xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Bunu yapan yapımlar genelde yan karakterlere vb yapıyor, yoksa hangi üst düzey yerli Ya da yabancı dizide başrol karakterin oyuncusu değişti ki şimdiye kadar (b) Reklam olayı Acun vb kaynaklı ekonomik gerekçelerden dolayı mecbur olduklarından dolayı oldu. Yoksa mesela küfür Ya da alkol olayı da kabullenilmeyip eskisi gibi devam etmeye başladı, Ezgi’yi de Ezgi’den başkası bu yüzden canlandıramaz net bence. Öyle bir olay olursa açıkçası diziden soğurum, hayatta kabullenmem kendi adıma.
Birden diyince aklıma gelmedi ama vardır illaki. Dizide bel altı yoktu Exxen bölümlerinde o da bolca vardı mesela değişim olabilir sıkıntı olmaz :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Tamam yeniden dahil olma ihtimali belki %1 gibi bir şey, imkansıza yakın ama en azından bir kerecik de olsa ilk Leyla’dan bahsetmeleri, fotoğrafı ya da ne bileyim flashback sahnesi… Mesela Mecnun’un cüzdanından onun vesikalık fotosuna bakması gibi bir sahne bile bence çok hoş bir yâd olurdu. Ben tamamen unutulup gitmesine, hiç söz edilmemesine karşı çıkıyorum karakterin. Eskilere takıntılı birisi olmamdan dolayı da olabilir…
Mecnun bitkisel hayattaydı ya onca zaman, çöllerde kavruluyordu o zaman diliminde hani, şimdiye kadar kendisiyle hesaplaşmadığı için, geçmişiyle de hesaplaşmadığı için normal yani aslında. 2. sezon 4. bölümle birlikte geçmişi hatırladı gibi görünüyor. Leyla'yı göremeyiz belki ama mezarını görebiliriz belki. Düşün, Metin bile hatırlamıyor kızını, sürekli başka şeylerle uğraşıyor. Aslında temelde geçmişe çok fazla gidememenin de etkisi var. Bence sorun karakterlerin geçmiş odaklı olmaması ama 2. sezon 4. bölümdeki geçmişe göndermelerden sonra belki de Leyla'nın mezarını görebiliriz ilerleyen bölümlerde. Tabii ki Ezgi Asaroğlu'nu yine göremeyebiliriz ama dolaylı da olsa onun da içinde bulunduğu sahneleri hatırladık. Bu da iyi bir şey aslında, en azından geçmişe gittik.

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
2x4'ü gören @bazinga: "Ah ulan yine 1 saate çıktı bölüm, şimdi bunlar yine 70-80 dakikaya çıkar. Bırakıyorum diziyi." :A

• Üzücü
Reactions: bazinga

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,940
Puanı
1,060

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Erdal ve İskender bir araya gelecek mi acaba diye heyecan yaratmışlar bu bölüm.
İzleyicileri kandırmışlar :A @MEnes ve @Tolstoyevski üzüldüm size.

Bölüm biraz durgun başladı ama sonları baya iyiydi. Gizemli ve bir sonraki bölüme merak uyandırıcı.

Bunu sen mi yazdın @MEnes :A (ağır spoi içerir)
Hemfikir misin?

Ben ilk Leyla olan Ezgi Asaroğlu’na dair en azından sözünün geçtiği bir sahne bekliyorum, hiç değilse adı geçse ilk Leyla’nın o bile yetecek ama sanki hiç yaşamamış gibi davranıyorlar :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ortalama bir bölümdü puanım 7. Ama

yeni sezon olacaksa şu kadın karakterler değişse keşke. Daha mütevazi karakterler daha çok yakışıyor bu diziye.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
5x5 (2x5)

Üçüncü ve dördüncü bölümler tam Leyla ile Mecnun havasında olan bölümlerdi ama bu bölüm, birinci ve ikinci bölüme göre iyi, üçüncü ve dördüncü bölümlere göre biraz ortalama kalan bir bölümdü.

