Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Şu videoyu sırf altından ne saçmalık çıkacak diye izledim. "Kahramanım ya ben aklımca memleketteki dizileri düzelteceğim." demesi ekrana tükürmesi, her şeyi hızlı hızlı ve gereksiz detaylı anlatıp diziyi çok karmakarışık göstermesi baştan aşağı saçmalık. Forumda da çok duydum artık dizileri eleştirmek için eleştiriyor çünkü 9 dakikalık videoda diziyle ilgili tek bir tane iyi bir yorumu yok, sırf kötüleme, aşağılama. Ha her yerde haksız değil tamam da bu kadar da eleştirmek için eleştirilmez. Bir bölümü de not ala ala 4 saatte izledim diyor ama Akrep'te de fark etmiştim bazı yanlış şeyler söylüyor, tam dikkatli izlediğini düşünmüyorum veya 2 2,5 saatlik dizileri hiç ileri sarmadan izlediğini. Daha dyecek bir şey bulamıyorum.

Bu adamın Türk dizi sektörü üzerine çok iyi analizleri vardı ama bu videoda önceki dediklerimi bir kez daha doğrulamış oldu. O tükürmesi zaten son radde. Uzun ve anlamsız cümleler kurarak ergenlerin altta yorum yapmasından başka bir amacı da yok. Bu dizide yanlış şeyler vardır evet ama belirttiği gibi şiddeti normalleştiren, kadınları aşağılayan bir iş değil ki. Burada mesela Bahar'ın bir anne olarak verdiği adalet mücadelesi çok önemli. Bunu görmek yerine Hale'nin 10 milyon dolar teklif etmesini, İlker'in parasını, Ilgaz ailesinin neler yapabileceğini söylemiş de bunlar normalleştirmiyor, gayet de ülke gerçekleri. Bu ülkede kaç zengin aile davaların seyrini değiştirmek için böyle şeyler yapmamıştır? Kaç avukat Ela'ya yapılan gibi suçu kadına atmamıştır? Amacından saptırılıyor. Dizide gayet iyi mesajlar verilirken "kendince" eleştiri ve komiklik yapıyor. Alttaki yorumlardan da amacına ulaştığı belli oluyor.

• Beğendim
Reactions: slhttnmtl

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Bu adamın Türk dizi sektörü üzerine çok iyi analizleri vardı ama bu videoda önceki dediklerimi bir kez daha doğrulamış oldu. O tükürmesi zaten son radde. Uzun ve anlamsız cümleler kurarak ergenlerin altta yorum yapmasından başka bir amacı da yok. Bu dizide yanlış şeyler vardır evet ama belirttiği gibi şiddeti normalleştiren, kadınları aşağılayan bir iş değil ki. Burada mesela Bahar'ın bir anne olarak verdiği adalet mücadelesi çok önemli. Bunu görmek yerine Hale'nin 10 milyon dolar teklif etmesini, İlker'in parasını, Ilgaz ailesinin neler yapabileceğini söylemiş de bunlar normalleştirmiyor, gayet de ülke gerçekleri. Bu ülkede kaç zengin aile davaların seyrini değiştirmek için böyle şeyler yapmamıştır? Kaç avukat Ela'ya yapılan gibi suçu kadına atmamıştır? Amacından saptırılıyor. Dizide gayet iyi mesajlar verilirken "kendince" eleştiri ve komiklik yapıyor. Alttaki yorumlardan da amacına ulaştığı belli oluyor.
İşte dediğim gibi bence doğru düzgün de izlemiyor zaten. Bahar için sadece Ela'yı savunan tek kişi dedi bu kadar şeyi göz ardı ederek. Bir de bu kadar şeye karşı kendini kahraman ilan etmesi ve aşağıda tek bir kötü yorum olmaması çok komik.

• Beğendim
Reactions: Özgür

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,584
Puanı
1,060
Şu videoyu sırf altından ne saçmalık çıkacak diye izledim. "Kahramanım ya ben aklımca memleketteki dizileri düzelteceğim." demesi ekrana tükürmesi, her şeyi hızlı hızlı ve gereksiz detaylı anlatıp diziyi çok karmakarışık göstermesi baştan aşağı saçmalık. Forumda da çok duydum artık dizileri eleştirmek için eleştiriyor çünkü 9 dakikalık videoda diziyle ilgili tek bir tane iyi bir yorumu yok, sırf kötüleme, aşağılama. Ha her yerde haksız değil tamam da bu kadar da eleştirmek için eleştirilmez. Bir bölümü de not ala ala 4 saatte izledim diyor ama Akrep'te de fark etmiştim bazı yanlış şeyler söylüyor, tam dikkatli izlediğini düşünmüyorum veya 2 2,5 saatlik dizileri hiç ileri sarmadan izlediğini. Daha dyecek bir şey bulamıyorum.

Bu şekilde izlenme aldığı için öyle yapıyor. Büyük saçmalık.

• Beğendim
Reactions: slhttnmtl

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Bu şekilde izlenme aldığı için öyle yapıyor. Büyük saçmalık.
Ve bunu cidden takıp hak verenler var. Hatta biri sanırım başka bir dizinin videosundaydı, bu dizileri izlemek zorunda kalıyor demişti. Sanki oturtup zorla izletiyorlar gibi, ondan artık şu Murat Soner ve kitlesini ciddiye almıyorum ama videolarını yine de izleyeceğim. :A

• Beğendim
Reactions: Hazem

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,763
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Bölüm ülkede kapalı olmasına rağmen 1 milyonu aşmış, ilk fragman 2.6 milyon ikinci fragman 1.8 milyon izlenmiş... Ama reytingler berbat...

Şu dizinin gününü değiştirin cidden ya, hak ettiğini alsın.

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,763
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
3. BÖLÜM

Reytingler yüksek gelince devam edeyim diziye dedim, bölüm genel olarak güzel gitti. İzlemediğim kısımlar, izlemediğim bölümler daha güzel oluyor nedense. :A Sırma Yanık'ın kalemi çok iyi, yazdığı işler arasında boş iş yok.

2 hafta izlemeyince bazı şeyler allak bullak oldu ama olsun. :A Şu flashbackler ile devam etmesi cidden çok sıkıcı artık, bölüm boyunca olaylar kopuk kopuk geliyor.
Mahkeme sahnesinde sonrasında hastanede ilk konuşmaya başladığında ve doktoru ile konuştuğunda "korkuyorum" dediği sahnede İlayda Alişan harika oynamış. Geleceği açık bir oyuncu, karakterin altından çok güzel kalkmış.

Deliler Ela'nın aleyhine, ne olacak merakla bekliyorum. Gerdanlık, resimler, sahte hesaplardan mesajlar vs. Kız evinden alınmış polisle... :eek:

Bahar'ın mahkeme salonunda "erotoman" iftiralarına karşı fotoğraflarına gösterdiği sahne çok iyiydi. Ayrıca "8 Mart'ta hepiniz kadınlar gününü kutladınız ama şimdi kızımın üstünde tepiniyorsunuz" demesi çok doğru.

Harun ile Bahar'ın da önceden karşılaştığını tahmin etmiştim, doğru çıktı. Şirkette İlker ile konuşurken gelmesi, emniyette Ela'yı aldıklarında karşılaşması... Aralarında bir şeyler olacak ama ne zaman merak ediyorum ve emniyette ne teklif etti de "biraz düşünün dedi" merak ettim. :D

Hande'den böyle biri çıkacağını düşünmedim, ama ön planda olacağı diziye katıldığını duyduğumuzdan beri belliydi bence Asena Keskinci'nin. Bir insan kuzeni hakkında nasıl öyle şeyler yazar ya? Bu kadar da şerefsiz olunmaz abi! :mad: Yazdığı yetmezmiş gibi bir de yazılanları gösteriyor... Kız intihar edecekti neredeyse...

