Klasik Lost - Dizi Yorumları

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
3.sezon 14.bölüm

Oha lan Nasıl bölümdü bu böyle. :D Nikki ve Paulo diri diri toprağa gömüldü oh my got :F

Medusa Örümceği yoluyla felç oldular ve öldü zannedilip diri diri gömdüler en sonda gözünü açtı ama bayağı heyecanlı olacağı kesin. Çıkabilirler mi La acaba :F

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Dün gece izlediğim bölüm ne kadar güzeldi. :eek: 4x5. Böyle zamanda yolculuk olayları çok hoşuma gidiyor ama çok farklı ele alındı, hem 1996'ya gidip aynı olayın tekrar edilmesi gerekiyordu hemde 2004'de aynısı olmalıydı, geçmişe dönüş, adamı ikna etmesi vs. her şeyiyle muazzam bir bölümdü.

The Walking Dead de bu dizinin mantığıyla ilerliyor şimdi daha net anlıyorum TWD'de güzel dediğim bölümler aslında ne kadar boşmuş, Lost ile karşılaştırınca klasman farkı ortaya çıkıyor.

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
3.sezon 23.bölüm (Sezon Finali)

Bu dizi iyice kafamı karıştırmaya başladı. Öncelikle dizinin sonuna değineyim sinyali buldular, teknedeki adamla konuştular ve gelip sizi alacağız dediler sonunda da Jack ve Kate bir aradaydı ama ayrıldılar. Burayı pek anlamadım ama neler olacak merak etmiyor değilim.

Charlie için beklenen son geldi. Desmond o kadar çok öleceksin öleceksin dedi ki sonunda öldü. Şifreyi yazdığında Penelope'un çıkması da şaşırtmadı değil ne olacak ne çıkacak merak unsuru.

Bayağıdır görünmeyen Walt geçtiğimiz bölüm çıktı meydana üstelik bayağı da büyümüş olarak küçüklük halinin kalması taraftarıydım bu haliyle dizide olmasa daha iyi gibi. Michael da kayboldu zaten bakalım çıkabilir o da ortaya.

Alex ve Rousseau nihayet kavuştular ama ne bileyim biraz yavan kaldı gibi orası. Güzel bir sahne yazılabilirdi o kavuşma anına.

Hurley'i herkes dışladı ama diğerlerinin kalan adamlarının hakkından da o geldi helal olsun tosun paşa :D

Sun hamile ve adada birlikte olduktan sonra hamile kalmış bu da demek oluyor ki bebek hasta. Yani önceki bölümde üzerinde duruldu ama üstü kapatılır mı göreceğiz.

Benjamin kesinlikle yaşamalı yani diziye ayrı bir zevk katıyor ama ben artık Locke'u pek sevemiyorum. Karakterini çok kötüleştirdiler. Bu Charlie için de geçerliydi. Bu aralar Desmond ve Benjamin karakter olarak hoşuma gidenler umarım onları da değiştirmezler.

Bakalım 4.sezonda neler bekleyecek beni.

@OzaN @Tolstoyevski

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
5. sezon harika ilerliyor, ada kendinden geçti. Zamanda tur yapıp duruyoruz, çok güzel ilerliyor dizi. Fakat hala;

Charlie'nin ölmesini kabullenmedim. En sevdiğim karakterdi. :(

Birde şu hiç yaşlanmayan adamın yaşını merak ettim, bu adam dizinin kilit noktası gibi duruyor finalde bu adamla ilgili bir şey olacak bence. :)

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
4.sezon 14.bölüm...

İşler epey karıştı. Benjamin, adanın yerini değişti helikopterdekiler denize çakıldı. :D Neyse ki ölen yok. Penny ve teknesi bizimkileri kurtardı. Desmond onunla kaldı yine görünmesini isterim açıkçası ben seviyorum kendisini. :)

Sonda Locke tabutun içindeydi höh yani neler göreceğiz daha :F

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
5.sezon 1.bölüm...

Güzel açılış oldu. Zamanda yolculuk başladı. Beni hiç sıkmadı aksine hoşuma da gitti çünkü soruların yanıtlarını buluyor bence artık. Ada oradan oraya değişip durmaya başladı. Desmond'a büyük görev düşecek gibi. John'un vurulması ve tekrardan zaman atlayıp Richard'ın ortaya çıkıp John'a söyledikleri ölmesi gerektiğini söylemesi iyiydi. Neler olacak bakalım. :D

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
5.sezon 4.bölüm...

Yahu arkadaş tempo hiç düşmüyor Nasıl dizi böyle bu :D Zamanda yolculuk meselesi bence çok iyi gidiyor nereye kadar devam edecek bilmiyorum ama fazla da cılkını çıkarmazlar inşallah. :A

Sonunda ben Daniel deyince bi höh demedim değil :F Bölüm iyiydi ama beğendim. :D Jin bulundu, Sun, Benjamin'i öldürmeye çalışıyor işler karışacak gibi bakalım.

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
6x6'ya geldim yorumu görünce hak verdim Allah aşkına bu Sun ile Jin ne zaman kavuşacak? Lan 100 bölüm oldu GoT kadar adada bir türlü kavuşamadılar. :bağır: @denizz19

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
6x17 FİNAL

İlk defa 1 saat 44 DK'lık bir yabancı dizi izledim, bize özenmişler zaar. :eek:

Neyse, ve 6 sezon bitti; sizi özleyeceğim Hurley, Sun, Jinn, Kate, James, Jake, John ve diğerleri... Her şeyiyle türevlerinden çok farklı bir dizi oldu, klasik macera dizi/filmlerinden farklı olarak bilim kurgusal ve fantastik öğelerin yer aldığı sık sık ters köşe olduğumuz bölümler izledik.

Başlarda klasik bir macera dizisi olarak başladı fakat her sezon daha da derinleşti konu git gide adanın aslında ne kadar derinlikli bir yer olduğunu anladık.

Her ne kadar sonlara doğru bozmaya başlasa da genel anlamda heyecanını hiç eksik etmedi, bize iki paralel evreni aynanda izlettiren Lost'a teşekkürlerimi sunuyorum ayrıca zamanda yolcukluk yaptıkları bölüm hala en efsane dizi bölümlerim arasında.

Gelelim final bölümüne, final hakkında sıklıkla "anlaşılmaz" yorumları görmüştüm açıkcası beni fazlasıyla tatmin eden bir son oldu, paralel hayatlarında hepsi mutlu sona ulaştı son kilisedeki manzara çok hoştu, fakat tek hoşuma gitmeyen Jack'in adada kalması ve öldü mü ölmedi mi belirsizliği... Keşke Jack ve Hurley de uçağa binseydi ama kalmayı tercih ettiler. Hoş diğer evrende adaya dönecekler yine değişen çok da bir şey olmuyor aslında. :A Birde anlamadığım diğer evren cennet gibi bir yer miydi? Jack ile babasının konuşması beyin yaktı siz ölüsünüz dedi sonra elbet görüşücez falan dedi. .ss

Final puanım; 9/10

@yatutarsa @denizz19 @Tolstoyevski @OzaN @Forumdash @xemrexxx @Çiğdem- @cookies @Harunnn60 @destere

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
6x17 FİNAL

Neyse, ve 6 sezon bitti; sizi özleyeceğim Hurley, Sun, Jinn, Kate, James, Jake, John ve diğerleri... Her şeyiyle türevlerinden çok farklı bir dizi oldu, klasik macera dizi/filmlerinden farklı olarak bilim kurgusal ve fantastik öğelerin yer aldığı sık sık ters köşe olduğumuz bölümler izledik.

Başlarda klasik bir macera dizisi olarak başladı fakat her sezon daha da derinleşti konu git gide adanın aslında ne kadar derinlikli bir yer olduğunu anladık.

Her ne kadar sonlara doğru bozmaya başlasa da genel anlamda heyecanını hiç eksik etmedi, bize iki paralel evreni aynanda izlettiren Lost'a teşekkürlerimi sunuyorum ayrıca zamanda yolcukluk yaptıkları bölüm hala en efsane dizi bölümlerim arasında.

Gelelim final bölümüne, final hakkında sıklıkla "anlaşılmaz" yorumları görmüştüm açıkcası beni fazlasıyla tatmin eden bir son oldu, paralel hayatlarında hepsi mutlu sona ulaştı son kilisedeki manzara çok hoştu, fakat tek hoşuma gitmeyen Jack'in adada kalması ve öldü mü ölmedi mi belirsizliği... Keşke Jack ve Hurley de uçağa binseydi ama kalmayı tercih ettiler. Hoş diğer evrende adaya dönecekler yine değişen çok da bir şey olmuyor aslında. :A Birde anlamadığım diğer evren cennet gibi bir yer miydi? Jack ile babasının konuşması beyin yaktı siz ölüsünüz dedi sonra elbet görüşücez falan dedi. .ss

Final puanım; 9/10

@yatutarsa @denizz19 @Tolstoyevski @OzaN @Forumdash @xemrexxx @Çiğdem- @cookies @Harunnn60 @destere
Ben de cennet diye algılamiştim bitirdiğimde. Sonuçta dizide
habil kabil olayları vardı(b)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
6x17 FİNAL

Final puanım; 9/10

Gönül isterdi ki LOST'u güncel zamanlarında izleyip teorilerle kafayı yiyelim ama sonra olsa da izlemek güzeldi. Kesinlikle herkesin izlemesi gereken bir dizi. Belirttiğin gibi türevlerinden çok farklı gardaşım.
Bu arada bu mention'dan neden beş tane bildirim geldi acaba? :D

Son düzenleme:

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Gönül isterdi ki LOST'u güncel zamanlarında izleyip teorilerle kafayı yiyelim ama sonra olsa da izlemek güzeldi. Kesinlikle herkesin izlemesi gereken bir dizi. Belirttiğin gibi türevlerinden çol farklı gardaşım.
Bu arada bu mention'dan neden beş tane bildirim geldi acaba? :D
Keşke. :( Etiketler olmayınca üzerinde biraz çalıştım deneme yaptım gardaşım... Hepsi gelmiş demekki özür dilerim fazladan bildirim için. :(

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
6x17 FİNAL

Final puanım; 9/10

ayyy zaten zaman bulamıyorsun birde buna 2 saat zaman ayırmıssın ayoll o süreyle 4 yabancı dizi izlenir neyseki bitmiş kurtulmuşsun :A :A :A

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
ayyy zaten zaman bulamıyorsun birde buna 2 saat zaman ayırmıssın ayoll o süreyle 4 yabancı dizi izlenir neyseki bitmiş kurtulmuşsun :A :A :A
4 saat olsaydı yine zaman ayırırdım, efsane dizi. :A Keşke sen de şu eski dizi izlememe huyundan vazgeçsen. .ss Tam sevebileceğin bir dizi. :T: