Limon Yapım'dan Dizi Bombardımanı

xemrexxx

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,622
Puanı
1,061
Önümüzdeki günlerde Kanal D'de ''Ne Diyorsuun'' isimli komedi dizisini başlatacak olan Limon Yapım'ın sahibi Hayri Aslan yeni projelerini Habertürk Gazetesine anlattı.

İlk olarak Ömer Lütfi Akad'ın ''Gelin'', ''Düğün'' ve ''Diyet'' üçlemesi dizi haline getirilecemiş.Proje tasarımını Macit Koper'in yaptığı dizinin senaryosu Feride Çiçekoğlu tarafından yazılmaya başlanmış.

Diğer bir klasik olan Oliver Twist de yakında izleyici ile buluşacakmış.İzleyiciyi uzun uzun ağlatması beklenen dizinin senaryosunu Oya Yüce yazıyor.

Şirketin diğer işi Tims ile ortak çekeceği, 2.Abdülhamit devrinde geçen Fedai dizisi olacakmış.

Son olarak şirket Canan Tan'ın popüler romanı Piraye'nin dizi versiyonu için de hazırlıklarına başlanmış.
43e3e5d4528783647149d27d69dd637c.jpg

@Fks14 @Forumdash @yıldırım kesik @destere @mrt-06

muffin

Favori Üye
Reaksiyon puanı
388
Puanı
174
Dizilerin hiçbiri çok iddialı değil,belki hiç biri başarılı olmayabilir ama hepsini de merak ettim özellikle de Oliwer'ı.

Fedai eğer ortak yapım olarak çekilecekse ciddi bütçe harcanacak ve ses getirecek demektir,şimdiden kanalların almak için yarışmasında fayda var.

xemrexxx

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,622
Puanı
1,061
Dizilerin hiçbiri çok iddialı değil,belki hiç biri başarılı olmayabilir ama hepsini de merak ettim özellikle de Oliwer'ı.

Fedai eğer ortak yapım olarak çekilecekse ciddi bütçe harcanacak ve ses getirecek demektir,şimdiden kanalların almak için yarışmasında fayda var.

fedai yeterince iddaalı bence özellikle başrol için ismi geçenleri ve dönemin çekiciliği,yaratacağı tartışmayı düşünürsek :)
piraye ve oliver twist de bir küçük gelin reytingi alabilecek işler aynı derecede ağır dramlar :)

muffin

Favori Üye
Reaksiyon puanı
388
Puanı
174
Oliwer'ın filmi ve kitabı fazlasıyla durağan aslında,dizisinin çekilmesi zor gibi geliyor bana,senaristin bolca konu katması lazım,o da uyarlamalarda yapılamıyor çoğunlukla.

ehsan7000

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,059
Puanı
284
umarim başarili işler olur.
bu yapimcilar işin kolayina kaçmak yerine yeni formatlar/yarişmalar bulmali, mesela turkiyede talpa/endemol gibi şirketler olmali.
bunu yapanlar var mesela: bana her şey yakişir - bbeb(ki bir nevi kopya) - veliaht

xemrexxx

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,622
Puanı
1,061
Oliwer'ın filmi ve kitabı fazlasıyla durağan aslında,dizisinin çekilmesi zor gibi geliyor bana,senaristin bolca konu katması lazım,o da uyarlamalarda yapılamıyor çoğunlukla.

romanı hatırlmaıyorum çok küçükken okumuştum ama film baya iyiydi eklemelerle çok iyi bir senaryo ortaya çıakr :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Hepsine bakarim. Oliver dizisi başlamadan filme bi göz atarız. Fedai izlemem için bi Meryem şart:X Tarih dizileri sıktı artık:T: Tims sanırım artık hep tarih dizisi çekecek:(

xemrexxx

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,622
Puanı
1,061
Hepsine bakarim. Oliver dizisi başlamadan filme bi göz atarız. Fedai izlemem için bi Meryem şart:X Tarih dizileri sıktı artık:T: Tims sanırım artık hep tarih dizisi çekecek:(
herkes bildiği işi yapsın işte panpa bak ay yapım son ve 20 dk ile aksiyona girdi de noldu reytingleri dip yaptı :) tims de gençlik dizisi ya da tarih dizileri ile devam etsin :X

Tüm yapımcılar çoştu, durduramıyolar kendilerini :kiki:
o ka oyuncu nereden bulacakalr çok merak ediyorum :F

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
herkes bildiği işi yapsın işte panpa bak ay yapım son ve 20 dk ile aksiyona girdi de noldu reytingleri dip yaptı :) tims de gençlik dizisi ya da tarih dizileri ile devam etsin :X

Tamam işte az biraz durgun döneme girsin Tims günümüz dizilerinden çeksin :X Daha dur MY bu sene bitecek ve hep MY ile kıyaslanacak. Okan Yalabalık alsana İbrahimp Paşa denilip durulcak:T:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Önümüzdeki günlerde Kanal D'de ''Ne Diyorsuun'' isimli komedi dizisini başlatacak olan Limon Yapım'ın sahibi Hayri Aslan yeni projelerini Habertürk Gazetesine anlattı.

İlk olarak Ömer Lütfi Akad'ın ''Gelin'', ''Düğün'' ve ''Diyet'' üçlemesi dizi haline getirilecemiş.Proje tasarımını Macit Koper'in yaptığı dizinin senaryosu Feride Çiçekoğlu tarafından yazılmaya başlanmış.

Diğer bir klasik olan Oliver Twist de yakında izleyici ile buluşacakmış.İzleyiciyi uzun uzun ağlatması beklenen dizinin senaryosunu Oya Yüce yazıyor.

Şirketin diğer işi Tims ile ortak çekeceği, 2.Abdülhamit devrinde geçen Fedai dizisi olacakmış.

Son olarak şirket Canan Tan'ın popüler romanı Piraye'nin dizi versiyonu için de hazırlıklarına başlanmış.
Ekli dosyayı görüntüle 26448

@Fks14 @Forumdash @yıldırım kesik @destere @mrt-06

alıntı yapacakları eserler dikkat çekici düzgün uyarlasalar süper olurda, yalnız limondan pek bir umudumuz yok gibi:) dizilere limon sıkıp içine ederler:)

xemrexxx

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,622
Puanı
1,061
Tamam işte az biraz durgun döneme girsin Tims günümüz dizilerinden çeksin :X Daha dur MY bu sene bitecek ve hep MY ile kıyaslanacak. Okan Yalabalık alsana İbrahimp Paşa denilip durulcak:T:
my ile kıyaslamak mı öyle bir dizi daha çekilebilir mi ki de kıyaslansın ana haber bulamayan boş magazine yönelik gazetecilerimiz yapar onu :)

xemrexxx

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,622
Puanı
1,061
Bilemicem o gun gelsin ve hala forumda takılırsak Twitter batmassa yorumlari koyarız:A
total halkı kıyaslar :) senin gibi ab ci görünüp total olanlardakıyaslar ama gerçek ab halkı kıyaslamaz kesinlikle :X

alıntı yapacakları eserler dikkat çekici düzgün uyarlasalar süper olurda, yalnız limondan pek bir umudumuz yok gibi:) dizilere limon sıkıp içine ederler:)
iyi işleri de olmuş panpa haksızlık etme şimdi sıdıka,işler güçler,yanık koza falan :) ama tutturma oranı işte 10 da 1 :(

neyse bu dizilerden bir için beren ya da hatçe ile anlaşırlarsa en büyük fanı sen olursun limon yapımın :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
total halkı kıyaslar :) senin gibi ab ci görünüp total olanlardakıyaslar ama gerçek ab halkı kıyaslamaz kesinlikle :X

iyi işleri de olmuş panpa haksızlık etme şimdi sıdıka,işler güçler,yanık koza falan :) ama tutturma oranı işte 10 da 1 :(

neyse bu dizilerden bir için beren ya da hatçe ile anlaşırlarsa en büyük fanı sen olursun limon yapımın :A

hatçeyi boşver , berenle anlaşmalarını istemem çünkü senaryoyu batırırlar, dizi izlenmeyince kabahati berende bulurlar:)

saydığın dizilerden bir işler güçleri duydum diğerlerini duymadım bile:)

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Limon Yapım umutsuz vakalar oluyor hep. Ama bakarsınız Koliba gibi şansı döner bir anda. :X