Burak Aksak ile Onur Ünlü ikilisi bariz bir şekilde izleyiciyle dalga geçti, bu biraz sinir bozucu oldu. İskender ile Erdal karakterlerinin sahneleri tam olacağı sırada ters köşeyle olmamaya dönüşmesi söz konusu oldu. Aslında oyuncular bile bu sahneleri temkinli bir şekilde çektikleri yüzlerinden okunuyor, bilhassa Cengiz Bozkurt da her an Ahmet Mümtaz Taylan'ı görecekmiş gibiydi. Hani sahneyi öyle bir çekmişler ki, sanki oyuncular da gerçek sanıyorlarmış gibi. İskender'in de mesela başlardaki Erdal'ı yok sayması, sonrasında da Erdal Bakkal sahnesi sanki gerçekten aralarında soğukluk yansımış, gerçekten de o soğukluk var gibiydi.

Burak Aksak'ın takıntılarından birisi de, Niğde. Kuzeni Selçuk Aydemir'in takıntısı Yozgat ve Sivas, gerçi Kaman kardeşlerinin etkisiyle de böyle oluyordu da meselamiz Burak Aksak. Mecnun az gitmiş uz gitmiş, bir bakmış Niğde'de. İsmail Abi'nin ön plana çıktığı bölümde Leyla, Nezahat'ın anahtara ilgisini fark etti, Yavuz ve Bahar'la, yanında da İsmail'le birlikte aramaya koyuldu. Mecnun da olayı Niğde'de çözdü. İlginç bir kurgusu vardı dizinin bu bölümünde. Mecnun, Leyla ve Bahar'ın babasını getirdi, bütün olaylar aydınlanmaya başladı. Leyla'nın aile geçmişine, Nezahat'in gerçek yüzüne gidildi ama Leyla'nın babası ilginç bir şekilde can çekişmeye başladı sonda Nezahat'in oğlu Berke'nin pijamalı damadı olarak görüp. İsmail Abi'nin sahneleriyle bu kadar eğlenceli oldu aslında, bir de İskender ile Erdal'ın her an görüşecekmiş gibi olmaları da öyle. Kubilay da zabıta olarak renk kattı. Eğlenceliydi bölüm, ilginç de sahne geçişleri vardı.

8/10

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
5x4

Bir şeyler karalamamışım önceki bölüme. 3. bölümün mükemmelliğinden sonra süresinin de 1 saate çıkmasıyla yine keyif veren absürt sahneleriyle güldüren ve dramasıyla etkileyen gayet kaliteli bir bölümdü. Keşke süreler hep böyle olsa...
Mecnun'un dünyayı kurtarma macerası çılgın ve işlerin çığırından çıkması açısından iyi işlenmiş. Önceki sezonlarda sürekli dünyayı kurtarma üzerine tek başına goygoyunu yapan Mecnun bu sefer bunun duyulmasıyla işlerin önünü alamayacağı şekilde büyür. Daha önce yine ünlü olduğunu ve yaptığı serenatın hatırlatılması güzel bir detaydı. Keza önceki sezonlara yapılan atıflar çok hoşuma gidiyor. Senarist diziyi unutmadığını göstermek istiyor sanırım. Anlatılan geçmiş sahneler ise L&M ne diziymiş be kardeşim, gerçekten manyaklık dediriyor. Mecnun yine önceki sezonlarda yaptığı gibi ünlenince sevdiklerini tek tek kırdı ve olayın final kısmında iş güzel bir yere bağlandı. Sır mevzusu ve Mecnun'luk laneti çok iyi işlenmiş.

Diğer karakterlerde İskender'in parladığı Erdal'ın bir miktar geri plana atıldığı bir bölüm olmuş. Yavuz ve İsmail ise yine çok iyi işleniyor. Sahil sahnelerinin tadı damakta kalıyor. Karabasan ve Benjamin'in dönüşü yine güzel olmuş. Karabasan'la Yavuz arasındaki diyaloglar gayet hoşuma gidiyor. Yavuz ile Bahar arasındaki çekim de git gide güçleniyor. Manav sahnelerinin dönmesi iyi olmuş. Yegane eksiklerden biri orjinal bir küfür ve bir düet olabilir. Bakalım önümüzdeki bölümlerde görecek miyiz... İsmail Abi'nin genleri yine çılgınca... Abartıp bir bölümde 2 gen mi gösterecekler diye düşündürdüler ama ona da bir nevi gönderme yapıp TV'de sahneyi kestiler...

