BluTV Masum - Dizi Yorumları

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1. BÖLÜM

Şükür izleyebildim, ne zamandır BluTV'ye üye olmayı düşünüyordum ama sonbaharın gelmesini bekliyordum. Üye olur olmaz ilk iş Masum'u izlemek oldu.

İlk bölümden içine aldı dizi, Haluk Bilginer'i izlemeyi özlemişiz. Senaryo güzele benziyor ama işleniş belli ki çok çok farklı. Kadrosu da enfes zaten. :bhr:

Dizide herkes deli, öncelikle onu belirtmek lazım. Nermin, Elif ve Tarık normal değil. Özellikle Nermin reisin tepkileri güldürüyor. :D
Yusuf'un oraya gidişi bu aileyle alakalıymış, Nermin dosyayı gördü. Büyük oğlu Enver de yaşıyormuş, onu arayıp söyledi hemen. Diğer bölüm daha da aydınlanacak olaylar.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
2. BÖLÜM

Güzel bölümdü yine, raylar oturmaya başlıyor. :X
Tarık ciddi ciddi kafayı yemiş. Ben Emel ile ayrıldıktan sonra bu hale gelmiştir diye düşünüyordum ama meğerse o zamanlardan böyleymiş. Emel de olayı çözmeye başladı iyice, ayrılığı mı seçecek?

Araba sahnesi güzeldi, dışarı çıkıp oyun havası oynadıkları sahne hoşuma gitti. Angaralılık yayılıyor galiba. :A

Bartu Küçükçağlayan burada ne kadar değişikmiş, ben bu halini ilk kez görüyorum. Yalan Dünya'daki haliyle tanıyorum ya, bu hali hem karizma hem yakışıklı. Böyle polisiye, drama da çok yakışıyor. Komediden ayrılıp buralara da göz kırpmalı bence. Bu arada Emel ile ilişkisi olacak anladığım kadarıyla, ikisinin ölümü de bunla bağlantılı olabilir.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
3. BÖLÜM

En güzel bölüm buydu galiba, ya da diziye alıştık ondan öyle geldi. Bu arada dizinin jeneriği harika, ne güzel düşünmüşler bu jeneriği. :X

Ben en çok Tarık'ın olayını merak ediyorum. Tarık'ın hastalığı tescillendi. Haluk Bilginer'in oynadığı Cevdet karakterinin eve geldiğinde, oğlunu patates soyarken görmesi ve konuştuktan sonra ağlaması etkileyici bir sahneydi.

Enver baya başımızı ağrıtacak anlaşılan. Son sahnede Yusuf'u bayılttı, fotoğraf makinesini eve koyup gitmiş. Kendi varlığını hissettirmeye çalışıyor ki başarılı da oldu. Bu arada Yusuf'un eşiyle Tunç'u ayıran videoyu da o çekmiş anladığım kadarıyla, ilginç. :X

Mehmet Özgür ve Yusuf'un sahneleri de güldürüyor. :D

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
4. BÖLÜM

Geriye dönüş çoktu bu bölüm, son sahne güzeldi. :X
Emel'in Tarık'ın anne ve babasına rahatsızlığından bahsetmesi ve Cevdet ile Nermin'in tepkisiz kalması güldürdü. Nermin'den beklerdim ama Cevdet şaşırttı açıkçası, yardımcı olur diye bekliyordum.

Ve beklenen oldu. Emel, Tarık'ı Selim ile aldattı...

Taner'in eşi Rüya, son sahnede Yusuf'un yanına geldi. Her şeyi anlatacak galiba. :D

Bu arada Taner'in Rüya'yı dağ başında bırakıp gittiği sahne güldürdü. Bunlar abi kardeş sıyırmış kafayı. :D

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
5. BÖLÜM

Güzel bölümdü, ana hikaye şekillenmeye başlıyor iyice. :D
Selim'in bu şekilde ölümü şaşırttı, tırsık Selim. Taner'in Emel ve Selim'i gördükten sonra ikiliyi kendi öldürdü diye düşünmüştüm. Meğer kaza sonucu ölmüş Selim, kaçayım derken kafayı vurdu. Taner de şok oldu. :D

Yusuf ve Taner'in karşılaşmasını bekliyorduk ama tam istediğim gibi olmadı, kısa oldu Nermin yüzünden. Kadın her yerden çıkıyor yav...