İrem'in Ilgaz ailesinin evinde her taraftan farklı şeylerin denmesi, mutsuz olması sevindirdi. :D 6 yıl boyunca aralarına kaç kişi girmiş ama o vazgeçmemiş daha. Takıntılı, saplantılı bir aşkı var. Bu arada ikinci bölümde kafe sahnesinde "küçük şizo" dediği sahne sansürlenmişti ama bu bölüm açıkça denildi, ilginç... :A

Bir kadının, bir kıza bu kadar kolay yalan söylemesini ağzım açık izledim. :eek: Banu sen ne biçim varlıksın ya? Hem Bahar'ın kocası ile yat kal, hem de Bahar'ın kızı hakkında olmamış yalanlar söyle. İlker kadar, Timur kadar bir pislikte Banu! Restoranda ne demiş, mahkemede ne diyor. Asena Tuğal'ı böyle bir rolde görmek üzdü doğrusu. :(

Hale'nin o kadar dediklerine ve yaptıklarına rağmen İrem'in o evde halen daha kalması ve babasına kızması ne kadar saçma.... İlker'in babasını dediklerine sus pus dinlemesi, bir tepki vermemesi her ne kadar sulu olduğunu gösterse de suçlu bence İlker değil. Suçlu olan İrem yada Hale, ikisi de kızı önceden biliyor ve tanıyor.
Ela, karşıma çıksın isterim dedi İlker de karşısına çıktı ve sarıldı... Güzel bir bölümdü, 4. bölümde ne olacak merak ettim. :D Onu da yarın izlerim her halde.

• Beğendim
Reactions: Angelica

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,763
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
4. BÖLÜM
Kaç bölüm önce gösterilen yedek telefon olayına daha yeni girdiler. O telefon öylece gitti zannetmiştim, ama Hande pisliği bulmuş ve Banu'ya teslim etmiş. Banu da Hale'ye vermiş ve telefonu imha etmiş... :eek: Hande cidden tam bir pisliksin... :mad:

İlker'in hastaneye geldiğinde Ela ile konuşurken ağlaması... :( Kanlı kazak, mobese kayıtları, her ne kadar devamı olmasa sandalye sahnesi de var. Ama ben bunları İlker'in yapmadığına başından beri eminim. Ela fiziksel şiddet gördü, İlker de psikolojik şiddet gördü... (sosyal medya yorumları, babasının sözleri vs.)

İlker'in basın toplantısı sahnesinde ki detaylar çok iyi hazırlanılmış. Ela'nın konuşmayı dinlerken tepkileri. :( Beden dili, konuşması vs. çok iyi düşünülmüş. Beyaz gömlek giydi, kekeledi diye birini de haklı görmek ne kadar saçma... Son sahnede o kadar yaşanılan şeye rağmen, Hale'nin sözlerine rağmen İrem'in hala daha İlker'in yanına gitmesi ve kendini kullandırması... :mad: Her şeyde kıza diyecek bir şey buluyorlar ve yüzsüz yüzsüz yine "seni harcadım" diyorlar...

İrem'in olayı İlker'in üstüne yıkacak kadar ileriye gideceğini tahmin etmemiştim. Eğer işin altından başka bir şey çıkmazsa asıl suçlu, hasta ve takıntılı kişi İrem gibi gözüküyor. Sertaç denilen adam ortaya çıksa da görüntülerin devamında neler olduğu belli olsa dedim ama o adamı da Hale göndermiş yurt dışına. :eek: Kumar borçlarını ödemiş, adamı göndermiş yurt dışına. Ne zaman istersek de o zaman gelecek diyorlar.

Mekanda yaşanan olaylardan Hale'nin Harun ve Bahar'a bahsedeceği 40 yıl düşünssem aklıma gelmezdi. Ortaya bombayı attı, sonrada gitti. Bahar'ın İrem ile konuşması da iyiydi, İrem cidden normal değil... Hikayesinde farklı şeyler çıkarsa şaşırmam daha. Yaptığının bedeli sadece özür değildi ama olsun, geldi diledi özrünü zorla da olsa İrem. Sonrasında yaşananlar da baya şaşırttı. :eek: İlker de Ela'nın aradığı gibi koşarak geldi. :A Şu sahneleri flashcback olarak değilde normal sahne olarak izlesek ne güzel olacak.

