mesmeso61

Moderatör
Katılım
27 Kasım 2016
Mesajlar
9,309
Reaksiyon puanı
4,337
Puanı
460
Yaş
20
Konum
Trabzon
1x4

Dizi sanırım bu şekilde gitmeye devam edecek. Ben hala Ercüment'ten ikiliye bir şey yapmasını bekliyorum. İlk önce dost gibi görünüp sonra onlara oyun oynayacak hissi var. Helen ve Savaş çok zıt bir ikili. Bir yerde aralarının bozulacağı belli oluyor. Bir bölümde Ercüment ve Helen yakınlaşması da bekliyorum. Hasret gerçekten çok dikkat çekici ve dişli bir karakter. Ercüment ile çok iyi bir ikili olabilirler.

Ercüment ve hapse aldığı adam arasındaki sahneler de çok güzeldi. Girme sebebi ve çıkmak için yapmaya çalıştığı işler güzel yazılmış. Savcı Halit değişik bir karakter. Şimdi adalet temsilcisi olarak dolaşıyor ama bir yerde sisteme karşı geleceğini düşünüyorum. Hala çok düz bir kafa yapısına sahip gibi gösteriliyor. Son yaptığı hamle gibi zekice planlar yapmaya devam etmeli. Karısı ile olan sahnelerde çok komikti.


8/10
 

mesmeso61

Moderatör
Katılım
27 Kasım 2016
Mesajlar
9,309
Reaksiyon puanı
4,337
Puanı
460
Yaş
20
Konum
Trabzon
1x5

Bölüm çok heyecanlı başladı. Ercüment yetişemem dedi ama yaptı yine yapacağını. Savaş yavaştan vicdan yapmaya başladı sanırım. Geyik görmesi hayra alamet değil. Helen'in dominant halini izlemekte çok güzel oluyor.

Bir bölümün odağı sadece Ercüment'in hapishanesi olsa çok güzel olur bence. 9 numaralı odadan kim çıkacak çok merak ediyorum. Keşke Harun veya Memduh Başgan çıksa. Erkan Can'ı daha çok izlemek istiyorum.

Hasret kanal yöneticilerine çok büyük konuştu. Bence en sonunda Ercüment ile bombayı patlatıp ortadan kaybolacaklar. Umarım bunu yaparken Ercüment'e çok karşı gelmez yoksa hapishanede odadan bol bir şey yok.

Ercüment'in kriz geçirdiği sahne çok güzel çekilmişti. Ben oradan bir kaç kişiyi hapishaneye toplar diye bekliyordum ama olmadı. Belki ileride görürüz.

Savcı Halit işi hızlandırmaya başladı. Şimdi odağını Ercüment'e çekecek. Kızının videosu da bizim ikiliye geldi. İkili bu videoyu çekeni hallederse dediğim gibi Halit bizimkilerin safına geçebilir. Halit dizinin sonunda ya "Saygı Hapishanesi"nde olacak ya da bizimkilerin yanında.


9/10
 

mesmeso61

Moderatör
Katılım
27 Kasım 2016
Mesajlar
9,309
Reaksiyon puanı
4,337
Puanı
460
Yaş
20
Konum
Trabzon
1x6

Çözer ailesine odaklanmış bölüm o kadar güzel aktı ki. Ercüment'in geçmişini hep merak ederdim bu sayede bize göstermiş oldular. Adam bildiğin Hitler'in ekolünden geliyor. Babaannesini de çok sevdim ben. Ercüment resmen onun erkek versiyonu.

Helen ve Savaş'ın arası bu bölüm iyiydi. Önceki bölümler gibi bir kopma durumu yaşamadılar. Aksine bu bölüm daha çok birbirlerine yakınlaştılar.

Savcı Halit dediğim gibi yavaş yavaş Ercüment'in tarafına geçecek gibi. Şimdi kızına yapılanları öğrendiği zaman kendi adaletini uygulamak isteyecektir. Ben burada Hasret'in tavrını merak ediyorum. Acaba o da Ercüment'in yanında mı yer alacak yoksa şöhret için onların foyasını ortaya mı çıkarmak isteyecek.

Ercüment'in geçmişini gördükten sonra acaba 9 numaralı koğuşta babaannesi mi var diye düşünmeye başladım. Eğer o kadın oradan çıkarsa işler gerçekten karmaşık bir hal alacak.


9/10
 

mesmeso61

Moderatör
Katılım
27 Kasım 2016
Mesajlar
9,309
Reaksiyon puanı
4,337
Puanı
460
Yaş
20
Konum
Trabzon
1x7

Önceki nazaran sakin bir bölüm izledik. Zaten süresi de onlara göre kısaydı. Savaş delirmeye yaklaştı. Finalde sonu ne olacak merak ediyorum. Ya hepten kafayı kıracak Ercüment ile takılacak ya da kafayı yeyip kendine sıkacak.

Helen Savaş'ın yaptığından sonra yaptıklarından pişman olmuş olabilir mi acaba diye düşündüm. Bu işleri bırakmak isteyebilir.

Geçen bölüm Hasret bizimkilere karşı gelip işi şova dökebilir demiştim ama kanaldan ret yedikten sonra Ercüment'in yanında yer almasına kesin gözle bakıyorum.

Savcı Halit'in hep kendi isteğiyle bizimkilere yardım edeceğini düşünmüştüm ama o zorla yardım etme yolunu tercih etti. Final öncesi bize güzel bir toparlanma bölümü izlettiler. Son bölümde heyecanın hiç bitmeyeceğini düşünüyorum.


7/10
 

mesmeso61

Moderatör
Katılım
27 Kasım 2016
Mesajlar
9,309
Reaksiyon puanı
4,337
Puanı
460
Yaş
20
Konum
Trabzon
1x8

Öncelikle dizinin sezon finali yapmış olması beni çok mutlu etti. Nadir kaliteli dijital işlerden birisi oldu dizi. Baştan sona karakter gelişimi, olay örgüsü, mekanları, çekimi ve oyunculukları bakımından çok kaliteli bir yapım olmuş. Behzat Ç.'nin felaket 4. sezonundan sonra ilaç gibi geldi.

Her karakteri sırayla ele almak istiyorum. İlk olarak Hasret'ten başlayalım. Kendisi çok değişik bir şekilde son bölüme geldi. Sonunu ne olacağı hiç belli değildi. Her an her şey yapacak potansiyeli vardı ama o Ercüment'e oyun oynamayı seçti. Ercüment ona daha büyük bir oynayarak kendi kazdığı kuyuya düşürdü. "Rehabilitasyon"a düşmediği için bence çok şanslı.

Halit Mehmet Güçlü... Beni bir ara yanıltacak gibi oldu ama beklediğim finali yaptı. Baştan beri inandığı değerlere karşı gelecek havayı taşıyordu. O da bir ara beklentilerin dışına çıkacak gibi oldu ama kendisine yakışır bir son yaptı. Savcımız da Ercüment'in büyüsüne kapıldı ve onun yaptıklarına göz yumdu. Yeni sezonda olmasını beklemediğim bir isim. Bence hikayesini tamamladı.

Yavuz'un dizideki amacı ne hala çözebilmiş değilim. Ercüment'in en güvendiği isim ama hakkında hiç bir şey bilmiyoruz. Yeni sezonda ona odaklanmış bir bölüm mutlaka olsun.

Savaş'ın gördüğü ceylan onun içinde kalmış son iyilik parçasıydı. Çıkmaza girdiği her an aklına onu getirip kendini rahatlatıyordu. Ben bölümün başında ölecek gözüyle bakıyordum ama o hata yaparak "rehabilitasyon"a girdi. Yeni sezonda muhtemelen biraz geri planda kalacak başlarda. Orada Ercüment'in kendi tarafına geçmesi için beynini yıkayacağı sahneler göreceğizdir.

