Mangalda Hangi Lezzetleri Tercih Edersiniz?

Mangalda en çok tercih ettiğiniz lezzetler hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    20
büyük ihtimal et verimi için uruguaydan ithal edilen angus cinsi veya angutmuydu tam şimdi bilemedim :F evet agut veya anus et ineğidir :D
yunan diye bişey bende bilmiyorum, birde bizim yerli kara sığırımız vardı özellikle erzurum kars yöresinden gelenler eti güzel olur derler yayla tosunu de havada kapıyorlarmış rivayete göre:D
bizim trakyanında inekleri güzeldirde onlarda bayağı iri cüsselidir yani bahsettiğin hollanda ineklerini nerdeyse yakalar diyelim :F
inek uzmanıymışımda yeni farkettim, bir soruyla yeteneklerimi açığa çıkardın :D
Sende cografyan felan iyi herhalde. Zeytin inektir gidiyorsun. Rakının yanına hangi peynir onu da bilirsin.

Eti viskiyle pişirme işi var onu dansen öğret mangal keyfi olur hem :F

• Güldürdün
Reactions: tekin
Sende cografyan felan iyi herhalde. Zeytin inektir gidiyorsun. Rakının yanına hangi peynir onu da bilirsin.

Eti viskiyle pişirme işi var onu dansen öğret mangal keyfi olur hem :F
coğrafyam fena sayılmaz onu biliyordumda bu kadar sığır uzmanı olduğumu bilmezdim onuda mangal sayfasında öğrenmiş oldum:F

rakının yanında tulum peyniri iyi gider birde kaşar iyi gider tabiki rakının yanında kaşar varsa rakıda bir başka olur gerçi o zaman kaşarla meşgul olmaktan rakıyı göremezsin :D
eti viskiyle pişirme işi biraz masraflı olur bizi boğar :F
biz rakıyla kafayı bulduktan sonra kaşarı boş viski şişesine banıp yiyebiliriz viskiyle pişmiş et niyetine, artık sorun olmaz o saatten sonra :D

• Güldürdün
Reactions: RüzgarGülü
coğrafyam fena sayılmaz onu biliyordumda bu kadar sığır uzmanı olduğumu bilmezdim onuda mangal sayfasında öğrenmiş oldum:F

rakının yanında tulum peyniri iyi gider birde kaşar iyi gider tabiki rakının yanında kaşar varsa rakıda bir başka olur gerçi o zaman kaşarla meşgul olmaktan rakıyı göremezsin :D
eti viskiyle pişirme işi biraz masraflı olur bizi boğar :F
biz rakıyla kafayı bulduktan sonra kaşarı boş viski şişesine banıp yiyebiliriz viskiyle pişmiş et niyetine, artık sorun olmaz o saatten sonra :D
Kafanız güzel olsun da nasıl olursa olsun diyorsun yani :F. Viski dert etme @Yakamoz-Asi bir gün yollayacak ciklatayla beraber :D

Mangalı ben yakarım :)

Kafanız güzel olsun da nasıl olursa olsun diyorsun yani :F. Viski dert etme @Yakamoz-Asi bir gün yollayacak ciklatayla beraber :D

Mangalı ben yakarım :)
benim kapacağım yeri kaptın bana rakımı düşüyor şimdi ?
dur hesaplıyım tekirdağlı olsa 1350 tl beyleroğlu olsa 1600
sakinoğlu 1100, sakin olandan alalım daha hesaplı :D

etide @Yakamoz-Asi getirir zaten nasıl olsa ete viski katacak kendisi eti unutacak değil ya :A

öff ya bu pahalılıkta plan yaparken sarhoş oldum:D

benim kapacağım yeri kaptın bana rakımı düşüyor şimdi ?
dur hesaplıyım tekirdağlı olsa 1350 tl beyleroğlu olsa 1600
sakinoğlu 1100, sakin olandan alalım daha hesaplı :D

etide @Yakamoz-Asi getirir zaten nasıl olsa ete viski katacak kendisi eti unutacak değil ya :A

öff ya bu pahalılıkta plan yaparken sarhoş oldum:D
Eğlenirken paranın hesabını yapanları da anlamıyorum :D Ayık gezmemek en iyisi bu yüzden. Boşver hesabı felan eğlence varsa özellikle mangal kaçmayacaksın keyfinden ödün vermeden en iyisi :D

Nargile de iyi gider mangalın yanına @Dosi @Yakamoz-Asi siz denediniz mi hiç merak ettim :D :D

Eğlenirken paranın hesabını yapanları da anlamıyorum :D Ayık gezmemek en iyisi bu yüzden. Boşver hesabı felan eğlence varsa özellikle mangal kaçmayacaksın keyfinden ödün vermeden en iyisi :D

Nargile de iyi gider mangalın yanına @Dosi @Yakamoz-Asi siz denediniz mi hiç merak ettim :D :D
@Dosi isveçli nargileyi nerden bilsin şimdi nargileyi narla karıştırır falan hiç onu bulaştırmayalım:D

zaten para hesabını şimdiden yapıyorum ona göre tedbir alayım diye:D üçüncü dubleden sonra hiç bir dert kalmaz bakarsınki bonfileye para yapıştırıp ateşte çeviriyorum :F

@Dosi isveçli nargileyi nerden bilsin şimdi nargileyi narla karıştırır falan hiç onu bulaştırmayalım:D

zaten para hesabını şimdiden yapıyorum ona göre tedbir alayım diye:D üçüncü dubleden sonra hiç bir dert kalmaz bakarsınki bonfileye para yapıştırıp ateşte çeviriyorum :F
Altın kaplamalı et yeriz o zaman iyi fikir. Sen bu mangal işinden de anlıyorsun :D

Eskiden adet de var ateş yanar bardaklar tokuşturulur ve olmazsa olmaz davul zurna. Ölmeden önce yapmak istediklerim arasında :D :D

• Harika
Reactions: tekin

Benim kötü alışkanlıklarım yoktur :A
Nargile denemedim, sigara kokusundanda nefret ederim :A

Benim kötü alışkanlıklarım yoktur :A
Nargile denemedim, sigara kokusundanda nefret ederim :A
Deneyince hemen kötü alışkanlık sahibi olmuyorsun ki? Hem yetişkin insana göre çevreye zarar vermiyorsa kötü alışkanlık olmaz bana göre :D

Sigara da denenir yani de nargile aromalı ve daha keyif verici :)

Konumuz mangal ya nargile iyi gider :F :F

• Güldürdün
Reactions: tekin and Dosi
Deneyince hemen kötü alışkanlık sahibi olmuyorsun ki? Hem yetişkin insana göre çevreye zarar vermiyorsa kötü alışkanlık olmaz bana göre :D

Sigara da denenir yani de nargile aromalı ve daha keyif verici :)

Konumuz mangal ya nargile iyi gider :F :F
Onu genel anlamda kötü alışkanlık olarak nitelendirilen şeyleri yapmıyorum manasında dedim :A
Alkoldende nefret ederim ama sizin maşallahınız var o konuda :A

• Güldürdün
Reactions: RüzgarGülü
Ayran candır :Z
Asitli içecekler içeceksem bu portakallı limonlu falan olursa içiyorum ama sadece Türkiye’nin kavurucu sucaklığında.
bizim içtiğimizde ayran, değil mi @RüzgarGülü ? :D
bizim bardaklarla dosinin ayran bardağını doluyken yanyana koyalım aynı renkteler bizim ayranlar biraz açık ayran koyu sevmiyoruz :F

Ayran candır :Z
Asitli içecekler içeceksem bu portakallı limonlu falan olursa içiyorum ama sadece Türkiye’nin kavurucu sucaklığında.
Mangalın yanında ne içtiğin önemli tabi :D Bende hiç farketmez şurup gibi olmasın da tadı içerim her türlü :D Ama ayranın yeri ayrıdır.
------

bizim içtiğimizde ayran, değil mi @RüzgarGülü ? :D
bizim bardaklarla dosinin ayran bardağını doluyken yanyana koyalım aynı renkteler bizim ayranlar biraz açık ayran koyu sevmiyoruz :F
Şöyle hafif tuzlu, koyu bir ayran buz gibi ama uzun bardakta olacak üstünde köpük öfff :kiki:

• Güldürdün
Reactions: Dosi