Klasik Six Feet Under - 4. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Six-Feet-Under.jpg

2001-2005 yılları arasında yayınlanan ve HBO'nun televizyon dünyasına armağan ettiği en önemli dizilerden biri olan Six Feet Under, Fav10'da yeniden hayat buluyor!

Six Feet Under HBO tarafından yapılmış bir televizyon dizisidir. Dizinin 63. ve son bölümünün yayın tarihi 1 Temmuz 2007'dir. American Beauty’nin senaristi Alan Ball’ın senaryosunu yazdığı dizi, bir cenaze evi işleten ve bu evde yaşayan Fisher ailesinin yaşantılarına dair bir kara mizahtır. 2003 yılında En İyi Drama Dizisi dalında Altın Küre ödülü alan yapım, 2005 yılında 5. sezonuyla ekranlara veda etmiştir.

Diziyi İzleyen Ekibimiz:

Dizinin dördüncü sezonu ile alakalı tüm yorumlarınızı bu başlıktan yapabilirsiniz...

Önemli Not:
Dizi hakkında spoiler butonu kullanmadan spoiler vermek yasaktır, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır. Spoiler butonu kullanmadan önce de hangi bölüme dair spoiler içerdiği, kitap veya diğer kaynaklardan spoiler içeriyorsa belirtilmelidir.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Film etkinliğinde hiç film izleyemedim. Sen Boardwalk Empire başlayana kadar ben filmlere mi gömülsem.:)
etkinlikte çok gerilerde kaldın bence de başlasan süper olur, son etkinlikte 6 film izledim altıda altı gidiyorum bu sefer hiç sektirmeyeceğim :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Altı günde altı film bende izlerim nevar yani, bu gece başlıyorum hırs yaptım.:)
benim açımdan bir rekor yılda altı film zor izlerdim :) son zamanlarda film konusunda muhteşem hız aldım ama @berkann çok ağır davranıyor haftada iki film izleme hakkın var diyor:) bu yüzden iki günde iki film bitiriyorum diğer günlerde misket yuvarlıyorum :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
o gün öyle bir yorum yapmıştın sanki ?
yeni sezon dizileri başlıyor sfu yu bitirmek için acele etmem lazım falan diyordun :)
Evet hala öyle diyorum :X yarından salıya kadar muhtemelen izlerim 2ser 2ser:) salı gunu yeni sezon acılışı yapılır gotham ve blacklist'le:X

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
benim açımdan bir rekor yılda altı film zor izlerdim :) son zamanlarda film konusunda muhteşem hız aldım ama @berkann çok ağır davranıyor haftada iki film izleme hakkın var diyor:) bu yüzden iki günde iki film bitiriyorum diğer günlerde misket yuvarlıyorum :)
Etkinliğintadı orada. :)
İzlenecek çok film var. Etkinlikle sınırlama kendini. :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Veeeeeeee

S04B01 izledim

Ortalama bi bölüm olarqk sezonu açsalarda son sahne üzücüydü:(

Nate karakterini sevmem ama üzüntüsünü seyirciye yansıtabiliyor :X son sahnelere üzüldüm:(
Aslında Lisa'yı yaksaydı, malum kadın o kimyasal kokunun etkisiyle o an söylemiş olabilirdi.Sen oturupta sormadın ki "Lisa öldüğünde leşini napalım?" diye :T:

Sezon geçen sezonun sanki ertesi haftası verilmiş gibiydi:X hiçbir zaman atlaması olmadı ama Clair'in neydü belürsiz sevgilisi o arada sakal bırakmiş:F

Gülünç ama tiksindiren sahne Ruth'cuğuma aitti:( Allah'tan göstermediler ya gösterselerdi:F

Bölüme puanım 7 ile 8 arasında gidiyorum, 7.5/10 olsun:)

@destere @yatutarsa @sürgünüm

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S04B02 izledim
4.sezonu 3.sezona göre değiştirmişler yine güzel bölümdü diye yazmak isterdim ama yazmıcam neme lazım sonradan bozar filan nazar değmesin :X

Bölüm gayet akıcıydı :X

Keith ve Claire sahneleri güldürdü:X keith yeni işinde muhtemelen kandırılıyor :F adamın habire ünlülerin isimleri kısalması süperdi, keith'inde heycanla inanaması:X

Claire yeni sezon yeni arkadaşlıklar der gibi her sezon birileriyle :X bu seferkiler kız yada kızlar:X şiir okuyan kızın Claire fotograf tavsiyesi verip Claire'in de buna uyması güldüren sahnelere mahal verdi:X

Nate'in ruh halleri iyice sıktı:) ilk sezonda da cennet cehenem kavramın yoktu zaten neyin afrasını tafrasını yapıyorsa :T:

Arthur ve Ruth'un yeni kocasının bilgi/kültür çatişmaları da iyiydi, son sahndeki paketi bence Arthur yollamiştir :F

Tebessümlü bi şekilde 8/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
4x1
beline kuvvet george :F 70 lik delikanlı maşallah. @Forumdash a katılıyorum sesleri bile yetti allah tan görüntü yoktu :X

nate in son sahnesi güzeldi. lisa ya yakışır bir son oldu o da böyle isterdi :)

russell sakal bırakmış yakışmış. :D vikings deki rahibin sarışın versiyonu olmuş :X
8/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
4x1. bölüm
dizi bıraktığım yerden devam etti zaman atlaması olur diyordum hiçbişey değişmemiş
ilk bölümü hele başları epey sıkıcıydı sonlara doğru
nate in karısının cesedini yakmayıp tek başına götürüp boş bir arazide bir ağacın d,bine gömdüğü sahne hüzünlüydü

claire yine o sapla
oynaşmaya devam ediyor, russell ölse keşke :)

aynı evde uyumak zorunda kaldıkları sahnede yukarda
ruth ve george unn karyolayı kıracak şiddette sevişip inlemeleri komikti :)

nate bir kez uğradı
brendaya sabaha kadar sevişip sonra tekrar ayrıldılar nedense arada bir güreş tutup ayrılmak hobi haline geldi
---------------------------------------------------------------

4x2. bölüm

bu bölümde nate in
lisanın ölümünden dolayı anlam veremediğim büyük üzüntüsü devam ediyordu özellikle nate in ölümden sonraki yaşamla alakalı cenaze sahibiyle giriştiği tartışma ilginçti..
nate in işten ayrılışı, rico nun sophia denen malzemesi güzel kızla oynaşmak için kaçışı david i tek başına bıraktı strese giren david gidip tesisatçıya verdi :)
brenda ise gününü karşı komşusu joe ile uzun eşek oynayarak geçiriyor ...
arthur ile george arasında kim fazla bilgili tartışması son hızla devam ediyor ama george amcada bu performans varken arthur arkayı sallaya sallaya dolaşmaktan başka bir baltaya sap olamayacak gibi :)
bu bölümden çıkarabildiğim özet bu kadardı :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Altı günde altı film bende izlerim nevar yani, bu gece başlıyorum hırs yaptım.:)
Şimdi tesadüfen yorumuma denk geldim, tam da 6 film izlemişim ama 4 günde.:)