Netflix Kalifat - Dizi Yorumları

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Ok ok benim dizim sarma bakımından daha başarılı olması lazım :A 20 dakikalık diziyi uyuz uyuz 2-3 bölüm izlersen sarmaz tabiii :mad: :mad:
Aynen mosi ayrı düştük :A
yarin baya yüklenecegim diziye. dün ve bugün firsatim olmadi. Gerci az önce izledim bir bölüm ve uyumadan 2 bölüm daha izlerim gibi. Yarina ilk sezonu bitiririm :A
ayran ictik ayri düstük :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
yarin baya yüklenecegim diziye. dün ve bugün firsatim olmadi. Gerci az önce izledim bir bölüm ve uyumadan 2 bölüm daha izlerim gibi. Yarina ilk sezonu bitiririm :A
ayran ictik ayri düstük :A
Öyle kapatırız arayı hadi kaçtım sürem doldu :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Diziyi bitirdim puanım 8.
Son bölümde baya ters köşeler oldu. Genel olarak Işid'in nasıl insanları kandırdığını çok güzel işlemişler.

Basketçi kız doğru yolu buldu hem İslam'ı kafasında bitirmedi ama Işid'i kafasından sildi. Pervin kızını kurtarmayı başardı ama kendi öldü. Hüsam zaten saf bir tipti onun kurtulması da iyi oldu.

Gizem 2.sezon devam ederse Hüsam da olsun diyormuş diyordun da Pervin öldü finalde @Dosi :A

• Harika

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Diziyi bitirdim puanım 8.
Son bölümde baya ters köşeler oldu. Genel olarak Işid'in nasıl insanları kandırdığını çok güzel işlemişler.

Basketçi kız doğru yolu buldu hem İslam'ı kafasında bitirmedi ama Işid'i kafasından sildi. Pervin kızını kurtarmayı başardı ama kendi öldü. Hüsam zaten saf bir tipti onun kurtulması da iyi oldu.

Gizem 2.sezon devam ederse Hüsam da olsun diyormuş diyordun da Pervin öldü finalde @Dosi :A
yok artik bitirdin mi :eek: sen dün gece 4 e biraz bakarim diyordun ne oldu :eek:
aynen Gizem öyle demisti ve ben bundan dolayi ama bas karakterin hikayesi bitti demistim, sen sonra cok anlama diye kivirdim biraz diger Ahmed'i katarak ve kafani karistirmayi basardim :A Basketci kiz dogru yolu buldu ama kizkardesi aptallik etti ve Pervin onun yüzünden öldü :mad:
Nadir dizinin ters kösesi oldu.

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
yok artik bitirdin mi :eek: sen dün gece 4 e biraz bakarim diyordun ne oldu :eek:
aynen Gizem öyle demisti ve ben bundan dolayi ama bas karakterin hikayesi bitti demistim, sen sonra cok anlama diye kivirdim biraz diger Ahmed'i katarak ve kafani karistirmayi basardim :A Basketci kiz dogru yolu buldu ama kizkardesi aptallik etti ve Pervin onun yüzünden öldü :mad:
Nadir dizinin ters kösesi oldu.
Bugün erken kalktım kalan 4 bölüm de bitti :A
Tamam da ölen kadına niye soruyorlar bunu :A Acaba tekrar dirilme durumu falan mı var? :A Ya da 2.sezonda Pervin'in 5-10 sene önceki İsveç günleri mi konu olacak?

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bugün erken kalktım kalan 4 bölüm de bitti :A
Tamam da ölen kadına niye soruyorlar bunu :A Acaba tekrar dirilme durumu falan mı var? :A Ya da 2.sezonda Pervin'in 5-10 sene önceki İsveç günleri mi konu olacak?
Belli erken kalktigin :A
akici gelmiski izledin, zaten 4 itibari ile insan merak ediyor :A
Ben de burda yaptigim bir yorumda eger devami cekilirse büyük olasilikla Pervin'in kocasi ile tanismasi ve Isid'e katilimlarini anlatan bir sürec ve sonrasindada Misafir(ibbe) onun yakalanisi konu alinabilir diye bir fikir yürüttüm ama tahminimce devami cekilmez artik. Gizem bu aralar bir polisiye dizisinde oynuyor. Bitince izleyecegim, suan sadece isvec kanalinda.
Kalifat Isvec devlet kanali icin cekilmisti ve baya izlenme rekorlari kirdi ve hemen 2 ay icinde Netflix aldi. Baya ödülde topladi bu dizi Isvec'te

• Beğendim

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Konusu ve fragman pek ilgimi çekmedi. Es geçeceğim sanırım bu diziyi...

Öyleyse seni buraya alalım, sana hitap eden 8 bölümlük bir mini dizi ve konusu sürükleyicliği de oldukça sağlam üstelik made in Sweden. :A @Dosi

• Güldürdün
Reactions: Dosi and bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Öyleyse seni buraya alalım, sana hitap eden 8 bölümlük bir mini dizi ve konusu sürükleyicliği de oldukça sağlam üstelik made in Sweden. :A @Dosi

Buna bir ara niyetlenmişim ama ilk bölümün 15 dakikasında falan çıkmışım. :A Orta Doğu'da yaşamak yetiyor dizilerde filmlerde Orta Doğu ile ilgili şeyler izlemek pek cazip gelmiyor. :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Buna bir ara niyetlenmişim ama ilk bölümün 15 dakikasında falan çıkmışım. :A Orta Doğu'da yaşamak yetiyor dizilerde filmlerde Orta Doğu ile ilgili şeyler izlemek pek cazip gelmiyor. :A

8 bölümlük ve gerçekçi, kaliteli bir dizi ama ve çoğu sahnesi İsveç'te geçiyor aslında. :A Hepsini geçtim Türkiye sahnesi bile var hatta Türkçe konuşmalar. :A

• Beğendim
  • Harika
Reactions: Dosi and bazinga

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Milleti örgütleyip bir kampanya yapsanıza bizde destek verelim. :D
Biraz daha zaman geçsin. Detaylı araştırırım fikirleri ne. Bir kaç yere mail atarım. Svt kanalına atarım en başta. Bu dizi o kanal için yapılıp sonradan Netflix almıştı.

• Güldürdün
Reactions: mesmeso

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Ersin klavyeyi hazırla karşim İsveç'e çıkarma yapacaz.
İsveç'e değil, IŞİD'in olduğu yere çıkarma yapmamız lazım... (birinci saniyede öldüler)

Kendisi Kalifat'ı beğenmedi, bir iki bölüm sonrası bırakmıştı sanki. Beklentisi farklıydı :A
@Tolstoyevski şaka mı bu? 😮 Ben çok beğendim diziyi, sonuna kadar da izledim zaten. Konusu ve sonu beni müthiş rahatsız etti... 😡