Klasik Seinfeld - Dizi Yorumları

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
bugün sadece 2 bölüm baktim :A 4ü gecmemeye özen gösteirim. Yarin planlarda degisiklik oldu gibi. Evdeysem 4 bölüm rahat bakarim gibi gibi :A
O zaman fren çok olmaz günde 2-4 bölüm rahat izleriz, 4 mümkün mertebe (istisnalar hariç) fren olsun o halde madem hızlı bitirmeyelim sindire sindire diyorsun :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Dün 3x8 izledim :A
Elaine'nin Jerry'i şehvetli sesiyle kandırdığı bölüm :A
George ciddi bir ruh hastası :A
Elaine ile yakınlaşmaya çalışması harikaydı sesli güldürdü :A

Haftada 1-2 bölüm seçip izleyecem keşke tamamen unutabilsem...

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,940
Puanı
1,060
Dün 3x8 izledim :A
Elaine'nin Jerry'i şehvetli sesiyle kandırdığı bölüm :A
George ciddi bir ruh hastası :A
Elaine ile yakınlaşmaya çalışması harikaydı sesli güldürdü :A

Haftada 1-2 bölüm seçip izleyecem keşke tamamen unutabilsem...
İştahını kabarttık :A
Bari arada denk getir aynı bölümleri :A
------

@Tolstoyevski ne durumdasın?
2×6 ve sonrasına bakayım mı? :A

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Bu aslında 3 oldu, bundan sonra sen görürsün 😡
2. Sezon bitsin yaparız yorum.

Bu arada bir ara her gece bir bölüm izleyeceğim demişsin, çabuk vazgeçmişsin demek ki :A
Sonra bu dediğim şeyle 5 ayda 2.kez diziyi bitireceğimi anladım ve vazgeçtim :A

• İlginç

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
2x5, 2x6, 2x7

Özellikle 2x5’te gelen gideni aratır temasını gördük. Elenie’nin üst kata taşınmasını engellemek adına dolaplar çevirirken sonunda müzikçiler yüzünden daha beterine denk gelmesi..

Bölümlerde sesli güldüğüm bir detay şimdilik olmadı, tebessüm ettiriyor elbette. Kramer az ama öz gözüken ve dizinin absürt kısmını temsil eden bir karakter gibi.

7.7

• Beğendim

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,940
Puanı
1,060
2x5, 2x6, 2x7

Özellikle 2x5’te gelen gideni aratır temasını gördük. Elenie’nin üst kata taşınmasını engellemek adına dolaplar çevirirken sonunda müzikçiler yüzünden daha beterine denk gelmesi..

Bölümlerde sesli güldüğüm bir detay şimdilik olmadı, tebessüm ettiriyor elbette. Kramer az ama öz gözüken ve dizinin absürt kısmını temsil eden bir karakter gibi.

7.7
çok kısa olmuş. Ben sonra uzun yorumumla gelirim :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,940
Puanı
1,060
10 küsür sene sonra tekrar bakma kararı aldım diziye ve ilk başta ilk bölümlere bakıp sonra arada bölümler seçerek izlemeyi düşündüm ama 2. sezonda bölümler ilerledikçe seyir keyfide yükseliyor. Galiba sırasıyla izleyeceğim ama diğer diziler gibi yapmayacağım. Ara vere vere izlemeyi düşünüyorum. Diziyi yavaş tempoda izleyeceğim.
İlk sezon sadece 5 bölümden oluşan normal tempodaydı ama 2. Sezon güzel başladı. Yeni 2.sezon 5. bölüme baktım ve şuana kadar en beğendiğim bölüm oldu ( Elaine'nin üst kata taşınma olayını anlatan bölüm) her bir sahne çok keyif verdi.
Her bölüm sonrası kendim için yorum yazıp saklayacağım. Belki ilerde konuya fırlatırım sezonlar bittikçe:A

Daha öncede bahsetmiştim, bu dizi bizde gece yarısı yayınlanan bir diziydi, her bir bölümünü izlememişimdir bu yüzden ama genel olarak hakim olduğum bir diziydi. Friends'i belki 8-10 kere izlememe rağmen seneler sonra izlerken bazı bölümleri ilk kez izlemiş gibi oldum. Bu dizi ise nerdeyse her bölüm İlk kez izlenme hissi veriyor. İlk izlediğim zamanlarda Kramer benim favorimdi ama şuan izlerken George'de parlamaya başladı.

Biraz yorumlara göz gezdirdim ve Stand-up sahnelerini pek beğenmeyenler olmuş ama bence bu dizinin önemli detayı bu kısım ve Jerry çok önemli detayları ele alıyor ve direk bölüm ile bağlantılı güzel tespitler mevcut.

Bir kaç sene önce top10 dizilerimde Seinfeld'e de yer vermiştim. Eskiye oranla izlediğim yapımlar çoğaldığı için artık dram ve komedi olarak sıralama yaparım ilerde :A
------

Yalnız bu dizide ilk başlarda biraz durgun ve şans verilmeli. 2. sezonda direk farkını belli ediyor aslında. Bölümler ilerledikçe seyir keyfide yükseliyor
ve yorum fırlatma zamanı. İlk sezon ortalama bir sezondu ama 2. sezon güzel başladı, her bölüm üstüne kata kata ilerlemeye başladı ve artık tüm karakterler ile bir bağ oluşuyor.

2. Sezon 1.-7. bölüm yorumları:
İlk bölümde kavun sahnesi ve Jerry'nin kız ile macerası güzeldi. 2. bölümde Jerry'nin anne ve babasının konuşma ve telefona bakma sahnesi oldukça eğlenceliydi. Aile yemeğide iyiydi. 3. Bölümde ise Jerry ve George'un Elaine'in babası ile olan sahneleri güzeldi. Jerry'nin ceketi karda mahvoldu ve kârlı çıkan Kramer oldu.
4. bölümde ise George'un kız arkadaşının telesekreterine bıraktığı mesajları o okumadan Jerry ile silmeye çalışma macerasını izledik Fena bir bölüm değildi
5. Bölüm çok keyifliydi. Elaine'in taşınma meselesini konu alan bir bölüm oldu. Tüm sahnelerden keyif aldım :A George'un ve Jerry'nin aptallık ile ilgili konuşmalarıda eğlenceliydi. Elaine'in taşınmasını istediler ama yağmurdan kaçıp doluya yakalanma tabiri bu bölüme tam uydu :A
6. bölümde çok iyiydi. Heykel olayları güldürdü. Yalnız Friends dizisinde izlediğimiz temizlikçi kız sahnesini hatırlattı ama sonları farklıydı tabiki. Kramer'in sahte polis sahnesi baya güldürdü ve heykel kimseye yar olmadı :A

7. bölümde ise George'un sırf istediği tuvaleti kullanamaması üzerine istifa edip, sonra pişman olup hiç bir şey olmamış gibi toplantıya katılıp ve patronu tarafından ezilmesini izledik. Bu bölüm intikam temalı bir bölümdü. George ve Eleine, George'un patronundan, Kramer ve Jerry'de çamaşırhanedeki görevliden intikam almak için bir takım işlere koyuldular. Keyifli bir bölüm oldu ve zararlı çıkan yine kendileri oldular.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
ve yorum fırlatma zamanı. İlk sezon ortalama bir sezondu ama 2. sezon güzel başladı, her bölüm üstüne kata kata ilerlemeye başladı ve artık tüm karakterler ile bir bağ oluşuyor.

2. Sezon 1.-7. bölüm yorumları:
İlk bölümde kavun sahnesi ve Jerry'nin kız ile macerası güzeldi. 2. bölümde Jerry'nin anne ve babasının konuşma ve telefona bakma sahnesi oldukça eğlenceliydi. Aile yemeğide iyiydi. 3. Bölümde ise Jerry ve George'un Elaine'in babası ile olan sahneleri güzeldi. Jerry'nin ceketi karda mahvoldu ve kârlı çıkan Kramer oldu.
4. bölümde ise George'un kız arkadaşının telesekreterine bıraktığı mesajları o okumadan Jerry ile silmeye çalışma macerasını izledik Fena bir bölüm değildi
5. Bölüm çok keyifliydi. Elaine'in taşınma meselesini konu alan bir bölüm oldu. Tüm sahnelerden keyif aldım :A George'un ve Jerry'nin aptallık ile ilgili konuşmalarıda eğlenceliydi. Elaine'in taşınmasını istediler ama yağmurdan kaçıp doluya yakalanma tabiri bu bölüme tam uydu :A
6. bölümde çok iyiydi. Heykel olayları güldürdü. Yalnız Friends dizisinde izlediğimiz temizlikçi kız sahnesini hatırlattı ama sonları farklıydı tabiki. Kramer'in sahte polis sahnesi baya güldürdü ve heykel kimseye yar olmadı :A

7. bölümde ise George'un sırf istediği tuvaleti kullanamaması üzerine istifa edip, sonra pişman olup hiç bir şey olmamış gibi toplantıya katılıp ve patronu tarafından ezilmesini izledik. Bu bölüm intikam temalı bir bölümdü. George ve Eleine, George'nun patronundan, Kramer ve Jerry'de çamaşırhanedeki görevliden intikam almak için bir takım işlere koyuldular. Keyifli bir bölüm oldu ve zararlı çıkan yine kendileri oldular.
Seinfeld bölümleriyle diğer dizilere ilham olmuş bir dizi benim de Friends izlerken dikkatimi çeken 1-2 detay olmuştu :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,940
Puanı
1,060
Seinfeld bölümleriyle diğer dizilere ilham olmuş bir dizi benim de Friends izlerken dikkatimi çeken 1-2 detay olmuştu :A
Açıkçası ev sahnesinde de bir ilham var gibiydi ama tamda değil :A
Bir sürü komedi dizileri var ve benzer kısımlar elbet olacaktır. HIMYM dizisini pek izlemedim daha ama onun Friends'den aldığı ile alaklı baya yorumlar okumuştum.

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bir sürü komedi dizileri var ve benzer kısımlar elbet olacaktır. HIMYM dizisini pek izlemedim daha ama onun Friends'den aldığı ile alaklı baya yorumlar okumuştum.
@xdragxx e göre biz izlemiyoruz sanırım :A

• Güldürdün
  • İlginç
Reactions: xdragxx and Dosi

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
HİMYM zaten birçok şeyde direkt Friends'ten almış :A
Benzer kısım olacak tabii ama alıntı yapmak başka :A Avrupa Yakası'nın da birçok bölümü Seinfeld alıntısı. Gülse Birsel kendisi demiş zaten Seinfeld hayranı olduğunu ve alıntılar yaptıklarını mesela. Friends'te de izleri var bence.
------

@xdragxx e göre biz izlemiyoruz sanırım :A
7.7 puan vermişsin sori :A
Gerçi ilk 2 sezon çok yardırmıyordu ama bakalım 3.sezonla beraber yorumların değişecek mi :A