Ela'nın taburcu olurken alkışlanması, sonrasında eve geldiğinde karşılandığı sahneler çok duygusaldı. En iyisi de doğum gününün tekrar kutlanmasaydı. :T Ama o geceyi tekrar hatırlaması kötü oldu.

Ela keşke şu babasının yediği haltları hatırlasa/anlatsa annesine de tekmeyi atsa Bahar artık. Çünkü çok sıkıcı oldu artık onu görmek. Hem annesi de oğlunun yaptığı pislikleri duyunca ne diyecek acaba çok merak ediyorum. Çok sinir bozucu bir karakterlerden...

Ela'nın İlker ile telefon konuşmasından sonra mahkemede "ben çağırdım" demesi ve ezbere konuşması çok saçma, ama kafasındakileri de bir an önce tamamlaması/hatırlaması gerekiyor. etmeye kalkışıyor. Bunca yaşanan şeyden sonra Ela'nın hala daha Bahar'a karşı çıkması, bağırması da sıktı.

İlker doğruları anlatacak mı bilmiyorum, bir gelişme olacağı kesin. Her şeyin yaşandığı yada yaşandı diye bildiğimiz yere geldiler. Bakalım neler olacak sonrasında. Bölüm başında ne oldu da İrem bu hale geldi demiştim, ama bu duyduklarından ve İlker'in dediklerinden sonra intihar etmeye kalkmış.

Neslihan Arslan'ın karakterini dört bölüm sonra açıklama gereği duymuşlar, helal olsun. :A Bende ilk bölümden bu yana asistanı falan zannediyordum, meğerse sevgilisiymiş. :A

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Yeni fragman çok iyi. :Z Sanırım o gecenin kalan kısımlarını izleyeceğiz. :Z Gerçi ben bu kadar erken çözüleceğini düşünmüyorum.

Bu arada İlker ister yapsın ister yapmasın ben hiçbir şekilde İlker ve Ela'nın shiplenmesini istemiyorum. Sosyal medya ergenleri yine ayılıp bayılıyor bu genç çifte. Evet Serkay ve İlayda çok uyumlular ama İlker yapmamış olsa bile sonuçta her türlü şiddeti uygulamış biri. Diyelim ki arabadan atan o değil, yine de o sandalyeyi fırlatan o. Suyu bulandıran, annesinin sözünü dinleyerek Ela'yı iyice mahveden yine o. Ama İlker gerçekten seviyor diyerek kendini avutan fanlar umarım hikayenin seyrini değiştirmez. Suçlu ister İlker ister bir başkası çıksın, güçlü bir Ela görmek istiyorum. Annesi gibi bu işin peşini bırakmasın, adalet için savaşsın istiyorum.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Yeni fragman çok iyi. :Z Sanırım o gecenin kalan kısımlarını izleyeceğiz. :Z Gerçi ben bu kadar erken çözüleceğini düşünmüyorum.

Bu arada İlker ister yapsın ister yapmasın ben hiçbir şekilde İlker ve Ela'nın shiplenmesini istemiyorum. Sosyal medya ergenleri yine ayılıp bayılıyor bu genç çifte. Evet Serkay ve İlayda çok uyumlular ama İlker yapmamış olsa bile sonuçta her türlü şiddeti uygulamış biri. Diyelim ki arabadan atan o değil, yine de o sandalyeyi fırlatan o. Suyu bulandıran, annesinin sözünü dinleyerek Ela'yı iyice mahveden yine o. Ama İlker gerçekten seviyor diyerek kendini avutan fanlar umarım hikayenin seyrini değiştirmez. Suçlu ister İlker ister bir başkası çıksın, güçlü bir Ela görmek istiyorum. Annesi gibi bu işin peşini bırakmasın, adalet için savaşsın istiyorum.
Koskoca Ay Yapım dizisi bile fanlara prim verdiyse aşk üçgeni ve entrikalarıyla ünlü senaristin dizisi hayli hayli verir boşuna umutlanma derim. :A

• Güldürdün
Reactions: Özgür