Dizi keyifli bir hala geldi iyice. Bu tempoda devam diyelim, maşallah diyelim ve bir an önce Erdal İskender sahnesi olsun diyelim...

9/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
2x5

Güzel bölümdü hoş bölümdü Ama Exxen bölümüydü, Leyla ile Mecnun bölümü değildi bu bölüm. Senaryodan tut da müziklerine kadar her şey yabancı geldi. Bizim izlediğimiz belki de paralel evrem Leyla ile Mecnun’u…

Bir tek Leyla ve ablasının giydiği kıyafetler o kadar şık ki en azından bir nebze olsun diziye estetik katıyorlar hele ki Leyla’nın bu bölümdeki kırmızı palto kırmızı şapka ve kırmızı ruj uyumu muhteşemdi.

Cidden yorumlara bakarken benim de dikkatimi çamti, ilk sezonda Aksakallı’nın paralel evrenler açıklamasının yapıldığı bölümde neden Mecnun hiç asıl Leyla’yı yani ilk Leyla’yı aklına getirmedi? Bizim bildiğimiz Mecnun o sahneden sonra işini gücünü bırakıp Leyla’nın yaşadığı bir evrene gitmeye çalışırdı. Gerçi buna benzer bir bölüm TRT bölümlerinde vardı ve mantıklı gerekçelerle vazgeçmişti, yine de hiç aklına getirmemesi aşırı sinir bozuyor…

İsmail’in babasını da hiç aklına getirmemesi bu bölümde sinirleri alt üst etti.

5.5

• Olmamış
Reactions: MEnes and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
2x5

Güzel bölümdü hoş bölümdü Ama Exxen bölümüydü, Leyla ile Mecnun bölümü değildi bu bölüm. Senaryodan tut da müziklerine kadar her şey yabancı geldi. Bizim izlediğimiz belki de paralel evrem Leyla ile Mecnun’u…

Bir tek Leyla ve ablasının giydiği kıyafetler o kadar şık ki en azından bir nebze olsun diziye estetik katıyorlar hele ki Leyla’nın bu bölümdeki kırmızı palto kırmızı şapka ve kırmızı ruj uyumu muhteşemdi.

Cidden yorumlara bakarken benim de dikkatimi çamti, ilk sezonda Aksakallı’nın paralel evrenler açıklamasının yapıldığı bölümde neden Mecnun hiç asıl Leyla’yı yani ilk Leyla’yı aklına getirmedi? Bizim bildiğimiz Mecnun o sahneden sonra işini gücünü bırakıp Leyla’nın yaşadığı bir evrene gitmeye çalışırdı. Gerçi buna benzer bir bölüm TRT bölümlerinde vardı ve mantıklı gerekçelerle vazgeçmişti, yine de hiç aklına getirmemesi aşırı sinir bozuyor…

İsmail’in babasını da hiç aklına getirmemesi bu bölümde sinirleri alt üst etti.

5.5
Dün bana "olmamış" dedin bir an için ama senin yorum direkt "olmamış" oldu. Neredeyse her bölümü gömen @xdragxx'in puanından bile düşük oldu puanın. :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Dün bana "olmamış" dedin bir an için ama senin yorum direkt "olmamış" oldu. Neredeyse her bölümü gömen @xdragxx'in puanından bile düşük oldu puanın. :A
Ters köşe bizim işimiz :A @Dosi

Ben sevdim mi tam seven gömdüm mü tam gömen biriyim ama sevdiğim için gömüyorum zaten, ileriki bölümler beklediğim ayarda olsun gerekirse 10 üzerinden 11 bile veririm :A

Oysa herkes öldürür sevdiğini…
Kimi bir bıçak darbesiyle yapar,
Kimi düşük puan vererek… @MEnes

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060

Ben sevdim mi tam seven gömdüm mü tam gömen biriyim ama sevdiğim için gömüyorum zaten, ileriki bölümler beklediğim ayarda olsun gerekirse 10 üzerinden 11 bile veririm :A

Exxen bölümleri içerisinde değerlendireceksin ve sezon olarak değerlendireceksin, yoksa daha birçok bölümü yerin dibine sokman gerekebilir. :A

• Güldürdün

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860

Bölümü ancak bu gece izleyebileceğim ama 5.5 da neymiş... Leyla ile Mecnun'un herhangi bir bölümüne ne kadar çöp olursa olsun 5.5 vermeye benim sanatsal olarak gönlüm razı gelmez gibi... Hayırlısı... :A

• Beğendim
Reactions: Araf

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
5x5

Oldukça keyif aldığım ilginç bir bölümdü. Komedi unsurları hala çok tadında ve çok kaliteli diyebiliriz. Önceki 2 bölüme göre bir miktar aşağıda da olsa hikaye açısından güzel bir bölümdü.

Mecnun'un yokluğu sonrası nereye gittiğini merak ettik ama böyle bir şey beklemiyordum. Bölüm boyu İsmail'in şovunu gördük diyebiliriz. Bu bölüme net damgasını vurdu. Her sahnesi ayrı tatlı ve keyifliydi. Yavuz'la yer aldığı her sahne keza bambaşka bir tattı. Mecnun'un aranışı, Leyla ile Bahar'ın olaya dahil oluşu çok keyifliydi. Leyla da Bahar da diziye çok ısındı bence. Hele Leyla'nın planlar yaparken Mecnun gibi olması ve Yavuz'un bunu Mecnunjit diye tanımlaması çok iyiydi... Leyla iyice Mecnun gibi oluyor ve bunu izlemek bana keyif veriyor...

İsmail'in iş macerası tatlı ve keyifliydi. İsmail'in her diyaloğu çok çok iyiydi bu bölüm. Yavuz'la Bahar'ın ilişkisi de yine güzel işleniyor. Bank sahnesi çok iyiydi. Leyla'nın her şeyin bilincinde olması ve yer değiştirdikleri bölümdeki olayların unutulmaması ve büyük ihtimal sonraki bölümlerde de karşımıza çıkacak olması güzel. Bu detaylar diziyi daha hoş hale getiriyor.

Nezahat'in olaya dahil olması ve geçmişteki mevzuların açılması ve Leyla ile Bahar'ın karakterlerine derinlik katılması açısından güzel olmuş bu bölüm. Babalarıyla ilgili mevzu kaliteli biçimde işlenmiş. İkisinin de iyi oynaması sayesinde o sahneler iyice iyi olmuş. Tabi tüm bunların içerisinde yine Leyla ile Mecnun haslığında goygoylar ve absürtlükler katılmadan olmaz... Mecnun'un yok oluşunun sebebinin babasına çevrilmesi bölüm adına iyi bir şey oldu. Final sahnesinde ise tam bir curcuna vardı. Eylül'ün babasının kalp krizi sahnesine benzettim. Tek eksik açılın ben Doktor'um diyen bir doktordu... Çılgın ve çok keyifli bir sahneydi...

Fragmandan anladığımız hatta bölüm sonundan da anladığımız üzere Leyla'nın Nezahat'a beslediği saygı bu bölümle yok olacak. Berk'le evlenmesini ona bağlayan Burak Aksak burada olayı güzel çevirip bu evliliğin bitişini kaliteli bir kurguyla kotardı. Burada Berk masum evet hatta pijama sahnesi bile çok iyiydi ama Nezahat'in geçmişinin kirli olduğunu görmek güzel oldu. Ki bunun emareleri daha önce verilmişti zaten. Sezonun ikinci yarısında bakalım nasıl şekillenecek hikaye. Dramatik bölümler izleyeceğimiz kesin...

8.5/10
------

Erdal ve İskender bir araya gelecek mi acaba diye heyecan yaratmışlar bu bölüm.
İzleyicileri kandırmışlar :A @MEnes ve @Tolstoyevski üzüldüm size.

Bölüm biraz durgun başladı ama sonları baya iyiydi. Gizemli ve bir sonraki bölüme merak uyandırıcı.

Bunu sen mi yazdın @MEnes :A (ağır spoi içerir)
Hemfikir misin?