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
6. BÖLÜM

Sürpriz bir sonla bitti. :D
Öncelikle Cevdet ve komisersin diyalogları güzeldi. Haluk Bilginer yine döktürdü orada, son sahnedeki resti de güzeldi. :D

Tarık ve Emel'in tartışması bölüme damga vurdu. Tülin Özen harika iş çıkarmış gerçekten. Selim gibi Emel de aynı şekil öldü diyordum ama meğerse Emel ölmemiş. Taner de tam ceseti taşıyordu ahaha. :F

Taner ve Emel karşılaşması da güzel olacak gibi, sanırım Emel'i de Taner öldürecek.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
7. BÖLÜM

Şoklu bir bölüm oldu. :D
Emel ve Taner'in konuşma sahnesi güzeldi, iyi her şey toparlandı diyordum ki Taner bir anda Emel'i boğdu. Vallahi iyi soğukkanlılık, pat bileti kesti. :D Yazık oldu Emel'e. :(

İkinci şok Selim içindi, meğer Selim yaşıyormuş. Taner, Selim'in ablasını takip etti ve Selim'in yaşadığını gördü. Şaşırdım açıkçası, ben o olay çoktan kapandı diyordum.

Polisler suçlunun 'Tarık' olduğunu düşünüyor ama garibimin hiçbir şeyden haberi yok. Tarık tamamen MASUM...

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Ve büyük merakla beklediğim Masum'u tamamladım. Beklentimden çok farklı bir iş çıktı, ilk dijital projemizdi ve ilki böyle kaliteli bir işle yapmak gururlandırdı. Kadrosu muhteşemdi öncelikle. Haluk Bilginer, Serkan Keskin, Tülin Özen, Ali Atay, Okan Yalabık, Nur Sürer derken harika bir cast kurmuşlar. Hepsi de rolüne tam oturmuş.

Çekimler harikaydı, senaryo güzeldi ama tabi bazı boşluklar kaldı. 'Dip' dizisi kadar boşlukta değilim tabi, o dizi tamamen boşlukta kaldı. Ana hikayeyi çözdük, arada bazı sorular kaldı dediğim gibi. 1-2 bölüm daha olabilirdi sanki, bazı şeyleri yayabilir ve sonucu daha rahat bağlayabilirlerdi. :X

Dizinin en iyisi kadrosuysa, ikinci sırada jeneriği vardır. O jenerik müziği beni benden aldı. BluTV 'Jeneriği geç' butonu koymuş ama 8 bölüm boyunca hiç ona tıklamadım, tam aksine jeneriği duymayı istedim. Şarkıyı da sık kullanılanlara ekledim zaten, o derece etki etti. Buraya da bırakayım. :bhr:

Sansürsüz böyle güzel iş izlemek zevkliydi. Küfürlü sahneler güzeldi ve hiç sırıtmadı. Bazen küfürlü sahneler bana yapmacık geliyor ama bu dizide tamamen oturmuştu.

Olayların başındaki adam komiser Selahattin'miş. Rüya'nın sevgilisi de oymuş, onu döven de Selahattin çıktı. Hiç beklemezdim, baya sürpriz oldu. :D

Tarık'ın final sahnesinde Taner, Nermin ve Cevdet'i vurması şaşırttı. Güzel oldu da, keşke Tarık da intihar edebilseydi. Yusuf orada engelledi, intiharı daha süs katardı. :D

Dizinin 'Masum'u kimdi peki? Kesinlikle Tarık diyebilirim, final sahnesini saymıyorum.

Ekstra Selim'in finalde ölmesine de şaşırdım, neyse öleceği varmış onun. :A

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Finale kadar güzel gelip finalde batırmış olan dizidir :A

Yine de puanım 7. Oyunculuklar gayet iyiydi.

