BluTV Masum - Dizi Yorumları

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Türkiye'nin ilk internet dizisi Masum bu gece yarısı BluTV'de yayınlanacak. Berkun Oya'nın tiyatro oyunu Bayrak'tan uyarlanan masum 60 dakika ve 8 bölüm sürecek.

Emekli Komiser Cevdet ve karısı, ömürlerinin son yıllarını şehirden uzaktaki küçük çiftlik evlerinde huzur içinde geçirmektedirler. Ta ki küçük oğulları bir gece yarısı korkunç bir haberle eve gelene kadar…

"Polisiye ve dramayı harmanlayarak, ilk bakışta sıradan görünen bir Türk ailesinin çevresinde gelişen sıra dışı bir hikâyeyi konu alacak dizinin başrollerinde Haluk Bilginer, Nur Sürer, Ali Atay, Okan Yalabık, Serkan Keskin, Tülin Özen ve Bartu Küçükçağlayan var."

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,904
Puanı
1,061
Tüm bölümler yayınlandıktan sonra izleyeceğim, malum ilk 1 ay ücretsiz oluyor çünkü. :A

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Tüm bölümler yayınlandıktan sonra izleyeceğim, malum ilk 1 ay ücretsiz oluyor çünkü. :A

Onu aklıma getiremedim keşke ben de öyle yapsaydım, kaldı 27 günüm :A
Belki Netflix gibi tüm bölümleri aynı anda yüklerler diyecektim ama sanmıyorum. :)

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1.Bölüm

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki bu bir dizi değil, sinema filmi. Bölümlere ayrılmış sinema filmi. Haliyle diğer Türk dizileriyle arasındaki kalite uçurumu bir hayli yüksek.

Filmde, pardon dizide üst düzey gizem unsuru bulunmakta. Av Mevsimi tadı almadım değil. İlk bölüm itibariyle söyleyecek çok söz yok çünkü bölüm bölüm kendini verecek kurguya sahip. Merak ve gizem ögelerinin tavan yaptığı tadında bir başlangıç oldu. Durgunluk da yok değil, baya bir durgun gözükse de sıkmayan durgunluk bu. Ağır ve tadında ilerleyen hikayeler gibi.

Mecnun, her zamanki Mecnun. Fazla söze gerek yok. Haluk Bilginer yine efsane. Okan Yalabık keza öyle. Nur Sürer desek gıcık kadın karakterini hakkıyla oynamış. Resmen sinema filmi gibi. :) Bunun dışında, yerli dizilerde küfür duymalı çok olmuştu. Özlemişim küfürlü, sigaralı dizileri. Doğallığı özel bir önem verilmiş. Taşra kasabası ve sahil sahneleri içimi ferahlattı, ileride öyle bir kasabaya taşınmayı ciddi ciddi düşünüyorum. :)

Son sahnedeki gerilim hissi müthişti. Hele tam o an ve Mecnun'un onları gizlice dinlediği an devreye giren gerilim müziği... Zindan Adası tadındaydı.

8.5/10

Son düzenleme:

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,904
Puanı
1,061
Merakımın ufak bir bedeli olarak spoiler öğrendim ama neyse deyip sineye çekiyorum. Bu tür ufak şeylerin diziden zevk almama engel olmasına izin vermeyeceğim. :A

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Merakımın ufak bir bedeli olarak spoiler öğrendim ama neyse deyip sineye çekiyorum. Bu tür ufak şeylerin diziden zevk almama engel olmasına izin vermeyeceğim. :A

Her hafta 2 bölüm yayınlarlarsa 1 ayda biter. Ama 1 ay bekleyemezdim ben açıkçası, ikinci bölümü bile yarın izleyeceğim meraktan. :A

Bakalım torrente düşecek mi? Olmadı farklı hesap açar İninal Kartla kaydolurum bu sefer . :A

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,904
Puanı
1,061
Her hafta 2 bölüm yayınlarlarsa 1 ayda biter. Ama 1 ay bekleyemezdim ben açıkçası, ikinci bölümü bile yarın izleyeceğim meraktan. :A

Bakalım torrente düşecek mi? Olmadı farklı hesap açar İninal Kartla kaydolurum bu sefer . :A
İkişer ikişer yayınlanırsa 17 Şubat'ta biter, şimdi üyelik açsam 27 Şubat'a kadar sürer. Aslında bol zaman kalır ama nasıl yayınlanacağı belli değil ki. Belki ilk hafta diye böyle yapmışlardır. :A

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
İkişer ikişer yayınlanırsa 17 Şubat'ta biter, şimdi üyelik açsam 27 Şubat'a kadar sürer. Aslında bol zaman kalır ama nasıl yayınlanacağı belli değil ki. Belki ilk hafta diye böyle yapmışlardır. :A

Şimdi baktım, ilk 7 gün bedava yazıyor. Adamlar Masum u tamamen bedavaya getirmemek için 7 güne indirmiş ama daha 5 gün önce 30 gün yazıyordu ve o an kaydolmuştum. Şimdi hesaba baktım 22 Şubat'a kadar üyeliğim geçerliymiş yani birkaç günle kurtarmışım. :Z
https://www.blutv.com.tr/kayit

Ama diyelim ki her hafta 1 bölüm yayınladılar ve 3-4 bölüm kala üyeliğim bitti. Paramı biriktirir (10 lira :A) sadece bu dizi için üyeliği uzatırım, bitince de üyeliği geri iptal ederim. Maksat insanların sadece bu tarz kalitede diziler için para vereceği anlaşılsın dolayısıyla böyle diziler çoğalsın. :)

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Şimdi baktım, ilk 7 gün bedava yazıyor. Adamlar Masum u tamamen bedavaya getirmemek için 7 güne indirmiş ama daha 5 gün önce 30 gün yazıyordu ve o an kaydolmuştum. Şimdi hesaba baktım 22 Şubat'a kadar üyeliğim geçerliymiş yani birkaç günle kurtarmışım. :Z
https://www.blutv.com.tr/kayit

Ama diyelim ki her hafta 1 bölüm yayınladılar ve 3-4 bölüm kala üyeliğim bitti. Paramı biriktirir (10 lira :A) sadece bu dizi için üyeliği uzatırım, bitince de üyeliği geri iptal ederim. Maksat insanların sadece bu tarz kalitede diziler için para vereceği anlaşılsın dolayısıyla böyle diziler çoğalsın. :)
ücretsiz kayıt diyoır kart numarası istiyor ne iş ? bizimi işletiyorlar :)

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
ücretsiz kayıt diyoır kart numarası istiyor ne iş ? bizimi işletiyorlar :)

İlk 7 gün para çekmezler problem yok. :) Ama içinin rahat etmesi için Enpara, İninal gibi kartlarla da kaydolabilirsin, ben Enpara kartla kaydoldum, hesapta 2 lira olduğu için kafam rahat. :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
İlk 7 gün para çekmezler problem yok. :) Ama içinin rahat etmesi için Enpara, İninal gibi kartlarla da kaydolabilirsin, ben Enpara kartla kaydoldum, hesapta 2 lira olduğu için kafam rahat. :A
normal aldıkları ücret nedir birde para vereceksek sadece bu dizimi bize hitap ediyor alternatif proğramları varmı kanalın bilgin varmı bu konuda ?
birde netflix aboneliği ne kadar acaba onuda merak ediyordum yakında bloodline başlar canlı kanlı ordan izlemek güzel olurdu ? :)