Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
2x4

Açıkçası son bir iki bölümdür ciddi düzeyde TRT bölümleri tadı alıyorum artık. Umarım hep böyle ilerler. Baştan sona keyifli bir bölüm dahaydı.

Tek sıkıntı, inatla 1. Leyla’ya dair bir şey söz konusu olmaması halen. Resmen kafaya taktım bunu, rüyamda yine gördüm Ezgi Asaroğlu ve LİM olayını. İlk Leyla’nın hiç olmamış gibi hiç bahsedilmemesi ağırıma gidiyor… Bir sahnede “Leyla’nın babası” dedi Mecnun, acaba Metin’i mi kastetti yoksa Ömer ustayı mı. Metin’se o halde ilk Leyla’dan bahsetti demektir…

8.5

• Beğendim
Reactions: Araf and Dosi

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
2x4

Açıkçası son bir iki bölümdür ciddi düzeyde TRT bölümleri tadı alıyorum artık. Umarım hep böyle ilerler. Baştan sona keyifli bir bölüm dahaydı.

Tek sıkıntı, inatla 1. Leyla’ya dair bir şey söz konusu olmaması halen. Resmen kafaya taktım bunu, rüyamda yine gördüm Ezgi Asaroğlu ve LİM olayını. İlk Leyla’nın hiç olmamış gibi hiç bahsedilmemesi ağırıma gidiyor… Bir sahnede “Leyla’nın babası” dedi Mecnun, acaba Metin’i mi kastetti yoksa Ömer ustayı mı. Metin’se o halde ilk Leyla’dan bahsetti demektir…

8.5
Sette feci şekilde dövülmesine rağmen kızı kovan ekibin ondan bahsetmesini mi bekliyorsun cidden. :A

• İlginç
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
2x4
Ben de beğendim bölümü.
Mecnun'un şöhret olayı ve bunun abartılması güzel harmanlanmış. Tüm programları aynı kişi sunuyordu :A ve her programda Mecnun'dan fikir almaları aslında güzel bir gönderme. Zamanın popüler isimleri her yerde karşımıza çıkıp her işten anlayan bilgili kişi imajı çiziyorlar

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
2x4
Ben de beğendim bölümü.
Mecnun'un şöhret olayı ve bunun abartılması güzel harmanlanmış. Tüm programları aynı kişi sunuyordu :A ve her programda Mecnun'dan fikir almaları aslında güzel bir gönderme. Zamanın popüler isimleri her yerde karşımıza çıkıp her işten anlayan bilgili kişi imajı çiziyorlar
Leyla’nın ablası Leyla’dan daha önde planda gibiydi,
ben açıkçası ona Leyla’dan daha çok ısındım. İkisi de çok güzeller tabii orası ayrı. Ama Leyla’nın ablasının o ortama adapte olması, Yavuz’la takılmaya başlaması vb hoş. Tabii ki Eylül’ün yerini asla dolduramıyor, dolduramaz.

• Beğendim
Reactions: Dosi

Mr.At

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,080
Puanı
461
Web Sitesi
gecmisinmizikacisi.blogspot.com.tr
2x4

8.5
Ömer ustali bütün bölümler Serap değil miydi? 103. Bölümde bunu direkt gösterdiler halbuki. Sadece Ömer ustanın kızı mı serapti?

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Diğer bölüme göre bir tık az beğendim ama iyiydi yine de 8

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
5x4 (2x4)

Dün gece izledim ve günümü güzelleştiren bir bölüm oldu. İlk üç sezondaki bölümlere en çok benzeyen son iki bölümdü, bilhassa bu bölümdü. Bir önceki bölüm komedi yönü kuvvetliydi, bu bölümün dram yönü kuvvetliydi, hatta komedi ve dram yönü kuvvetliydi. Bu bölümle birlikte bir şeyler oturmaya başlamış hissi veriyordu. Geriye dönük göndermeleriyle, karakterlerin geriye dönük davranış sergilemeleriyle son derece iyi bir bölüm oldu.

Kendi kendine gönderme yapan bir bölümdü. Mecnun göktaşının çarpmayacağını bilerek ünlü olmuş, bu mevzuyla geriye dönük gönderme yapıldı. İlk Leyla'ya da göndermeler yapıldı, ki bu gösterdi ki Leyla'nın mezar sahnesi her an karşımıza çıkabilir. Yavuz kitap okuyor (Ferhan Şensoy - Kalemimin Sapını Gülle Donattım), İsmail Abi'nin genleri de kaliteli, Yavuz ile sevgilisinin sahnesi var ve ekip manavda alıyor soluğu. Çok iyi detaylar. Geçmişe de gidiyorsun böyle, ilk sezona, ikinci sezonun başlangıcına. Yer değiştirme mevzusuna gönderme yapılıyor dizide, bu gibi detaylar çok iyiydi.

Leyla'nın kayınvalidesi tuzak kurup, işin içine Karabasan'ı sokuyor, Karabasan da plan kurup Mecnun'u bitiriyor, aynı eski sezonlardaki gibi. Kaan kötülük de yapsa sonunda bir etkisi olabildi bölüme iyi bir şekilde. Tabii dizide güç zehirlenmesi daha önce de işlenmişti Yavuz ile şimdi de Mecnun üzerinden yeniden işlendi. Mecnun'un üzerindeki absürd mevzunun artmaıs çok iyiydi. Bu arada sonunda Aksakallı Dede'yi de gördük iyi bir şekilde, muhtemelen sonraki bölümlerde artacak sahneleri. Mecnun'un taksisi gitti, Leyla para verip İskender'in mekan açmasını sağladı. Şimdi taksiyle değil, yemek mekanıyla ön plana çıkacak gibi arada dizi. Erdal Bakkal bir tarafta, İskender'in mekanı bir yerde gibi olacak. İlk iki bölümde Erdal Bakkal, son iki bölümde de İskender ön plana çıktı zaten. İkisini aynı anda göremiyoruz, bu şekilde görebiliyoruz. Muhtemelen bu şekilde gidecek. Umarım yeniden görebiliriz, belki bu sezon olmaz ama sonraki sezon ya da sezonlarda olabilir belki. Artık bitsin bu küslük; ikisi ayrı değil, aynı anda başkaydı. Her neyse, kısacası çok iyi bir bölümdü yine.

9/10

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ezgi’yi tekrardan görmek isteyen (rüya sahnesi Ya da flashback bile olsa) tek ben değilmişim… Bu sezon sesini duyduk, o bile duygulandırdı ama yetmez. Allah’ınız varsa geri getirirsiniz şu kadını… @OnurÜnlü @BurakAksak @Acun

Ekli dosyayı görüntüle 114240

Ezgi Asaroğlu'nun kırıldığını düşünüyorum, o kırgınlık kolaylıkla geçmez. Ekip sahip çıkmadı aslında, üç kişinin arasında Ezgi de harcandı gitti. Kırgınlık o kadar kolay geçmez. Asuman Dabak kızgındı göndermeden dolayı, kızgınlığı geçti ve tekrar rol aldı ama kırgın insanın kırgınlığı yıllar geçse de kolaylıkla geçmez. Bir kere iz bıraktı bu dizi onda, sanmıyorum. Ezgi Asaroğlu'nun diziden sonra, dizi hakkında çok fazla konuştuğunu da hatırlamıyorum. Ben de isterim, biz de isteriz tekrar görünmesini ama işin gerçeği de bence bu.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ezgi Asaroğlu'nun kırıldığını düşünüyorum, o kırgınlık kolaylıkla geçmez. Ekip sahip çıkmadı aslında, üç kişinin arasında Ezgi de harcandı gitti. Kırgınlık o kadar kolay geçmez. Asuman Dabak kızgındı göndermeden dolayı, kızgınlığı geçti ve tekrar rol aldı ama kırgın insanın kırgınlığı yıllar geçse de kolaylıkla geçmez. Bir kere iz bıraktı bu dizi onda, sanmıyorum. Ezgi Asaroğlu'nun diziden sonra, dizi hakkında çok fazla konuştuğunu da hatırlamıyorum. Ben de isterim, biz de isteriz tekrar görünmesini ama işin gerçeği de bence bu.
Tamam yeniden dahil olma ihtimali belki %1 gibi bir şey, imkansıza yakın ama en azından bir kerecik de olsa ilk Leyla’dan bahsetmeleri, fotoğrafı ya da ne bileyim flashback sahnesi… Mesela Mecnun’un cüzdanından onun vesikalık fotosuna bakması gibi bir sahne bile bence çok hoş bir yâd olurdu. Ben tamamen unutulup gitmesine, hiç söz edilmemesine karşı çıkıyorum karakterin. Eskilere takıntılı birisi olmamdan dolayı da olabilir…

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and Araf

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ezgi dönmez öyle bir ayıptan sonra. Ama TRT bölümlerinde ilk Leyla sık sık anılırdı şimdi olmaması saçma.
Final sezonunda da bir şekilde paralel evren cart curt ilk Leyla ölmemiş gibi devam edip Ezgi'ye benzer biri oynarsa o bile iyidir.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ezgi dönmez öyle bir ayıptan sonra. Ama TRT bölümlerinde ilk Leyla sık sık anılırdı şimdi olmaması saçma.
Final sezonunda da bir şekilde paralel evren cart curt ilk Leyla ölmemiş gibi devam edip Ezgi'ye benzer biri oynarsa o bile iyidir.
Ezgi’ye benzer birisinin Ezgi diye oynamasını hiçbir LİMsever kabullenmez, o yüzden o topa gireceklerini sanmam girecek olsalar çok önceden girerlerdi. Kaldı ki LİM’in de yapısına ters bir olay, daha önce Pakize’yi başka bir oyuncu canlandırır gibi olmuştu da onu bile dizide tiye almışlardı İskender hariç kimse Pakize olarak görmemişti.

Hiç değilse sezon finaline dek bir kez olsun adını ansalar o bile yeter aslında bana. Mezarlık sahnesi mesela.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ezgi’ye benzer birisinin Ezgi diye oynamasını hiçbir LİMsever kabullenmez, o yüzden o topa gireceklerini sanmam girecek olsalar çok önceden girerlerdi. Kaldı ki LİM’in de yapısına ters bir olay, daha önce Pakize’yi başka bir oyuncu canlandırır gibi olmuştu da onu bile dizide tiye almışlardı İskender hariç kimse Pakize olarak görmemişti.

Hiç değilse sezon finaline dek bir kez olsun adını ansalar o bile yeter aslında bana. Mezarlık sahnesi mesela.
Daha önce reklamları da tiye alıp geçen sezon her bölüm reklam yaptılar o kadar da kırmızı çizgileri olan bir ekip değil bence.
Kabullenilmeyecek bir durum değil bence. Bunu yapan üst düzey çok yabancı yapım var bir şekilde yapılabilir.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Daha önce reklamları da tiye alıp geçen sezon her bölüm reklam yaptılar o kadar da kırmızı çizgileri olan bir ekip değil bence.
Kabullenilmeyecek bir durum değil bence. Bunu yapan üst düzey çok yabancı yapım var bir şekilde yapılabilir.
Bunu yapan yapımlar genelde yan karakterlere vb yapıyor, yoksa hangi üst düzey yerli Ya da yabancı dizide başrol karakterin oyuncusu değişti ki şimdiye kadar (b) Reklam olayı Acun vb kaynaklı ekonomik gerekçelerden dolayı mecbur olduklarından dolayı oldu. Yoksa mesela küfür Ya da alkol olayı da kabullenilmeyip eskisi gibi devam etmeye başladı, Ezgi’yi de Ezgi’den başkası bu yüzden canlandıramaz net bence. Öyle bir olay olursa açıkçası diziden soğurum, hayatta kabullenmem kendi adıma.