Kurtlar Vadisi VATAN Yorum&Sohbet Konusu

Alemdar

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
3,974
Puanı
410
Pazar saat 17'de Kurtlar Vadisi Vatan'dayız

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,526
Puanı
1,061
Merhaba arkadaslar, Film Almanya'ya dün yani Persembe günü geldi. Bizde 21:10 da gidip izledik....

280 kisilik salonda yaklasik 60-70 kisi vardi... Almanya ya bir gün önceden gelecegini bilmeyenler olabilir ilgi bundan dolayi düsük kalmistir diye düsünüyorum...

Cogunuz daha izlemediginden dolayi pek detaya girmek istemiyorum ama bol aksiyonlu, gayet fazla mesaj veren bir Film olmus... Idam konusunda bile sonlara dogru bir mesaj var anlayana... Cok cok iyi aman Allah'im bir Film mi? Hayir ama ben 10 üzerinden 7-8 veririm ve verdigi birkac önemli mesaj dan dolayi herkesin gidip izlemesini tavsiye ederim.

Necati Sasmaz'in Habertürk Tv de dedigi gibi kimseyi incitmek istemedikleri icin bazi konularin tamamen üzerine gidememisler, bundan dolayi seyircinin bir kismi beklentilerimin altinda diyebilir... Patlama sahneleri hicte fena degil ama catisma sahneleri biraz daha kaliteli olabilirmis. Mesela bana Filistin deki silahli catisma sahneleri sanki daha gercekci daha kaliteli gibi geldi.

Neyse ben Filmi izledim artik Dizi icin geri sayima gecebilirim... Gisesi bol olsun.
Hoşgeldin aga neredesin ya ozlettin kendini. Aksiyon sahneleri Pusunun son 2 sezonunda olduğu gibi olmasın yeter. Polatla Cahit önüne geleni olduruyordu tek kurşunla şaka gibiydi zevk alamıyorduk bu filmde öyle değil İnşallah.

Yasin93

Favori Üye
Reaksiyon puanı
989
Puanı
285
Hoşgeldin aga neredesin ya ozlettin kendini. Aksiyon sahneleri Pusunun son 2 sezonunda olduğu gibi olmasın yeter. Polatla Cahit önüne geleni olduruyordu tek kurşunla şaka gibiydi zevk alamıyorduk bu filmde öyle değil İnşallah.

Hosbulduk kardes... Bu Film de öyle olmadigini göreceksiniz. Simdi fazla detaya girmek istemiyorum ama Polat bu defa cikip kendi ekibiyle tüm düsmanlarini öldüremiyor...

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,703
Puanı
1,060

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,703
Puanı
1,060
Üşütmüşüm abla cam açık uyudum camın önünde Ankara soğudu baya özellikle kuşluk vakti çok soğuk oluyor.

Ooo ne yaptın ablam sen havalar artık soğudu cam açık uyunurmu kayseride soğudu artık havalar soğuyor ekim ayına girecez artık ablam dikkat et bari dışarı çıkma evde dinlen doktora gittin mi:(

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,689
Puanı
860
Ooo ne yaptın ablam sen havalar artık soğudu cam açık uyunurmu kayseride soğudu artık havalar soğuyor ekim ayına girecez artık ablam dikkat et bari dışarı çıkma evde dinlen doktora gittin mi:(
Gittim abla antibiyotik yazdı. Eyvallah sağolasın.

