2016 La La Land / Aşıklar Şehri - Film Yorumları

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Filme puanımı 9'a düşürmüştüm ancak buradaki yorumumda 10 gözüküyor hala... Neyse burada da düzeltmiş olalım bari. :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
@Sherlock @bazinga hadi anlatın niye bu kadar yüksek verdiğinizi 3 sene sonra ama eski mesajlarınıza bakmadan :A Aklınızda ne kaldı bakalım :D
Filme benim puanım Tolsto hocam gibi 3

Ya şu filme nasıl 3 verebiliyorsunuz benim aklım hayalim almıyor. Zaten @Tolstoyevski "diğer izleyenler çok yüksek vermiş, puan ortalaması düşsün" bahanesiyle 3 puana kadar düşmüş. Onun puanı gerçekçi de değil yani. :A Gerçek anlamda kan dondurucu bir hareket...

Her şeyden önce bu bir müzikal film, yani burada müzik kullanımı ve şarkı seçimlerinin çok başarılı olması gerekiyor ki bu anlamda film son yılların en iyisi muhtemelen. Hala Spotify'da ara ara Soundtrack'ini açıp baştan sona dinlerim...

Filmin açılış sahnesi, tepede Emma Stone ile Ryan Gosling'in dans ettiği sahne, muazzam görüntü yönetimi ve renk kullanımı... Birçok sahnesi kartpostal gibiydi filmin. Onun dışında sonu, normal şartlarda filmin bir noktada mutlu mesut bir şekilde bitmesini beklersin ama burada tam olması gereken oluyor. İzleyiciyi tatmin edelim diye bir anda mutlu sona evrilmiyor film ve mutsuz bir şekilde bitiyor. Bu da zaten akılda kalıcılığını arttırıyor.

Emma Stone ve Ryan Gosling bana göre o yıl itibariyle zirve performanslarını bu filmle sergiliyorlar, yani oyunculuklar da çok başarılıydı. Emma'cığım (Mia'cığım) için az mı yaktık... Bu filmle beraber tam anlamıyla popüler oldular zaten, önlerini alamadık.

Yeter bu kadarı. :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Bu arada zamanında ne kadar kısa yorumlamışım ya, hiç benden beklenecek hareketler değil. Spoiler dahi vermemişim filmden, şaşırdım kendime. :A 26 Şubat 2017 tarihinde yorumlamışım, muhtemelen bizim etkinliğin son günleri falandı ve aceleyle yorumladım... Puanım da 9 bu arada, küsurata gerek yok. :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ya şu filme nasıl 3 verebiliyorsunuz benim aklım hayalim almıyor. Zaten @Tolstoyevski "diğer izleyenler çok yüksek vermiş, puan ortalaması düşsün" bahanesiyle 3 puana kadar düşmüş. Onun puanı gerçekçi de değil yani. :A Gerçek anlamda kan dondurucu bir hareket...

Her şeyden önce bu bir müzikal film, yani burada müzik kullanımı ve şarkı seçimlerinin çok başarılı olması gerekiyor ki bu anlamda film son yılların en iyisi muhtemelen. Hala Spotify'da ara ara Soundtrack'ini açıp baştan sona dinlerim...

Filmin açılış sahnesi, tepede Emma Stone ile Ryan Gosling'in dans ettiği sahne, muazzam görüntü yönetimi ve renk kullanımı... Birçok sahnesi kartpostal gibiydi filmin. Onun dışında sonu, normal şartlarda filmin bir noktada mutlu mesut bir şekilde bitmesini beklersin ama burada tam olması gereken oluyor. İzleyiciyi tatmin edelim diye bir anda mutlu sona evrilmiyor film ve mutsuz bir şekilde bitiyor. Bu da zaten akılda kalıcılığını arttırıyor.

Emma Stone ve Ryan Gosling bana göre o yıl itibariyle zirve performanslarını bu filmle sergiliyorlar, yani oyunculuklar da çok başarılıydı. Emma'cığım (Mia'cığım) için az mı yaktık... Bu filmle beraber tam anlamıyla popüler oldular zaten, önlerini alamadık.

Yeter bu kadarı. :A
Sırf şu sahnenin muhteşemliği bile 6 puan alır cidden. 👏👏

• Harika
Reactions: Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
  • Beğendim
Reactions: Sherlock

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Benim bu filmi en kısa zamanda izlemem gerekiyor. Çok merak ettim :A

• İlginç
Reactions: bazinga

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Güzel ve hoş bir filmdi. Hem oyunculuklar hem de müzikler çok başarılıydı.
Filmde verilmek istenen mesajıda sevdim. Zafere ulaşmanın yolu bazı şeyleri feda etmekten geçer. En azından benim aldığım mesaj bu oldu.

Filmin gidişatı ve sonunu da sevdim. İstediğimiz türden olmuş olsaydı klişe ve sıradan bir film olurdu. Filmi özel kılan da bence böyle bir sonunun olması.

8.5/10

• Beğendim
Reactions: bazinga and Aserat