OSM - Fav10 Ligi 1. Sezon | 22-28 Haziran Haftası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,503
Puanı
1,061
İlk beşte yer alacakken, yaptığım hatalar yüzünden ilk beşin dışında kalmak çok koydu bana. Altıncı sırada bitirdim. Yapacak bir şey yok artık, geçti gitti.
İlk 4'de yer alamadiktan şampiyonlar ligine katilamadiktan sonra napacan 5.sırayı :D Boşver üzülmene değmez.

• Beğendim
Reactions: Araf

secquin

Favori Üye
Reaksiyon puanı
205
Puanı
164
Bu oyuna 8 ay önce başladım. Çıraklık takımlarım Trabzonspor Başakşehir ve Alanyaspordu. Bunların üçüyle de büyük tecrübeler kazandım. Ardından kalfalık dönemimde Tottenham ile Milan'ın başına geçtim. Bu dönemimde de tecrübelerimin üstüne koyarak şampiyon olmayı bildim.

Fav10 ligi iyi zamanıma ustalık dönemime denk geldi tecrübenmiş ve oyunun tüm özelliklerine hakim olmuştum. Başlarda istediğim oyuncuları alamadım ve oyuncu satamadım. Menajersiz takımlara teklif gönderdim hiçbiri kabul etmedi. Sonra gençlere yöneleyim dedim ve takımımı yükselterek ligin en değerli kadrosu yaptım. Ve çok şükür ki şampiyon oldum.

Çok zorlu maçlar geçirdik. Özellikle antrenman kampları çok koydu bana ama değdi. Emeği geçen arkadaşlarımın emeklerine sağlık.

Kadrosu ligin orta dereceli takımı olup da şampiyonluğu son maçta kaçırmış olan @secquin kardeşimi de tebrik ediyorum. Gercekleri söylemeliyim ki ben senden bu başarıyı hic beklemiyordum çünkü o kadro bende olsa ilk 3'e giremezdim her maçta beni şaşırttın ve çok zorladın. Çok güzel bi yarıştı. Bu rekabet her zaman hatıralarımda yer alacak.

Düşüncelerin için teşekkür ediyor, şampiyonluğunu kutluyorum.

• Beğendim
Reactions: Polat Şaşmaz

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
İlk 4'de yer alamadiktan şampiyonlar ligine katilamadiktan sonra napacan 5.sırayı :D Boşver üzülmene değmez.
Bu oyunun nasıl oynandığını net hatırlamıyordum, ondan sıkıntı yaşadım aslında. Dostluk maçının etkisini geç fark ettim örneğin, antrenman dışında oyuncuyu geliştirip gücünü artırdım. Biraz geç olmasaydı eğer, belki daha iyi olurdu. Sırf kadro değerine bakıp risk almak yerine, korkak oynamayı tercih ettim, savunma yaptırdım takıma. Sana karşı normal de, her takıma karşı düşünmem yanlıştı. Sana karşı oynadığım ilk 11'in tamamı bu arada superstar ve bunu yeni yeni yaptım. Sen en başlarda bunu yapmıştın. Sana karşı çok büyük risk de almadım, defansif oyanmayı tercih ettim. Sonuç olarak eskiden de yaptığım hatalarla birlikte bir alta düştüm, altıncı bitirdim. Tecrübe oldu kısacası, üzülmeye de değmez tabii. :D

• Beğendim

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,503
Puanı
1,061
İkinci sezonun şampiyonu @Felon olacak. Arap atı gibi sonradan açıldı. :A
Benim şampiyonluk adayım ektedir :D @Sherlock
Screenshot_20200626-185530_OSM.jpg

Polish_20200626_185513010.jpg

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,503
Puanı
1,061
Bu oyunun nasıl oynandığını net hatırlamıyordum, ondan sıkıntı yaşadım aslında. Dostluk maçının etkisini geç fark ettim örneğin, antrenman dışında oyuncuyu geliştirip gücünü artırdım. Biraz geç olmasaydı eğer, belki daha iyi olurdu. Sırf kadro değerine bakıp risk almak yerine, korkak oynamayı tercih ettim, savunma yaptırdım takıma. Sana karşı normal de, her takıma karşı düşünmem yanlıştı. Sana karşı oynadığım ilk 11'in tamamı bu arada superstar ve bunu yeni yeni yaptım. Sen en başlarda bunu yapmıştın. Sana karşı çok büyük risk de almadım, defansif oyanmayı tercih ettim. Sonuç olarak eskiden de yaptığım hatalarla birlikte bir alta düştüm, altıncı bitirdim. Tecrübe oldu kısacası, üzülmeye de değmez tabii. :D
Bence dostluk maçları gereksiz öyle aman aman bi etkisi olmuyor. Ben dostluk atmadan antrenmanla yükselttim.

451 çıkacağını tahmin etmiştim. Ama kontra çıkarsın belki diye ofsaytı da açık tuttum.

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Bence dostluk maçları gereksiz öyle aman aman bi etkisi olmuyor. Ben dostluk atmadan antrenmanla yükselttim.

451 çıkacağını tahmin etmiştim. Ama kontra çıkarsın belki diye ofsaytı da açık tuttum.
Ben de tahmin edeceğini tahmin etmiştim ama önlemimi almadım. Nereden anladım? 4-5-1 iken dostluk maçı yapmıştın ve 0-0 kalmıştık, oradan bu taktikle karşı karşıya geleceğimizi düşünmüş olabilirsin ya da @Sherlock'un takımı Burnley karşısında çıktığım taktik de buydu, yine böyle düşünmüş olman da vardır analiz edip. Bir de takımın orta sahası yine az buçuk iyi, 4-5-1 şeklinde çıkma olma ihtimalim haliyle yükseliyor. :D

Ofsayt taktiği ise mantıklıydı. Bu taktikle geleceğimi düşünüyorsan, ofsayt taktiği işleyebilirdi. Buralarda işte oyunculardan ziyade menajer devreye giriyor.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Kupalara bak :A Fatih Terim gibi dizmiş Kloop hocam :A
Hatırladığım üç hesabımda da kupa almışım. 2011 döneminde üç hesap açmışım, üçünde de kupa da var. O dönem böyle dört takım birden alamıyordun sanırım hesapla, ondan üç farklı hesap açmışım, belki daha fazla, tam hatırlamıyorum. Üçünde de kupalar var, iyi de galibiyet almışım. En son 2016'da oynuyordum muhtemelen bu oyunu, sonrasında unutmuşum biraz ve değişmiş de oyun. :D

• Beğendim

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,424
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Hatırladığım üç hesabımda da kupa almışım. 2011 döneminde üç hesap açmışım, üçünde de kupa da var. O dönem böyle dört takım birden alamıyordun sanırım hesapla, ondan üç farklı hesap açmışım, belki daha fazla, tam hatırlamıyorum. Üçünde de kupalar var, iyi de galibiyet almışım. En son 2016'da oynuyordum muhtemelen bu oyunu, sonrasında unutmuşum biraz ve değişmiş de oyun. :D
bende 2013 te @Araf

• İlginç

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,503
Puanı
1,061
Ben de tahmin edeceğini tahmin etmiştim ama önlemimi almadım. Nereden anladım? 4-5-1 iken dostluk maçı yapmıştın ve 0-0 kalmıştık, oradan bu taktikle karşı karşıya geleceğimizi düşünmüş olabilirsin ya da @Sherlock'un takımı Burnley karşısında çıktığım taktik de buydu, yine böyle düşünmüş olman da vardır analiz edip. Bir de takımın orta sahası yine az buçuk iyi, 4-5-1 şeklinde çıkma olma ihtimalim haliyle yükseliyor. :D

Ofsayt taktiği ise mantıklıydı. Bu taktikle geleceğimi düşünüyorsan, ofsayt taktiği işleyebilirdi. Buralarda işte oyunculardan ziyade menajer devreye giriyor.
Kadrona bakıp karar verdim. Çıkması gereken kadro oydu.

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Kadrona bakıp karar verdim. Çıkması gereken kadro oydu.
Bu arada taktik kontra atak değildi, bunu da belirteyim. Sence doğru kadroyla, doğru taktikle mi çıktım? Altılı defansla çıkabilirdim aslında da, bu taktik her takıma karşı tutmuyor. Arsenal'e karşı yaptım altılı defansı, 1-0 yendim ama Manchester United'a karşı tutmadı mesela, 2-0 yenildim. Tabii kendi evinde oynama ve deplasmanda oynama faktörü de devreye giriyor. Yendiğim maçta kendi evimde, yenildiğim maçta deplasmandaydım. Altılı defansla oynasaydım, muhtemelen fark atabilirdin. Her takıma karşı tutmuyor dediğim gibi. Bu maçta iyi de başlamıştım, önde başlamıştım ama sakatlık her şeyi bitirdi.

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...