Netflix Orange Is the New Black 2. Sezon Yorumları

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
2x9. bölüm

piper ın babaannesinin cenaze töreni için cezaevinden çıktığı bölümdü , çıkışı pek umduğu gibi gitmedi özellikle lary kazmasının kendisini aldattığını öğrendiğinde hayaller altüst oldu kadında :)
piper ın kardeşi cal ın cenazeyi düğün evine çevirdiği sahnede güzeldi :)
vee ve red arasındaki rekabet kızıştı geçmişe dönük ilk karşılaştıkları kısımda red le vee nin arkadaş olarak işe başladıklarını ama sonra vee nin puştluk yapıp red i devre dışı bırakışını izledik

@Forumdash ın dediği gibi bende bu savaşta red den yanayım nedeni sanırım red in belli ilkeleri oluşu mesela uyuşturucuya kesinlkle karşı duruşu daha bir dürüst bir karakteri çağrıştırıyor

vee ise çıkarı için anasını boyayıp babasına metres diye kakalayacak karakterdeymiş gibi ::)

2x10
alex i sevmezdim ama gördüğüm için mutluyum :) çünkü onun sayesinde piper ın ayrıntılarınıda görmüş olduk estetik açıdan kalite kattı diziye :)
piper ın larry nin kendisini polly ile aldattığını öğrenip polly e, boklu yanık kase göndertmesi hoştu komikti :)
bay healy ve kafadan kontak hristiyan penny nin psikoloji dersi müşteri çekmedi boşa beklediler :)
nicky nin uyuşturucuyu kullanmayıp red e teslim edişine sevindim

pussy adlı kel oğlan kılıklı kızın çılğın göz den dayak yediği sahnede kertenkele kafalı kıza üzüldüm :)

vee nin, boo tosuncuğundan aldığı bilgiyle red in tunelini keşfedişi hiç hoş olmadı, umarım vee ye en kısa zamanda bir kazık girer :)
topal gardiyan bir türlü cezaevinde otorite kuramadı her yerde karşısına dayana engeli çıkıyor vatandaşta bu hırsını suçu mendeze atarak giderdi ,
iyide oldu mendez kazmasını hiç sevmezdim geldiği gibi gitti :)
ama mendez kazmasının topal gardiyandan daha cesur olduğu bir gerçek :)

@Forumdash senin hiç dikkatini çektimi healy nin chris adlı orta yaşlı psikoloğu :) ben kadını çok sevdim özellikle oturuşuyla dikkatimi çekti :)
Healy'nin eski karısımıymış o (b) Orayı bi daha geri sarıp izlemeye üşendim :F
Kadın güzeldi de oturuşuyla beni tavlamadı:X Bi [HASHTAG]#Hannibal[/HASHTAG] 'daki sarışın psikolog değil yani:X Kadını daha çok #Rectify'deki Daniel'le sergide sohbet eden kadına benzettim:X

Bu arada
Vee için söylediğin metresli söze aynen katılıyorum :X Allah'ın yarmagülü nerden geldi düzeni bozdu iyice :bağır:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Healy'nin eski karısımıymış o (b) Orayı bi daha geri sarıp izlemeye üşendim :F
Kadın güzeldi de oturuşuyla beni tavlamadı:X Bi [HASHTAG]#Hannibal[/HASHTAG] 'daki sarışın psikolog değil yani:X Kadını daha çok #Rectify'deki Daniel'le sergide sohbet eden kadına benzettim:X

Bu arada
Vee için söylediğin metresli söze aynen katılıyorum :X Allah'ın yarmagülü nerden geldi düzeni bozdu iyice :bağır:
ben o orta yaşlı kadını başka bir dizide izlemişim sanki :)
ama hanibal değildi gibi
kadının oturuşu güzeldi ya üst pek iç açıcı değilde alt sağlamdı :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S02B12 izledim

Sinirden bu saatte yorum yazdırmaya getirtti :bağır:
Vee kadar sinir bi karakter ya da lanet okudugum bi karakter görmedim.Kadın zamanında büyüttüğü oğlanı da öldürdü, şimdi de Red'i öldürecek :bagır:

Yorumu kısa kestim hemen finale atlıyorum:X

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S02B13(sezon finali) izledim

S.finali 1 bucuk saat oldugunu söyleyeyim :X benim gibi 11.bölümün son sshnesindeki gibi gazı alıp başlamayın sıkılırsınız:X

bölüm 11.bölüm devamıyla başladıysa da ilerledikçe biraz temposu düştü diyebilirim.En azından benim içi ama kötüs değildi. Bölümde sezonu toparladılar.Ne kadar sıkıldıgım gereksiz sahneler varsa cevabını bu bölümde aldim(k).

Mesela Fig denen karganın aldatılışı para caldiği, Bennet korkağının sonunda Mendez itirafı yada şu hasta kel eskiden banka soyguncusu olan kadının sonu, hepsi iyiydi.

Bölüm sonu çok iyiydi Vee denen kara beladan kesin kurtulduk. İspanyollu kadınlara slm olsun burdan elleri dert görmesin Red için birşeyler yaptılar Vee yi delirttiler:X Vee yi yolda gören banka hırsızı hasta kadının Vee yi ezmesi kadının "terbiyesizlere" olan görüşüne saygı duydurttu:X

Piper başka bi hapishaneye atanmıyacak Alexle belki yeniden aynı yere düşerler??? Piperla ilgili pekte heycanlandıran sahneler olmadı. Red ve Vee sayesinde sezon ve sezon finali tamamlandı.

Aclık grevi olayı gereksizdi, yine gereksiz bitti:X

Bölümün uzunluğu nedeniyle 8/10

_________________________________________________________________________________________

Edit: sabahın köründe yazmayı unuttum:X spoi sayılmaz diye spoi butonu kullanmıyorum. Bizim Outlander dizisinin kitabını şöyle bi andılar @destere kitabı öyle bi tanımladılar ki @destere öleceğini bilse diziyi bırakmaz gibi :F @BesaleT

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
2x11. bölüm

bölüm finali harikaydı , sondaki müzikte muhteşemdi

red in boo yu ispiyoncu olduğunu anlayıp dışalaması ve yanındaki ihtiyarların vee yi öldürmeye karar vermeleri sevindiğim yerlerdi ama ihtiyar yanlış kadını çiviledi :)
ihtiyar diyoruzda tazı gibi kadın :)
polly ile larry işi resmiyete dökecekler gibi.. polly nin kocasıda ilişkiyi öğrendi
piper ın güneye nakledilmesi kötü oldu
rahibenin geçmişe dönüş sahnelerini sevmedim zaten geçmişe dönüş sahnelerinin hiç birini sevmiyorum ..

S02B10-11izledim

bu bölüm de güzeldi:X Mendezi tutukladılar.Adam hamile diye havalara uctu, bölümün en komik ve zirve sahnesiydi kesinlikle:F

Piper Larry davasında geri kalan soruların cevaplarını kendisi buldu, flashbackler sayesinde:X Piper ve Alex ikilisini seviyoruz.Alex'i sezon boyunca ancak 2bu bölümde görebildik ya bunada şükür diyoruz.

en sıkıcı bölümdü üzerinde bile konuşmaya gerek yok. Red sonunda Boo'yu kovdu gru ptan içimin yağları eridi.Piper ile Red'in arası süper ya gruba onu alsa dicem ama Piper hapishaneden gidiyor:T son 2 bölüm heycan arttı, Red'in takımından yaşlı cadı kadın Vee'ye benzeyen birni öldürdü. Muhtemelen figuran:F

B10=8/10
B11=6/10
ihtiyarların vee için kurdukları
pusu güzeldi :)

bu diziyi bizden başka izleyen yokmu bıraktımı herkes
hanı nerde @OzaN @sürgünüm @yatutarsa ? ses soluk kesildi arkadaşlarda hepsi under the dombırayı izliyor sanırım :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,768
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
başlayacağına pek ihtimal vermiyorum ya :)
bu kaçıncı dondurduğun dizi ?
rectify de bekliyor değilmi ? :)
Bekleyen çok dizi var. Rectify da onlardan biri. Diziler bu ara cazip gelmiyor ve finali yakalamam gereken Boardwalk Empire yetiyor. Bittikten sonra bakacağız duruma göre ama geç de olsa izlerim söylediğin iki diziyi de. Yeni sezonlarına bir sene var neredeyse. :):)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
2x11. bölüm

bölüm finali harikaydı , sondaki müzikte muhteşemdi

red in boo yu ispiyoncu olduğunu anlayıp dışalaması ve yanındaki ihtiyarların vee yi öldürmeye karar vermeleri sevindiğim yerlerdi ama ihtiyar yanlış kadını çiviledi :)
ihtiyar diyoruzda tazı gibi kadın :)
polly ile larry işi resmiyete dökecekler gibi.. polly nin kocasıda ilişkiyi öğrendi
piper ın güneye nakledilmesi kötü oldu
rahibenin geçmişe dönüş sahnelerini sevmedim zaten geçmişe dönüş sahnelerinin hiç birini sevmiyorum ..

ihtiyarların vee için kurdukları
pusu güzeldi :)

bu diziyi bizden başka izleyen yokmu bıraktımı herkes
hanı nerde @OzaN @sürgünüm @yatutarsa ? ses soluk kesildi arkadaşlarda hepsi under the dombırayı izliyor sanırım :)
Aynen bölümün en güzel yeri son 5 dksı:X (en fazla)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Bekleyen çok dizi var. Rectify da onlardan biri. Diziler bu ara cazip gelmiyor ve finali yakalamam gereken Boardwalk Empire yetiyor. Bittikten sonra bakacağız duruma göre ama geç de olsa izlerim söylediğin iki diziyi de. Yeni sezonlarına bir sene var neredeyse. :):)
Hep böyle ertelediğin için sıkılıyordursun :X soğumuyormusun dizilerden o zaman?

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
2x12 . bölüm

bölüme yine sona doğru yaptıklarıyla vee damga vurmuş oldu :)
kadın tam bir puşt daha önce yanındaki oğlancığı nasıl yatağa atıp sonra şeker almaya gönderip öldürttüyse bu sefer red in duygusallığından faydalanıp yine kadına tuzak kurmayı başardı :)
red de çok saf davrandı daha öncede aynı kazığı yemiş ikinci kez tuzağa düştü :)
vee nin gögüsleride hiç fena değilmiş @Forumdash :)
piper ın bulduğu dosya yolsuzluklamı alakalıydı caputo ile işbirliği yapsa şu müdire kazmasını yolsuzluktan içeri attırsa süper olacak :)
fig denen müdirenin kocasıda dopmuş :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
2x12 . bölüm

bölüme yine sona doğru yaptıklarıyla vee damga vurmuş oldu :)
kadın tam bir puşt daha önce yanındaki oğlancığı nasıl yatağa atıp sonra şeker almaya gönderip öldürttüyse bu sefer red in duygusallığından faydalanıp yine kadına tuzak kurmayı başardı :)
red de çok saf davrandı daha öncede aynı kazığı yemiş ikinci kez tuzağa düştü :)
vee nin gögüsleride hiç fena değilmiş @Forumdash :)
piper ın bulduğu dosya yolsuzluklamı alakalıydı caputo ile işbirliği yapsa şu müdire kazmasını yolsuzluktan içeri attırsa süper olacak :)
fig denen müdirenin kocasıda dopmuş :)
Hiç fena değil dediğin sahnede benim gece gece midem kalkmışti:F off gene aklıma geldi:)))

Öbür sordugun sorunun cevabını için tek bölüm kalmış, muhtemelen suan izliyorsundur:X

by Tapatalk

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
2x13
Final bölümü harikaydı şahaneydi .

süre olarak sinema uzunluğundaydı ama dolu dolu geçti vee ile red çatışmasının etkilerinin diğer elemanlara yansıması güzeldi , hem zenciler hemde ispanyollar, kanserli rosa nın deyimiyle terbiyesiz! vee den desteklerini çektiler,
Vee nin kaçışı ve aynı anda arabayla kaçmak zorunda kalan rosa tarafından havaya uçuruluşu mükemmeldi :) içimin yağları eridi:) birde ormanda kaçarken tecavüze uğrasaydı daha güzel olurdu :)
hastanede red le rahibenin diyalogları komikti,
caputo nun fig adlı at' dan türeme müdireyi önce oral çalıştırıp, sonra dosyaları zaten gönderdim demesi süperdi kadın haketmişti :)
şişko gardiyanın rahibelere anlattığı belgeseldeki leoparla maymun yavrusunun acıklı hikayesini bende seyretmiştim :)
piper ın polly ve lary ile yaptıkları sohbette hoştu , alex in piper a attığı kazıklardan sonra, piperın hamlesi güzel oldu :)
ispanyollu kadının, red in arkadaşı yaşlı kadına, bir karışım yapması konusunda yardım ettiği ve yaşlı kadının vee nin saçına üflediği madde neydi @Forumdash ? o madde vee yi nasıl etkiledi ben o hamlenin etkisini tam çözemedim ?

orange da, outlander ın anıldığı kısımda harikaydı, şişko zencinin öyle bir anlatışı varki, sanki claire 24 saat iskoçla uzun eşek oynuyor :) şimdiye kadar biz claire den öyle bir hareket görmedik :) @Forumdash :)

ama şimdi outlander a merakım daha çok arttı:) acaba bundan sonraki bölümlerde claire in faaliyetleri artıyormu ?

Son düzenleme:

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
2x13
Final bölümü harikaydı şahaneydi .

süre olarak sinema uzunluğundaydı ama dolu dolu geçti vee ile red çatışmasının etkilerinin diğer elemanlara yansıması güzeldi , hem zenciler hemde ispanyollar, kanserli rosa nın deyimiyle terbiyesiz! vee den desteklerini çektiler,
Vee nin kaçışı ve aynı anda arabayla kaçmak zorunda kalan rosa tarafından havaya uçuruluşu mükemmeldi :) içimin yağları eridi:) birde ormanda kaçarken tecavüze uğrasaydı daha güzel olurdu :)
hastanede red le rahibenin diyalogları komikti,
caputo nun fig adlı at' dan türeme müdireyi önce oral çalıştırıp, sonra dosyaları zaten gönderdim demesi süperdi kadın haketmişti :)
şişko gardiyanın rahibelere anlattığı belgeseldeki leoparla maymun yavrusunun acıklı hikayesini bende seyretmiştim :)
piper ın polly ve lary ile yaptıkları sohbette hoştu , alex in piper a attığı kazıklardan sonra, piperın hamlesi güzel oldu :)
ispanyollu kadının, red in arkadaşı yaşlı kadına, bir karışım yapması konusunda yardım ettiği ve yaşlı kadının vee nin saçına üflediği madde neydi @Forumdash ? o madde vee yi nasıl etkiledi ben o hamlenin etkisini tam çözemedim ?

orange da, outlander ın anıldığı kısımda harikaydı, şişko zencinin öyle bir anlatışı varki, sanki claire 24 saat iskoçla uzun eşek oynuyor :) şimdiye kadar biz claire den öyle bir hareket görmedik :) @Forumdash :)

ama şimdi outlander a merakım daha çok arttı:) acaba bundan sonraki bölümlerde claire in faaliyetleri artıyormu ?
O toz olayını bende anlamadim(b)

Outlander konusu aynen öyle herkes öyle diyor ama faaliyet yok:F ama kız jamieyi öyle bi anlattı ki oturmuş diziyi izlemiş :F

by Tapatalk

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
O toz olayını bende anlamadim(b)

Outlander konusu aynen öyle herkes öyle diyor ama faaliyet yok:F ama kız jamieyi öyle bi anlattı ki oturmuş diziyi izlemiş :F

by Tapatalk
ölen vee karpuzunu, başka bir diziye başlamış diye biliyorum, ama hangi diziydi aklıma gelmedi şimdi :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,768
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
buldum sonunda?
forever dizisinde oynuyormuş :) ilk bölümüne bakmıştım bunu hatırlamıyorum, başka izleyen birilerine soralım ... @OzaN bu
Lorraine Toussaint

forever da hangi karakterdeydi ilk bölümde oynadımı ?
İlk bölümde oynamış gözüküyor ama ben de çıkaramadım. :):)