Klasik Seinfeld - Dizi Yorumları

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
HİMYM zaten birçok şeyde direkt Friends'ten almış :A
Benzer kısım olacak tabii ama alıntı yapmak başka :A Avrupa Yakası'nın da birçok bölümü Seinfeld alıntısı. Gülse Birsel kendisi demiş zaten Seinfeld hayranı olduğunu ve alıntılar yaptıklarını mesela. Friends'te de izleri var bence.
İşte bu sezon o 2 bölüm kısmı anımsattı şimdilik. Ben spoi vermemek için çok detay yazmadım. 8. Sezondaydı galiba o kısım. İlerde izlersen aklına gelir illaki. Ben bu bölümde başka bir son bekledim bu yüzden ve şaşırttı :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Çin mutfağı sever misin? :A
Ben pek sevemedim suşi yemiştim...
2.sezon 11 bölüm yarın izlersiniz :A
Bugün vakit bulursam 8 ve 9 izlerim.
Yarın fırsat bulurum belki 2 bölüme :A

Evet güzeldir. Çok yedim yemek ama suşi sonradan yaygın oldu. Sadece tadımlık alıyorum onu, 1 çeşit tek eh işte :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
ve yorum fırlatma zamanı. İlk sezon ortalama bir sezondu ama 2. sezon güzel başladı, her bölüm üstüne kata kata ilerlemeye başladı ve artık tüm karakterler ile bir bağ oluşuyor.

2. Sezon 1.-7. bölüm yorumları:
İlk bölümde kavun sahnesi ve Jerry'nin kız ile macerası güzeldi. 2. bölümde Jerry'nin anne ve babasının konuşma ve telefona bakma sahnesi oldukça eğlenceliydi. Aile yemeğide iyiydi. 3. Bölümde ise Jerry ve George'un Elaine'in babası ile olan sahneleri güzeldi. Jerry'nin ceketi karda mahvoldu ve kârlı çıkan Kramer oldu.
4. bölümde ise George'un kız arkadaşının telesekreterine bıraktığı mesajları o okumadan Jerry ile silmeye çalışma macerasını izledik Fena bir bölüm değildi
5. Bölüm çok keyifliydi. Elaine'in taşınma meselesini konu alan bir bölüm oldu. Tüm sahnelerden keyif aldım :A George'un ve Jerry'nin aptallık ile ilgili konuşmalarıda eğlenceliydi. Elaine'in taşınmasını istediler ama yağmurdan kaçıp doluya yakalanma tabiri bu bölüme tam uydu :A
6. bölümde çok iyiydi. Heykel olayları güldürdü. Yalnız Friends dizisinde izlediğimiz temizlikçi kız sahnesini hatırlattı ama sonları farklıydı tabiki. Kramer'in sahte polis sahnesi baya güldürdü ve heykel kimseye yar olmadı :A

7. bölümde ise George'un sırf istediği tuvaleti kullanamaması üzerine istifa edip, sonra pişman olup hiç bir şey olmamış gibi toplantıya katılıp ve patronu tarafından ezilmesini izledik. Bu bölüm intikam temalı bir bölümdü. George ve Eleine, George'un patronundan, Kramer ve Jerry'de çamaşırhanedeki görevliden intikam almak için bir takım işlere koyuldular. Keyifli bir bölüm oldu ve zararlı çıkan yine kendileri oldular.
2. Sezonu tamamladım. 9. Bölüm biraz sıradan bir bölümdü. Neyseki Elanie ve Jerry olayı diğer bölüme yansımadı. En az keyif aldığım bölüm oldu çünkü. 8. Bölümde George'un hastane macerası eğlenceli bir bölümdü ve 10. bölüm olan Tv kanallari bölümünüde begedim. isin sonunda ellerinde kirik bir TV kaldi.11 ve 12. bölümler güzeldi.
1. Sezona puanım 7.7, ikinci sezona puanım ise 8.4.

