2016 La La Land / Aşıklar Şehri - Film Yorumları

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Son düzenleme:

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
Öyle çok uzun yorum yapamayacağım ama bence öyle çok abartılacak türden bir film değildi. Güzeldi beğendim ama @OzaN kadar da abartacak bişey bulamadım :D

Gosling reyiz süperdi, özellikle sinemada tam öpecekken reklam girmesi ve Ryan reyizin tepkisi müthişti :D

Emma Stone'da iyiydi ama dans sahnelerinde yetersiz kalmış gibi hissettim.

Son sahnede müthişti.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Filmin son puan güncellemesini yaptım, tamamen benim görüşümdür ve @OzaN da dahil olmak üzere kimsenin itiraz etmeye hakkı yok zira adalet budur. :)
Helal, süper, devam.

Bir ara tamam güldük falan ama iyice abarttın. Bu kadar abartarak sinir bozucu olmaya ne gerek var? Bu mu adalet? Biz de puanlarımızı 10'a yükseltip diğer filmlere puanımızı 2'şer düşürüp adalet sağlayalım o zaman?

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Helal, süper, devam.

Bir ara tamam güldük falan ama iyice abarttın. Bu kadar abartarak sinir bozucu olmaya ne gerek var? Bu mu adalet? Biz de puanlarımızı 10'a yükseltip diğer filmlere puanımızı 2'şer düşürüp adalet sağlayalım o zaman?

Bu son güncelemenin nedenini gayet iyi biliyorsun? :D
Tamam çocukça olabilir ama zaten o kadar ciddi olmaya gerek yok ve hepimiz ciddi şekilde Puanlamalar yapmıyoruz şüphesiz, teknik olarak çok iyi diye övülen filmlere bile 2-3'ler verilirken niyedir sadece bana bu sert tepki? :)

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,904
Puanı
1,061
Bu son güncelemenin nedenini gayet iyi biliyorsun? :D
Tamam çocukça olabilir ama zaten o kadar ciddi olmaya gerek yok ve hepimiz ciddi şekilde Puanlamalar yapmıyoruz şüphesiz, teknik olarak çok iyi diye övülen filmlere bile 2-3'ler verilirken niyedir sadece bana bu sert tepki? :)
Tekniği iyi diye senaryosu berbat ve klişelerle dolu olan bir filme 10 verecek değilim. Filme harcanan emek için o kadarını verdim ama abartma istersen. :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Tekniği iyi diye senaryosu berbat ve klişelerle dolu olan bir filme 10 verecek değilim. Filme harcanan emek için o kadarını verdim ama abartma istersen. :)

Ohal de gerginliğe gerek yok, en nihayetinde eğlenmek için izliyoruz ve herkesin zevki ve görüşü kendine? :A

Kaldı ki benim LLL nin senaryosuna dair görüşlerim bellidir, tekniği iyi diye senaryosu berbat ve klişelerle dolu filme 10 verecek değilim ve madem senaryosunun berbat ve klişelerle dolu olması filme 2-3 vermek için yeterli sebepse o halde niye tüm mesele benim üzerimde toplandı onu da anlamış değilim, abartmayalım bence bu meseleyi. :)

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,904
Puanı
1,061
Ohal de gerginliğe gerek yok, en nihayetinde eğlenmek için izliyoruz ve herkesin zevki ve görüşü kendine? :A

Kaldı ki benim LLL nin senaryosuna dair görüşlerim bellidir, tekniği iyi diye senaryosu berbat ve klişelerle dolu filme 10 verecek değilim ve madem senaryosunun berbat ve klişelerle dolu olması filme 2-3 vermek için yeterli sebepse o halde niye tüm mesele benim üzerimde toplandı onu da anlamış değilim, abartmayalım bence bu meseleyi. :)
Sorun Hacksaw'a yazdığım yorumdan sonra puanını 3'e düşürmen, çünkü söylememe rağmen sen LLL'yi yerin dibine batırdığın için o puanı verdiğimi düşündün. Ama puanın dün 7'yken bugün 3 olursa sorgulanmaya açık bir hal alır. Ben de gerginlik çıkmasını istemem ama bu konuda biraz abarttığını düşünüyorum. :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Sorun Hacksaw'a yazdığım yorumdan sonra puanını 3'e düşürmen, çünkü söylememe rağmen sen LLL'yi yerin dibine batırdığın için o puanı verdiğimi düşündün. Ama puanın dün 7'yken bugün 3 olursa sorgulanmaya açık bir hal alır. Ben de gerginlik çıkmasını istemem ama bu konuda biraz abarttığını düşünüyorum. :)

Puanlama sistemindeki adaletsizliği gidermiş oldum bir yana, çünkü herkesin keyfine göre verdiği bir sistemde pek birleşme olmaz. Ve dahası ben LLL'ye paragraf dolusu hiciv döşerken senaryosundaki klişeliği ve bayalığı defalarca gösterirken bir The Artist, Single in The Rain, Les Misarables gibi filmlere kıyasla ne kadar sönük kaldığını ve hatta müzikal-dans açısından bollywood filmlerinden bile çok daha kötü olduğunu belirtirken bile anladım ki puanlama sisteminde merhametli davranmışım. Eğer bu size göre adalet değilse o da bana göre adalet değil, ha o puanından sonra değiştirmiş olmam yalnızca Puanlama sistemiyle alakalı, çünkü zaten filmi beğenmiş değildim, söz gelimi gidip de Arrival'in puanını 3 olarak değiştirseydim saçma ve absürt kaçardı. Ama bu filme ve senaryosuna dair görüşlerim sabittir. O verdiğim 3 puanı da teknik ve yönetmeliğe verelim, "Tekniği iyi diye senaryosu berbat ve klişelerle dolu olan bir filme 10 verecek değilim" kesinlikle katılıyorum. :A

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Bugüne nasipmiş izlemek. Biraz geç kaldık ama olsun :D Bende fazla yorum yapmayağım çünkü bu tarz filmleri sevmem. Müzikal film izlemiyorum fazla. Yinede sevmediğim halde izletti kendini. Ve filmi beğendim. Jazz müzik sevmem ve piyanoyu sevmemim de etkisi var. Ryan Gosling çok iyiydi. Ama Emma ile pek iyi ikili olamamışlar. Birdmanda Edward ile daha iyi ikili olmuştu Emma :D Her neyse müzikleri beğendim. Filmin son yarım saati ise harikaydı.Sebastian'ın Miayı gördüğünde başka tercihlerde nasıl bir son olurdu bölümü güzeldi.

8/10

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Filmin müziklerini dinledikçe filmi tekrar izleme isteği doğuyor. Muhteşem gerçekten.:bhr:

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,599
Puanı
860
Film yanı bu kadar abartılacak gelmedi bana. Son zamanlarda görünmeyen bir tür olduğundan belkide bu kadar ilgi çekti. Öyle konu olarak yani ekstradan bir yanı yoktu.

En İyi Filmi buna verilmez. Orada koskoca Hacksaw Ridge var. En İyi Erkekte Gosling belki iddialı olabilir ama Affleck çok övüldü. Kadında ise rekabet fazla. Yönetmende benim tarafım sonuna kadar Mel Gibson ancak bir ihtimal bu filmde alabilir. Özgün Senaryoda da rekabet fazla.

Kurgu, Görüntü Yönetmeni, Prodüksiyon, Kostüm, Özgün Müzik, Özgün Şarkı, Ses Kurgusu/Miksajı kategorilerinde favori olarak görüyorum.

8/10

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Filmi oldukça başarılı buldum. İnsanın ruhuna dokunmayı başarabilen, gerçek bir baş yapıt olmuş diyebilirim.

Her şeyden önce film ile ilgili değinmek istediğim konu müzikleri. Tam anlamıyla müzikal bir şölen izletiyor film izleyicilere. Playlist'i bende çoğu kişi gibi filmden sonra çokça kez dinledim. Gerçekten muazzam.

Onun dışında Emma Stone ve Ryan Gosling harikalar. Birbirleri ile uyumları, oyunculukları müthişti. Emma Stone bir tık öndeydi yalnız, gerçekten müthiş bir kadın...

Kısacası görüntüsü, kostümleri, müzikleri, oyunculukları... Her açıdan muazzam bir film olmuş.

• Beğendim
  • Güldürdün
Reactions: xdragxx and bazinga

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Güzel filmdi ama ben abartıldığı kadar beğenmedim açıkçası. Belki romantik ve müzikal türünü pek sevmediğimden olabilir. Neyse ki müzikal çok fazla yoktu bütün film müzikal şeklinde geçse hiç sevmezdim. Mesela Sefiller filmini hiç sevmemiştim :D Filmin görsel ve işitsel yön çok iyiydi ama senaryo ahım şahım değildi. Ortalamanın biraz üstünde bir aşk hikayesi bana göre. Sonu güzeldi yalnız, klişeye kaçılmaması güzel olmuş. Ben aşırı yüksek puan veren arkadaşların (sanırım sinemada izleyenler daha çok) orada görsellik ve müzikler daha belirgin hissedildiği için bu puanları vermiş olabilirler diye düşünüyorum. Beni pc'de bu kadar etkileyebildi film ama iyi görüntü kalitesiyle nete düşünce tekrar izleyeceğim, bakalım o zaman ben de büyülenecek miyim :)

Ben yönetmenin önceki filmi olan Whiplash'ı çok daha fazla beğenmiştim. O oscarlarda hak ettiği değeri görmemişti bana göre. Bu film aldığı eleştirilere bakılırsa Damien Chazelle'e orada alamadığı ödüllerin hakkını fazlasıyla verecekler gibi görünüyor :)

8/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,904
Puanı
1,061
Film yanı bu kadar abartılacak gelmedi bana. Son zamanlarda görünmeyen bir tür olduğundan belkide bu kadar ilgi çekti. Öyle konu olarak yani ekstradan bir yanı yoktu.

En İyi Filmi buna verilmez. Orada koskoca Hacksaw Ridge var. En İyi Erkekte Gosling belki iddialı olabilir ama Affleck çok övüldü. Kadında ise rekabet fazla. Yönetmende benim tarafım sonuna kadar Mel Gibson ancak bir ihtimal bu filmde alabilir. Özgün Senaryoda da rekabet fazla.

Kurgu, Görüntü Yönetmeni, Prodüksiyon, Kostüm, Özgün Müzik, Özgün Şarkı, Ses Kurgusu/Miksajı kategorilerinde favori olarak görüyorum.

8/10
Hacksaw Ridge belki teknik dallardan bir ödül alır, ama En İyi Film şansı yok bile. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@Sherlock @bazinga hadi anlatın niye bu kadar yüksek verdiğinizi 3 sene sonra ama eski mesajlarınıza bakmadan :A Aklınızda ne kaldı bakalım :D
Filme benim puanım Tolsto hocam gibi 3
Ben daha birkaç ay önce ikinci kez izledim. Her sahnesindeki mükemmelliği tek tek anlatabilirim. :A

Senaryosu hariç her yönüyle kusursuz bir başyapıt. Senaryosu da boş değil aslında da filmin genel mükemmelliğinin çok altında kalıyor. :D

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ben daha birkaç ay önce ikinci kez izledim. Her sahnesindeki mükemmelliği tek tek anlatabilirim. :A

Senaryosu hariç her yönüyle kusursuz bir başyapıt. Senaryosu da boş değil aslında da filmin genel mükemmelliğinin çok altında kalıyor. :D
O zaman 9-9.5 gibi puanlar biraz abartı olmuyor mu? :A