Maske Takmanın Önemi, Peki Siz Gerçekten Takıyor musunuz?

Peki Siz Gerçekten Maskenizi Takıyor musunuz?

• HAYIR,MASKE KULLANMIYORUM.

Oy: 0 0.0%
  • ÇANTADA DURUYOR.

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    24
  • Anket kapatılmış .

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Düzenli yürüyüş yapan biri olarak yürüyüş sırasında maskemi hiç çıkarmam bir iki hava alma isteği dışında. Cafede oturuyorsam ve bir şey içiyorsam tabiki çıkarıyorum henüz maskeyle bir şey içebilme sistemi geliştirilmedi. :A

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Ben sadece okula kursa gidince derste sürekli takmıyorum ki herkes de öyle çünkü ders boyunca saatlerce takmak zor oluyor. Ama sınıf 12 kişilik önümüzde ve arkamızda bir boş sıra var ve yanında kimse yok. Pencere ve camlar da açık. Onun dışında hep takıyorum.

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,280
Puanı
1,060
Ben sadece okula kursa gidince derste sürekli takmıyorum ki herkes de öyle çünkü ders boyunca saatlerce takmak zor oluyor. Ama sınıf 12 kişilik önümüzde ve arkamızda bir boş sıra var ve yanında kimse yok. Pencere ve camlar da açık. Onun dışında hep takıyorum.
Zaten Sağlık Bakanıda; bulunduğunuz ortamda insan az ise ve mesafeliyseniz çıkarabilirsiniz diye bir Tweetinide okumuştum.

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Maske kültürünü seviyorum ve uzun süre de devam etmesi gerektiğini düşünüyorum salgın yüzde 100 bitene dek. Eğer önümüzdeki seneler yeni salgınlar çıkmazsa, 2020 dönemini virüs ve maske dönemi olarak hatırlayacağız gelecekte, ne günlerdi diyerek...

Mart ayından bu yana ev hariç istinasız her yerde taktım. Sadece iki kez, dışarıda yemek yerken mesafeye dikkat ederek mecburen maskeyi aşağı çekmek zorunda kaldım.

Emeğine sağlık konudaki resimler oldukça bilgilendirici ve üzücü de, özellikle 1.resimdeki bilgi çok endişelendirici. @The_Erinch %70 büyük bir rakam, biz maske takmamıza rağmen maskesiz gezenlerin bu kadar kolay bulaştırabilmesi korkunç. Demek ki maske önlem almaktan ziyade, hastalığı başkasına bulaştırmama işlevi görüyormuş ağırlıklı olarak. Yani maske takmak tam koruma sağlamıyor ister istemez, bu yüzden maske kullanmayanlara yönelik yaptırımlar ağırlaştırılmalı...

• Harika

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,173
Puanı
1,060
Dışarı çıkarken yanıma aldığım ilk şey maskedir her zaman yerde takmaya gayret ediyorum bugün annemlerle markete gittik komşular falan taktım mesela şu hastalık bitene kadar mesafeye ve maskeye çok dikkat etmemiz gerekiyor ya

• Beğendim

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,280
Puanı
1,060
Maske kültürünü seviyorum ve uzun süre de devam etmesi gerektiğini düşünüyorum salgın yüzde 100 bitene dek. Eğer önümüzdeki seneler yeni salgınlar çıkmazsa, 2020 dönemini virüs ve maske dönemi olarak hatırlayacağız gelecekte, ne günlerdi diyerek...

Mart ayından bu yana ev hariç istinasız her yerde taktım. Sadece iki kez, dışarıda yemek yerken mesafeye dikkat ederek mecburen maskeyi aşağı çekmek zorunda kaldım.

Emeğine sağlık konudaki resimler oldukça bilgilendirici ve üzücü de, özellikle 1.resimdeki bilgi çok endişelendirici. @The_Erinch %70 büyük bir rakam, biz maske takmamıza rağmen maskesiz gezenlerin bu kadar kolay bulaştırabilmesi korkunç. Demek ki maske önlem almaktan ziyade, hastalığı başkasına bulaştırmama işlevi görüyormuş ağırlıklı olarak. Yani maske takmak tam koruma sağlamıyor ister istemez, bu yüzden maske kullanmayanlara yönelik yaptırımlar ağırlaştırılmalı...
Öncelikle konunun tamamını okuyup, konunun vermek istediği üzerine yorum yaptığın için sana teşekkür ederim.
Evet, maskeyi kendimiz için değil, karşımızdaki için takıyoruz. Kolumuzda, başımızda, çenemizde takmak yerine doğru yerimize takan bir toplum olsak zaten bu işi çoktan çözerdik.......

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Ben tek başıma araba sürerken bile takıyorum... Sadece örneğin şuan yazlık mekandayız..sahilde mesafeli bir alana yerleştikten sonra çıkarıyorum yada üstü tamamen açık bir cafe,rest. gibi bir yerde mesafeli bir alandaysam ve ailem varsa yanımda o zaman çıkarıyorum.

Onun dışında maskemi takmaya daima önem veriyorum.
Eline sağlık harika konu. Maske takılsa bile o %70 olayı korkutucu.
Bu arada anketi gizli yapmamışsın😏 diğer kısmını seçip geçtim bu yüzden :D
başka bir gün uzunca detaylı yazarım inşallah. Malum ülke, şartlar ve kurallar farklı olduğu için çok büyük farklılıklar söz konusu bizde.

Son düzenleme:
  • Harika

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,280
Puanı
1,060
Eline sağlık harika konu. Maske takılsa bile o %70 olayı korkutucu.
Bu arada anketi gizli yapmamışsın😏 diğer kısmını seçip geçtim bu yüzden :D
başka bir gün uzunca detaylı yazarım inşallah. Malum ülke, şartlar ve kurallar farklı olduğu için çok büyük farklılıklar söz konusu bizde.
Öncelikle @Tolstoyevski gibi sende konuyu okumuşun, buna memnun oldum.

Sizin oralardaki durumuda dinlemek isterim,
Evet; Maskeyi kendimiz için değil aslında karşımızdaki için takıyoruz.

Sondaki 2 görselde gerçekten maskenin önemini çok iyi anlatmış ama anlamak isteyenlere tabiki.