Bu arada @bazinga @xdragxx bizim burada Kültür gazetesi geçtiğimiz senelerde 30. Yıla özel top 5 bölümlerini seçmişler. 4. Sezondan 2 bölüm var ve heyecanlandırdı :
4 ×7 , 4×11, 5×2 , 7×6 ve 8×1 (bölüm isimlerinden bölüm sıralamalarını buldum)

IMG_20210410_211509.jpg
@Tolstoyevski

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2. Sezonu tamamladım. 10. Bölüm biraz sıradan bir bölümdü. Neyseki Elanie ve Jerry olayı diğer bölüme yansımadı. En az keyif aldığım bölüm oldu çünkü. 8. Bölümde George'un hastane macerası eğlenceli bir bölümdü. 11 ve 12. bölümler güzeldi.

Bu arada @bazinga @xdragxx bizim burada Kültür gazetesi geçtiğimiz senelerde 30. Yıla özel top 5 bölümlerini seçmişler. 4. Sezondan 2 bölüm var ve heyecanlandırdı :

Ekli dosyayı görüntüle 101398
@Tolstoyevski
Herkesin favori bölümleri farklı olabiliyor. Ben dizi bölümleri puanlamaya dizinin son sezonunda başlamışım ama arada tek tük 10 puan verdiğim bölümler varmış ve benimkilerin hiçbiri bu bölümler değil. :A Çok büyük beklentiye girme bence bu bölümler için ama 4. sezon dizinin zirve zamanlarındandır diye tahmin ediyorum. :A

Birkaç ay sonra ikinci tura başlamayı hedefliyorum o zaman daha net bilgilerle gelirim. :A Tabii dördüncü sezona gelmem dört sene falan sürebilir. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Herkesin favori bölümleri farklı olabiliyor. Ben dizi bölümleri puanlamaya dizinin son sezonunda başlamışım ama arada tek tük 10 puan verdiğim bölümler varmış ve benimkilerin hiçbiri bu bölümler değil. :A Çok büyük beklentiye girme bence bu bölümler için ama 4. sezon dizinin zirve zamanlarındandır diye tahmin ediyorum. :A

Birkaç ay sonra ikinci tura başlamayı hedefliyorum o zaman daha net bilgilerle gelirim. :A Tabii dördüncü sezona gelmem dört sene falan sürebilir. :A
Ben ilk kez yavaştan alacağım. Şimdi bir süre ara verip sonra 3. sezona start vereceğim ama yaza kadar 4ü izleyip devamını sonbahara da ayarlayabilirim.Forumda etkinlik başlatacağım yakında, beni film/dizi izleme konusunda frenler elbet :A
Bu diziyi zamanında izlemiştim ama hepsini değil, TV'de denk geldikçe. Ozamanlar Kramer favorimdi ama şimdi George daha öne alabilirim belki :A 10 sene sonrası nede olsa, farklı bir kafa yapısı ile izliyorum :A ben buradaki yorumların aksine Stand-up kısımlarınıda seviyorum :A
90'lı yıllardaki eski dizilerime sırasıyla bakarım belki :A çocukluğumu hatırlatıyor

• Beğendim
  • Güldürdün
Reactions: bazinga and xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
2. Sezonu tamamladım. 10. Bölüm biraz sıradan bir bölümdü. Neyseki Elanie ve Jerry olayı diğer bölüme yansımadı. En az keyif aldığım bölüm oldu çünkü. 8. Bölümde George'un hastane macerası eğlenceli bir bölümdü. 11 ve 12. bölümler güzeldi.

Ekli dosyayı görüntüle 101398
@Tolstoyevski
4.sezonun ilk 2 bölümü çoooooooooooooooooooook iyi :A Sinema filmi tadında o yok mesela listede :A
Bu arada yavaşlama Dosi araya 3 ay falan verme :mad::mad:

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
4.sezonun ilk 2 bölümü çoooooooooooooooooooook iyi :A Sinema filmi tadında o yok mesela listede :A
Bu arada yavaşlama Dosi araya 3 ay falan verme :mad::mad:
Güzel güzel, herkesin kendine has favori bölümleri olduğuna göre kesin severim. Zaten 2. Sezona bile iyi puan verdiğimde göre daha iyi bölümler beni bekliyor :Z

Yazın durum ve şartlara bağlı :A. Tr tatili umudum yok ama olursa zaten ara mecburi olur ama yok burda takılmaya devam edeceksek PC yazları olmuyor ama Tablet olma olasılığı yüksek. Yiğenime kendimi oyunlar oynayarak feda edip arada alırım :A
Şimdilik en azından en az 1 haft ara vereyim, Ramazan ayına bi alışayım sonra izleme listemi ve sıralamamı oluşturacağım :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
2x8, 2x9, 2x10, 2x11, 2x12

Özellikle 9 ve 11 keyifliydi. 8'deki hastane kısmı da komikti fakat favorim 9 oldu diyebilirim. 11 ise kara mizah, taşlama bölümüydü. Bölümler tebessüm uyandırsa da şimdilik çok güldürecek cinsten değil ama akıp gidiyor elbette...

9.Bölümde Seinfeld ile Elenör romantik ilişki yaşadılar ancak ilk ve son olması daha doğrusu kurallar dahilinde olup diğer her şeyin eskisi gibi devam etmesi yönünde anlaştılar başlangıçta. Seinfeld'in de işine geldi tabii. Ertesi gün ise kurala olmayan ve sevgili modunda hareket eden Elenör oldu. Buradan yola çıkarak Elenör'ün Seinfeld'e daha aşık birisi olduğu sonucuna varılabilir... Seinfeld pek duygu adamı değil anlaşılan. :A

O bölümde Kramer'in hediyeleri bölümün yine güzel kısmıydı.

11.bölümde toplum eleştirisi de güzeldi.

7.9

• Beğendim

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060

Özellikle 9 ve 11 keyifliydi. 8'deki hastane kısmı da komikti fakat favorim 9 oldu diyebilirim. 11 ise kara mizah, taşlama bölümüydü. Bölümler tebessüm uyandırsa da şimdilik çok güldürecek cinsten değil ama akıp gidiyor elbette...

9.Bölümde Seinfeld ile Elenör romantik ilişki yaşadılar ancak ilk ve son olması daha doğrusu kurallar dahilinde olup diğer her şeyin eskisi gibi devam etmesi yönünde anlaştılar başlangıçta. Seinfeld'in de işine geldi tabii. Ertesi gün ise kurala olmayan ve sevgili modunda hareket eden Elenör oldu. Buradan yola çıkarak Elenör'ün Seinfeld'e daha aşık birisi olduğu sonucuna varılabilir... Seinfeld pek duygu adamı değil anlaşılan. :A

7.9
benim en az keyif aldigim bölüm senin en cok keyif aldigin bölüm olmus :A
ama ben niye 10. sen 9. bölüm demissin?
kontrol edeyim bi hangi bölümü atlamisim :A

• İlginç
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
benim en az keyif aldigim bölüm senin en cok keyif aldigin bölüm olmus :A
ama ben niye 10. sen 9. bölüm demissin?
kontrol edeyim bi hangi bölümü atlamisim :A
Şaşırmadım tabii ve sen de şaşırmamışsındır benden için :A

9'daydı onların arasındaki romantizm olay, 10 pek hareketli değildi zaten, 11 ise lokanta bölümü malum. :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
evet 9. bölüm o sevmedigim bölüm olmus :A
10. bölüm Tv kanallari bölümu. o da fena bir bölüm degildi. Aadamlar parayi almadiklari icin TV'yi kirmisti :A onu yorumlamayi unutmusum :A@Tolstoyevski
------

Şaşırmadım tabii ve sen de şaşırmamışsındır benden için :A

9'daydı onların arasındaki romantizm olay, 10 pek hareketli değildi zaten, 11 ise lokanta bölümü malum. :A
mesajimi editledim. Neyseki bölüm bölüm yorum yapiyorumda hangi bölüm oldugu kaliyor aklimda :A 10u es gecince hemen karisti durum :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

7.9
------

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Friends'in 20.bölümüne 7.0 vermişim mesela, sitcomlara o kadar kolay alışamıyorum zaman alıyor bir noktada. :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Friends'in 20.bölümüne 7.0 vermişim mesela, sitcomlara o kadar kolay alışamıyorum zaman alıyor bir noktada. :A

Son bölümlerde giriş müziğine bile övgü var ama :A
George Costanza hastane bölümünde bile gülmeyip tebessüm ettiysen tehlike çanları çalıyor mlsf.... 3.sezonda 8.5'ları görmezsek Friends'ten devam et bence tarzına o daha yakın gibi....

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Son bölümlerde giriş müziğine bile övgü var ama :A
George Costanza hastane bölümünde bile gülmeyip tebessüm ettiysen tehlike çanları çalıyor mlsf.... 3.sezonda 8.5'ları görmezsek Friends'ten devam et bence tarzına o daha yakın gibi....
Şu an 2.sezonlar geneli kıyaslama yapacaksam Friends > Seinfeld derdim. :A

Friends'in ortamı cidden daha sıcakkanlı bir ortam, görüntüsü bile daha sıcak. Seinfeld daha soğuk, belki cidden kamera filtrelerinin etkisi vardır.

Giriş şarkısı oldukça kaliteli, sadece o dans olayları gıcık kapıyordum ama giderek azalttılar zaten, önceki bölümlerden sahneler göstererek.

Seinfeld daha gerçekçi ve daha kara mizaha yönelik. Friends ise daha duygusal... Sanırım duygusal bir dönemdeyim, onun da etkisi olabilir :A

İki diziyi de sonuna kadar izleyeceğim kesin tabii ki. En sağlıklı eleştiri ve kıyaslama ikisini de bitirince olur. Ama şu da var, ikisi çok ayrı konseptin dizileri. Yani sitcom olmaları haricinde o kadar fazla ortak özellik yok. Futbolda farklı mevkilerde iki futbolcu gibi.. O yüzden sürekli kıyaslamak yerine önüme bakarak izlemek en iyisi. :A

• Beğendim
Reactions: Dosi and xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Şu an 2.sezonlar geneli kıyaslama yapacaksam Friends > Seinfeld derdim. :A

Friends'in ortamı cidden daha sıcakkanlı bir ortam, görüntüsü bile daha sıcak. Seinfeld daha soğuk, belki cidden kamera filtrelerinin etkisi vardır.

Giriş şarkısı oldukça kaliteli, sadece o dans olayları gıcık kapıyordum ama giderek azalttılar zaten, önceki bölümlerden sahneler göstererek.

Seinfeld daha gerçekçi ve daha kara mizaha yönelik. Friends ise daha duygusal... Sanırım duygusal bir dönemdeyim, onun da etkisi olabilir :A

İki diziyi de sonuna kadar izleyeceğim kesin tabii ki. En sağlıklı eleştiri ve kıyaslama ikisini de bitirince olur. Ama şu da var, ikisi çok ayrı konseptin dizileri. Yani sitcom olmaları haricinde o kadar fazla ortak özellik yok. Futbolda farklı mevkilerde iki futbolcu gibi.. O yüzden sürekli kıyaslamak yerine önüme bakarak izlemek en iyisi. :A

Yaptığın tüm tespitler yerinde ama sen Tolsto musun? Kara mizahı sen daha çok seversin ki duygusal işleri sevmeyen adamsın :A Komedi dizisinde aşk ilişkisi olmasın diyordun hatta :A
Ama şöyle bir şey var Seinfeld'in ilk 2 sezonu toplamı sadece 17 bölüm ve asıl olay 3.sezonun ortalarıyla başlıyor kıyas için ilk 2 sezonlara bakmak olmaz :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

Yaptığın tüm tespitler yerinde ama sen Tolsto musun? Kara mizahı sen daha çok seversin ki duygusal işleri sevmeyen adamsın :A Komedi dizisinde aşk ilişkisi olmasın diyordun hatta :A
Ama şöyle bir şey var Seinfeld'in ilk 2 sezonu toplamı sadece 17 bölüm ve asıl olay 3.sezonun ortalarıyla başlıyor kıyas için ilk 2 sezonlara bakmak olmaz :A
En nihayetinde robot değil insanız sonuçta, zaman zaman dönem dönem duygusal mod da zirve yapabiliyor hele ki havalar soğuk olsa da baharın gelişiyle malum. :A Özel sebepler vb. duygusallık manasında eklenince galiba insanın ruh hali onun bu tarz zevk ölçütlerini bile belki geçici olarak da olsa değiştirebiliyormuş bunu da tecrübe ediyor insan işte. :A

Seinfeld, Leyla ile Mecnun mizahına daha yakın yani haklısın ve dediğin gibi daha 20 bölüm bile olmadı, önümüzdeki haftalarda sezonlar ilerledikçe belki bayılmayacak olsam bile umarım iyice kanım ısınır.. :A

• Güldürdün