Helen sonunda yolunu buldu. Kendisi sahipsiz bir uçurtma gibi gidiyordu ama sonunda Ercüment onun iplerini eline aldı. Kontrolsüz bir şekilde dolaşan Helen, Ercüment'in ellerinde bambaşka bir havaya bürünecektir. Zaten sonda tarzında gittiği değişiklik bize bunu gösterdi. O ceylanı vurarak tamamen seçimini yapmış oldu. İkinci sezonda çok can yakacak.

Ve sonuna kadar saygı duyulması gereken kişi: Ercüment Çözer. 9 numaralı odada kimin çıkacağı hakkında bir sürü tahmin vardı ama önceki bölümden sonra babaannenin çıkacağı kesin gibiydi. Bölümün başında Ercüment onu öldürerek artık intikamını almış oldu. Kendisinin bütün hikayesini de öğrenmiş olduk. Tabii ki hala yapabileceklerinin bir sınırı yok. Yeni sezonda ne yapacağını çok merak ediyorum. Nejat İşler yaşlandıkça tam tersi bir şekilde ruhen gençleşiyor gibi. Umarım bu karakterde uzun süre görmeye devam ederiz.


10/10
 

phoebebuffay

Favori Üye
Katılım
12 Şubat 2020
Mesajlar
1,017
Reaksiyon puanı
1,027
Puanı
164
1x1
Dizinin süresi gereksiz uzun -70 küsür dakika- ve biraz yavaş aksa da fena bir giriş değildi. İlk bölüm iki kısma ayrılmış. Ercüment Çözerli ilk kısım ve Helen ile Savaş çiftinin olduğu ikinci kısım. Çoğu kişi diziyi Ercüment Çözer için izlese de beni Helen-Savaş hikayesi beni daha çok kendine çekti. Nejat İşler ve Miray Daner'in performansları gayet iyiydi, Helen karakteri, Mia Wallace'ı çok andırıyor. :D Boran Kuzum'u normalde çok beğenmezdim ama bu dizide şimdilik gayet iyi duruyor.
7/10


1x2

Yine ilk bölüm gibi uzun ve temposu olması gerekenden 1 tık düşük bir bölümdü. İnternet dizisi olduğu halde neden bazı sahneleri ve diyalogları gereğinden fazla uzatmaları anlamsız geliyor. İlk bölümün devamı niteliğinde bir hikayeye giriş bölümü izledik. Helen ve Savaş'ın hikayesinde havada kalan kısımlar var, esas hikayeye çok ani bir şekilde geçmişler. Umarım ileriki bölümlerde flashbacklerle bu boşlukları doldururlar. Fena bir bölüm değildi yine ama hikaye daha iyi işlenebilirmiş.
7/10
 
  • Beğendim
Reactions: mesmeso61

phoebebuffay

Favori Üye
Katılım
12 Şubat 2020
Mesajlar
1,017
Reaksiyon puanı
1,027
Puanı
164
Diziyi dün gece.itibariyle bitirdim. Eksikleri ve kusurları olsa da gayet güzel ve kaliteli bir dizi olmuş. Özellikle flashbacklerle geçmişe gidildiği 6.bölüm çok iyiydi. Ercüment'in babaannesinin nazi çıkması ve Ercüment'in karakterinin de buna dayandırılması şaşırtıcı bir gelişmeydi. Bir Türk dizisinden beklemediğim bir senaryoydu. :D
Senaryosuyla, müzikleriyle, çekimleriyle, karanlık ve kasvetli temasıyla oldukça başarılı bir sezon oldu. Karakterlerin hikayelerini de güzel bağlayarak sezonu iyi bir şekilde noktaladılar. Sonlara doğru Savaş sıktı. Umarım 2.sezonda çok ön planda olmaz. İkinci sezonu merakla bekliyorum.
8/10
 
  • Beğendim
Reactions: mesmeso61