Show Oğlum - Dizi Yorumları

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,012
Puanı
1,060
Bu dizinin hikayesinden Kırmızı Oda için 3-4 bölümlük konu çıkar. Yani orada birkaç bölüme güzelce işlenebilir, amma böyle sezonluk dizi için dikkat çekici hiçbir şey yok.
Zaten havası çok kasvetli, hem de konunun işlenmesi çok yüzeysel. İlk bölüm daha çok izleyici çeken tarz olması lazımdı bence.
Belki ilk bölüm izlenir, fakat uzun vadede reytingleri nasıl olacak bilemiyorum.
Kırmızı Oda haftaya bitiyor ama. :A

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,968
Puanı
710
  • Güldürdün
Reactions: Forumdash

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,948
Puanı
1,061
2. BÖLÜM FRAGMANI
------

Feyyaz Duman bu kadar kötü bir oyuncumuydu:A @kerem bence sadece sussun. Arada fikir beyan etmek için konussun ama dikkate alınmasın verdiği fikir :F Bu ne ya KADIN'da resmen konu mankenıymış meğer:F @Aserat
Ay evet ama kötü oyunculuktan ziyade rol tam oturmamış gibi. Sakin tabiatlı bir adama sert ve narsist karakter tuhaf durmuş o havayı alamıyorsun. :A

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,012
Puanı
1,060
Sende sağol... Ben her zaman buradayım. :A Ağlamak istersen bunlara gerek yok ben ağlatırım. :A

Garip dizi çözemedim. :A
Yok bunlara ağlarım daha iyi. :A

Sakinleştirici al.Hissisizlik içeren ilaçlar kullanabilirsin. :A
Tamamen doğal bir yöntem kullandım. :A

Kırmızı oda için ideal bir hikaye diyorum, bir örnek olarak düşün. Yani böyle 3-4 bölüm işlensin ve bitsin, o şekilde.
Ciddi ciddi Kırmızı Odada işlenmeli demedim yani. :A
Aman kafa gitmiş, bu arada cidden ama çok güzel şeyler çıkardı. :A

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,971
Puanı
1,060
Söylenenlerin aksine gayet akıcı, hareketli ve iyi bir ilk bölümdü. Aşırı dramdan zaman zaman fenalık geldiği oldu ama böylesi trajik bir hikayede dramın dibini görmemek olmaz. Fakat senaryonun çok da uzatılacak bir yanı olduğunu düşünmüyorum. Ölen öldü bundan sonrasında nasıl uzatabilirler ki hikayeyi ya da ne kadar uzatabilirler. Her şeye rağmen bu ekip için devam edebilecek reytingler almasını diliyorum. :bhr:

Nihal Yalçın, Timur Acar ve kızları rolündeki oyuncu harika iş çıkardılar. Duyguyu seyirciye net olarak geçirdiler, onların sahnelerinde gözlerim doldu, kendimi tutmasam ağlayacaktım.

Canan Ergüder-Serhat Teoman ikilisini yeniden bir arada görmek çok iyiydi. Canan Ergüder'i nasıl özlemişim. Az görünmesine rağmen konuşmalarıyla yine kendine hayran bıraktı. Kısa saç da çok yakışmış. :bhr:

Songül Öden için de ne desem az, anne rolünde yine harika bir iş çıkarmış. Son sahnede çocuğa bağırışı çok iyiydi, fettan kadın rollerinde de izleyebilsek keşke.

Adını anmak istemediğim o adam gerçekteki gibi rolüyle de iticiliğini devam ettirdi. Ne iğrenç tavırlar, ne çirkin konuşmalar. Karısına, oğluna karşı olan üslubu, o terbiyesizliği... gerçekten tahammül edilir cinsten değil. Umarım ilerleyen bölümlerde çok göz önünde olmaz.

Çocuk oyunculardan minik olan nasıl şeker, nasıl güzel bir çocuktur bayıldım. Her an yeni bir dizide görebiliriz kendisini maşallahı vardı. Metehan Parıltı'da iyi bir iş çıkarmış, ilk kez izlememe rağmen sırıtmadı ve zor bir rolün üstesinden çok iyi bir şekilde gelmiş.

• Beğendim
Reactions: Angelica

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,948
Puanı
1,061
Burada niye beğenilmediğini anlayamadım ama bence gayet iyi bir ilk bölümdü. "Yüzeysel" olması da normal çünkü giriş bölümü olduğu için şimdilik sadece olayın kendisini gördük. Sonraki bölümlerde olayın aileler üzerinde yaratacağı etkiyi de izleyince asıl bombaları göreceğiz ki şimdiden ipuçlarını aldık. Senaryo ve reji gayet düzgündü ama en büyük alkış elbette oyunculara. Özellikle Canan Ergüder-Songül Öden-Nihal Yalçın üçlüsünü bir araya getirmek kimin aklına geldiyse tebrik ediyorum resmen kadın şov izledik. :Z Erkek oyuncular tarafında da açık ara Timur Acar öne çıktı. Çocuk oyuncuların ikisi de performans bakımından bazı büyüklerine taş çıkarttı ama küçük çocuk o kadar tatlıydı ki ölmesine (ya da ölmüş gibi olmasına) çok daha fazla üzülüyor insan. :(

Canan Ergüder ve Serhat Teoman'ı sadece 9 ay sonra tekrar birlikte görmek o kadar güzeldi ki. Üstelik taksiye binerek bizlere veda eden Canan Ergüder'in bu sefer taksiden inerek ekranlara dönmesi detayına kalbimi bıraktım. :bhr: Feris ve Serkan'dan içimizde ukde kalanları Demet-Sedat üzerinden göreceğimize ve yine aşırı hot bir couple izleyeceğimize eminim. Sedat sürekli "arkadaşım" deyip durdu ama birkaç bölüme oradan da güzel bir aşk çıkar hadi hayırlısı. :Z

Ben niyeyse Kaan'ın ölmediğini düşünüyordum ama dizide sürekli öldüğü söylendiği (gerçi içten içe hala bir sürpriz bekliyorum) için beklentimi başka yöne çektim ve Efe katil değil diyorum. Bir çocuğu katil göstermek Türk televizyonları için kırmızı çizgi olan konulardan biri o yüzden bölümler boyunca onun yapıp yapmadığını sorgulayacağız ama işin altından başka şeyler çıkacak bence. Zaten aradaki sahnelerin gösterilmemiş olması da bunun kanıtı.

Son olarak duygusal açıdan böyle ağır bir bölümü çok uzatmadan 100 dakikada bitirmeleri de doğru bir karar olmuş. Keşke sonraki bölümler de bu kısalıkta geçse ama yine uzatırlar kesin. :( Zaten çok fazla uzun ömürlü bir konusu da yok o yüzden bölüm ve sezon süresini aşırı uzatmadan hazirana kadar sürecek bir iş olmasını yeğlerim. Neyse emeği geçen herkesin eline sağlık. :Z

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,948
Puanı
1,061
Bu arada dizinin Şile'de geçmesi de aşırı etkileyici bir hava katmış. İstanbul sınırları içinde ama tam İstanbul da değil izlerken yabancı polisiyelerin geçtiği küçük kasabalar gibi görünüyor.

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
Burada niye beğenilmediğini anlayamadım ama bence gayet iyi bir ilk bölümdü. "Yüzeysel" olması da normal çünkü giriş bölümü olduğu için şimdilik sadece olayın kendisini gördük. Sonraki bölümlerde olayın aileler üzerinde yaratacağı etkiyi de izleyince asıl bombaları göreceğiz ki şimdiden ipuçlarını aldık. Senaryo ve reji gayet düzgündü ama en büyük alkış elbette oyunculara. Özellikle Canan Ergüder-Songül Öden-Nihal Yalçın üçlüsünü bir araya getirmek kimin aklına geldiyse tebrik ediyorum resmen kadın şov izledik. :Z Erkek oyuncular tarafında da açık ara Timur Acar öne çıktı. Çocuk oyuncuların ikisi de performans bakımından bazı büyüklerine taş çıkarttı ama küçük çocuk o kadar tatlıydı ki ölmesine (ya da ölmüş gibi olmasına) çok daha fazla üzülüyor insan. :(

Canan Ergüder ve Serhat Teoman'ı sadece 9 ay sonra tekrar birlikte görmek o kadar güzeldi ki. Üstelik taksiye binerek bizlere veda eden Canan Ergüder'in bu sefer taksiden inerek ekranlara dönmesi detayına kalbimi bıraktım. :bhr: Feris ve Serkan'dan içimizde ukde kalanları Demet-Sedat üzerinden göreceğimize ve yine aşırı hot bir couple izleyeceğimize eminim. Sedat sürekli "arkadaşım" deyip durdu ama birkaç bölüme oradan da güzel bir aşk çıkar hadi hayırlısı. :Z

Ben niyeyse Kaan'ın ölmediğini düşünüyordum ama dizide sürekli öldüğü söylendiği (gerçi içten içe hala bir sürpriz bekliyorum) için beklentimi başka yöne çektim ve Efe katil değil diyorum. Bir çocuğu katil göstermek Türk televizyonları için kırmızı çizgi olan konulardan biri o yüzden bölümler boyunca onun yapıp yapmadığını sorgulayacağız ama işin altından başka şeyler çıkacak bence. Zaten aradaki sahnelerin gösterilmemiş olması da bunun kanıtı.

Son olarak duygusal açıdan böyle ağır bir bölümü çok uzatmadan 100 dakikada bitirmeleri de doğru bir karar olmuş. Keşke sonraki bölümler de bu kısalıkta geçse ama yine uzatırlar kesin. :( Zaten çok fazla uzun ömürlü bir konusu da yok o yüzden bölüm ve sezon süresini aşırı uzatmadan hazirana kadar sürecek bir iş olmasını yeğlerim. Neyse emeği geçen herkesin eline sağlık. :Z
Sen beğendiysen tutmaz...

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,012
Puanı
1,060
Bu diziyi seyretmek bana en sevmediğim yemeği yemekle eşdeğer. :A

Ekli dosyayı görüntüle 114765
Diziyi izledin mi? İzlemediysen bence bir şans ver kötü değildi, sadece başta Tuğrul olmak üzere birkaç kişiye tilt oldum ve ağır dram sahnelerine kendimi çok kaptırmadım gerisi iyiydi. :A

Bu arada şehriyenin maydanozsuzunu sever misin?

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,347
Puanı
1,060
Bu arada dizinin Şile'de geçmesi de aşırı etkileyici bir hava katmış. İstanbul sınırları içinde ama tam İstanbul da değil izlerken yabancı polisiyelerin geçtiği küçük kasabalar gibi görünüyor.
Şile ilçesi jandarmanın sorumluluğunda, polislerin mıntıkasında değil.