CBS Mom - Dizi Yorumları

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Final konusundaki düşüncem aslında biraz ileri zamanlar içindi ama dizi ararken aklıma geldi birden başladım :Z Zaten ilk sayfada da ilk sezon için aşırı olumlu yorumlar yoktu, ondan ikinci sezon için puanım yükselir diye azdan başladım :A
Karakterleri tanıdıkça daha fazla bağlanacağını düşünüyorum, çünkü her bir karakterin hikayesi var. Klasik sit-com'lardan çok farklı. :T

• Harika
Reactions: slhttnmtl

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,018
Puanı
1,060
Karakterleri tanıdıkça daha fazla bağlanacağını düşünüyorum, çünkü her bir karakterin hikayesi var. Klasik sit-com'lardan çok farklı. :T
Çok doğru söylüyorsun, bu sezon Christy'nin aile meselelerinin içine girildi ama fanların açtığı bir viki sayfasında Alvin diğer sezonda ölüyormuş. 2. sezon Regina'dan bahsetsinler istiyorum. :A Aslında hemen bitirmesem mi diye geçiriyorum içimden de mutlaka bidaha baştan başlarım. :A

• Üzücü
Reactions: mrt-06

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Çok doğru söylüyorsun, bu sezon Christy'nin aile meselelerinin içine girildi ama fanların açtığı bir viki sayfasında Alvin diğer sezonda ölüyormuş. 2. sezon Regina'dan bahsetsinler istiyorum. :A Aslında hemen bitirmesem mi diye geçiriyorum içimden de mutlaka bidaha baştan başlarım. :A
Tam ondan bahsedecektim sen yazdın. Şok olmuştuk. :T

Bence çok hızlı gitme ama beni biliyorsun, o yüzden öneride bulunamam bu konuda. :F Kızlarda kaçıncı bölümdesin. :A

• Güldürdün
Reactions: slhttnmtl

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,018
Puanı
1,060
Tam ondan bahsedecektim sen yazdın. Şok olmuştuk. :T

Bence çok hızlı gitme ama beni biliyorsun, o yüzden öneride bulunamam bu konuda. :F Kızlarda kaçıncı bölümdesin. :A
Şimdiden heyecanlandım işte. :A

Yine aklımın bir kenarında bulunsun, sen kadar hızlı olmasa da hızı azaltayım. :A Kızlar'a uzun zamandır devam edemiyorum, sanırım 12'de kalmış olmam gerek. :A Mrs. Huber öldü kaldığım yerde bu yüzden 5 günün sonunda ikisini beraber götürmeye karar verdim. :A

• Güldürdün

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Şimdiden heyecanlandım işte. :A

Yine aklımın bir kenarında bulunsun, sen kadar hızlı olmasa da hızı azaltayım. :A Kızlar'a uzun zamandır devam edemiyorum, sanırım 12'de kalmış olmam gerek. :A Mrs. Huber öldü kaldığım yerde bu yüzden 5 günün sonunda ikisini beraber götürmeye karar verdim. :A
Bir hevesle, hızlıca izleyip bitirince emin ol pişmanlık daha fazla oluyor.. Her ne kadar @bazinga sonradan yine izlersin dese de AYNI ŞEY DEĞİL. :A

Oooo zaten film ondan sonra kopuyor kardeşim. :A Yazın devam et bence, yazın güzel gidiyor... Bu hafta ve haftayaya özel 2 yeni bölümüm var. :A

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,018
Puanı
1,060
Bir hevesle, hızlıca izleyip bitirince emin ol pişmanlık daha fazla oluyor.. Her ne kadar @bazinga sonradan yine izlersin dese de AYNI ŞEY DEĞİL. :A

Oooo zaten film ondan sonra kopuyor kardeşim. :A Yazın devam et bence, yazın güzel gidiyor... Bu hafta ve haftayaya özel 2 yeni bölümüm var. :A
Neredeyse hiçbir diziye yeniden başlamadığım için bunu pek bilmiyorum, o zaman yavaşlamaya kesin kararlıyım. :A

Heyecanlandım ama yazın güzel gidiyor dedin şimdi başlamayayım. :A Haziran başı başlarım yalnız. :A

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Neredeyse hiçbir diziye yeniden başlamadığım için bunu pek bilmiyorum, o zaman yavaşlamaya kesin kararlıyım. :A

Heyecanlandım ama yazın güzel gidiyor dedin şimdi başlamayayım. :A Haziran başı başlarım yalnız. :A
Mantıklı karar.. (Bana göre :F) Teftiş edeceğiz.. :A @phoebebuffay

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,018
Puanı
1,060
Hadi ya üzüldüm. :( Kötü bir durum yoktur umarım... İnsan evdeyken zaman da geçmiyor, ben çok bunalıyorum bazen.

Neyse ki diziler var.... Birde CS GO :A
Aslında iyi oldu, dert sayım eksildi artık. :A Ben ilk zamanlar seviyordum ama şimdi ben de bunalıyorum, dün bir markete gittim o bile iyi geldi. :A

Bağımlı olmamak için bilgisayardan oyun oynamıyorum, diziler de şimdilik idare ediyor. :A

• Beğendim

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Aslında iyi oldu, dert sayım eksildi artık. :A Ben ilk zamanlar seviyordum ama şimdi ben de bunalıyorum, dün bir markete gittim o bile iyi geldi. :A

Bağımlı olmamak için bilgisayardan oyun oynamıyorum, diziler de şimdilik idare ediyor. :A
Aman iyi ol da :bhr: İyi dedin ben de yarın bir market yapayım bari :A
Oldukça kötü bir karar diyecektim ama hazirana girmemize 2 hafta bile kalmamış. Okul ne zaman kapanıyor bilmiyorum ama sınavların biter bitmez diziye başla bence. Yazın iyi gider, evet. :A @slhttnmtl
2021'in ne ara yarısına geldik ben de şaşırıyorum bazen :A

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,018
Puanı
1,060
Oldukça kötü bir karar diyecektim ama hazirana girmemize 2 hafta bile kalmamış. Okul ne zaman kapanıyor bilmiyorum ama sınavların biter bitmez diziye başla bence. Yazın iyi gider, evet. :A @slhttnmtl
Okul daha Temmuz'da kapanacak da o zamana kadar sallayabilirim sanırım. :A Ayrıca sınavlara da girmeme hakkımı kullandım, eksilen dertlerimden biri de buydu hatta. :A

Neyse şimdilik 1 Haziran için hazırlanıyorum. :A
------

Aman iyi ol da :bhr: İyi dedin ben de yarın bir market yapayım bari :A

Yap yap, uzun süre evden çıkmayınca iyi geliyor. :A

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Cidden ne ara yaz geldi anlamadım. Üstelik günler aşırı sıkıcı geçiyorken. :A
Okul daha Temmuz'da kapanacak da o zamana kadar sallayabilirim sanırım. :A Ayrıca sınavlara da girmeme hakkımı kullandım, eksilen dertlerimden biri de buydu hatta. :A

Neyse şimdilik 1 Haziran için hazırlanıyorum. :A
------

Yap yap, uzun süre evden çıkmayınca iyi geliyor. :A
Sınav derdin yoksa haziranı beklemene gerek yok bence ama sen bilirsin yine de tabii. :A

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,018
Puanı
1,060
Cidden ne ara yaz geldi anlamadım. Üstelik günler aşırı sıkıcı geçiyorken. :A

Sınav derdin yoksa haziranı beklemene gerek yok bence ama sen bilirsin yine de tabii. :A
Tarih olarak yaz gelsin diye bekleyeyim dedim. :A Neyse daha 5 günüm var, o zamana kadar kararımı alırım. :A

• Güldürdün
Reactions: phoebebuffay

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,941
Puanı
1,061
8x18 (Final)

Birkaç gün önce izlemiştim ama yorum yapmak şimdiye kısmet oldu. Gayet güzel bir bölümdü ama keşke 40 dakikalık bir final yapsalarmış çünkü çoğu konu biraz acele acele geçilmiş gibiydi. Ama yine de dizinin misyonunu çok iyi özetleyen, bu diziyi niye seviyoruz sorusunun cevabını tekrar gösteren anlamlı bir vedaydı.

Jill ve Andy sonunda evlendi gerçekten çok tatlış bir çift oldular. :bhr: Son bölümlerde Bonnie'nin ex'iyle bir yakınlaşma yazılınca iş öyle mi biter dedim ama eğrisi doğrusunu buldu neyse ki. Tabii sahneler güzeldi ama Christy'nin yakın arkadaşının düğününde olmaması biraz tat kaçırıcı bir detay oldu maalesef. Teklif gitti de Anna Faris mi kabul etmedi yoksa sezon başından beri böyle bir final mi planlandı bilmiyorum ama bir yanı eksik kaldı o olmadan. :(

Son bölümde aslında hikayenin başına dönüldü de diyebiliriz çünkü Bonnie ve Christy kendi hayatlarını yoluna koyduktan sonra sıra başka bir anne-kıza geldi. Shannon ve annesinin sahneleri bayağı eğlenceliydi hatta 2-3 bölüm önceden görmek isterdim doğrusu. Shannon demişken onun "annem beni evden kovdu" gibi eften püften sorunlarına karşılık hayatın sillesini fena yemiş kadınlarımızın kendi dertlerini yarıştırdığı sahne harikaydı. :F

Adam'ın kanser oluşu üzdü. Gerçi erken teşhis topuna girip sert bir şey yazmamışlar ama hep iyi insanların başına böyle şeyler geliyor zaten. :( Gerekli olup olmaması tartışılır ama klasik tozpembe finallerin aksine tüm orunların bir anda sihirli değnek değmiş gibi düzeltilmeyeceğini, çoğunun insan iradesiyle atlatılsa da bazı durumların kontrol edilemeyeceği mesajını güzel verdiler.

Sonuç olarak yeri kolay kolay dolmayacak, çok kaliteli ve önemli bir diziye erkenden veda ettik. Erken diyorum çünkü bir sezonluk daha malzeme çıkabilirdi bence. Neyse tadında kaldı diyelim artık yapacak bir şey yok. Düzenli takip etmeye başladığım ilk yabancı dizilerden olduğu için kalbimdeki yeri ayrı olacak. Umarım bir gün Netflix falan alır da bu dizi Türkiye'de de hak ettiği popülerliğe kavuşur. Gerçi böyle küçük ama özel bir kitleyle izlemek de eşsiz bir deneyimdi ama çok daha fazla değer görmeyi hak ediyor.

Final puanım: 8.5/10
Genel puan: 9/10

• Beğendim
  • Olmamış
Reactions: mrt-06 and bazinga

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
8x16
Bölümün sonlarına yaklaşırken foruma "İlk defa hiç gülmediğim bir Mom bölümü" yazacağım dediğim için son sahnedeki Bonnie'nin esprisine gülemedim, kendimi tuttum. :A Bir o kısım komikti Stephen King esinlenmesi..
6/10

• Güldürdün
Reactions: bazinga

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
8x17
Finalden önce çok kilit bir bölümdü. :T Onlarca bölümdür beklenen şeyler oldu;
** Bonnie dalga geçmeyi bıraktı ve gerçek anlamda Marjorie'nin hakkını verdi.
** Jill hamile kaldı.
** Wendy ciddiye alındı ve ön plana çıktı arkadaşlarının yanında.
** Marjorie oğluyla resmen barıştı.
** Tammy uzun zamandır aradığı aşkı buldu.
9.5/10

• Beğendim
Reactions: Aserat