2017 Loving Vincent - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3262342.jpg

Loving Vincent (2017)

Türü: Animasyon, Biyografi, Suç, Dram
Yönetmen: Dorota Kobiela, Hugh Welchman
Senaryo:

Oyuncular:
Douglas Booth
Josh Burdett
Holly Earl
Robin Hodges
Chris O'Dowd

IMDb Sayfası

Filmin Özeti
Sanat dünyasında önemli bir yere sahip 1853 - 1890 yılları arasında yaşamış Hollandalı ünlü ressam Vincent Willem van Gogh'un hayatı ve gizemli ölümünün biyografik hikayesi anlatılıyor.

Van Gogh gençliğini bir sanat simsarlığı firmasında çalışarak geçirmiş, kısa süren bir öğretmenlik deneyiminden sonra da Belçika'da fakir bir madenci kasabasında misyoner olmuştur. Resim kariyerine 1880'den sonra başlamıştır. Başlangıçta koyu ve kasvetli renklerle çalışan Van Gogh, Paris'te tanıştığı izlenimcilik ve yeni izlenimcilik akımlarının etkisiyle canlı renklere geçmiş; Güney Fransa'da geçirdiği süre zarfında da bugün yaygın olarak tanınan kendine özgü resim tarzını geliştirmiştir.

Van Gogh, ömrünün son on yılı boyunca yaklaşık 900 suluboya/yağlıboya resmi ve 1100 karakalem çalışma üretmiş, en meşhur eserlerini ise ömrünün son iki yılında yapmıştır. Eserleri arasında Dr. Gachet'nin Portesi ($ 82,54 milyon), Sakalsız Otoportre ($ 71,5 milyon), L'Allée des Alyscamps ($ 66,3 milyon) gibi fiyatlara alıcı bulabilmiştir. 1888'de ressam Paul Gauguin ile arkadaşlığının bozulması üzerine sol kulağının bir kısmını kesmiş, giderek kötüleşen gizemli ruhsal hastalığı sonucunda kendini göğsünden vurarak intihar etmiştir.

Filmin Fragmanı

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Arkadaşım 7 kere gitmiş mutlaka izle dedi indiriyorum umarım pişman olmam.:Z

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Gerçekten güzel bir film öyle aşırı güzel olmasa da verilen olağanüstü emek ve yönetmenlik adına yıllar sonra bile hatırlanacak bir sanat yapımı. Gönül isterdi ki böyle filmler ödül alsın ama önemi yok pek. Keşke başkalarınınki gözünden değil de Vincent'in gözünden izleseydik bu arada.

8.5/10

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Filmi izledim şimdi tekrar izleyeceğim. Ben böyle zihin açan kafa temizleyen bi film daha görmedim. O pastel görsellerin içine hapis olmak istiyorum. Film o kadar çekti beni içine. Bayıldım.:bhr:

Senaryo yada oyunculuk vs yorumları yapılacak bi iş değil. Kesinlikle yönetmenlik başarısı. Yönetmeni kimse onu hemen takibe alacağım. Umarım devamında böyle filmler çeker.
Yönetmen öyle güzel kurmuşki Vincent dünyasını insan o dünyada yaşamak istiyor. Yaa tekrar izlemek istiyorum ben. Gözümü kapatıp o dünyaya dahil olup bahçe dağ bayır gezmek istiyorum. Bu ne tatlı bi film yaa:F

Vincent'e Sevgilerle:bhr: 10/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Sanırım ben de kısa bir yorum yapacağim çünkü film animasyon.

100'e yakın ressamlarla yapılan harika bir animasyon olmuş. Fakat izlerken biraz göz yoruyor. V.Gogh'un eserlerinden esinlenerek o tarz yağlı boya tekniğiyle yapılmış bir animasyon. Her frame'de kıpır kıpır fırça darbeleri gözümü yordu. Senaryo/öykü hakkında fazla yorum yapmak istemiyorum sonuçta otobiyografiymiş sanırım. Filmde geçen mektuplar gerçekmiş ve bunun üzerine kurgulanmiş. Karakterler de inanılmaz güzel çizilmiş. Şapkalı oğlan ve otel sahibi kız çok tatlılardı:bhr: İnş evlenirler:F

Ben 10 puan veremicem ama sanki polisiye bir roman okuyormuşum havasındaki kurgusuyla hep ilgimi üstüne odakladiği için 7/10 veriyorum.

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Arkadaşım 7 kere gitmiş mutlaka izle dedi indiriyorum umarım pişman olmam.:Z

sonunda çözdüm altyazı sorununu :) yalnız bu film orjinal oyuncuların karikatürleriyle kotarmış işi :) @Çiğdem- ne yazıkki bize eşlik edemeyecek :)

@legolas9900 eleanor tomlinsonun(demelza) karikatürüde filmde oynuyor haberin olsun :)
Ben izleyemicem gibi görünüyor bunu :( :( :( @MasacRE-

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
Geçen hafta sinemada izlemiştim, yorumumu da yapayım. Kesinlikle son zamanların üzerine en çok emek verilmiş filmlerinden biri. İzlerken o tekniğe ve harcanan emeğe hayran kalmamak mümkün değil. Ama bunun yanında iyi bir senaryosu da var ve bir süre sonra mektubu götüren adam gibi biz de merak ediyoruz Van Gogh'a ne olduğunu. O açıdan sürükleyici bir yapım olmuş.

Oyuncular da filmin farklı tekniğine rağmen duyguları geçirmeyi başarmış. Süresi de dozunda. Şimdilik (daha Coco'yu izlemedim) yılın en iyi animasyon filmi diyebilirim. Van Gogh'un resimlerine daha çok hakim olanlar daha fazla zevk alacaktır, ama beni de tatmin etmeyi başardı. :D

8.5/10

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Şuan bir şey olmuyor Get e basınca ama ilk önce torrent yüklenmesi gerekiyor demek :A Torrenti yükliyeince diğer aşamaları dersin şu filmi izleyeyimde @sokak sanati ndan kurtulalım :A :A :A
Evet o programı yükledikten sonra basarsın get'e :A
ben indirmeyi başardığım halde bir türlü izlemeyi başaramadım ilk on dakikasına kadar gelip kapattım hemde iki sefer niye öyle oldu anlamadım? :) bir türlü konuya adapte olamadım @Forumdash @sokak sanati :))
sanırım bu filmi sonraya bırakacağım :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
ben indirmeyi başardığım halde bir türlü izlemeyi başaramadım ilk on dakikasına kadar gelip kapattım hemde iki sefer niye öyle oldu anlamadım? :) bir türlü konuya adapte olamadım @Forumdash @sokak sanati :))
sanırım bu filmi sonraya bırakacağım :)
İzlemiceksen boşuna indirmiyeyim başka film seçelim :A :A :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
İzlemiceksen boşuna indirmiyeyim başka film seçelim :A :A :A
indir mutlaka izleyeceğim filmi hem torrenti öğrenmiş olursun ilerdede sana lazım olacak :) hem @MasacRE- o kadar anlatmış onada ayıp olur şimdi izlemezsen kütük falan ama sıvadaşımında bir kalbi var sonuçta kütük kırılabilir :)