• Güldürdün
Reactions: MasacRE

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Konuştuk zaten Arapla, aynı düşüncelerdeyiz :A Nedense 9.bölüm final olur diye bekledim, olmadı. :A

46 Yok Olan tavsiye ediyor musun bakayım mı :A

Masum’un son iki bölümü genel çıtasını gerçekten düşürüyor dizinin, final bölümü de güzeldi ama bende de bir tatminsizlik yaratmıştı. Hatırlıyorum az çok, baya oldu tabii izleyeli. :A Ama genel olarak, özellikle ilk 6 bölümü oldukça kaliteliydi. Türkiye standartlarının her türlü üzerinde zaten. :A

İzlemediysen önce Şahsiyet’i öneririm ama kesin izlemişsindir onu. :A 46: Yok Olan’ı ise pek hatırlamıyorum açıkçası, Utku beyciğim daha net hatırlıyordur. Bir ara övmüştü gibi de hatırlıyorum. O gereken bilgileri akıtsın Kaan’ım. :A @MasacRE

• Harika
  • Beğendim
Reactions: MasacRE and Bully

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Finale kadar güzel gelip finalde batırmış olan dizidir :A

Yine de puanım 7. Oyunculuklar gayet iyiydi.
Masum’un son iki bölümü genel çıtasını gerçekten düşürüyor dizinin, final bölümü de güzeldi ama bende de bir tatminsizlik yaratmıştı. Hatırlıyorum az çok, baya oldu tabii izleyeli. :A Ama genel olarak, özellikle ilk 6 bölümü oldukça kaliteliydi. Türkiye standartlarının her türlü üzerinde zaten. :A

İzlemediysen önce Şahsiyet’i öneririm ama kesin izlemişsindir onu. :A 46: Yok Olan’ı ise pek hatırlamıyorum açıkçası, Utku beyciğim daha net hatırlıyordur. Bir ara övmüştü gibi de hatırlıyorum. O gereken bilgileri akıtsın Kaan’ım. :A @MasacRE
İnsan şu yorumu yapacağına hiç yorum yapmaz daha iyi :A Sen kalk koskoca Masum'u izle, 1 satır yazıp 7 ver, olacak iş değil :A

46: Yok Olan'ı tavsiye ederim. Son yıllardaki en iyi Türk dizilerindendir bana göre. Reyting kurbanı olup çabuk bitirilmişti ama yine de ne olursa olsun izlenmesi gereken bir iş. Kaan sen hatırlarsın, forum yarışmasında 1. yapmıştık 46'yı. O sene sen izlemediğin halde baya destek olmuştun bize. Sırf onun hatırına bile izlemelisin zaten :A

• Beğendim
Reactions: Bully

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060

İnsan şu yorumu yapacağına hiç yorum yapmaz daha iyi :A Sen kalk koskoca Masum'u izle, 1 satır yazıp 7 ver, olacak iş değil :A

46: Yok Olan'ı tavsiye ederim. Son yıllardaki en iyi Türk dizilerindendir bana göre. Reyting kurbanı olup çabuk bitirilmişti ama yine de ne olursa olsun izlenmesi gereken bir iş. Kaan sen hatırlarsın, forum yarışmasında 1. yapmıştık 46'yı. O sene sen izlemediğin halde baya destek olmuştun bize. Sırf onun hatırına bile izlemelisin zaten :A
Şahsiyet, Masum'un çok önünde bence. Her bölüm üzerine koya koya gitti, bir sürü harika bölüm izletti ve güzel de bir final yaptı. Haluk Bilginer üstat Emmy'i boşuna kazanmadı.. Masum ise hep belli bir seviyede gitti, güzelden harikaya çıkamadı benim adıma.

Unutur muyum hiç Utku, forumun efsane olaylarından. :A

Ben 46'yı Enes'in de izlemiş olabileceğini varsayıp onun da görüşünü almak istemiştim. Yakın zamanda düşünüyorum izlemeyi bakalım. :D

• Beğendim
Reactions: MasacRE