ATV Sen Anlat Karadeniz - Dizi Yorumları

Sezonun ilk bölümünde oynayan çaycı abi burada fotocu olmuş, şimdi de Öykü Gürman türkümüzü söylüyor :F Eee fark-ı EDHO kimin öğrencisiyiz :A :A

Tahir Nefes’i korumak için elinden geleni yapıyor, diğer taraftan Mercan’a boş umut veriyor :T:

kızın ağlamadığı sahne yok :(

Son düzenleme:
İlk defa bugün izliyorum, müzikler ve dram harikaymış.
Bu sahneler zaten muazzam.

Batum Avrupa gibi Maşallah. :D

Marsis'in bu şarkısı harika, Deda.

Yine WTT olmuş :A Bu bölüm twistler yapıldı :X Nefes ile Tahir'in atişmaları da çok güzel oluyor. Asiye hele ekranda göründüğünde ekran parlıyor, başka bişey oluyor :A

Yani muhteşem bir bölümdü eğer geçen hafta 18 reyting kitle kaybolmadıysa 20 garantii...
Bir erkek olarak 20 dakika boyunca ağladım çünkü inanılmaz gerçekçi olmuşki, izleyicilere yansıtmaya başardıkları için Osman Sınav ve ekibine birde oyuncularımızı tebrik ediyorum !

Başarılı bölümdü 4. bölüm. Dizi gayet iyi gidiyor. Ama hala bazı senaryo sorunları var. Her şey olması gerektiği gibi olsun diye klişeye başvurdukları oluyor. Nedeni çok açık tabi. Bölüm 2 sa 29 dakika ve hikaye bir şekilde uzatılmalı. Yapmayın arkadaş, şu bölümleri 2. bölüm gibi kısaltın. 2 saatin altına düşürün akıcı şekilde yapın. Müzik koyup doldurma sahnelerle bezdirmeyin seyirciyi. Kalite düşüyor bu şekilde.

Oyunculuklar ise gerçekten müthiş başarılı. Tüm duyguyu doruğuna kadar hissediyoruz izlerken. Zaten dizinin şuanki albenisi oyunculuk üzerinden ilerliyor. Öyle çok orjinal senaryo göremedik henüz. Ana hikaye ağır ve sağlam dram. Onun üzerinden de iyi oyunculuklar, sağlam mesajlar ve iyi müziklerle gidiyor dizi. Kalitesini korursa izlenirliği devam eder. Ama lütfen süreyi kısaltıp klişeye daha az başvursunlar.

Son sahne baya ilgi çekiciydi. Tabi Vedat'ın nasıl oraya ulaştığını, Niko'yu nasıl ele geçirdiğini veya ikna ettiğini düzgün anlatmalılar. Mantık hatası kaldırmayacak kadar önemli bir kısım orası. Adam İdris'in bağlantısıydı. İdris Tahir'in güvenilir yoldaşı onda bir sorun olmayacaktır. Ama Vedat nerden ulaştı o adama, nasıl haberi oldu, kayığı kendi bulunduğu konuma nasıl getirdi ve bunun için ne yaptı, güzel bağlanmalı burası. Çünkü hikaye bir anda değişecek. Bu sefer roller değişecek, arayıcı rolüne Tahir girecek. Bakalım sonu ne olacak göreceğiz. Haftaya daha hareketli bir bölüm olacaktır, beklemeye geçtik. :D

Kaç kere ağladığımı hatırlamıyorum onları gerçekten çok seviyorum. Böyle diziler olduğu sürece kadına şiddetin nasıl kötü olduğunu anlayacaklar.

Başarılı bölümdü 4. bölüm. Dizi gayet iyi gidiyor. Ama hala bazı senaryo sorunları var. Her şey olması gerektiği gibi olsun diye klişeye başvurdukları oluyor. Nedeni çok açık tabi. Bölüm 2 sa 29 dakika ve hikaye bir şekilde uzatılmalı. Yapmayın arkadaş, şu bölümleri 2. bölüm gibi kısaltın. 2 saatin altına düşürün akıcı şekilde yapın. Müzik koyup doldurma sahnelerle bezdirmeyin seyirciyi. Kalite düşüyor bu şekilde.

Oyunculuklar ise gerçekten müthiş başarılı. Tüm duyguyu doruğuna kadar hissediyoruz izlerken. Zaten dizinin şuanki albenisi oyunculuk üzerinden ilerliyor. Öyle çok orjinal senaryo göremedik henüz. Ana hikaye ağır ve sağlam dram. Onun üzerinden de iyi oyunculuklar, sağlam mesajlar ve iyi müziklerle gidiyor dizi. Kalitesini korursa izlenirliği devam eder. Ama lütfen süreyi kısaltıp klişeye daha az başvursunlar.

Son sahne baya ilgi çekiciydi. Tabi Vedat'ın nasıl oraya ulaştığını, Niko'yu nasıl ele geçirdiğini veya ikna ettiğini düzgün anlatmalılar. Mantık hatası kaldırmayacak kadar önemli bir kısım orası. Adam İdris'in bağlantısıydı. İdris Tahir'in güvenilir yoldaşı onda bir sorun olmayacaktır. Ama Vedat nerden ulaştı o adama, nasıl haberi oldu, kayığı kendi bulunduğu konuma nasıl getirdi ve bunun için ne yaptı, güzel bağlanmalı burası. Çünkü hikaye bir anda değişecek. Bu sefer roller değişecek, arayıcı rolüne Tahir girecek. Bakalım sonu ne olacak göreceğiz. Haftaya daha hareketli bir bölüm olacaktır, beklemeye geçtik. :D

:Zoo sen izliyormuydun sen anlat karadenizi çok sevindim valla saat konusunda sana
katılıyorum kesinlikle 2 saati aşmamalı diziyi karadeniz müzikleri ve Öykü gürman harika
yakışıyor ama süre daha kısa olmalı

spoiler içinde dediklerin konusunda yeni bölümde flahbecklerle anlatılması lazım mantık hatasını gerçekten kaldırmaz bu sahne İdris Tahirin arkadaşı güvendiği hemde ben Nikodan ulaştığını Vedatının onu tanıdığını düşünüyorum bu arada Nikoyu oynayan yönetmenlerden Emre kabakuşaktı :D

Senaryo bitiyor. Nasıl devam edecekler? Kaçırdı, kurtardı, sonra bu kaçırdı o kurtardı. Şimdi? :D Devamını kafamda uyduramıyorum. :D
Aynen hatta yeni başladığında demişdim, aşırı kısıtlı konusu var. :D
Aslında şey bu daha Vedatda kaldığı ve şiddetin olduğu kısmı uzatabilirdiler. Yani drama yükselirdi, 5-6-cı bölümlerden sonra Tahir kaçırırdı ilk defa.
Şu an herşey süper gidiyor ama bikaç bölümler sonra tıkanmaya açık.

Senaryo bitiyor. Nasıl devam edecekler? Kaçırdı, kurtardı, sonra bu kaçırdı o kurtardı. Şimdi? :D Devamını kafamda uyduramıyorum. :D

Dizi 20 reyting alıyor, düşse düşse 6-7 reytinge düşer. O reytingle 3-4 sezon devam eden diziler var, önü açık yani. :A

Bu arada dizideki ‘Tahir’ karakteri de TT listesinde. Sosyal medyada açık ara en çok konuşulan dizi konumunda şuan da Sen Anlat Karadeniz. Muazzam başarı, sanırım diziye başlayacağım. :A