Bu yoruma dönüş yapacaktım ama önce bölümle ilgili fikirlerimi yazayım ondan sonra dönüş yapayım dedim. :A

İskender sahnesine de değinmemişim yorumda şimdi fark ettim. İskender Erdal sahnesinin olmaması gerçekten sinir bozucu olmuş. Ama ikisi de sanki bu sahnenin olacağını bekler gibi bir modda. Ki sanki bu sezon o sahne yazılmış gibi bir his verdiler bu bölümde. Umarım o sahne yazılmıştır da bu ikilinin tekraran bir araya geldiğini görürüz.

Aşağıdaki yorumla ilgili ise ben dizinin şuanda paralel evrende olduğunu düşünmüyorum. Evet o ihtimal hala var ve bir yerlerde bu kozu saklıyor olabilir Burak ama olmasa da kızmam. Olsa ve çok sağlam bir kurgu ile bağlansa hoşuma gider. Lakin burada yaşananlar ve hikaye boşa gitmeyecek şekilde olmalı. Bu Leyla ile aralarındaki ilişki ve çekim hoşuma gitti diyebilirim. Niğde mevzusu ve babasının ölme durumu ilginç. Bu arada Leyla ve Bahar'ın babasının öldüğünden onlar bahsetti ama onlar babasını öldü biliyor olabilir ve bu olay onlardan gizlenmiş olabilir. Bunun henüz bir kesinliği yok ve bu durum muhakkak açıklanacaktır. Bence bu durum paralel evreni kesinleştirmiyor...

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Araf and Dosi

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Son 10 dakikasına kadar 6.5-7 bandında giden ortalama bir bölümken son 10 dakikada tek bir sahneyle 7.5-8 olan bölüm yine son 2-3 dakikasıyla 6.5'ta bitti.

Sema çok haklıydı. Mecnun kimseyi orijinal Leyla'yı sevdiği kadar sevemez. Bu sahneden sonra orijinal Leyla'nın yanına gitmesi gerekirdi ve bu yüzden puanım 8 olmuştu. Çünkü çok doğru yere parmak basmıştı dizi. İnsanın hayatına birden fazla kadın girer ama Leyla birdir diğerlerini de sevebilirsin ama onlarla Leyla kıyaslanamaz bile.
Ama ne oldu Mecnun gide gide yine çakma Leyla'nın yanına gitti. Üçüncü sezondaki Leyla'nın bile bir hikayesi vardı. Ama bu Leyla'ya ne ara bu kadar taktı bana hiç geçmedi. Bu yüzden puanım yine 6.5'a indi. Yalan şarkısında orijinal Leyla'nın sesini bile duymak bu Leyla'yı görmekten daha güzel. /SPOILER]

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Haftalardır gerçek Leyla’ya dair bir atıfta bulunun diye yalvarıp durdum adeta burada. Kısmen de olsa şükür tüyletimizi diken diken eden bir sahne oldu, gerçek Leyla’yı hatırladılar nihayet.

Dizinin bu bölümü bence Mecnun hariç çok iyiydi çünkü buram buram nostalji yaşattılar her açıdan. Leyla ile Mecnun ile özdeşleşen çoğu kalıp bu bölümde vardı. Hele ki Erdal Bakkal’ın o göndermeli tirat sahnesi müthişti. Seda’nın “sırtında mezar taşı taşıyorsun” repliği ise net şekilde dizinin unutulmayacak replikleri arasına girdi.

Dizideki Leyla şu an inanılmaz geri plana itildi, resmen konuk karakter gibi kaldı. Öyle ki Leyla’nın ablası > Leyla diyebiliriz bu bölümle birlikte, Leyla’nın ablası şu an çok daha bir Leyla ile Mecnun karakteri haline geldi gibi. Ama Leyla resmen ölü gibi, hatta ölü çıkarsa şaşırmam zaten.

Son sahnede Sema o lafı koyup gittikten sonra Mecnun’u birden gerçek Leyla’nın mezarı başında görseydik o an gözden yaş akacak kadar duygulanıp tüyler diken diken olurdu hiç şüphesiz. Ama öyle bir sahne sezon finaline daha yakışır şu aşamada, şimdi o tür sahneye girişecek olurlarsa önümüzdeki bölümlerin de gerçek Leyla’ya dönüş temalı olması gerekir. Bu da Ezgi Asaroğlu’nu diziye yeniden dahil etmek anlamına geliyor ve en uygun ortam sezon finalinde olur, umarım bu sezon finalinde gerçek Leyla’ya dair bir şey görebiliriz yoksa çok fena hayal kırıklığı ile bitecek.

Ya rüya yoluyla ya da paralel evren yoluyla gerçek Leyla’yı diziye dahil ederek final yapmak zorundalar. Dizininin bir finali olacaksa o finalde mutlaka ama mutlaka Ezgi’yi görmeliyiz. İkisinin de çölde buluştuğu bir sahne bile hiç yoktan iyidir. Ezgi ikna edilemezse vb. de sorun değil, onu görmeden de o olduğunu anlayacak bir sahne çekebilirler o finalde mesela sadece arkadan görürüz saçları vb ve sadece Mecnun görür onu ama biz de onun gerçek Leyla olduğunu anlarız. Çölde, beyazlar içindeki kıyafetiyle elini uzatır Mecnun’a. Mecnun da “Leyla” der ve elini tutar. İkisi birlikte yürüyerek çöl çizgisinde kaybolurlar yavaşça, o esnada Ak Sakallı Dede de son tiradını yapar ve dizi bu sahneyle birlikte fondaki Yalan şarkısıyla birlikte büyük bir final yapmış olur…

Cidden tatmin edici bir final olurdu ama. Burada ziyan olmasın diye bu final senaryomu Burak Aksak’a da ulaştıracağım bizzat. Okursa ve olur da cidden uygularsa ne âla, okumaz ya da umursamazsa da bir şey kaybetmeyiz… @MEnes

Ben açıkçası her bölümde Leyla’yı gerçek Leyla’yı anmaya devam edeceğim, net şekilde takıntılıyım o karaktere çünkü kendi hayatımdan da bir iz olarak görüyorum yani hatırlattığı şeyler kendi hayatımda yaşadıklarımla paralel olduğu için gerçek Leyla daima hatrımızda olacak.

Son olarak, dizinin TRT bölümlerindeki ikinci sezon yani Sedef/Şirin ve üçüncü sezon yani Melis Birkanlı bölümlerde gerçek Leyla’yı bu denli özlemiyorduk. Yine o söz konusu olduğunda tüyler diken diken oluyordu ama şu an bir başka seviyede geliyor. Galiba bunun sebebi hem üzerinden 10 sene geçmiş olması dolasıyla hasretin artması hem de şu anki Leyla karakterinin tam bir Leyla ile Mecnun karakteri haline gelememesi, sönük ve zayıf kalması…

8.4

• Beğendim
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
5x6

Oldukça üst düzey ve süresinin hakkını veren çok sağlam bir bölümdü...

Son 10 dakikası bir kenara bölüm içerisindeki goygoylar tam olarak Leyla ile Mecnun bu dedirtti. Çok sahnede kahkahalar attım. İsmail Abi'nin olduğu her sahne mükemmeldi. Üçlü'nün operasyon yaptığı her sahne muhteşemdi. Bahar Yavuz muhabbeti baştan sona muhteşemdi. Yavuz'un her sahnesi muhteşemdi. Mecnun Aksakallı çöl sahnesi çok iyiydi. Eskilere dair her şey muhteşemdi... Bu dizide nostaljik olan her şey tekrara düşmek yerine o nostaljiyi değerli kılıp güncel sahneye de anlam katıyor. Leyla ile Mecnun böyle bir şey işte...

