TV8 Kırmızı Oda - Dizi Yorumları

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,936
Puanı
1,061
Bu bölüm de reklamsız gidecek sandım neyse ki verdiler. :A Meliha'ya sonunda veda ettik. Güzel bir kapanış oldu (gerçi intihardan nasıl vazgeçtiğini de kısaca görseydik) ama kızı meselesi ortada kaldı. Tabii gerçeğe bağlı kalmak zorundalardı ama sonrasında kızının da terapiye geldiği kısımları (okuyanların yalancısıyım) görmek isterim. Evrim Alasya'nın da emeğine sağlık. Zaten sevdiğim bir oyuncuydu ama bu muhteşem performansla birlikte kendisine olan hayranlığım iyice arttı. :bhr:

Akif kısmı da bayağı etkileyiciydi. Deniz Hamzaoğlu da çok iyiydi. Mesela Emre Kınay'ın hikayesi diğerlerinin arasında bayağı zayıftı ama bu hikaye güzel bir noktaya değinmiş. Ah nedir şu Akif Hoca'ların öğrencilerinden çektiği. :( Osman da yine içimizi acıttı. :(

Alya'nın başına gelen malum olayı da artık göreceğiz asıl fena kısımlar gelmedi. :( Daha Tolga Güleç'li kısmı ve Deniz'in eşini de göreceğiz süre yine 2 buçuk saati geçecek anlaşılan. :T:

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,936
Puanı
1,061
@Aserat bu hafta bölüm 2 saat 55 dakika sürdü yanlış hesaplamadıysam. Rekor kırdı. :A
Onur Güvenatam terörü. Masumlar'ın süresi düşmüş ve buna yüklenmişler ama bunaldım. :( Şu evlat hikayesi sonraki bölüme kalsa daha iyi olurdu o kadar derdin üstüne hafif kaçtı. :A

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,968
Puanı
710
Diziyi misafirlikte olduğumdan izlemek zorunda kaldım netten Meliha sahnelerini izlemiştim ilk bölümü ama MELİHA BU DİZİNİN TADI TUZUYDU BENCE GİTMEMELİYDİ İNTİHARDAN VAZGEÇTİĞİ SAHNEYİ KESTİLER FELAN DEĞİŞİK

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Dizinin 1.bölümüne ilk yarım saat bakıp o asistan kadın olacak karakterin odaya girdiğinde kadının saçlarına gözlerini far far açıp dehşet şekilde bakakaldığı sahnede sinirlenip kapattım. Sen psikoterapi merkezinde çalış, sözde asistanlık yap fakat millete, hasta kişilere öyle sinir bozucu hasta şekilde bak? Anında tazminatsız kovulma sebebi aslında. O kadar sinir bozucu bir karakter ki 30 dakikada nefret ettirdi kendinden sevenleri varsa kusura bakmasın.

Üstelik dizide her bölüm farklı karakterlerin hayatı, durumları anlatılıyor sanmıştım ama devamlı olmaları da formata pek uygun değil, hayal kırıklığı. Kanıt dizisi gibi her bölüm farklı bir vakaya yer verilse ve süresi 60-70 dakika olsaydı çok daha farklı olurdu. Acun bile geleneksel Türk televizyonunu devam ettiriyor, çok vehim. Bence dünya gözüyle yerli dizilerin 60 dakika civarına indiğini göremeyeceğiz, artık pek inancım kalmadı. 2070’te bile aynı tas aynı hamam devam edecek eğer ömrümüz yeter de görürsek. Ne zamanki Türk televizyonlarının birincil hedef kitlesi 35 yaş üstü kadınlar değil de genel izleyici ve genç kitle olursa o zaman iş değişebilir, ona da biraz zaman var...

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,632
Puanı
1,060
Dizinin 1.bölümüne ilk yarım saat bakıp o asistan kadın olacak karakterin odaya girdiğinde kadının saçlarına gözlerini far far açıp dehşet şekilde bakakaldığı sahnede sinirlenip kapattım. Sen psikoterapi merkezinde çalış, sözde asistanlık yap fakat millete, hasta kişilere öyle sinir bozucu hasta şekilde bak? Anında tazminatsız kovulma sebebi aslında. O kadar sinir bozucu bir karakter ki 30 dakikada nefret ettirdi kendinden sevenleri varsa kusura bakmasın.

Üstelik dizide her bölüm farklı karakterlerin hayatı, durumları anlatılıyor sanmıştım ama devamlı olmaları da formata pek uygun değil, hayal kırıklığı. Kanıt dizisi gibi her bölüm farklı bir vakaya yer verilse ve süresi 60-70 dakika olsaydı çok daha farklı olurdu. Acun bile geleneksel Türk televizyonunu devam ettiriyor, çok vehim. Bence dünya gözüyle yerli dizilerin 60 dakika civarına indiğini göremeyeceğiz, artık pek inancım kalmadı. 2070’te bile aynı tas aynı hamam devam edecek eğer ömrümüz yeter de görürsek. Ne zamanki Türk televizyonlarının birincil hedef kitlesi 35 yaş üstü kadınlar değil de genel izleyici ve genç kitle olursa o zaman iş değişebilir, ona da biraz zaman var...
Dizideki önemli karakterlerin hikayeleri bir bölüme sığmayacak kadar çok o yüzden birden fazla bölümde varlar. Örn. Meliha'nın başından geçen onlarca olayı bir bölüme mümkünatı yok sığdıramazsın. Ama her bölümde farklı hikayeler de izliyoruz bir iki kişi ile gitmiyor dizi.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,936
Puanı
1,061
Çocukluk'un üstüne toprak atacak bir fragman olduğu için şaşırmadım diss atmana. :A Beter olun. :Z @xBUGRAx