Netflix Kulüp (The Club) - Dizi Yorumları

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,888
Puanı
360
Şimdi bitirdim bölümleri harikaydı bayıldım hele final mutlaka izle
Herkes finali met ediyor. Teyzem de izledi yarına bırakacaktı finali yarım bırakamamış. Yarına yetişir final sanırım yorumumu yazarım.

• Harika
Reactions: Angelica

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Heyecanla başladım ama tatsız tuzsuz bir başlangıç oldu. Bir sürü karakter olmasına rağmen hiçbirini anlatamamışlar. Temposuzluktan kıvranıyor dizi, klasik televizyon dizisi kıvamında yavaş yavaş ilerliyor. Devam etme isteği uyandıran herhangi bir şeye rastlayamadım dizide.

5/10

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,888
Puanı
360
Valla öyle oluyor teyzen gibi bende 4 bölümü bir günde izledim yarım bırakamadım bende :D
Son bölümü henüz bitirebildim maske yarışmasını izlediğim için öncesinde. Ve ne yorum yapacağımı gerçekten bilmiyorum. Dizi olarak bakarsan olması gereken yerde, tadında ve 10 yıldız olarak bitirmişler. Ancak bu olayların gerçekte yaşandığını düşündüm bir an diziyi izlerken ve gözümden yaşlar döküldü. Cumhuriyet’in ilk kara lekesi olabilir bu olay. Barbarlaşmanın, hayvanlaşmanın ve gaddarlığın dizi olarak iyi, duygu olaraksa bir o kadar kötü yansımasını izledik bu gün diziyi bitirirken. Benim yaşadığım sokakta eskiden bir çok yahudi ve rum yaşarmıştı. 60-70 yıl önce ve o döneme şahitlik edenler onların temizliğinden ve tüm dinlere duydukları aşırı saygıdan bahsediyorlardı. Ne istediler o insanlardan hiç bilmem. Daha çok yazasım var ama kendimi sansürlemek zorundayım. Biraz daha diziyi düşünüp ağliyim bari.

• Beğendim
Reactions: Angelica

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,147
Puanı
1,060
Son bölümü henüz bitirebildim maske yarışmasını izlediğim için öncesinde. Ve ne yorum yapacağımı gerçekten bilmiyorum. Dizi olarak bakarsan olması gereken yerde, tadında ve 10 yıldız olarak bitirmişler. Ancak bu olayların gerçekte yaşandığını düşündüm bir an diziyi izlerken ve gözümden yaşlar döküldü. Cumhuriyet’in ilk kara lekesi olabilir bu olay. Barbarlaşmanın, hayvanlaşmanın ve gaddarlığın dizi olarak iyi, duygu olaraksa bir o kadar kötü yansımasını izledik bu gün diziyi bitirirken. Benim yaşadığım sokakta eskiden bir çok yahudi ve rum yaşarmıştı. 60-70 yıl önce ve o döneme şahitlik edenler onların temizliğinden ve tüm dinlere duydukları aşırı saygıdan bahsediyorlardı. Ne istediler o insanlardan hiç bilmem. Daha çok yazasım var ama kendimi sansürlemek zorundayım. Biraz daha diziyi düşünüp ağliyim bari.

Bende izlerken böyle hissetmiştim ya bu olaylar olmuş inanılmaz diyerek izledim seni şuan çok iyi anlıyorum

• Üzücü
Reactions: Gizmen

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Hiç yorum yapasım yok:T: Bİttiği için de mutsuz değilim. İlk kısımda kalsalar da olurmuş.

Bana tek artı yöne Gökçe Bahadır'ı sevmem oldu. Eksi yönü de Bariş Ardunç'a olan pozitif bakış açımı negatife döndürmesi.

7/10'luk işti fazlası değil.

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,158
Puanı
1,061
İkinci kısıma başladım.. daha 7. bölümü bitirmedim ama şu replik fenaydı..

sen hiç sabah kahvaltısından önce dayak yedin mi?

• Üzücü
Reactions: Gizmen

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
1x1

İlk bölüm bir tık yordu beni. Çok kasvetli bir açılış oldu. Selim gelene kadar da o tonda devam etti. Selim'in gelişiyle hem hikaye hızlandı hem de dizinin rengi açıldı.

Çekimler, müzikler, kostüm yani kısacası prodüksiyon kısmını çok beğendim. Baya bir hazırlık yapılmış ve emek harcanmış.

Hikaye çok kopuk ve fazla karışık gibi geldi. Daha iyi bir anlatım beklerdim. İlk bölüm diye her şeyin temeli olabilir ama biraz daha açık olabilirdi. Umarım devamında böyle bir sıkıntı olmaz.

Gökçe Bahadır'a bu tarz karakterler çok yakışıyor. Kaliteli karakterler güzelliğini daha da ön plana çıkarıyor. Salih Badem şimdiden favorim oldu. Metin Akdülger'de aynı şekilde çok karizma olmuş. Fırat Tanış bana biraz değişik geldi. Barış Arduç'un karakteri henüz bende etki yaratmadı. Asude Kalebek ona verilen bu şansı iyi kullanmış gibi duruyor.

Matilda ve Çelebi arasındaki geçmişi merak ediyorum. Tahminime göre Matilda ya babasını yada kardeşini falan öldürdü o yüzden ona böyle davranıyor. Orhan'ın da ona aşık olmasını bekliyorum. Umarım İsmet'i de işin içine katıp üçgen yapmazlar.

7/10

• Beğendim
Reactions: Aserat

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
1x2

Senaryonun karmaşıklığı hâlâ devam ediyor. Hikayenin temeli ve bize ne anlatılmak istediğini hâlâ anlaşılmıyor. Bu nedenle bende sürekli bir kopukluk oluyor.

Tempo ve ton önceki bölüme göre daha iyiydi. Karakterlerin bir çoğu kafada oturmaya başladı. Çelebi ve İsmet'i hâlâ çözemedim ben.

Çelebi iyi mi kötü mü hâlâ muallak. Kendinden uyuz edip hemen ardından sevdirecek bir hareket yapıyor. Matilda ile olan geçmişi uzun sürmeden ortaya çıkmalı bence.

İsmet'in dizideki tek olayı yakışıklı olması değildir umarım. Raşel üzerinden geçmişteki olayla bir bağlantısının çıkmasını bekliyorum.

Selim ve Matilda güzel bir ikili oldular. Ben yakında Selim'in onu yanına alıp menajeri yapmasını bekliyorum.

Asude Kalebek cidden tatlı bir kız. Ayrıca da çok şanslı. İlk projesinin bu olması ve ilk partnerinin de Barış Arduç oluşu onun için büyük şans.

7/10

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
1x3

Raşel'i fena derecede tokatlamak istiyorum. Kimsesiz büyüyen birine göre çok şımarık. İsmet'in ona tokat atması çok hoşuma gitti ama İsmet hâlâ içime sinmedi. Hikayede bize katkısı sadece sevgili olmaksa çok saçma olacak.

Matilda'nın sevdiğini neden öldürdüğünü görmüş olduk. Mantıklı bir sebebi de varmış. Şimdi sıra bu cinayetle Çelebi'nin bağlantısını çözmekte. Ben hâlâ akraba teorisine inanıyorum.

Selim iyi ki dizide var. Onun sahneleri olmasa cidden çok sıkıcı bir dizi olacak. Salih Badem karakterinin enerjisini harika yansıtıyor. Orhan'ın da Selim'e destek olduğunu görmek güzeldi.

6/10

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
1x4

Şimdiye kadar en iyi bölüm. Çoğu taşlar bu bölümde yerine oturdu. Çelebi'nin iyi adam olmasını çok istiyorum. Bence geçmişte hırsızlık da yapmadı. Matilda ile olan hikayesi daha ilgi çekici hale geldi.

Raşel'i bu bölüm biraz daha sevdim. Annesiyle olan sahneleri güzeldi. Böyle sahneler artmalı bence. Ayrıca Yahudi kültürü çok güzel gösterilmiş. Yahudi temalı sahneler çok hoşuma gidiyor.

Orhan'ın ailesi Rum sanırım. Annesinin ona Niko demesi çok büyük etki yarattı. Rum olması yüzünden Matilda ile aralarında bir şey olacaktır.

İsmet hâlâ dizinin boş çarı. Aşktan daha büyük bir olayı olmasını hâlâ bekliyorum yoksa büyük hayal kırıklığı olacak benim için.

8/10

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
1x5

Raşel'den çok sıkıldım. Gerçekten çok şımarık bir kız. Yaptığı aptallıklara kızıp hıncını annesinden almaya çalışması sinir bozucu. En azından hikaye için gerekli de İsmet'in olayı sadece yakışıklı olması sanırım. Gerisi bomboş bir karakter.

Raşel'in hamile olması bana biraz saçma geldi. Gereksiz bir hamle oldu bence.

Matilda ve Çelebi sahneleri harika oluyor. Keşke dost olabilseler. Matilda'nın ona karşı çıkmasını izlemek zevkli oluyor. Çelebi'nin sonda yaptığı tehditte güzeldi.

Orhan'ın hikayesi de beni merak ettiriyor. Geçmişinde babası kötü bir olay yaşamış belli yoksa annesinin Yunanca konuşması onu bu kadar korkutmazdı.

Selim'in harikalığı devam ediyor. Sahnesi azdı ama yine de bölüme renk katmayı başardı.

7/10

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
1x6

Ben Çelebi'yi seviyorum ya. Adamın yaptığı her hareket bana doğru geliyor artık. Gerçi hırsı yüzünden makamından oldu ama orayı geri almanın bir yolunu bulur. Umarım dizinin sonunda mutlu olur.

Selim bu bölüm güldürmek yerine hüzünlendirdi. Aynanın karşısındaki oyunculuk harikaydı. Benim bile boğazım düğümlendi. Salih Badem burada şov yapıyor.

Matilda'nın Orhan'ın desteğini alması iyi oldu. Artık daha cesur adımlar atacaktır. Keşke bir de kızı onun kadar akıllı olsaydı.

Raşel hem uyuz hem de salak bir karakter. Şımarık olması yüzünden ne yapacağını bilmiyor. Yanımda olsa kendine gelmesi için çok fena tokat vururum ona.

Bu İsmet cidden dizide sadece sigara içmesi için var sanırım. İlk bölümlerde babası ile sorunu olduğunu göstermişlerdi o da öyle kaldı. Bari onun sebebini öğrenelim de karakter daha boş olmasın.

7/10

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
1x7

Çok güzel bölümdü. Hikayenin ilerlemesi açısından güzel olaylar yaşadık. Çelebi abimiz yine bizi utandırmadı ve sevgimi kazanmaya devam etti. Raşel'i tam seviyor gibi oldum tekrar sinir olmaya devam ediyorum. İsmet zaten dizinin en boş karakteri.

Selim'in yaptığı cidden büyük bir fedakarlıktı. Çelebi'nin de her ikisinin kurtarmaya çalışması ayrı bir güzeldi. Orhan için üzgünüm. Geçmişinden tam kurtulmak üzereyken işler daha da kötüye gidecek gibi. Ruhi Sarı diziye renk katacak.

Başlardaki masa sahnesi çok güzel yazılmış. Dizi ülkenin geçmişine güzel bir eleştiri yapıyor. Ancak hala hikaye nereye bağlanacak onu merak ediyorum. Net bir konumuz yok hikaye kendi kendine oluşacak gibi. Merakla son bölümü bekliyorum.

8/10

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
1x8

Öncekinden daha iyi bir bölüm oldu. Matilda ve Çelebi yüzleşmesi harikaydı. Sonunda istediğim birliktelik olacak gibi. Matilda'nın öcünü alması için iş birliği yapıp Kürşat'ı indirecekler sanırım. Bu sırada Orhan'ı da yanlarına alacaklardır.

Raşel için artık diyecek bir şeyim yok. Umarım son anda İsmet onu terk eder de annesinin yanına dönmek zorunda kalır. İsmet zaten dizinin en boş karakteri. Adamın tek işi çapkınlık yapmak hikayeye başka bir katkısı yok.

Orhan ne yapacak çok merak ediyorum. Annesinin evden kaçıp gittiği yer en azından bilindik çıktı. Matilda bunu görürse Orhan'a çok yardım edecektir. Selim'in de Matilda'ya bu kadar sinirlenmesi bana anlamsız geliyor. Oturup ondan her şeyi dinlemesini beklerdim.

Matilda'nın abisinin gelmesi sürpriz oldu. Hikayeye ne gibi bir katkı verecek çok merak ediyorum.

9/10

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
1x9

Çok duygusal bir bölüm oldu. Final öncesi böyle bir sakinlik iyi geldi. Çelebi hakkında yanılmamak beni mutlu etti. Matilda ile güzel bir ikili oldular. Selim'in kendine gelmesi de güzel oldu. Matilda'nın kıymetini bilmesi gerekiyor.

Orhan çok dengesiz bir karakter oldu. Hacı'ya bir şey yapacak diye çok korktum. Umarım Matilda ve Çelebi ile bir olup Kürşat'a bir şey yapabilirler. İşin sonunda annesi yüzünden ifşa olması daha muhtemel ama bir umut bekliyorum.

Akılsız Raşel'den sonunda mantıklı bir hamle geldi. Yine annesinin haklı çıkması onu üzecektir ama yapması gereken şey buydu. Sondaki sahne çok fenaydı. O kahredici 6-7 Eylül olaylarını görmek beni çok üzecek. İsmet ve Ali Şeker'in diziye ufak bir katkısı olmamasına hala gülüyorum.

8/10

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
1x10

Dizi bana göre çok ağır başladı ama özellikle 2. sezonu harika gitti. Bu bölüm sondaki doğuma kadar gözlerim dolu dolu izledim. Resmen yaşanılanlardan utandım. Ülkenin geçmişindeki rezil bir olayı korkusuzca anlatılmasını takdir ettim. RTÜK'ün buna onay vermesine de yalan yok şaşırdım.

Çelebi için daha diyecek bir şeyim yok. O artık aşkı için silahın önüne atlayan bir adam. Matilda'nın ona sarıldığı sahne beni çok mutlu etti. Yemek masasındaki hallerine de bayıldım. Çelebi bunları yaşamayı sonuna kadar hak etti.

Orhan'a çok üzüldüm. Ben evi yaktıktan sonra çıkar diye bekledim ama ilaç içip intihar etti sanırım. Onun hikayesinin böyle bitmesini istemezdim. Kürşat'ın öldüğünü umarım Matilda öğrenir de biraz olsun içi rahatlar.

İsmet'in cidden dizideki tek hikayesi Rana hanımın dedesi olması. Adamın bize başka bir katkısı yok. Gerçi böyle bakınca aslında en büyük katkı onun gibi duruyor ama hala bana saçma bir karakter olarak geliyor. Ali Şeker en azından bir işe yaradı.

Hacı'nın dizi boyunca saflığını koruması beni çok mutlu etti. Bahtiyar'ı bulmaya gelmesi ve sonra Tasula'yı omuzlayıp kulübe götürmesi çok güzel sahnelerdi. Tasula'nın da ölmediğine sevindim. Kızın bir türlü yüzü gülmedi umarım Hacı ile güler.

Dizinin ilk bölümünün tartışmasız yıldızı olan Selim sonraki bölümlerde biraz geri planda kaldı. Onun enerjisi olmayınca dizinin de enerjisi otomatik olarak düşüyor. Sonda insanları içeri almak için uğraşması tam onluk bir hareketti.

Genel olarak başta yavaş başlasa da sonrada harika bir yöne giden bir iş olmuş. Umarım tek sezonluk kalır ve hep iyi hatırlarım. Kostümler, dekorlar ve özellikle müzikleri harikaydı. Dizinin müziklerinin bir albümü mutlaka çıkmalı. Bu bölümde Gökçe Bahadır'ın söylediği şarkıyı özellikle dinlemek istiyorum.

9/10

• Beğendim
  • Harika
Reactions: Gizmen and Aserat

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,888
Puanı
360
1x10

Dizi bana göre çok ağır başladı ama özellikle 2. sezonu harika gitti. Bu bölüm sondaki doğuma kadar gözlerim dolu dolu izledim. Resmen yaşanılanlardan utandım. Ülkenin geçmişindeki rezil bir olayı korkusuzca anlatılmasını takdir ettim. RTÜK'ün buna onay vermesine de yalan yok şaşırdım.

Çelebi için daha diyecek bir şeyim yok. O artık aşkı için silahın önüne atlayan bir adam. Matilda'nın ona sarıldığı sahne beni çok mutlu etti. Yemek masasındaki hallerine de bayıldım. Çelebi bunları yaşamayı sonuna kadar hak etti.

Orhan'a çok üzüldüm. Ben evi yaktıktan sonra çıkar diye bekledim ama ilaç içip intihar etti sanırım. Onun hikayesinin böyle bitmesini istemezdim. Kürşat'ın öldüğünü umarım Matilda öğrenir de biraz olsun içi rahatlar.

İsmet'in cidden dizideki tek hikayesi Rana hanımın dedesi olması. Adamın bize başka bir katkısı yok. Gerçi böyle bakınca aslında en büyük katkı onun gibi duruyor ama hala bana saçma bir karakter olarak geliyor. Ali Şeker en azından bir işe yaradı.

Hacı'nın dizi boyunca saflığını koruması beni çok mutlu etti. Bahtiyar'ı bulmaya gelmesi ve sonra Tasula'yı omuzlayıp kulübe götürmesi çok güzel sahnelerdi. Tasula'nın da ölmediğine sevindim. Kızın bir türlü yüzü gülmedi umarım Hacı ile güler.

Dizinin ilk bölümünün tartışmasız yıldızı olan Selim sonraki bölümlerde biraz geri planda kaldı. Onun enerjisi olmayınca dizinin de enerjisi otomatik olarak düşüyor. Sonda insanları içeri almak için uğraşması tam onluk bir hareketti.

Genel olarak başta yavaş başlasa da sonrada harika bir yöne giden bir iş olmuş. Umarım tek sezonluk kalır ve hep iyi hatırlarım. Kostümler, dekorlar ve özellikle müzikleri harikaydı. Dizinin müziklerinin bir albümü mutlaka çıkmalı. Bu bölümde Gökçe Bahadır'ın söylediği şarkıyı özellikle dinlemek istiyorum.

9/10
Kesinlikle. Önce ben 2. sezon olmasını çok istedim. Ancak finali izleyince gerek yok dedim. Tam olması gereken yerde bitti.

• Beğendim
Reactions: mesmeso