Erdal Bakkal önceki bölümlerde sönük kalmasının hakkını bu bölümde vermiş... Mükemmel tiradı ve Nurten ile olan durumu çok iyiydi. Hamlet'in ortaya çıkmasını da beklemiyordum ama belli ki boşuna burada çıkmadı ortaya. Değişik yerlere bağlancaktır... Ölüyü kıskanıp döner bıçaklama kovalama muhabbeti komikti ki fragmanda gerçek olacağını görmek ayrı komikti... Erdal'ın para için yaptığı her şey bunu yüzlerce kez yapmış olsa da yine komikti, yine komikti. Dosto ve Tarko ile olan her durum çok çok iyiydi. Sanatsal göndermeler çok iyiydi. Yine Burak kendine gönderme yapmış Dosto üzerinden. Yazdı mı yazıyor adam ve her şeyin de bilincinde kendisi. Çok zeki bir yazar olduğunu söyleyebilirim... Ama en kralını da ben yazarım dedirtiyor bazı bölümlerde, kısımlarda... Erdal'ın bir sahnede entelektüel yavaşlık mı ne o tarz bir diyaloğu vardı çok güldüm...

Mecnun'un macerası da biraz Mecnun'luk istidatı ile ilgiliydi bu bölüm. Bu sezon zaten kendi gibi olmadığı çok yer gördük. Kendi gibi olması için tokatlar yemesi gerekiyordu. Bu bölüm öyle tokatlar yedi ki biz de Mecnun'la beraber o tokatları yedik resmen. O son 10 dakika neydi öyle be... Evet eskiyi unutmadığını gördük ki zaten nasıl unutabilir Burak Aksak bunu. Eski Leyla'ya dair bir iz yok diye üzülenler biraz gereksiz bu takıntıdaydı ki bunu bu bölümde gördük... Sırtında mezar taşıyla yaşıyorsun diyaloğu yine tarihte yerini alacak cinsten ağırlığı olan muazzam bir sahneydi... Gözlerimin dolduğunu söyleyebilirim. Erdal'ın yine hemen akabinde Nurten tarafından terk edilmesi ama öncesinde paralar için yaptığı komiklik... Leyla ile Mecnun absürtlüğü ile açıklanabilir bu durum tabi ki. Önce ağlat, sonra güldür, sonra yine ağlat, finalde yine dumur et..

Ben keyifle izliyorum başından beri ama Leyla'nın bence tam Leyla gibi olduğu ilk bölüm bu olabilir. Çünkü Mecnun'a çok değer verdiğini, git gide ona benzediğinden biliyoruz ama Mecnun'un zor zamanda yanında olmamasına verdiği tepkiyle karakter gerçek manada oturdu diyebilirim. İkisi zor olacak ve zor bir yolculuk olacak ve zaten Leyla ile Mecnun'da kavuşmak olmadığı için sezon finaline çok güzel malzemeler sakladığını düşünüyorum Burak Aksak'ın... Bize böyle hikayelerle gel kardeşim, bize böyle gel...

@Tolstoyevski söylediğin final kitaptakine pek benzemiyor ama düşündükçe insanı etkiliyor ve trajik bir final gibi düşündürüyor. Çünkü Mecnun gerçek dünyada değil de Leyla'ya çölde kavuşup orada sıkışırsa ve biz de bunu bilerek veda edersek bu efsaneye çok başka bir şey olur. Ama kitaptaki final benim için daha trajik ya... Çok daha ağır ve çok daha dramatik. Sen ilk Leyla'ya senin de anlattığın sebeplerden dolayı duyduğun bağ yüzünden böyle istiyorsun ama bizim göreceğimiz final kavuşamama ve bizi dumur etme üzerine olmalı ve unutulmaz olmalı... Ve işin sonunda böyle olacağına eminim...

9.2/10

• Üzücü

Cervantes

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
600
Dizinin 3. sezon çekimleri başlamış , dizinin koyu izleyicilerinden birisi belki konusunu açmak ister diye buraya yazayım dedim . :D

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
5x6

Oldukça üst düzey ve süresinin hakkını veren çok sağlam bir bölümdü...

Son 10 dakikası bir kenara bölüm içerisindeki goygoylar tam olarak Leyla ile Mecnun bu dedirtti. Çok sahnede kahkahalar attım. İsmail Abi'nin olduğu her sahne mükemmeldi. Üçlü'nün operasyon yaptığı her sahne muhteşemdi. Bahar Yavuz muhabbeti baştan sona muhteşemdi. Yavuz'un her sahnesi muhteşemdi. Mecnun Aksakallı çöl sahnesi çok iyiydi. Eskilere dair her şey muhteşemdi... Bu dizide nostaljik olan her şey tekrara düşmek yerine o nostaljiyi değerli kılıp güncel sahneye de anlam katıyor. Leyla ile Mecnun böyle bir şey işte...

Erdal Bakkal önceki bölümlerde sönük kalmasının hakkını bu bölümde vermiş... Mükemmel tiradı ve Nurten ile olan durumu çok iyiydi. Hamlet'in ortaya çıkmasını da beklemiyordum ama belli ki boşuna burada çıkmadı ortaya. Değişik yerlere bağlancaktır... Ölüyü kıskanıp döner bıçaklama kovalama muhabbeti komikti ki fragmanda gerçek olacağını görmek ayrı komikti... Erdal'ın para için yaptığı her şey bunu yüzlerce kez yapmış olsa da yine komikti, yine komikti. Dosto ve Tarko ile olan her durum çok çok iyiydi. Sanatsal göndermeler çok iyiydi. Yine Burak kendine gönderme yapmış Dosto üzerinden. Yazdı mı yazıyor adam ve her şeyin de bilincinde kendisi. Çok zeki bir yazar olduğunu söyleyebilirim... Ama en kralını da ben yazarım dedirtiyor bazı bölümlerde, kısımlarda... Erdal'ın bir sahnede entelektüel yavaşlık mı ne o tarz bir diyaloğu vardı çok güldüm...

Mecnun'un macerası da biraz Mecnun'luk istidatı ile ilgiliydi bu bölüm. Bu sezon zaten kendi gibi olmadığı çok yer gördük. Kendi gibi olması için tokatlar yemesi gerekiyordu. Bu bölüm öyle tokatlar yedi ki biz de Mecnun'la beraber o tokatları yedik resmen. O son 10 dakika neydi öyle be... Evet eskiyi unutmadığını gördük ki zaten nasıl unutabilir Burak Aksak bunu. Eski Leyla'ya dair bir iz yok diye üzülenler biraz gereksiz bu takıntıdaydı ki bunu bu bölümde gördük... Sırtında mezar taşıyla yaşıyorsun diyaloğu yine tarihte yerini alacak cinsten ağırlığı olan muazzam bir sahneydi... Gözlerimin dolduğunu söyleyebilirim. Erdal'ın yine hemen akabinde Nurten tarafından terk edilmesi ama öncesinde paralar için yaptığı komiklik... Leyla ile Mecnun absürtlüğü ile açıklanabilir bu durum tabi ki. Önce ağlat, sonra güldür, sonra yine ağlat, finalde yine dumur et..

Ben keyifle izliyorum başından beri ama Leyla'nın bence tam Leyla gibi olduğu ilk bölüm bu olabilir. Çünkü Mecnun'a çok değer verdiğini, git gide ona benzediğinden biliyoruz ama Mecnun'un zor zamanda yanında olmamasına verdiği tepkiyle karakter gerçek manada oturdu diyebilirim. İkisi zor olacak ve zor bir yolculuk olacak ve zaten Leyla ile Mecnun'da kavuşmak olmadığı için sezon finaline çok güzel malzemeler sakladığını düşünüyorum Burak Aksak'ın... Bize böyle hikayelerle gel kardeşim, bize böyle gel...

@Tolstoyevski söylediğin final kitaptakine pek benzemiyor ama düşündükçe insanı etkiliyor ve trajik bir final gibi düşündürüyor. Çünkü Mecnun gerçek dünyada değil de Leyla'ya çölde kavuşup orada sıkışırsa ve biz de bunu bilerek veda edersek bu efsaneye çok başka bir şey olur. Ama kitaptaki final benim için daha trajik ya... Çok daha ağır ve çok daha dramatik. Sen ilk Leyla'ya senin de anlattığın sebeplerden dolayı duyduğun bağ yüzünden böyle istiyorsun ama bizim göreceğimiz final kavuşamama ve bizi dumur etme üzerine olmalı ve unutulmaz olmalı... Ve işin sonunda böyle olacağına eminim...

9.2/10
Bir kez daha sormuştum sanki ama unutmuşum kitaptaki son nasıldı :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes