Diğer Shingeki No Kyojin - The Final Season (4. Sezon) Yorumları

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,777
Puanı
1,060
4x02

Geçen bölümün verdiği hissiyatı daha da ileriye taşıyan ve olayları çeşitlendiren oldukça etkileyici bir bölümdü. Daha çok diyalog ağırlıklı ama bu diyalogların hepsinin anlamlı ve ileriye yönelik bakış açısı oluşturan diyaloglar olduğunu düşünürsek önemli bir bölümdü.

Mangada en sevdiğim kısımlar arasında yer alan Marley Arc'ının animeye aktarılması bir yana bu diyalog ağırlıklı etkileyici bölümlerin iyi uyarlanmasını çok istiyordum. Görsellik gerçekten mükemmeldi. Karakterlerin yüz ifadeleri, hareketleri, oluşturulan ortam, Liberio'nun görüntüsü, Eldia ve Marley arasındaki durum. Gerçekten çok iyi bir bölümdü...

Marley savaşı kazandı ancak bölümün başındaki toplantıda gördük ki dünya devletlerii Marley'in devlerle kurduğu hükümdarlığın sona geldiğini anladı. Orta Dünya devletinin filosunu yok ettiler ancak 2 devin de harap olduğunu gördüler. Yani artık devlerle bir zafer elde etmeleri çok zor çünkü dünya devletleri devlerin zırhlarını delecek düzeyde teknolojisini geliştirmiş. Marley ise devlere aşırı güvendiğinden dolayı teknolojide geride kalmış. Bunu yakalamak için yapmaları gereken ise zaman kazanmak. Zeke bu planı ortaya atıyor ve 4 yıl sonra tekrar Paradis'e saldıralım diyor. Founding Titan'ı geri alıp tüm devlerin kontrolümüzde olduğunu dünyaya gösterir ve bu korkuyu yayarsak teknolojik olarak gelişmek için zaman kazanacaklarından bahsediyor. Mareşalin sorduğu kanatları olan bir dev yok mu sorusu ise güldürdü diyebilirim... :A

Zeke'nin Colt ile olan konuşması da ilginçti. Zeke'nin özel gücünden bahsettiler. Özel gücü sanırım geçen bölümde attığı çığlıkla dev oluşturma gücünden bahsediyorlar. Zeke ise kraliyet kanı olmadığını söyledi Marley'e. Halbuki Zeke Dina'nın oğlu yani kraliyet kanından geliyor. Özel gücünün bununla ilgili olduğunu biliyoruz elbette. Şimdilik bunu Zeke Marley'den saklıyor belli ki planları farklı. Paradis'e gönderilen 32 geminin geri gelmediğinden bahsettiler. Ve Eren ile birlikte en az 1 devin daha olması lazım ki o gemileri yok edebilmek için güçleri olsun teorisini ürettiler. Tabi Colossal Armin'de olduğu için bu durum mümkün. Ancak Marley bunu bilmiyor elbette... Reiner ile Porco ile aralasında geçen diyalog da ilgi çekiciydi. Porco'nun abisi Marcel'in Reiner'ı kurtarmak için kendini feda ettiğini biliyoruz... Reiner bu kısım yüzünden Porco ile arasında düzgün bir ilişki geliştiremiyor ve tartışıyorlar gibi duruyor. Ve Pieck sahneye çıkıyor... Çok etkileyici çizimler ve ses tonu olmuş... Gerçekten sevilesi bir karakter gibi gözüküyor... Bu arada Ymir'in de gözükmesiyle öğreniyoruz ki Ymir devini kendi isteğiyle Porco'ya vermiş. Ymir'in öldüğünü off screen öğreniyoruz...

Akşam trendeki sahneler gerçekten çok keyifliydi. Colt'un alkol aldıktan sonraki hali ve Gabi ile olan sahneleri epey iyiydi. Reiner Falco konuşması ise ilgi çekiciydi. Gabi ile Reiner'ın akraba olduğunu gördük ve Reiner'ın Gabi'yi korumak için Falco'yu köşeye sıkıştırmasını gördük. Reiner'ın yüz ifadesi gerçekten korkutucuydu... Sonunda Liberio'ya yani evlerine döndüler. Hikayenin Reiner kısmına odaklanılan bu bölüm gerçekten oldukça etkileyiciydi... Reiner eski günleri görüyor ve psikolojik olarak iyi bir durumda olmadığını görüyoruz.

Eldialıların dünya devlerinin nefretini kazanması muhabbeti Udo'nun yaptığı tespit ile veriliyor. Onlar iyi Eldialılar olmak için çabalıyorlar ancak devlerin son savaşta yaptıklarından sonra o yaralı askerler dünyaya çok daha başka şeyler söyleyecekler ve Marley'deki Eldialıların yaptıkları boşa gidecek. Udo bundan akıllıca söz ediyor. Burada bir de Marley'deki Eldialıların durumunu görüyoruz. Internment Zone bölgesinde tutuluyorlar. Kollarında bandaj var. Bandajların renk renk ayrılması da önemli. Warrior adayları sarı, Warrior'lar ve aileleri kırmızı diğerleri de gri renkte bandaj takıyor. Nasıl bir ötekileşme ve ırkçılık olduğunu anlıyoruz atmosferden. Herkesin ailesiyle kavuştukları sahne epey iyi bir sahneydi. Zeke'nin yapacak daha işim var demesi de dikkat çekiciydi...

Reiner ve ailesinin yemek sahnesi ise gerçekten inanılmazdı... Kullanılan müzik ve görsellik epey başarılı olmuş... Reiner gibi bir karakterin psikolojisini bile size sorgulatıp düşünmenizi istiyor Isayama. Reiner zaten 2. sezonda kendilerini açıkladıktan sonra görmüştük kafasının ne denli karışık olduğunu. Burada ise geçmişin etkisi peşini bırakmıyor. Yemekte Sasha'dan, Marco'dan, Connie'den, Jean'den ve Eren'den bahsediyor... Aslında onlara şeytan gibi bakan annesine söyledikleri annesi tarafından korku dolu bakışlarla karşılanıyor. Çünkü onlar şeytan falan değil... Reiner patates sahnesinden bahsederek onlara şeytan diyerek mükemmel bir ironi yakalıyor... Kendi ırklarından olanlara şeytan diyen Marley'deki Eldialılar ise adadakilerin yok olmasını istiyor... Oradakilerin kendilerini terk edip adaya kaçtıklarını düşünüyor. Ancak mevzunun çok daha farklı olduğunu biz seyirciler biliyoruz... İşte bu ikilem o kadar muazzam yansıtılıyor ki seride, birden kendimizi sorgular vaziyette buluyoruz. Gabi'deki nefreti de gördükten sonra bu adadakilere nefretin çocukluktan başlayan bir şey olduğunu görüyoruz. Aynısı Reiner'a annesi tarafından da yerleştirilmiş. Grisha'ya da yapılmaya çalışılmıştı bu durum...

Bölümün son kısmı ise Zeke'nin planının çeşitlendirilmesi üzerinden ilerledi. Zeke planı doğrultusunda Paradis'e savaş açmaları için Eldialı ve zenginlik içinde yaşayan bir aile olan Tybur ailesini kullanmak istiyor. O aile de şuan Savaş Çekici Titan'ına sahipmiş. Fragmanda gördüğümüz titan o olsa gerek. Planları devlerin gücünün etkisiz olduğunun gözükmesinden sonra Eldialılar'ın yok olmasını engellemek aslında. Çünkü devler yoksa Marley'in Eldialılara ihtiyacı yok demektir... Bir festivalden bahsediliyor. Bu festivalde konuşmacı ve dünyaya haykıracak aile olacak olan Tybur'lar Marley'e gelecek ve bütün basın ve yetkililer orada olacakmış. Paradis'in düşman olduğu Marley'deki Eldialıların ise iyi olduğu dünyaya duyurulacak. İlginç olacak gibi önümüzdeki bölümler... Reiner'ı ise o adaya tekrar dönecek olmanın verdiği kızgınlıkla görüyoruz ve bu etkileyici bölüme veda ediyoruz...

9.5/10
Haftada 1mi geliyor? :eek: anca cuma vakit bulurum gibi eğer yarına bakamazsam

• Güldürdün
Reactions: MEnes

MEnes

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Haftada 1mi geliyor? :eek: anca cuma vakit bulurum gibi eğer yarına bakamazsam
Nasıl gelmesini bekliyorsun, anime bu tabi ki haftada 1 gelecek. :A Manga gibi ayda 1 gelmez... :A 20 dakika ayırıp izlemek çok zor olmasa gerek, Cuma'ya kadar 4 gün var nasıl vakit bulamayacaksın... :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,777
Puanı
1,060
Nasıl gelmesini bekliyorsun, anime bu tabi ki haftada 1 gelecek. :A Manga gibi ayda 1 gelmez... :A 20 dakika ayırıp izlemek çok zor olmasa gerek, Cuma'ya kadar 4 gün var nasıl vakit bulamayacaksın... :A
Bugün ve yarın izleyeceğim başka yapımlar var (bir kısmı) diğer günler ise yoğun olurum gibi ama bir boşluk bulursam izlerim :A

• Güldürdün

MEnes

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Bugün ve yarın izleyeceğim başka yapımlar var (bir kısmı) diğer günler ise yoğun olurum gibi ama bir boşluk bulursam izlerim :A
Yani başka yapımlar arasına 20 dakika SNK sıkıştırıp izleyemiyorsun, SNK'ya verdiğin değer bu mu gerçekten... :A İlginç... :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,777
Puanı
1,060
Yani başka yapımlar arasına 20 dakika SNK sıkıştırıp izleyemiyorsun, SNK'ya verdiğin değer bu mu gerçekten... :A İlginç... :A
Bilgisayar elime ulaşmıyor, ne yapayım :A ben de TV elime geçerse diğer yapımların bir kısmını izlerim hem SNK aceleden izlenecek bir yapım değil, ben o 20 dakikayı uzatıyorum durdurup geri sarıp bazı detaylara bakmak için :A

• Güldürdün

MEnes

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Bilgisayar elime ulaşmıyor, ne yapayım :A ben de TV elime geçerse diğer yapımların bir kısmını izlerim hem SNK aceleden izlenecek bir yapım değil, ben o 20 dakikayı uzatıyorum durdurup geri sarıp bazı detaylara bakmak için :A
Tamam şimdi durumu kurtardın diyebilirim... :A Haklısın SNK için daha rahat bir zaman gerekiyor. Ben de dünkü bölümü 2 3 kez izledim zaten... Manga ile de kıyas yaptım bile çoktan... :A Sen izleyince acaba manga ile olan farklılkları fark edebilecek misin merak ettim doğrusu... :A

• Harika

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,777
Puanı
1,060
Tamam şimdi durumu kurtardın diyebilirim... :A Haklısın SNK için daha rahat bir zaman gerekiyor. Ben de dünkü bölümü 2 3 kez izledim zaten... Manga ile de kıyas yaptım bile çoktan... :A Sen izleyince acaba manga ile olan farklılkları fark edebilecek misin merak ettim doğrusu... :A
Durumu toparlamak benim işim :A işte o kıyaslamalarıda yapabilmek için bana 20 dakika yetmiyor :A bu konuda senin kadar detaycı değilim ama belki yakalarız birşeyler :A

• Güldürdün

MEnes

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Durumu toparlamak benim işim :A işte o kıyaslamalarıda yapabilmek için bana 20 dakika yetmiyor :A bu konuda senin kadar detaycı değilim ama belki yakalarız birşeyler :A
Ben zaten bölümden önce manganın o kısmındaki bölümleri de okudum tam randımanlı olması için... :A Ama anime için genel anlamda başarılı bir uyarlama olmuş diyebilirim... Bölümü beğendim... :A

• Güldürdün

livix

Yeni Üye
Reaksiyon puanı
1
Puanı
4
Beyler ilk sayfayı okuduğum kadarıyla cidden AOT final sezonu çok beğenmişsiniz ama sanırım bir tek ben çok büyük bir hayal kırıklığı yaşadım... Hiç dikkat etmediniz zırhlı Titana ve ya canavar Titana? Animasyonları eminim ki görmüşsünüzdür ama yine de söyleyeyim cidden rezaletti. Bir çok sahnede şunu farkettim ki kesinlikle wit studio işini çok iyi yapıyordu. Gerek zırhlı titan savaşırken gerek canavar titan savaşırken görüntüler sanki CGI gibi olmuş. Ayrıca oturup salonda konuşurken falan dede ve ya nine sizce de çok acayip konuşmuyorlar mıydı? Bana göre cidden çok kötü bir konuşmaydı çünkü o ağızları ve konuşurkenki halleri cidden çok çok kötü. Hele hele şu gözlüklü çocuk trenden indikten sonra arkadaşları ile konuşurken yok bize şeytanın tohumu falan diyecekler diyip gidip iskeleyi tekmeliyordu ya hah işte orası acayip iğrençti çok kötüydü hiç ama hiç akıcılık yok, hareketler bir tuhaftı. Yani yeni sezonun kalitesini hiç beğenmedim. Ayrıca bunları söylemek beni rahatlattı çünkü Türkanime yorumları kapattığı için yorum yazamamıştım...

Moderatörün son düzenlenenleri:

MEnes

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Beyler ilk sayfayı okuduğum kadarıyla cidden AOT final sezonu çok beğenmişsiniz ama sanırım bir tek ben çok büyük bir hayal kırıklığı yaşadım... Hiç dikkat etmediniz zırhlı Titana ve ya canavar Titana? Animasyonları eminim ki görmüşsünüzdür ama yine de söyleyeyim cidden rezaletti. Bir çok sahnede şunu farkettim ki kesinlikle wit studio işini çok iyi yapıyordu. Gerek zırhlı titan savaşırken gerek canavar titan savaşırken görüntüler sanki CGI gibi olmuş. Ayrıca oturup salonda konuşurken falan dede ve ya nine sizce de çok acayip konuşmuyorlar mıydı? Bana göre cidden çok kötü bir konuşmaydı çünkü o ağızları ve konuşurkenki halleri cidden çok çok kötü. Hele hele şu gözlüklü çocuk trenden indikten sonra arkadaşları ile konuşurken yok bize şeytanın tohumu falan diyecekler diyip gidip iskeleyi tekmeliyordu ya hah işte orası acayip iğrençti çok kötüydü hiç ama hiç akıcılık yok, hareketler bir tuhaftı. Yani yeni sezonun kalitesini hiç beğenmedim. Ayrıca bunları söylemek beni rahatlattı çünkü Türkanime yorumları kapattığı için yorum yazamamıştım...
Dostum burda spoiler konusunda oldukça hassas bir yapımız var o yüzden ben senin adına spoilera aldım mesajları. Geleyim bahsettiğin ve eleştirdiğin konulara. Mangayı okudun mu bilmiyorum ama mangadaki bu kısımlar animeye uyarlanması inanılmaz zor kısımlar. Mappa bu konuda aşırı zor bir görev üstlenerek final sezonunun ağırlığının altında ezilme pahasına bu görevi devraldı.

Animasyonları elbette gördüm. Çizimleri de gördüm. Karakter çizimlerini de dikkatlice inceledim. Özellikle karakter çizimleri ve oluşturulan dünyadaki çizimler oldukça başarılı. Manga ile hemen hemen neredeyse aynı. Arka plan çizimleri falan adamlar şov yapmış. Sezon çıkmadan önce gelen bilgiler tüm titanların CGI olacağını söylüyordu. 2D titan çizimi belki var belki yok şu aşamada bilmiyoruz. Ama Rotoscope denen teknoloji ile yapılıyor. Yani 2D gibi görünen CGI çizimi. İnternette birçok video var bununla ilgili ve nasıl göründüğüyle ilgili, bakabilirsin. Evet Beast Titan biraz kötü görünüyordu ilk bölümde ama Armor Titan ve Jaw Titan baya iyiydi. Özellikle Jaw. Akıcılık ve hareketlerinde öyle çok da göze çarpan bir sıkıntı göremedim. Ki bölümü 3 kez falan izledim. İzledikçe gözlerim daha da alıştı. Tüm titanların CGI olmasının sebebi ise zamandan tasarruf edip sezonun önemli sahnelerinde bu tasarrufu kaliteye dönüştürmek... Ki CG böyle gözüktükçe kalite düşmedikçe önemli sahnelerin epikliğini de bildiğim için benim açımdan bir problem yok...

İkinci bölümde ise bu sefer karakterlerin hareketleri üzerinden Rotoscope ve hareketleri yapmışlar. Udo sahnesi ilk izlerken biraz garipti ama ikinci izleyişimde yine çok beğendim. Çünkü yönetmen kamera açı değişimlerini bilerek böyle tasarlamış. Biraz garip gözüküyor ama sinematik hava katmak için müthiş açı değişimleri yapmış. Mesela Zeke'nin Colt'la konuşurken sigara içerken merdivenlerden çıktığı sahne gerçekten oldukça kaliteliydi. Reiner yemek sahnesi ise Gabi'nin el kol hareketleri ve babasının ona sarılması biraz garipti ama Reiner kısmı müthişti. Gerek oradaki müzik gerek kameranın Reiner'a odaklandığı kısım. Gerek oradaki diyaloglar. O sahne mangada epey kaliteliydi, animede de buna yakın bir iş çıkarmışlar.

Evet bazı kısımlar tuhaf geliyor olabilir, izlerken bana da öyle geliyor ancak genel olarak Mappa epey başarılı iş çıkarıyor. Bu kadar kısıtlı takvime ve zor bir göreve rağmen altından yeterince iyi kalktıklarını söylemek gerekiyor. Mangayı okudun mu bilmiyorum ama biraz sabredersen hikayenin peak noktaları çok yakın, ondan sonrası sanatsal zirve zaten...

livix

Yeni Üye
Reaksiyon puanı
1
Puanı
4
Dostum burda spoiler konusunda oldukça hassas bir yapımız var o yüzden ben senin adına spoilera aldım mesajları. Geleyim bahsettiğin ve eleştirdiğin konulara. Mangayı okudun mu bilmiyorum ama mangadaki bu kısımlar animeye uyarlanması inanılmaz zor kısımlar. Mappa bu konuda aşırı zor bir görev üstlenerek final sezonunun ağırlığının altında ezilme pahasına bu görevi devraldı.

Animasyonları elbette gördüm. Çizimleri de gördüm. Karakter çizimlerini de dikkatlice inceledim. Özellikle karakter çizimleri ve oluşturulan dünyadaki çizimler oldukça başarılı. Manga ile hemen hemen neredeyse aynı. Arka plan çizimleri falan adamlar şov yapmış. Sezon çıkmadan önce gelen bilgiler tüm titanların CGI olacağını söylüyordu. 2D titan çizimi belki var belki yok şu aşamada bilmiyoruz. Ama Rotoscope denen teknoloji ile yapılıyor. Yani 2D gibi görünen CGI çizimi. İnternette birçok video var bununla ilgili ve nasıl göründüğüyle ilgili, bakabilirsin. Evet Beast Titan biraz kötü görünüyordu ilk bölümde ama Armor Titan ve Jaw Titan baya iyiydi. Özellikle Jaw. Akıcılık ve hareketlerinde öyle çok da göze çarpan bir sıkıntı göremedim. Ki bölümü 3 kez falan izledim. İzledikçe gözlerim daha da alıştı. Tüm titanların CGI olmasının sebebi ise zamandan tasarruf edip sezonun önemli sahnelerinde bu tasarrufu kaliteye dönüştürmek... Ki CG böyle gözüktükçe kalite düşmedikçe önemli sahnelerin epikliğini de bildiğim için benim açımdan bir problem yok...

İkinci bölümde ise bu sefer karakterlerin hareketleri üzerinden Rotoscope ve hareketleri yapmışlar. Udo sahnesi ilk izlerken biraz garipti ama ikinci izleyişimde yine çok beğendim. Çünkü yönetmen kamera açı değişimlerini bilerek böyle tasarlamış. Biraz garip gözüküyor ama sinematik hava katmak için müthiş açı değişimleri yapmış. Mesela Zeke'nin Colt'la konuşurken sigara içerken merdivenlerden çıktığı sahne gerçekten oldukça kaliteliydi. Reiner yemek sahnesi ise Gabi'nin el kol hareketleri ve babasının ona sarılması biraz garipti ama Reiner kısmı müthişti. Gerek oradaki müzik gerek kameranın Reiner'a odaklandığı kısım. Gerek oradaki diyaloglar. O sahne mangada epey kaliteliydi, animede de buna yakın bir iş çıkarmışlar.

Evet bazı kısımlar tuhaf geliyor olabilir, izlerken bana da öyle geliyor ancak genel olarak Mappa epey başarılı iş çıkarıyor. Bu kadar kısıtlı takvime ve zor bir göreve rağmen altından yeterince iyi kalktıklarını söylemek gerekiyor. Mangayı okudun mu bilmiyorum ama biraz sabredersen hikayenin peak noktaları çok yakın, ondan sonrası sanatsal zirve zaten...
Teşekkürler hocam spoiler içine aldığınız için. Ama şöyle bir şey var ki ne aot da 3 sezon oldukça kaliteliydi ve nerdeyse hiç öyle bir tuhaflık olmadı gözümde ki bu savaş sahnelerinden bir kaçı bu 4. Sezonun ilk savaş sahnelerinden daha zordu. Ama şu konuda da sana katılıyorum seri genel olarak güzeldi rezalet hissettiren birçok sahne vardı sadece jaw titan iyi sayılabilirdi, zırhlı titan ise belli bir noktaya kadar iyiydi. Mangayı da okudum özellikle Erenin birçok titan ile savaştığı sahne canavar titan gibi olursa kesinlikle rezalet olacaktır

• Beğendim

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,777
Puanı
1,060
ilk cümlemizde beyler diye başlamışsınız ve bu konuda yorum yapan ve beğenen biri olarak ben de cevap vereyim. Kadın üyeyim ben :D
Ve zevkler ve renkler tartışılmaz denilir. Şimdilik yeni sezonun 1 bölümünü izledim ve beğendim.
Animesini de güncele kadar izledim

MEnes

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Teşekkürler hocam spoiler içine aldığınız için. Ama şöyle bir şey var ki ne aot da 3 sezon oldukça kaliteliydi ve nerdeyse hiç öyle bir tuhaflık olmadı gözümde ki bu savaş sahnelerinden bir kaçı bu 4. Sezonun ilk savaş sahnelerinden daha zordu. Ama şu konuda da sana katılıyorum seri genel olarak güzeldi rezalet hissettiren birçok sahne vardı sadece jaw titan iyi sayılabilirdi, zırhlı titan ise belli bir noktaya kadar iyiydi. Mangayı da okudum özellikle Erenin birçok titan ile savaştığı sahne canavar titan gibi olursa kesinlikle rezalet olacaktır
İlk 3 sezonu yapan Wit Studio'nun da 3. sezon 2. partta Colossal Titan'ı Cgı ile yaptığınıı ve genel olarak Cgı sahnelerini hiç de iyi yapmadığını hatırlıyorum ben. Mappa en azından Cgi sahnelerinde epey başarılı iş çıkarıyor. Sanki sinematik bir film izlermiş gibi izledik 2. bölümü. Bence baya başarılıydı birçok sahne. Evet Titan savaşlarının Cgi yerine 2D el çizimi olmasını ben de isterdim ama 1 sene içerisinde 16 bölüm ve uyarlanması oldukça zor bölümler yapacaklar. Bu sıkışık takvim ve zor çalışma şartlarında bilinçli olarak alınan bir karar bu. Ve çok çok çok kötü olmadıkça ben bunu yadırgamıyorum. Şimdiye kadar da izlenilebilitesi gaye yerindeydi.

Benim için asıl önemli olan sahneler hikayenin pik yaptığı ve daha çok diyaloğun bol olduğu sahnelerin iyi yapılması. Reiner yemek sahnesi iyiydi ve daha iyilerini de yapabilecek kapasiteye sahip olduklarını gösterdiler. Özellikle önümüzdeki bölümlerdeki Eren Reiner konuşması ve Decleration of War kısmını nasıl kotaracakları önemli. Eğer başarılı işlenirse ben tatmin olmuş olarak devam ederim. Evet Eren'in 1 vs 3 yaptığı savaşların da Cgi olacağını biliyoruz. Biz Titan vs insan gördük ilk bölümde. Titan vs Titan'ın nasıl yapılacağı da önemli. Bilmiyorum ama umarım altından kalkabilirler çünkü gerçekten önemli savaşlar var bu sezon... Bekleyip göreceğiz artık...

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,777
Puanı
1,060
2. Bölüm
Mangayı yakın zamanda okuduğum için bölümde Reiner ve Gabi detayı beni şaşırtmadı haliyle.
Falco'yu yaralı askerlerle o sahnede görüyoruz. İlginç bir sahneydi orası. :A

Zeke, hakkındaki bir çok detayı gizliyor. Kraliyet kanını taşıması gibi. Reiner'in ailesi ile masadaki diyaloglarıda ilgi çekiciydi. Gabi 'her çeşit insan var derken ne demek istiyorsun' dedi. Gabi'ye herkesin kötü olduğu aktarılmış.

Yazacaklarım bukadar :A 2. Kez izliyormuşum hissi oluşuyor bende :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
2. Bölüm
Mangayı yakın zamanda okuduğum için bölümde Reiner ve Gabi detayı beni şaşırtmadı haliyle.

Zeke, hakkındaki bir çok detayı gizliyor. Kraliyet kanını taşıması gibi. Reiner'in ailesi ile masadaki diyaloglarıda ilgi çekiciydi. Gabi 'her çeşit insan var derken ne demek istiyorsun' dedi. Gabi'ye herkesin kötü olduğu aktarılmış.

Ne diyorsun peki mangaya başlamak mı başlamamak mı daha mantıklı, animeyi daha rahat izleyen seven birisi için :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,777
Puanı
1,060
Ne diyorsun peki mangaya başlamak mı başlamamak mı daha mantıklı, animeyi daha rahat izleyen seven birisi için :A
İşte tam emin değilim, kişiye göre değişir.
@MEnes aynı keyfi alıyor. Benim için ise daha kolay oluyor izlerken. Mangada farkedilmeyen detayları anlıyorum.
Önceki sezonlara göre daha keyifli oluyor ama senin gibi spoi alerjisi olan biri için kötü :A
Ama şöyle düşün, sinemasını izlediğin bir filmin dizi versiyonu nu da izlemeyi seven birşeyden oku.

MEnes

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
2. Bölüm

Falco'ya Falcou yazma artık ya gerçekten sinirlerim bozuluyor... :A
------

Mangayı oku kardeşim mangayı okuu... Animede mangada yer alan bir çok sahneyi kesmişler 16 anime bölümüne 32 manga bölümünü sıkıştırmak için... Tamam bu hali de benim için oldukça başarılı bir uyarlama ancak keşke ama keşke 16 anime bölümü yerine 20 bölüm falan olsaydı elimizde. Her şey ama her şey çok daha epik olurdu... @Dosi tabi bunları fark etmiyor manga ile animeyi kıyaslayarak izlemediği için ama ben hepsini tek tek ezberledim... Ve bu arc'ın epiklğini ve verdiği hissiyatı o kırpmalar mangayı okuyanlar için bir tık da olsa bozuyor... Yine de peak noktalarda eminim ki herhangi bir kırpma ve kesinti olmadan başarılı bir şekilde uyarlayacaklardır...

Son düzenleme:

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,777
Puanı
1,060
Öyle olmuş gibi duruyor ama mangada okurken de mi fark etmedin. Ya da animeyi 2 bölüm izledin altyazıda da mı fark etmedin... :A Gerçekten ilginç yani... :A Falcı daha acımasızca olurmuş... :A
Klavye Falcou diye yazmaya alışmış :F
Ne bileyim ya, olmuş birşeyler :F

• Güldürdün