Klasik Lost - Dizi Yorumları

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
6.sezon 14.bölüm

Şahane bir bölümdü. Finale doğru tempo bayağı arttı. Sun ve Jin öldü. Hatta Sayid de öldü. Hurley - Jack - Sawyer - Kate hayatta ama kara duman John Locke başlarına bela olacak. Finali gerçekten merak ediyorum.

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,370
Puanı
1,060
6.sezon 14.bölüm

Şahane bir bölümdü. Finale doğru tempo bayağı arttı. Sun ve Jin öldü. Hatta Sayid de öldü. Hurley - Jack - Sawyer - Kate hayatta ama kara duman John Locke başlarına bela olacak. Finali gerçekten merak ediyorum.
Finalde çok çok çok ağlayacaksın. :( :( :( :( :(

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Lost'u ben de çok severim ama bir Breaking Bad değil. Aha da yazdım ve benden günah gitti. :A (Şaka bir yana, her türlü tercihe saygımız sonsuz, ben sadece takılıyorum. :))

Belki bu vesileyle @denizz19 Breaking Bad'i de izler. Tavsiye eder misin? :)

Lost 'a şirk koşmak mı?

c48.jpg

Şaka başka bir yana, Breaking Bad'in bende de yeri ayrıdır ve en sevdiğim ikinci dizi diyebilirim. Fakat Lost ile ikinci sıradaki Breaking Bad arasında dağlar kadar fark vardır, oyunculuk yönünden Breaking Bad desek bile en genel olarak Lost'un verdiği o tadı hiçbiri veremedi, veremez. Ormanda keşif yaparlarken yerde buldukları giriş kapağının içinden ışık geldiği sırada ne heyecanlanmıştım.. 6 sezon boyunca hemen her bölümde zevkten Nirvanaya ulaşıyordum neredeyse. Onu aşkın efsanevi karakteri, tüyler ürperten openingi, etkileyici müzikleri, bağımlısı yapan merak ögesi, senaryonun akıl almaz genişliği... Adam kalkmış final sahnesini beğendiği için koca 6 sezonu çöpe atıyor, olacak iş değil.

Bu arada efsanelerin tavsiye edilmeye ihtiyacı yoktur. İzlenmemiş olmakla Breaking Bad hiçbir şey kaybetmez fakat Breaking Bad'i izlememiş olmakla çok şey kaybedilir. :)

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Ben ne beklerken bölüm ne çıktı şaşkınlığını yaşasam da Jacob'un hayatının yansıtılması bence hikayenin gereklerinden biriydi. Sözde annesini ve kardeşini el ele şekilde ölülerini yan yana bırakması ve ilk zamanlar Jack ve Kate'in zaten bu anları görmüş olması valla bence muhteşem ayrıntılar. İlk sezondaki görüntüyle son sezondaki görüntüyü birleştirmek çok akıllıca.

Bölüm genel anlamda güzeldi o ışık ve kara dumanın ortaya çıkışı falan bence aydınlanmamız gereken kısımlardı ve iyi de oldu hani.

Özleyeceğim diziler arasına girecek şimdiden ve artık son 2 bölüm kaldı. Nasıl bir bitiş olacak merakla bekliyorum. :)

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Lost Final Yorumlarım...

Bence çok güzel kurgulanmış final bölümü. Daha farklı nasıl bitebilirdi diye düşünmedim açıkçası bu sonda bence gayet iyiydi. Jack ve Kara Duman John'un dövüş sahneleri olsun, ışığa ulaşmak için Desmond ve Jack'in fedakarlıkları olsun bence çok güzeldi. John'un ilk etapta Jack'e bıçağı sapladığı anda aha da Jack ölecek izlenimini yakalasam da Kate'in son kurşunu sıkmasıyla John geberdi :A

Aslında kaza sonrası hepsi ölmüş ve bu bir rüyadan ibaret. Ancak şu izlenimim de söz konusu ki hidrojen bombasını Juliet patlattığı zaman kurtulacaklar ve bir daha birbirlerini hatırlayamayacaklardı. Bence rüyadan çok bu ihtimal daha ağır basıyor. Bir araya geldikleri zaman birbirlerini anımsamaları falan çok güzeldi. Ayrıca ölen oyuncuların da son sahnede olması işin büyüsünü daha da tavan yapmıştı.

Her şeye rağmen sözü fazla uzatmadan çok güzel bir 6 sezonluk dizi izlemiş oldum. Her karakter ayrı ayrı yer etti aklımda. Başlarda Charlie karakterini çok severken, bazen Jack bazen Desmond bazen Hurley, bazen Sawyer ve diğer tüm oyuncuları da sevdim.

Yeni bir yabancı dizide görüşmek üzere. :A @OzaN @Tolstoyevski @MasacRE- @Harunnn60 @halukerogluFOX @MEnes @sürgünüm

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,370
Puanı
1,060
LOST yine karşıma çıktı. canım LOST'um sen de hiç unutulmadın.. :T

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
1x1

Dizinin adını bayadır duyuyordum, zamanında çok büyük olay olmuş bir diziydi ama bir türlü kısmet olmamıştı bölüm sayısını da düşündükçe. Yine de bir şans vereyim ilk bölüme dedim ve demez olaydım, bu kadar geç başladığıma pişman olacak gibiyim...

Öyle güzel ve ilginç bir pilot bölümdü ki nutkum tutuldu. İkinci bölüm de ilk bölümün part 2'siymiş zaten. İşte pilot bölüm dediğin böyle olmalı.

İlk bölüm olarak henüz bir şey demek için çok erken, konusu ve karakterleri. Fazla karakter var gibi, çeşitlilik adına. Konusu zaten klasik, ıssız adaya uçakla düşme hikayesi... Bakalım ilerleyen bölümlerde ne olacak, şimdilik devam edecek gibiyim...

Sakız çiğneyen ihtiyar kel adam adanın delisi sanırım, weirdo bir tip gibi geldi. Başroldeki herif yani Jack, şimdilik eh işte bir karakter gibi klasik Amerikalı. Kadın çok güzel yalnız, hele yağmurdan ıslanınca...

O yaratık mıdır nedir, gerçekten korkunç. Pilot herif pilot bölümde rahmetli oldu aptallığı yüzünden. Ne diye çıkıp bakıyorsun.

Rockçı elemanın o şarkı söyleyerek hatırlatmaya çalıştığı sahne de komikti.

9.0

• Güldürdün
Reactions: Dosi and bazinga

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Bu dizinin sadece 10 bölümünü izlemek icin basladik bakalim.

1.Bölüm
Fena bir giris olmadi, woaw dedirtmedi ama merak uyandirdi. Karakterleri yavastan tanimaya basladigimiz bir bölümdü. Ucak kismindaki sahneler güzeldi, yani sondaki. Onlari nasil bir tehlike bekliyor belli degil. O köpegin olayini merak ediyorum.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bu dizinin sadece 10 bölümünü izlemek icin basladik bakalim.

1.Bölüm
Fena bir giris olmadi, woaw dedirtmedi ama merak uyandirdi. Karakterleri yavastan tanimaya basladigimiz bir bölümdü. Ucak kismindaki sahneler güzeldi, yani sondaki. Onlari nasil bir tehlike bekliyor belli degil. O köpegin olayini merak ediyorum.
Dizinin garip bir gizemi var, ta en baştaki başlangıç opening müziği bile öyle. :A

Harika bir diziye başladın 10 bölümlük de olsa çok şanslısın keşke hafızamızı bu dizi konusunda silseler de yeniden başlasak... :bhr: 🚬

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Dizinin garip bir gizemi var, ta en baştaki başlangıç opening müziği bile öyle. :A

Harika bir diziye başladın 10 bölümlük de olsa çok şanslısın keşke hafızamızı bu dizi konusunda silseler de yeniden başlasak... :bhr: 🚬
Breaking Bad, Kalifat kadar sevecegimi sanmiyorum :A ilk bölümde o enerjiyi almadim ama iyi oldugundan süphem yok. Nam salmis bir dizi nede olsa :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski