Diğer Rectify - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sundance Channel'ın eleştirmenlerce büyük beğeni toplayan dizisi Rectify'ın ikinci sezonu bu gece başladı.

Diziyle ilgili sezon yorumlarını bu başlıktan yapabilirsiniz.

Dizinin ilk sezonun 6 bölümden oluştuğunu, bu sezonun ise 10 bölümden oluşacağını hatırlatalım. :)

Rectify-Frikarte.jpg

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@Forumdash sana özel konu açtım. :D

Dizi eleştirmenlerden 91 puan alınca (93'tü ama düştü) benim de ilgimi çekti daha da. Yetişirim büyük ihtimal 3-4 bölüm sonraya. :):)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Süper konuyu açmişsin :oley:

91 ne demek yahu :eek: Bildiğin G.o.T'a kafa tutulmuş:X İlk sezon yorumuma göre fazla diyorum ama bakalım:X

İlk bölümü indiriyorum şimdi.

Sen MoS'a ara vericem diyordun o arada izle bana 2.bölüme yetiş istersen? :X

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Süper konuyu açmişsin :oley:

91 ne demek yahu :eek: Bildiğin G.o.T'a kafa tutulmuş:X İlk sezon yorumuma göre fazla diyorum ama bakalım:X

İlk bölümü indiriyorum şimdi.

Sen MoS'a ara vericem diyordun o arada izle bana 2.bölüme yetiş istersen? :X
2. bölüm zor en iyi ihtimal 3, tahminen 4. :D Ama sen yorumları yap izledikten sonra okurum. :D Eğer ilk bölümü beğenirsem forumdan izleyici de toplarız. :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
2. bölüm zor en iyi ihtimal 3, tahminen 4. :D Ama sen yorumları yap izledikten sonra okurum. :D Eğer ilk bölümü beğenirsem forumdan izleyici de toplarız. :D
Bence 2 iki izle bölümleri :X Çook sakin bir dizi. Bu yönüyle bana BB'nin ilk sezonlarini hatırlatıyor.Ben bu diziden sessiz bi çıkış bekliyorum BB gibi 4 - 5 sezonda patlar gider:X Tabii reyting olayını göz ardı ediyorum:A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bence 2 iki izle bölümleri :X Çook sakin bir dizi. Bu yönüyle bana BB'nin ilk sezonlarini hatırlatıyor.Ben bu diziden sessiz bi çıkış bekliyorum BB gibi 4 - 5 sezonda patlar gider:X Tabii reyting olayını göz ardı ediyorum:A
Bakacağız duruma göre çok aşırı sakinse sıkılır bırakırım ben ama belli de olmaz. :):)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Kısmetse sezon açılışını bu gece yapıyorum:X Dün akşam meraktan görüntü kalitesi nasıl ayağına yatarak bi göz attim:A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Şok!!! Nette ilkkez 2.sezonu ben yorumlyyorum heralde:F Ne ekşide ne Planette 2.sezonun ilk bölümünü yorumlayan Allah'ın bi kulunu bulamadım:X Belki de TR'de tek izleyen bendirim:F

[HASHTAG]#Rectify[/HASHTAG] S02 B01 izledim

Neyse diziyi özlemişim diyemicem zaten yeni başalamiştim ben de:X
Dizi yine aynı tatla devam ediyor. Ne uzuyor ne kısalıyor.
Dizide en çok sevdiğim sahne tabiki yine öz abla ve üvey erkek kardeşin çekişmleriydi.
Ted hala Daniel'a sinir özellikle ilk sezondaki kahve olayından sonra:X Adam en ufak şeyde irkilip duruyor:F

Ted'in karisi Daniel'a çook üzülüyor, aşık mı yoksa gerçekten mi üzülüyor hala anlamadım:confused: Aşik dicem ama o kız o kadar saf, masum bişey ki Ted'e öyle hainlik yapmaz. Olurda Ted'le ayrılırsa kesin Ted bişey yapar:T:

Unutmadan Daniel'i döven, tecavüz edilen kızın abisinin sahneleri biraz daha artmalı. Fİgüran gibi :T: Onun sahneleri de çok ilgimi çekiyor.

Gerçek tecavüzcü olan adamın sahnesini çok az gösterdiler.Orda bi gizem yaptılar guya:confused:

Son sahnelere yakın gösterselerde en güzel sahneler (Ted-Amantha) bu iki zıt kardeşerindi:X

Ted, Daniel'in Amantha'ya almiş oldugu bibloyu belki elinde parçalayacakti belkide Daniel'in kafasını ezicekti ama Amantha odaya girdi:bağır: Amantha'ya biraz gıcık oldum o sahne de.Keşke biraz daha bekleseydi.

Bu arada hapishaneye yapılan flashbackler biraz sıkıyor özellikle zencinin sahnleri artık beni sıkıyor. Daniel komadaki hayalinde Hapisten çıktıgını söyledi zenciye, heralde sonraki bölüm de komadan çıkar:X

Not:Dizide günler sanırım bölüm sayısıyla eşit gidiyor galiba(b) Daniel'in zenciye dediğine göre 7.gününde dayak yemiş:confused:

Abartmadan not vericem 8/10 :) Umarım 2.sezon biraz daha hareket gelir. Ama spoi içinde "not"ta yazdiğim gibi bi zaman kavramı yoktur umarım:(

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

İlk bölümü izledim bugün. Pek beklentim yoktu aslında. Konusu beklediğimden farklı bir konuymuş. Güzel konu aslında ama dizi çok ağır gidiyor ve henüz kim olduklarını anlayamadığım, dizideki rollerini kavrayamadığım çok karakter var.

Ana karakterimizi sevdim ama sanki daha da iyi canlandırabilirmiş.

Dizi için ne olumlu ne olumsuzum şu an. Devam etmeye mi iptal etmeye mi daha yakınım kestiremiyorum. Galiba diğer karakterlerin rollerini kavrama sürecim bunda önemli etken olacak. :)

7/10

Bu arada dizi için ayrı 1. sezon konusu açmak yerine iki sezonun da az mesajda kalacağını ön görerek "tüm sezonlar" konusuna çevirdim başlığı. Çok popüler olmayan dizilerde böylesi daha mantıklı gibi. :):) @Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
1x1

İlk bölümü izledim bugün. Pek beklentim yoktu aslında. Konusu beklediğimden farklı bir konuymuş. Güzel konu aslında ama dizi çok ağır gidiyor ve henüz kim olduklarını anlayamadığım, dizideki rollerini kavrayamadığım çok karakter var.

Ana karakterimizi sevdim ama sanki daha da iyi canlandırabilirmiş.

Dizi için ne olumlu ne olumsuzum şu an. Devam etmeye mi iptal etmeye mi daha yakınım kestiremiyorum. Galiba diğer karakterlerin rollerini kavrama sürecim bunda önemli etken olacak. :)

7/10

Bu arada dizi için ayrı 1. sezon konusu açmak yerine iki sezonun da az mesajda kalacağını ön görerek "tüm sezonlar" konusuna çevirdim başlığı. Çok popüler olmayan dizilerde böylesi daha mantıklı gibi. :):) @Forumdash
Bence de populeritesi çook çook düşük bir dizi. İyi düşünmüşssün. Zaten 6 bölümcük ilk sezon.

Yorumuna bakarsan yayarak izleyecekmişin gibi yada 3.bölümde iptal edecekmişin gibi hissettim:X

Bu arada XXX sahne varmıydı ilk bölümde(b)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bence de populeritesi çook çook düşük bir dizi. İyi düşünmüşssün. Zaten 6 bölümcük ilk sezon.

Yorumuna bakarsan yayarak izleyecekmişin gibi yada 3.bölümde iptal edecekmişin gibi hissettim:X

Bu arada XXX sahne varmıydı ilk bölümde(b)
Yoktu. :)

Bu ara iptal etmeye iyi alıştım ama bakalım kısmet. :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S02B02 izledim

Dizinin 2.bölümü daha iyiydi ilk bölüme göre:X Dizi ağır filan diyordum ama o sıkıcılıgı da atmişim üstümden. İlk 20 dk'sı nasıl su gibi aktı anlamadım:X

Dizinin en tuttuğum elemanı ilk sezon için de demiştim. Ted karakteri.
Ted karisi Tawney ile yaptiği konuşma süper sahneydi. Kadın vicdanını dinleyip adama açılıyor ama adam olayı başka yöne götürüp karısını sorgu çekermiş gibi ard arda sorularla karısının gerçek duygularını öğreniyor. Yönetmene o sahne için tebrik ederim. karakterleri pat pat gösterip son soruda Ted'ein yüzüne zoom yapması muhteşem kareydi:X

Danny sonunda uyandı:X Güzel gelişme olacak gibi. Dizinin günleri bir bölüm=bir gün olarak gdiyior.Biraz sıkıcı bir durum olsada güzel.

Danny'i dövenler yakalandı.AMa hala gerçek katile ulaşilacak hiçbir bilgi yok.Bu olay uüzerinede biraz durulsa.Neyse Danny iyileşti kendi davasını kendisi çözer diye umut ediyoruz :X

8.5/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Dizi gereken ilgiyi göremeyince altyazılarıda geç çıkyor:( İlla Emmy filan alması lazım:T:Konu da çok altlara kaçmiş:X

S02B03 izledim

Güzel bir bölümdü, sıkılmadan izlettiriyor kendini. Bu bölümü daha başka bi tatta izledim nedense(b) Spoilik bişeyler yok ama yine 3-5 gizli cümleler döktüreyim.

Daniel hasteden çıktı. Daniel'in konuşma şekli umarım ağzı yüzü yamuldugu için öyle çıkıyordur. Şimdiki haliyle konuşma şekli sanki BABA filmlerinden fırlamiş gibiydi

Kendisini döveni şikayet etmedi.Onun peşinede kardeşi takıldı.Liseli ergenimiz napacak bakalım:X

Abla yine abiye tam destek.
Ted işinde başarısız olursa Tawney safsacığıma acırım:(

8/10 vereyim.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2

İki hafta oldu ilk bölümü izleyeli bir türlü vakit bulamadım izlemeye ikinci bölümü. Açıkçası o kadar aranın ardından büyük ihtimal bu bölüme oldukça soğuk bakarım ve belki de bırakabilirim diye düşünüyordum. Fakat beklemediğim bir şekilde bölümü gerçekten çok sevdim. :)

Karakterleri ve olayları tamamen kafamda oturttum. Daniel zaten diziyi götürmeye yetecek kadar ilginç bir karakter ama oyunculuk anlamında dizinin parlayan ismi kız kardeşi canlandıran Abigail Spencer. Canlandırdığı karakteri de oyunculuğunu da çok sevdim şimdilik. :) Critics' Choice'ta aday da olmuş kendisi. :)

İlk bölümde var mıydı emin değilim ama Tawney karakterini de seveceğim gibi. :)

Diziye devam etmem kesinleşti gibi. Bu saatten sonra diziyi bırakmama neden olacak gelişme olacağını sanmam, zaten az bölümlü dizi. :) Yalnız Ramazan'da izlenecek dizi değilmiş bu bölümle onu anladım. Çok fazla malum sahnelerden vardı her ne kadar görsel olarak pek bir şey göstermeseler de. :):) İki hafta sonra hızlı bir şekilde yetişirim sana herhalde @Forumdash :):)

8/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
1x2

İki hafta oldu ilk bölümü izleyeli bir türlü vakit bulamadım izlemeye ikinci bölümü. Açıkçası o kadar aranın ardından büyük ihtimal bu bölüme oldukça soğuk bakarım ve belki de bırakabilirim diye düşünüyordum. Fakat beklemediğim bir şekilde bölümü gerçekten çok sevdim. :)

Karakterleri ve olayları tamamen kafamda oturttum. Daniel zaten diziyi götürmeye yetecek kadar ilginç bir karakter ama oyunculuk anlamında dizinin parlayan ismi kız kardeşi canlandıran Abigail Spencer. Canlandırdığı karakteri de oyunculuğunu da çok sevdim şimdilik. :) Critics' Choice'ta aday da olmuş kendisi. :)

Diziye devam etmem kesinleşti gibi. Bu saatten sonra diziyi bırakmama neden olacak gelişme olacağını sanmam, zaten az bölümlü dizi. :) Yalnız Ramazan'da izlenecek dizi değilmiş bu bölümle onu anladım. Çok fazla malum sahnelerden vardı her ne kadar görsel olarak pek bir şey göstermeseler de. :):) İki hafta sonra hızlı bir şekilde yetişirim sana herhalde @Forumdash :):)

8/10
Şimdi gördüm ve sevindim :oley:

O abla gerçekten süper bişey Tawney ise resmen kanatları olmayan bir melek :X
Harbiden acık sahne varmıydı(b) Hiç hatırlamıyorum(b) Ben bu diziyi bizim normal kanallarda bile yayınlarım o derece muhafazakar geldi ve tık yok o yönde dizide(b)
Hangi sahneydi(b)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Şimdi gördüm ve sevindim :oley:

O abla gerçekten süper bişey Tawney ise resmen kanatları olmayan bir melek :X
Harbiden acık sahne varmıydı(b) Hiç hatırlamıyorum(b) Ben bu diziyi bizim normal kanallarda bile yayınlarım o derece muhafazakar geldi ve tık yok o yönde dizide(b)
Hangi sahneydi(b)
İki üç tane cinsel ilişki sahnesi vardı hiçbirinde ilgili organları açıkça göstermeseler de. :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S02B04 izledim

Yorum yapmayacaktım tek izlediğim için ama @OzaN yetişirim diyince yapayım dedim:)

Aslında yorum yaptıracak bir dizide değil ya neyse:X

Daniel hücre arkadaşinin annesini ziyarete gitti. Bi müzede yaşı kadınla taniştiğinda kendini farklı birisi olarak tanıttı. Daniel'lık sahnelerde pek önemli bişey yoktu. Önemli olan tek yeri ilk sezon söz verdiği mutfak olayına dizinin sonunda girişmesiydi:X

Asıl olay Ted tarafında:X Şerif'e şu kahve olayını anlattı. Şerif olayın üzerinden her ne kadar ciddi bi takınarak geçse de sanırım ben izleyici olarak gülerek izledim :F

Amantha hamburger yerken canım cekti:F O da boş sahnelerle doluydu sanki hatta o hale neden geldi bilmiyorum bile :F

Sadece izlemelik yine güzel bi bölümdü. AMa hiç 9'luk puan alamıcak gibi duruyor(b) 8/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
@Forumdash sana özel konu açtım. :D

Dizi eleştirmenlerden 91 puan alınca (93'tü ama düştü) benim de ilgimi çekti daha da. Yetişirim büyük ihtimal 3-4 bölüm sonraya. :):)
@Forumdash a özel açmışsında konu tam benlik harika bir konusu var:) ilk iki bölümüne baktım forumdash ın dediği gibi sessiz sakin ama anlatacak çok şeyi olan süper bir dram ..
geç yakalamışım bu diziyi
1x1 çok iyi başladı konuyu bir çırpıda anlayıp hikayeye dalmak mümkün
karakterlerde başroldeki daniel onun kızkardeşi amantha, üvey kardeşleri teddy nin karısı tawney, muhteşem karakterler..
1x2 bölümde harikaydı ilk bölümde cezaevinden daniel in çıkışıyla başlayan dizi ikinci bölümde onu tekrar içeri attırmak isteyenlerin mücadelesi ve daniel in yeni dünyaya ayak uydurması anlatılıyordu izlediğim her iki bölümde çok çok iyiydi

@sürgünüm senin içinde ideal bir dizi, tam tarzın ..

1x2

8/10
amantha sevilmezmi ama tawney den bahsetmemişsin oda sempatik ve sevimli biri :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
@Forumdash a özel açmışsında konu tam benlik harika bir konusu var:) ilk iki bölümüne baktım forumdash ın dediği gibi sessiz sakin ama anlatacak çok şeyi olan süper bir dram ..
geç yakalamışım bu diziyi
1x1 çok iyi başladı konuyu bir çırpıda anlayıp hikayeye dalmak mümkün
karakterlerde başroldeki daniel onun kızkardeşi amantha, üvey kardeşleri teddy nin karısı tawney, muhteşem karakterler..
1x2 bölümde harikaydı ilk bölümde cezaevinden daniel in çıkışıyla başlayan dizi ikinci bölümde onu tekrar içeri attırmak isteyenlerin mücadelesi ve daniel in yeni dünyaya ayak uydurması anlatılıyordu izlediğim her iki bölümde çok çok iyiydi

@sürgünüm senin içinde ideal bir dizi, tam tarzın ..

amantha sevilmezmi ama tawney den bahsetmemişsin oda sempatik ve sevimli biri :)
Ohhh bee izlemişssin sonunda :X Ben ilk sezonu ilk 2 günde filan bitirmiştim hemende size önermiştim zaten :X

İşin güzel tarafı da sevdiğim tüm karakterleri yazmişssin :X O zaman S02 B05.bölümünü ben yavaştan alayım sizle beraber de izlyebilirim:X