g.te sahip olmuş. tabi geçen süre içinde 2 çocuk doğurduğu ve yaşlanıp kilo aldığı için normal bir durum. :)

Brenda başkasıyla yiyişiyor sonra telefon açıp Nate'yi özlediğini söylüyor. Komşu çocuğu normal seks kesmedi daha fazlasını istiyor. :)

Rico'nun gördüğü fantezi rüya müzik eşliğinde tam oynamalıktı, Hannibal'da ki müziği hatırlattı. :)

Claire'nin erkeklerden yana şansı gülmedi bu kız o sarışınla lezbiyenliğe akmasın sanki gözüne kestirdi. Var birşeyler var demedi demeyin.:)

9/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x4

Bi önceki mükemmel bölümün yanında yavan kaldı, yinede iyiydi tabi. :)

Brenda ile komuşu çocuk yaparlarmı? yapsalarda Brenda'dan anne olurmu ya düşününce çıkamadım işin içinden yok ya bakamaz o çocuğa, bilemiyorum belkide ebeveyn olmak hayatını değiştirebilir sorumluluk almasını sağlar. :)

Lisa'nın yaşadığı saçmalık, yaşıyorsada bunu medyumdan mı öğrenmemiz gerekiyordu? O zamanlarda tüm Amerikalılar medyumlara akın etmişlerdir. :)

Claire'nin yerinde olsam o sarışın hatunu gördükten sonra lezbiyen olurdum. :)

Rico yavaş yavaş aklını başına toplayacak gibi, birönceki bölümde 1500 dolarını kaptırdı ama olsun zararın neresinden dönerse kardır. :)

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x5

David gaspa uğradı dayak yedi aşağılandı son anda ölümden döndü ama buna sebep neydi? Seks yapmak için otostop yapan birisini arabasına alması. Yani başına gelenlerin sebepi uçkuru yüzünden.:)

Bi ara çok gerildim gerçekten öldürüleceğini sandım hatta cayır cayır yanabilirdi de o anlarda tüm hayatı gözünün önünden geçti. :( Fischer ailesinin başına gelmedikte kalmadı vallahi sadece bizim Türk dizilerinde olmuyormuş. :)

Keith bırakıp keşke onu turneye gitmeseyi, birtürlü de vedalaşamadıydı sanki başına geleceklerin habercisi gibi.:(

Ayrıca Keith 3 ayda kazandığıyla nasıl jakuzili daire alacak çok saçma. :)

Nate yas tutmadan çıksa artık çocuğunun mama bez parasını kim karşılıyor, çalıştığıda yok. :X

9/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
4x3,4

Sarışın kadın iyi gibi görünüyordu ama Breaking Bad'deki Skyler olduğunu fark edince ışık hızıyla soğudum :F
Claire'in arkadaşı rahat durmaz gibi. Yakında bir atraksiyon yaşarlar :A
Lisa'nın yiğeni küçük kız David'e aşık galiba :X
Jennifer acıların kızıymış meğer :( Çok çatlaktı önceden, yeni nişanlısı ona iyi gelmiş gibi ama bence o adam da gay :F
Medyum abla aklımızı karıştırdı (b) Lisa yaşıyor mu yani :D
Brenda bu komşuyu Nate ile nişanlıyken bulacaktı aslında :D Çocuk da istiyor komşu ama Bren yanaşmaz bence.
Ellen'ı severim onu da görmek güzeldi. :D
Olivier ne kadar az görünürse o kadar iyi bir de mümkünse Brenda'nın anasının kahkahasını biplesinler :q
8.5/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
4x5
Bu bölümün yayınında ve yapımında emeği geçen herkesin allah bin türlü canını sıksın :X
koca michael c hall u düşürdüğünüz duruma bakın. bir silahı var ergen bozmasına pabuç bırakacak adam mıdır o? :T: david de salak, adam cesedi atmak için arabadan indiğinde basıp gitsene be adam :bağır:
bu bölümden çıkardığımız sonuç: otostop çeken adamları arabamıza almıyoruz. :D
9/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x6

Bölüm genelde durgun geçti ama yinede fena değildi. :)

Neti pot'da neymiş, burun deliğine sokmak için, ilk defa görüyorum. Hem doğum gününde verilecek hediye mi. Rut'da çenesiyle adamı canından bezdiriyor, ikisininde hatalı tarafları var.:)

Brenda'da evlenip barklanıp çocuk sahibi olursa kimse umudunu kaybetmesin. :) Grçi finalde bana göre değil deyip kendini Nate'nin kollarına attı. Benim Asıl merak ettiğim Brenda hamile kalırsa bebeğin kimden olcağı.:)

Nate'nin çocuğu var diye nispet yapmak için çocuk sahibi olmaya çalışıyor almasın bu.(b)

Merdane oyununu çok sevdim üst üste Claire ve sarışın kız arasında var bir şeyler belli.:)

8/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S04B05 izledim

Güzel bölümdü "ulan ulan" demekten kendimi alamadım. Neden öyle diyip durdum;

Ben M.C.Hall'ı hala Dexter olarak öldürememişim içimde :F o rolle kazındı beynime resmen:F Adam işkence gördükçe "ulan Dexter'sın sen yapsana 3-5 bişeyler" gibi saçma sapan cumleler kurdurttu:F

hız limitinin 35 km oldugu bi yerde insan neden otostop çeker??? Adam koşssa zaten arabadan hızlı gider :F

İnsanın başina ne gelirse "ya meraktan ya y***tan" ben bu bölümden onu anladım:F(ağır olmamiştir umarım:X) Otostop macerasının nasıl bişey oldugunu keşfetmek isteyen David gördü sonuçlarini :F

Neyse Claire'in kendini çektiği "boş" resimleri bence güzeldi yaa :X Russel'ın oldugu sahneler artık çeilmiyor.Hem Claire'in hocasının Ray Donavan'daki hemşire olması da + cabası :T:

sinir oldugum için 8/10 :A

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x7

Geneli itibariyle durgun bölümdü, son 10 dakika ise müthişti özellikle Claire ve Edie'li sahneler. :Z

Claire'nin yanına bugüne kadar kimseyi yakıştıramamıştım ama bu sarışın kız Edie'yle ilişkisini destekliyorum. İnanılmaz bir elektrik var aralarında.:Z

Ruth'a kızmaya başladım, oğlu tarafından kocasına dışkı yollanmasını niye başkasına anlatıyor, aile mahramiyeti diye birşey olmalı. Sophia'yı gördüğünüde hemen Vanessa'ya yetiştirdi Rico'nun başınıda yaktı. :(

Brenda başkasıyala yattığını niye gidip söylüyorsun Joe'ye, Nate'den duyacak değil ya. Bırak kapansın işte bak çocukta seni çok seviyordu. :X

Claire ve Edie'nin hatrına 8.5/10 verelim. :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S06B06 izledim

Bence çok iyi bölümdü son 10'dk'ya kalaya kadar :X

Önce Nate'in çaliştiği yerden başlayalım süper bi yerdi. Tabi orayı güzel yapan tek köpekler değil orayı güzelleştiren Regina'ydı (OUaT) :X

Haham'dan sonra Nate'e yakiştirdiğim 2.isim oldu Regina:X Keşke ayrılmak zorunda kalmasaydı yada Regina ile ilişki kurmaya baksin:bhr: Ama peynir çeşidi Brenda bi türlü adamın peşini bırakmıyor :bağır: Artık Brenda'nın sahnelerinden o kadar soğudum ki dialogları okumuyorum bile sonunun nasıl bittiğini biliyorum (Nate ve Brenda sahnesi son dk'lar)

Claire'in David'in doğum gününe gelmesi komik sahnelerdi:X Claire kafa bulunca bir başka tatlı oluyor. Ama kafası yerine gelince David'i dinlediği sahnede bu nasıl tepki demeden edemedim:X Çok mal bişeydi:F Ama pamuk kapli kız gitti Nate ile konuştu :bhr:

Russell kafayı bulunca öbür coğcuğa açıldı her anlamda :F
"sen bi dahisin, hayır sensin dahi
Yaa hyır sensin asıl sensin aptal şey!!!
ee sen dahi ben dahi hadi s*** " :F

Çık bee oğlum diziden :bağır:

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x8

Finale 1 sezon kaldı bir hareket bir atraksiyon olsun diye bekliyoruz. :)

Bir çok hukuk hatası var dizide ;

Cenaze evine kapıda ölen gangaster kılıklı adamı(inşaat mühendisiymiş) nasıl alıyorlar, bunun adli bir süreci otopsisi yokmu? :X

Vanessa, Rico'nun birlikte olduğu kadının arabasını parçaladı, bu düpedüz haneye tecavüz. :X

Keith gay değilmiş biseksüe'miş. :eek: Yalnız Celeste'den büyük kazık yedi daha da kadınlarla birlikte olmaz. :)

Claire'nin kadınlara karşı ilgisi yok, Edie ile olmayacak gibi.:(

Joe, Jet Li'nin filmine müzik yapacağını söyledi, baya önemli şahısmış yeni idrak ettim. Brenda'ya da söylediklerine yüzde yüz haklıydı esaslı adammış. :)

Ruth evi terk etti umarım bir süre ortaya çıkmaz. :X

8/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
S04B05 izledim

Güzel bölümdü "ulan ulan" demekten kendimi alamadım. Neden öyle diyip durdum;

Ben M.C.Hall'ı hala Dexter olarak öldürememişim içimde :F o rolle kazındı beynime resmen:F Adam işkence gördükçe "ulan Dexter'sın sen yapsana 3-5 bişeyler" gibi saçma sapan cumleler kurdurttu:F

hız limitinin 35 km oldugu bi yerde insan neden otostop çeker??? Adam koşssa zaten arabadan hızlı gider :F

İnsanın başina ne gelirse "ya meraktan ya y***tan" ben bu bölümden onu anladım:F(ağır olmamiştir umarım:X) Otostop macerasının nasıl bişey oldugunu keşfetmek isteyen David gördü sonuçlarini :F

Neyse Claire'in kendini çektiği "boş" resimleri bence güzeldi yaa :X Russel'ın oldugu sahneler artık çeilmiyor.Hem Claire'in hocasının Ray Donavan'daki hemşire olması da + cabası :T:

sinir oldugum için 8/10 :A
bkz: ben :F sinir ettiler gece gece :D sürekli bir yerlerden m99 çıkarsın diye bekledim :F