-KADİR-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
45,501
Puanı
861
Köln'de "Kurtlar Vadisi Vatan"la saygı duruşu!
Kurtlar Vadisi Vatan"la saygı duruşu!
“Kurtlar Vadisi Vatan” ekibi Avrupa turnesine Berlin’in ardından, 28 Eylül Perşembe günü Köln ile devam etti. Necati Şaşmaz ve eşi Nagehan Şaşmaz, oyuncular Cahit Kayaoğlu, Erhan Ufak ve Ertuğrul Şakar Köln’de kendilerini heyecanla bekleyen yüzlerce seveniyle bir araya geldi.
“Kurtlar Vadisi Vatan” ekibi Avrupa turnesine Berlin’in ardından, 28 Eylül Perşembe günü Köln ile devam etti. Necati Şaşmaz ve eşi Nagehan Şaşmaz, oyuncular Cahit Kayaoğlu, Erhan Ufak ve Ertuğrul Şakar Köln’de kendilerini heyecanla bekleyen yüzlerce seveniyle bir araya geldi.
Gösterim öncesinde şehri gezen ekip, Köln’de yaşayan Türkler’in ilgi odağı oldu. Başta Necati Şaşmaz ve filmin oyuncuları tüm sevenleriyle bol bol fotoğraf çektirdi.
TÜRKİYE’DE 1000 AVRUPA’DA 140 SALONDA SİNEMALARDA!
Coşkulu kalabalık Köln’e gelen ekibi karşılamak için saatler öncesinde Cinedom Sinemaları önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Ekip kırmızı halıda tüm sevenlerini coşkuyla selamladı. Kalabalıktan “Hoşgeldin Polat, seni seviyoruz” çığlıkları yükseldi. Yoğun istek sebebiyle her gün vizyonda olacağı salon sayısı artan “Kurtlar Vadisi Vatan” oyuncuları, kırmızı halıdan sinema salonuna yine çığlıklar ve alkışlarla uğurlandı.
700 KİŞİLİK OYUNCU EKİBİYLE AKSİYON SAHNESİ KOREOGRAFİSİ!
Ekip, film gösteriminden hemen önce basınla bir araya geldi. Filmde en zorlandığı sahne sorulan Necati Şaşmaz: “Aksiyon sahneleri, aslında çok alışık olduğumuz sahneler ama ilk kez koreografisini çalıştık. Çok büyük bir ekiple, yaklaşık 700 kişilik bir ekiple, koreografiyi kurmak zor oldu. Sağolsun oyuncu arkadaşlarımızın, figürandan dublörüne kadar hepsinin, Polat Alemdar’ı, yani beni tanımalarının komutlarda çok faydası oldu. Onlar da ritmik olarak her şeye çok güzel uydular. Filmde de o aksiyonu görmüş oacaksınız. Zor oldu ama çok güzel oldu. Herkesi Kurtlar Vadisi Vatan filmini izlemeye davet ediyoruz.
“GÖNÜLLERDE SEVİLME REKORU BEKLİYORUM”
Necati Şaşmaz’ın “Gişede rekor bekliyor musunuz?” sorusuna “Gönüllerde sevilme anlamında bir rekor bekliyorum, gerisini Allah bilir” diye cevap verdi.
800 kişilik salonu hıncahınç dolduran kalabalık, filmi adeta tiyatro oyunu izler gibi izledi. Her karakter, sinema perdesinde ilk göründüğü anda uzun uzun alkışlandı. Aksiyon sahnelerinde nefeslerini tutan seyirciler, Polat Alemdar ve ekibinin işgalcilerle mücadelesini ıslıklarla alkışladı.
TÜM SALONDAN SAYGI DURUŞU!
Film sonunda şiir olarak okunan İstiklal Marşı’nı duyan tüm seyirciler saygı duruşuna geçti. Filmi hepberaber uzun süre saygı duruşunda izleyen seyirciler, yaşadıkları bu duygusal anı da uzun süre alkışlayarak taçlandırdı.
“İNANILMAZ BİR DUYGUYDU”
Film finalinde Necati Şaşmaz: “Vatanımız sahipsiz değildir ve o vatanın parçasını nesilden nesile içimizde taşımız insanlarız. İstiklal Marşı sesli olarak okundu. Filmde marş olarak okunmadığı halde gönlünüzden geldi ayağa kalktınız. İnanılmaz bir duyguydu. Gönlünüze sağlık. Umarım mutlu olmuşsunuzdur, beğenmişsinizdir. Orada yapılmış bir dua vardı. Allah bizleri birbirimize düşürenlerden kurtarsın inşallah” dedi ve “Her şey vatan için” deyince tüm salon hep bir ağızdan bu slogana eşlik etti.
Film hem Türkiye’de hem Avrupa’da vizyonda. 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde, Türkiye’nin sınırında yaşanan hareketliliği ve darbenin perde arkasını anlatan film, Polat Alemdar ve arkadaşlarının heyecan dolu macerasını 105 dakikalık bir aksiyon ile beyazperdeye taşıyor. Gerçek kişi ve olaylardan yola çıkılarak yazılan senaryonun hikayesi Necati Şaşmaz’a ait.
saygi-durusu-1506399-622x360.jpg

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
1,087
Puanı
165
Serdar Akar farkını göstermiş filmde gerçekten çatışma ve patlama sahneleri gayet iyi ama tabi biraz daha iyi olabilirdi. Film'de müzik hiç yok diyebilirim , oyüzden pek keyif vermedi. Cahit fazla yapmacık kalmış biraz filmde :)

Keşke daha iyi bir kadro ve müzik olsaydı ozaman çok daha iyi olurdu. Filme açıkcası iyi diyemem kötü hiç diyemem ortada kalmış, Serdar Akar kalitesi ve Polat Alemdar raconu konuşmuş az cok

Birde filmde aşırı reklam olmuş çatışma sahneleri hariç full reklam görebilirsiniz :) PTT ve Halkbank fazla aşırıya kaçmış

Son düzenleme: