Parfüm Dünyası

Parfüm Kullanıyor Musunuz?

• Evet

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060

parfum-sikmayi-en-cok-seven-ulkeler_2152403.jpg

Tarihi Eski Mısıra dayanan parfüm; ağaç kabuğu, odun, kökler, yapraklar, çiçekler ve tohum gibi doğal malzemeler kullanılarak üretildi. Parfüm üretimi ilk olarak Mısır ve Mezopotamya’da başlamıştır ve daha sonra Persliler ve Romalılar tarafından geliştirilmiştir.

Kullanım amacı yıllar geçtikçe evrimleşen Parfüm günümüzde moda sembolü haline gelmiştir.

Yukarıda belirtilen istatistiğe göre ülkemiz bu konuda birinci sırada gözüküyor;

Siz buna katılıyor musunuz?

Sizce Türkiye neden birinci sıradadır?

Siz orjinal mi yoksa doldurma mı tercih ediyorsunuz.. Daha da önemlisi Parfüm kullanıyor musunuz?

Haydi bakalım; gece gece güzel kokalım :A :A :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Bu ankete 3. Bir seçenek olarak 'bazen' de eklenmeli :A @The_Erinch

Okulda çalışan biri kesinlikle kullanamaz alerji ve astım rahatsızlığı olan öğrenciler olacağı için yani pek kullandığım söylenemez

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Alerjim olduğu için genelde daha hafif, sprey - deo tarzı şeyler iş görüyor ama mevcut parfüm varsa da bir iki fıs ediyordum tabii pandemi kıyameti öncesi dünyasında...

Anket şıklarına üçüncü şık olarak, arada sırada gibi bir seçenek de eklenmeliydi böyle çok keskin olmuş şıklar ne evet, ne hayır durumları da olabilir :A @The_Erinch

Bu arada parfüm denilince aklıma Fransa geliyor, buna rağmen listede olmamasına şaşırdım.

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060

Okulda çalışan biri kesinlikle kullanamaz alerji ve astım rahatsızlığı olan öğrenciler olacağı için yani pek kullandığım söylenemez
Bazen de desen;kullanıyorsun demekdir.
Net bir cevabı olduğunu düşünüyorum :A :A :A

• Olmamış
  • Üzücü
Reactions: 12.Adam and Dosi

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
Alerjim olduğu için genelde daha hafif, sprey - deo tarzı şeyler iş görüyor ama mevcut parfüm varsa da bir iki fıs ediyordum tabii pandemi kıyameti öncesi dünyasında...

Anket şıklarına üçüncü şık olarak, arada sırada gibi bir seçenek de eklenmeliydi böyle çok keskin olmuş şıklar ne evet, ne hayır durumları da olabilir :A @The_Erinch

Bu arada parfüm denilince aklıma Fransa geliyor, buna rağmen listede olmamasına şaşırdım.
Aynısını Zeynebede yazdım; bana göre cevabı net; bazen,ara sıra,kullandığını beyan etmek demektir.

Ben kullanımı sorguladığım için sıklığı tamamen kullanıcıların tercihidir.

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
Çok basit bir soru bana göre;

Parfüm Kullanır mısın?

Evet,Kullanırım ama çok sık değil.

Hayır ,kullanmıyorum.Sağlığım açısından tercih etmiyorum.

• Beğendim
  • Olmamış
Reactions: Angelica and Dosi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi

Benzer durum olmuş yine :A @Dosi

@The_Erinch Bence kullanım sıklığını çeşitlendirmek anketi daha rahat oy kullanılabilir yapardı gibi, "her zaman", "nadiren", "sık sık" gibi ama son karar elbette senin. Çünkü 365 günün 365'inde de parfüm sıkan birisiyle, 365 günün sadece 5'inde parfüm sıkmış birisinin aynı şıkka oy kullanması biraz ne bileyim garip kaçmaz mı :A

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and Dosi

Zeyno

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,667
Puanı
560
Evet kullanıyorum ve orjinal tercih ediyorum onun dışında çeşitli güzel kokan deodorantlarda tercihim tabi 😉
Nerden aklına geldi bu konu yazarken bile insanın kalkıp parfüm sıkası koklaya koklaya oturası geliyor :Z

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060

Zeyno

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,667
Puanı
560
Benzer durum olmuş yine :A @Dosi

@The_Erinch Bence kullanım sıklığını çeşitlendirmek anketi daha rahat oy kullanılabilir yapardı gibi, "her zaman", "nadiren", "sık sık" gibi ama son karar elbette senin. Çünkü 365 günün 365'inde de parfüm sıkan birisiyle, 365 günün sadece 5'inde parfüm sıkmış birisinin aynı şıkka oy kullanması biraz ne bileyim garip kaçmaz mı :A
@Tolstoyevski çok detaycısın canım yaa evet ya da hayır net işte detaylar her zaman boğucudur ince düşünün rahat edersiniz :ok: :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
@Tolstoyevski çok detaycısın canım yaa evet ya da hayır net işte detaylar her zaman boğucudur ince düşünün rahat edersiniz :ok: :A

Evet ve hayır arasında bir de "bazen" gibi üçüncü şık olsa eminim birçok kişi ona da oy kullanırdı ben de dahil, bu yüzden oy kullanamadım çünkü ne tam evet ne hayır durumu :A

Zeyno

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,667
Puanı
560
Evet ve hayır arasında bir de "bazen" gibi üçüncü şık olsa eminim birçok kişi ona da oy kullanırdı ben de dahil, bu yüzden oy kullanamadım çünkü ne tam evet ne hayır durumu :A
Doğrucu Davut'um benim eğlence bu bi eğlence basın işte evet ya da hayır a sonunda ölüm yok ya burada bazen şıkkı olsaydı eminim sen ve @Dosi oylardı onu :J :kiki: