2017 Loving Vincent - Film Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
@destere çok sıkıcı ve ukala olmuş yorumun. Puan için disslike atmadım..

@Çiğdem- izleyip yorum yapacaksın yorun kısmını atlama.:Z

@Forumdash destoşa destek veren dilin bağlansın.s s
la tombalak filmi izle diye davet eden sensin kaç yıllık yorumlarımada aşinasın:) beğendiysen beğendin beğenmediysen kendine kına yak ne diyim :)

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

İşlem tamam yarın izleyecem :Z:Z:Z @MasacRE- @sokak sanati
YgM5dD.png

@MasacRE- @sokak sanati
İyi ki kaçmışım uğraşmaktan kurtuldum Forumdash iyi halletmiş olayı ama 1 ay bedava terapi merkezi üyeliği ver ona bunun karşılığında :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Filmi izledim şimdi tekrar izleyeceğim. Ben böyle zihin açan kafa temizleyen bi film daha görmedim. O pastel görsellerin içine hapis olmak istiyorum. Film o kadar çekti beni içine. Bayıldım.:bhr:

Senaryo yada oyunculuk vs yorumları yapılacak bi iş değil. Kesinlikle yönetmenlik başarısı. Yönetmeni kimse onu hemen takibe alacağım. Umarım devamında böyle filmler çeker.
Yönetmen öyle güzel kurmuşki Vincent dünyasını insan o dünyada yaşamak istiyor. Yaa tekrar izlemek istiyorum ben. Gözümü kapatıp o dünyaya dahil olup bahçe dağ bayır gezmek istiyorum. Bu ne tatlı bi film yaa:F

Vincent'e Sevgilerle:bhr: 10/10

Torrentte altyazı sonradan indirilip eklenir zaten öyle hazır gelmez :A destere linki göstermiş zaten. Oradan şu yazıya bas :D
star-off.gif
Loving Vincent 2017.srt (90208bayt)

filmin çekim tekniğine alışana kadar kendimi bayağı bayağı zorladım ama izlemeyi başardım sonunda:) bir kere siyah beyaz veya sade renklere düşkünseniz bu filmden uzak durun @Çiğdem- @MasacRE- @Forumdash :) ama eğer @sokak sanati gibi cafcaflı renklere düşkünseniz film tam size göre :)
heleki birde karakterler hareket ettikçe pırpır edip duruyor ya renkler konuyu kapana kadar neler çektim:) neyseki ilk 20 dakikayı atlatınca hikaye akıcı hale geliyor katlanıyoruz bir şekilde filme :)
film müzikleri şahaneydi yormadı beni dinlendirdi adeta filmi bitirmem için teşvik ediciydi :)

saoirse ronanmı(marguerite) yoksa eleanor tomlinsonmu(adeline) diye soracak olursanız her türlü eleanor tomlinson derim, kadının yağlı boyaya batırılmış hali bile cennetten çıkma adeta:) sesiyle tanıdım görüntüsüyle değil sesi içime işlemiş bir kere :)
bir başka şey soracaktım size @Forumdash @sokak sanati ve izleyen herkese ? merak ettiğim şuydu şimdi filmde arada yağmurlu sahneler vardı orda hiç yağmur bu boyayı akıtacak diye endişeye düşmedinizmi film boya kutusuna düşmüş gibi,ydi :) ben endişeden çok o sahnelerde umutlandım renkler gitsinde sade görüntüye kavuşayım diye :)

bir ara senaryonun gidişatı sanki buıgüne kadar bildiğimiz vincent ın hikayesini tersine çevirecek gibi oldu ama finalde bildiklerimizle aynı istikamete geldi gibi :)
doktor gachet a vay adi diyesim geldi ama o yapmamış sadece sinirlenince vincent a kardeşin senin bu bir foka yaramayan resimlerin yüzünden ölüyor demiş :) doğruyuda söylemiş aslında? sekiz yılda yüzlerce resim yap bir tane satma:) öldükten sonra milyon dolarlara satılsada ne işe yarar zamanında adamın derdine bir çare olmamış :)
son olarak filmdeki renk cümbüşünden kıpraşıp duran insan silüetlerinden nefret ettim ama hikaye ve film müziği sardı beni bu yüzden altı puanmı yedimi vereyim filme diye düşünürken @Forumdash ında yedi puan verdiğini gördüğümden kader ortağımı yalnız bırakmayayım dedim :)

7 Puan
Gayet güzeldi bence , Animasyonlu filmler herzaman bende avantajlıdır ama bu tarz ilk defa izledim yanı bildiğin, Ressam tabloları çizmiş ve çizilen tablolar canlanmış :A

8 Puanım
Sarı ceketli adamın , Vicente ölümünü araştırmasıyla geçti . Bence aşama aşama güzel götürdüler merak uyandırıcıydı .

Vicentenin son sahnede mektubu duygusaldı :( Ölümünün basit olmadını yıldızlara karışmak için bir yol oldunu aktarmış . Aslında gerçektende öldükten sonra bu camiada yıldızı parlamış bir bakıma istediği olmuş :bhr:

Ölmeden kıymetini bilmiyoruz değerli insanların bunu güzel şekilde anlatmışlar :bhr:
Son olarak Dağ Bayır gezintisi istiyorsan , Çizgi roman dünyasına gerek yok çare burası @sokak sanati :A :A :A @Harunnn60
Yg3DJD.jpg

@Forumdash

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Gayet güzeldi bence , Animasyonlu filmler herzaman bende avantajlıdır ama bu tarz ilk defa izledim yanı bildiğin, Ressam tabloları çizmiş ve çizilen tablolar canlanmış :A

8 Puanım
Sarı ceketli adamın , Vicente ölümünü araştırmasıyla geçti . Bence aşama aşama güzel götürdüler merak uyandırıcıydı .

Vicentenin son sahnede mektubu duygusaldı :( Ölümünün basit olmadını yıldızlara karışmak için bir yol oldunu aktarmış . Aslında gerçektende öldükten sonra bu camiada yıldızı parlamış bir bakıma istediği olmuş :bhr:

Ölmeden kıymetini bilmiyoruz değerli insanların bunu güzel şekilde anlatmışlar :bhr:
Son olarak Dağ Bayır gezintisi istiyorsan , Çizgi roman dünyasına gerek yok çare burası @sokak sanati :A :A :A @Harunnn60
Yg3DJD.jpg

@Forumdash
sende böyle boyaya batırılmış filmleri seviyormuşsun demekki neyse film güzeldi yani sorun yok bizde beğendikte keşke şu kıpır kıpır renkler gözümüzü almasaydı :) hem call me filmini izledikten sonra bu filme fazla haksızlık yapmak istemiyorum :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
sende böyle boyaya batırılmış filmleri seviyormuşsun demekki neyse film güzeldi yani sorun yok bizde beğendikte keşke şu kıpır kıpır renkler gözümüzü almasaydı :) hem call me filmini izledikten sonra bu filme fazla haksızlık yapmak istemiyorum :)
Bu tarz bende ilk defa izledim ama dizinin müziği senaryosu güzeldi canlı tablolar konusuyor diye çöpe atmakta olamz filmi :F

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Çok güzel ve çok başarılı bir film olmuş. İzlerken insana keyif veriyor.

Filmin üzerine çok emek verilmiş, izlerken her saniyesinde bunu anlayıp, hissedebiliyorsunuz. Filmin görüntüsü gerçekten muhteşemdi.

Senaryosu ve hikayesi de başarılıydı filmin, sürükleyiciydi. Van Gogh'un nasıl öldüğünü ve o noktaya gelmesinin sebebini merak ettiren bir senaryosu vardı filmin. Van Gogh'un gerçekten yazdığı mektupların kullanılması da hoş bir detaydı.

Filmin türünden dolayı oyunculuk konusuna pek girmeyeceğim ancak herkes üstüne düşeni başarıyla yerine getirmiş.

Kısacası izlerken görüntüsüyle kendine hayran bırakan, çok emek verilmiş bir film olmuş Loving Vincent. Kesinlikle izlenmesi gereken yapımlardan.

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Öncelikle bir ressamın hikayesini anlatan filmin böyle tablolarla canlandırılması müthiş özgün bir fikir olmuş. Çok emek verilmiş bunun için belli. Görsel açıdan ilk başta biraz yadırgasam da alışınca aktı gitti.

Fakat senaryoyu, hikayeyi pek sevemedim. Çok belgesel gibi bir yaklaşımla ilerlemiş film. Roulin'in, Van Gogh'un ölümü üzerine tanıdığı insanlarla yaptığı röportajlar gibi bir şey olmuş. Bir de sürekli şu yaşandı. Birine gidiyor bir şeyler anlatıyor. Sonra başkasına gidiyor hayır o öyle değil, böyle oldu diyor. Devamlı bu sahneleri gördük film boyunca.

Ayrıca hep başkalarının anlatımlarından yola çıkılınca biraz havada kalmış Van Gogh'un hikayesi. Bu şekilde Van Gogh için kim ne düşünüyor gibi bir şey çıkmış ortaya. Merkezde kendisi olsa, ve ölümüne giden yol onun gözünden anlatılsa belki daha iyi olabilirdi.

7/10