DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Bu içi boş popüler kültürü beğendiysen sanat tarihini neden bıraktığını şimdi daha net anlayabiliyorum ama felsefe de yanlış bir bölüm olmuş. :A
ST'de sürekli camileri işliyorduk. :A Bölüm ilk bakışta 'oooo' falan gibi gözüküyor ama alakası yok. :A

• Güldürdün
Reactions: blacklion

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
V For Vandetta gibi efsaneyle kıyaslayanlara tav oluyorum en çok da... Benim için aslında kusursuz bir yıl değildi yani herkes niyeyse 2019'u güzel filmlerin olduğu bir yıl ilan ediyor ama derinlikli waow dedirtecek bir fikre sahip bir film bence yok. Hepsinin benzeri geçmiş yıllarda yapıldı. Özellikle Ozan devamlı bu yılı film yılı ilan ediyor. :A @bazinga ben katılmıyorum, popüler işler oldu ama ne gizem ne bilim kurgu, ne de drama da benim ağzımın açık kaldığı işte bu dediğim film yok...

Yalnız sen de 8 vermişsin bu filme Tolstoy. :A

İzleyip yorum yapmadığın kaç film var bilmiyorum ama tabloda gözüken sayı 2. Yani yorumladığın film sayısı 2 olduğu için ağzının açık kalmaması çok normal değil mi?

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Adaşım @MEnes ile uzun uzun filmin senaryosunun aslında ne kadar derinlikli olduğunu anlatmaya çalıştık burada. Hatta daha çok kendisi bizzat uzun bir mesajla herkesin anlayabileceği şekilde yaptı bunu. Lütfen okuyalım ve filmin senaryosuna öyle sövelim. Şu filme 6 vermek sinema sanatına bir hakarettir. Teşekkürler, iyi günler. :A

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Aslında listedeki çoğu filmi izledim ama yorum yapamadım. 2'de değildir ama yorumladığım geçenlerde bazılarını yorumladım belki gözünden kaçmış olabilir.

Konuya eklediğim son tabloda 2 yazıyor, ona istinaden 2 dedim ama bu sene sadece Ozan’a göre değil birçok kişiye göre gelmiş geçmiş en iyi sinema yılları arasında. Birçok filmi herkes tarafından çok sevildi diye “overrated” bulup eleştirmek çok saçma bence.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Konuya eklediğim son tabloda 2 yazıyor, ona istinaden 2 dedim ama bu sene sadece Ozan’a göre değil birçok kişiye göre gelmiş geçmiş en iyi sinema yılları arasında. Birçok filmi herkes tarafından çok sevildi diye “overrated” bulup eleştirmek çok saçma bence.

Sinema senesine bir şey diyemem, ancak bu filmi efsane bulanlar kadar overrated bulanlara da hak vermek lazım. Zaten kelime anlamı “gereğinden fazla abartılan” olduğu için hele hele 11 dalda adaylıktan sonra overrated demek hakaret değildir bence. Film gayet temiz dediğim gibi, ben bile 8-8.5 vermişim ama buna rağmen çok abartıldığını düşünüyorum.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Adaşım @MEnes ile uzun uzun filmin senaryosunun aslında ne kadar derinlikli olduğunu anlatmaya çalıştık burada. Hatta daha çok kendisi bizzat uzun bir mesajla herkesin anlayabileceği şekilde yaptı bunu. Lütfen okuyalım ve filmin senaryosuna öyle sövelim. Şu filme 6 vermek sinema sanatına bir hakarettir. Teşekkürler, iyi günler. :A
O yorumuma kimse cevap vermemiş zaten. Ya okumamışlar ya da önemsememişler... :A Oradaki teori doğru veya yanlış, ortada böyle bir durum var film hakkında. İkinci izleyişte daha net anlaşılır bu durum ama filmin bunu başarabilmesi bile ne kadar derin ve karmaşık bir senaryo olduğunu gösteriyor. Basit bir senaryo olmadığını gösteriyor. İçinin boş olmadığını gösteriyor. Ama gel gör ki boş senaryo yorumları yapılmış, ilginç gerçekten... :A

Son düzenleme:
  • Harika
Reactions: DarkLegenD

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
O yorumuma kimse cevap vermemiş zaten. Ya okumamışlar ya da önemsememişler... :A Oradaki teori doğru veya yanlış ortada böyle bir durum var film hakkında. İkinci izleyişte daha net anlaşılır bu durum ama filmin bunu başarbilmesi bile ne kadar derin ve karmaşık bir senaryo olduğunu gösteriyor. Basit bir senaryo olmadığını gösteriyor. İçinin boş olmadığını gösteriyor. Ama gel gör ki boş senaryo yorumları yapılmış, ilginç gerçekten... :A
Sabaha kadar konuş sabaha. Bu sanat hainlerine ders vermek lazım. :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
@MEnes canım ciğerim senin yorumunu da okumuştum fakat bana mantıklı gelmemişti filmin altyapısını açıklamak için. :A Tamam film üzerine düşünmek ve çıkarım yapmayı çok severim ama bana niyeyse aşırı zorlama geldi... Hatta etiketledim de yorumlara şaşırdığımı vurgulamak için bir önceki sayfada ama görmedin sanırım. :A
Yorumunu gördüm ama içerisinde benim yazdığım detaylara herhangi bir cevap olmadığı için, sadece gömme olduğu için cevap veresim gelmedi o sıralarda. :A Sonra da zaten arada kaynadı gitti, aklıma bile gelmedi bu konuya dönüş yapıp cevap vermek. :A

• Güldürdün
Reactions: blacklion

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
"I just hope my death makes more cents than my life."

Açılışı Joker filmi ile yaptım. Şuan hâla etkisindeyim filmin. Başlarında hafif sıkılma oluşmuştu ama çok çabuk adapte olabildim ve sonrasında kendimi kaptırdım filme.
Başroldeki adam rolünü müthiş oynamış. Onun üzüntüsünü hislerini filmin çekim kalitesiyle biz de hissetmiş olduk.
Eğer arkadaşı o silahı vermeseydi bu olaylar olmayacaktı. Annesini öldürmesi beni şaşırttı. Beklemediğim bir sahneydi. O hayalini kurduğu programdaki sunucu Arthur ile alay edince o sahneden etkilenmişti ve son sahnede sunucuyu öldüreceğini tahmin ettim çünkü kendisi artık insanları öldürmeye başlamıştı ve kendisini üzen kişileri hedef alıyordu. Cüce arkadaşı ona hep iyi davranmış olduğu için ona dokunmadı. Annesinide öldürdükten sonra bu ölümlerin devam edeceği belliydi. Show programındaki sahneler baya güzeldi. Yaşlı doktoru öptüğü sahne komikti.
Filmde, toplumda dışlanmanın nelere vesile olacağını net bir şekilde gördük.

9.5/10
@Sherlock puanımı 9.5/10 olarak editledim.
Tüm izlemeyi planladığım filmleri izlediğim için artık sabitleyebilirim😊

• Beğendim
Reactions: Sherlock

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Kesinlikle 2019-20 döneminin açık ara en overrated en aşırı abartıldığı için antipati uyandıran filmi oldu. Özünde halbuki temiz filmdi ama öyle vıcık vıcık romantikleşirdiler ki işi, akıl alır gibi değil. Hele bir de Oscar’da ciddi ciddi en iyi film ödülünü filan kazanırsa iyice üzerine tüy diker ve daha da antipati kazanır.
Yav kim abartıyor bu kadar 10 kişiden 7'si film abartı diyor. Kalan 3 kişi beğendi diye mi bu kadar abartı abartısı. :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
V For Vandetta gibi efsaneyle kıyaslayanlara tav oluyorum en çok da... Benim için aslında kusursuz bir yıl değildi yani herkes niyeyse 2019'u güzel filmlerin olduğu bir yıl ilan ediyor ama derinlikli waow dedirtecek bir fikre sahip bir film bence yok. Hepsinin benzeri geçmiş yıllarda yapıldı. Özellikle Ozan devamlı bu yılı film yılı ilan ediyor. :A @bazinga ben katılmıyorum, popüler işler oldu ama ne gizem ne bilim kurgu, ne de drama da benim ağzımın açık kaldığı işte bu dediğim film yok...

Yalnız sen de 8 vermişsin bu filme Tolstoy. :A
Şahsen ben de hiçbir filme 9.5 ya da 10 puan vermedim. Kusursuz film yok belki ama:

Parasite gibi son derece özgün bir sosyal sınıf eleştirisi var.
Jojo Rabbit gibi bugüne dek yapılmış en iyi savaş hicivlerinden biri var.
1917 gibi en iyi çekilmiş savaş filmlerinden biri var.
Marriage Story gibi bugüne dek çekilmiş en iyi evlilik dramalarından biri var.
Toy Story 4 gibi gelmiş geçmiş en başarılı animasyon serisinin başarılı bir halkası var.
Knives Out gibi "katil kim" konulu en iyi filmlerden biri var.
Portrait of a Lady on Fire gibi gelmiş geçmiş en iyi LGBT filmi var.
Ford v Ferrari gibi gelmiş geçmiş en iyi araba yarışı filmlerinden biri var.
The Irishman gibi ileride kült olarak anılacak devrim yaratan bir Scorsese filmi var.
Us gibi en özgün, derin korku filmlerinden biri var.
Avengers: Endgame gibi gelmiş geçmiş en büyük prodüksiyonlu filmlerden biri var.
Joker gibi en gerçekçi süper kahraman evreni filmlerinden biri var.
Doctor Sleep gibi The Shining'in ruhuna uygun bir devam filmi var.
Uncut Gems gibi son yılların en çılgın suç filmlerinden biri var.

Var da var yani. :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Şahsen ben de hiçbir filme 9.5 ya da 10 puan vermedim. Kusursuz film yok belki ama:

Parasite gibi son derece özgün bir sosyal sınıf eleştirisi var.
Jojo Rabbit gibi bugüne dek yapılmış en iyi savaş hicivlerinden biri var.
1917 gibi en iyi çekilmiş savaş filmlerinden biri var.
Marriage Story gibi bugüne dek çekilmiş en iyi evlilik dramalarından biri var.
Toy Story 4 gibi gelmiş geçmiş en başarılı animasyon serisinin başarılı bir halkası var.
Knives Out gibi "katil kim" konulu en iyi filmlerden biri var.
Portrait of a Lady on Fire gibi gelmiş geçmiş en iyi LGBT filmi var.
Ford v Ferrari gibi gelmiş geçmiş en iyi araba yarışı filmlerinden biri var.
The Irishman gibi ileride kült olarak anılacak devrim yaratan bir Scorsese filmi var.
Us gibi en özgün, derin korku filmlerinden biri var.
Avengers: Endgame gibi gelmiş geçmiş en büyük prodüksiyonlu filmlerden biri var.
Joker gibi en gerçekçi süper kahraman evreni filmlerinden biri var.
Doctor Sleep gibi The Shining'in ruhuna uygun bir devam filmi var.
Uncut Gems gibi son yılların en çılgın suç filmlerinden biri var.

Var da var yani. :)
2019 > 2014, 2019 ≥ 1994 bana göre. Şöyle açıklayayım... 1994'teki diğer iyi ya da iyi olma olasılığı olan filmlerin tamamını tabi ki izlemedik ya da ben izlemedim. İzlediklerimiz üzerinden gelmiş geçmiş en iyi sinema yılı diyoruz. Ama ben 1994'teki diğer Oscar filmlerini ve yılın iyi filmlerini araştırdım kendime bir liste yaptım. Bu yılki fillmleri bitirdikten sonra o listedeki filmleri boş bir vakitte izleyip aralarında bir kıyaslama yapmak istiyorum kafamın içinde. Tabi sırf o yılda çıkmış başyapıt ve unutulmaz olan filmler 4 5 tane olduğu için, o 4 5 film buradaki filmlerin toplamından daha iyi diyip bu kıyasa girmek manasız diyenler olabilir... Ama saydığın filmlere bakıyoruz gerçekten hepsi alanında en iyi filmlerden. Yani bence o kıyasa girmek hiç de manasız değil. Belki 20 yıl sonra bu seneki çıkmış filmler de hatıramızda böyle kalacak ki bu da hiç düşük bir ihtimal değil... Ben her halükarda şöyle 4 5 ay içinde boş bir vakitte kafamda netleşmesi açısından 94'teki diğer filmlere bakacağım. Ve bence işin toplamına baktığımızda 2019>1994 diyebilme olasılığı günün sonunda hiç de düşük değil en azından kendi açımdan...

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İyi bir film kesinlikle. Top 250'deki pek çok filmden de daha iyi ama ilk 10'a girecek kadar da bir olayı yok.

Joaquin Phoenix, Oscar'ı almalı. DiCaprio'nun performansını da aşırı sevdim ama Joaquin abimiz çok başka şeyler yapmış. Gidip de ödülü Adam Driver suratsızına verirlerse oturup ağlayalım. :(

Tam yorum: joker-2019

Sevdiğim sahnelerden yazıda bahsedemedim:

Cücenin gitmesine izin verilmesinin ardından yaşadığı çaresizlik şahaneydi. :A

De Niro'nun karakterinin çat diye öldürülmesi kan dondurucuydu. İyiydi.

8/10
İkinci kez izledim. Görüşlerimde pek bir değişiklik yok bu film için de.

Bu kadar depresif bir film olduğunu unutmuşum yalnız.

Best Picture adaylarından şu ana kadar izlediklerimin (Little Women izlemedim sadece) en az iyisi ama başka bir yılda en üst sıraları zorlayabilirdi. :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2019 > 2014, 2019 ≥ 1994 bana göre. Şöyle açıklayayım... 1994'teki diğer iyi ya da iyi olma olasılığı olan filmlerin tamamını tabi ki izlemedik ya da ben izlemedim. İzlediklerimiz üzerinden gelmiş geçmiş en iyi sinema yılı diyoruz. Ama ben 1994'teki diğer Oscar filmlerini ve yılın iyi filmlerini araştırdım kendime bir liste yaptım. Bu yılki fillmleri bitirdikten sonra o listedeki filmleri boş bir vakitte izleyip aralarında bir kıyaslama yapmak istiyorum kafamın içinde. Tabi sırf o yılda çıkmış başyapıt ve unutulmaz olan filmler 4 5 tane olduğu için, o 4 5 film buradaki filmlerin toplamından daha iyi diyip bu kıyasa girmek manasız diyenler olabilir... Ama saydığın filmlere bakıyoruz gerçekten hepsi alanında en iyi filmlerden. Yani bence o kıyasa girmek hiç de manasız değil. Belki 20 yıl sonra bu seneki çıkmış filmler de hatıramızda böyle kalacak ki bu da hiç düşük bir ihtimal değil... Ben her halükarda şöyle 4 5 içinde boş bir vakitte kafamda netleşmesi açısından 94'teki diğer filmlere bakacağım. Ve bence işin toplamına baktığımızda 2019>1994 diyebilme olasılığı günün sonunda hiç de düşük değil en azından kendi açımdan...
Ben de geçen gün aynı şeyi söylüyordum. Ben o 4-5 film dışında fazla iyi film çıkacağını hiç düşünmüyorum. Bir göz atmıştım diğer filmlere ama ben de uygun bir zamanda izlemek isterim o yılın en iyi filmlerini. Aslında bunu tüm yıllar için yapmak istiyorum. 2010 ve 2011 için kısmen yaptım da bu yıl. Daha geriye de giderim inşallah ilerleyen yıllarda. :)

• Beğendim

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
2019 > 2014, 2019 ≥ 1994 bana göre. Şöyle açıklayayım... 1994'teki diğer iyi ya da iyi olma olasılığı olan filmlerin tamamını tabi ki izlemedik ya da ben izlemedim. İzlediklerimiz üzerinden gelmiş geçmiş en iyi sinema yılı diyoruz. Ama ben 1994'teki diğer Oscar filmlerini ve yılın iyi filmlerini araştırdım kendime bir liste yaptım. Bu yılki fillmleri bitirdikten sonra o listedeki filmleri boş bir vakitte izleyip aralarında bir kıyaslama yapmak istiyorum kafamın içinde. Tabi sırf o yılda çıkmış başyapıt ve unutulmaz olan filmler 4 5 tane olduğu için, o 4 5 film buradaki filmlerin toplamından daha iyi diyip bu kıyasa girmek manasız diyenler olabilir... Ama saydığın filmlere bakıyoruz gerçekten hepsi alanında en iyi filmlerden. Yani bence o kıyasa girmek hiç de manasız değil. Belki 20 yıl sonra bu seneki çıkmış filmler de hatıramızda böyle kalacak ki bu da hiç düşük bir ihtimal değil... Ben her halükarda şöyle 4 5 içinde boş bir vakitte kafamda netleşmesi açısından 94'teki diğer filmlere bakacağım. Ve bence işin toplamına baktığımızda 2019>1994 diyebilme olasılığı günün sonunda hiç de düşük değil en azından kendi açımdan...

Kesinlikle katılmıyorum. 2019 kim oluyor ki Pulp Fiction, Esaretin Bedeli, Forest Gump, Leon the Professional gibi kült filmlerin olduğu 94 senesine eşit hatta büyük görülebiliyor? Sadece bu 4 filmden 1’i bile bu sene çıkan bütün filmlere bedel neredeyse.

1994’ün tek rakibi 1999’tur (ki çok ilginç bir şekilde forumda ısrarla görmezden gelinen kutsal yıl :D ). 1999’da Matrix, Yeşil Yol, Fight Club, American Beauty, Eyes Wide Shut ve Magnolia gibi filmler çıkmıştır Ve 1999 bu yönüyle 1994’ün bile önündedir sayısal olarak. 2019 senesi ne 94’ün ne de 99’un tırnağı bile olamaz, yapmayın allah aşkına popülizme bu kadar kaptırıp o kült filmlerin hakkını yememek lazım. Bir sene düşünün Matrix, Yeşil Yol, Fight Club, Eyes Wide.. Bir başka sene düşünün Pulp Fiction, Esaretin Bedeli, Forrest Gump.

1994 ve 1999 gibi iki kutsal yılla 2019 asla baş edemeyeceği gibi, bana göre 2014-15 dönemi dahi 2019’dan büyük eşittir: Whiplash, Birdman, The Grand Budepest, İmitation Game, Gone Girl.

Yani şöyle toplu olarak bakınca 2019’un rakibi ancak 2014 olabilir kapasite farkıyla. 1994 ve 99 filmleriyle günümüz filmleri kıyaslanınca ister istemez hayret ediyorum, Fight Club nerede Joker nerede...

• Beğendim

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
Kesinlikle katılmıyorum. 2019 kim oluyor ki Pulp Fiction, Esaretin Bedeli, Forest Gump, Leon the Professional gibi kült filmlerin olduğu 94 senesine eşit hatta büyük görülebiliyor? Sadece bu 4 filmden 1’i bile bu sene çıkan bütün filmlere bedel neredeyse.
1994’ün tek rakibi 1999’tur (ki çok ilginç bir şekilde foruma ısrarla görmezden gelinen kutsal yıl :D ). 1999’da Matrix, Yeşil Yol, Fight Club, American Beauty, Eyes Wide Shut ve Magnolia gibi filmler çıkmıştır Ve 1999 bu yönüyle 1994’ün bile önündedir sayısal olarak. 2019 senesi ne 94’ün ne de 99’un tırnağı bile olamaz, yapmayın allah aşkına popülizme bu kadar kaptırıp o kült filmlerin hakkını yememek lazım. Bir sene düşünün Matrix, Yeşil Yol, Fight Club, Eyes Wide.. Bir başka sene düşünün Pulp Fiction, Esaretin Bedeli, Forrest Gump.

1994 ve 1999 gibi iki kutsal yılla 2019 asla baş edemeyeceği gibi, bana göre 2014-15 dönemi dahi 2019’dan büyük eşittir: Whiplash, Birdman, The Grand Budepest, İmitation Game, Gone Girl.

Yani şöyle toplu olarak bakınca 2019’un rakibi ancak 2014 olabilir kapasite farkıyla. 1994 ve 99 filmleriyle günümüz filmleri kıyaslanınca ister istemez hayret ediyorum, Fight Club nerede Joker nerede...
Filmlerin tarihleri değişse aynı yorumun tam aksini yapacağını düşünüyorum. :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Filmlerin tarihleri değişse aynı yorumun tam aksini yapacağını düşünüyorum. :D

Zamanın süzgecinden güncele dimdik ayakta kalabilmiş her şey kalitelidir ve en büyük eleştirmen zamandır benim için. Eğer günümüz filmleri 20 sene sonra da kült haline gelirse o zaman tebrik etmekten başka bir şey doğru olmaz.

Fakat olay sadece eskiye özlem, mazicilik romantizmi de değil. Teker teker 94 ve 99 filmleriyle günümüzdekileri kıyasladığımızda gerçekten ezici bir fark var ortada. Esaretin Bedeli ve Pulp Fiction‘tan bahsediyoruz, yapmayın Allah aşkına. :D Matrix, Fight Club, Eyes Wide Shut... Bunlar günümüzde çıkmış olsaydı hele Eyes Wide ve Matrix; The. Irishman’e verdiğim tepkiyi verirdim eminim ki. Ama 2000 öncesi filmlerin yeri her zaman ayrı, çünkü gerçek kalite zamana karşı tutunabilmekten geçiyor...

• Beğendim
Reactions: MEnes and S.G.A.T.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Zamanın süzgecinden güncele dimdik ayakta kalabilmiş her şey kalitelidir ve en büyük eleştirmen zamandır benim için. Eğer günümüz filmleri 20 sene sonra da kült haline gelirse o zaman tebrik etmekten başka bir şey doğru olmaz.

Fakat olay sadece eskiye özlem, mazicilik romantizmi de değil. Teker teker 94 ve 99 filmleriyle günümüzdekileri kıyasladığımızda gerçekten ezici bir fark var ortada. Esaretin Bedeli ve Pulp Fiction‘tan bahsediyoruz, yapmayın Allah aşkına. :D Matrix, Fight Club, Eyes Wide Shut... Bunlar günümüzde çıkmış olsaydı hele Eyes Wide ve Matrix; The. Irishman’e verdiğim tepkiyi verirdim eminim ki. Ama 2000 öncesi filmlerin yeri her zaman ayrı, çünkü gerçek kalite zamana karşı tutunabilmekten geçiyor...
Bence bu filmlerin çoğu bugün çıksaydı sen yine beğenmeyip overrated ilan edecektin. :D

Bu hepimiz için geçerli aslında ben de kendimi sık sık sorguluyorum. 10 puan verdiğim filmlere bakıyorum neredeyse hepsi 2010 öncesi filmler. Yani sinemaya ilk başladığım dönemde izlediğim filmler. Onların yanına yeni film koymaya çekiniyoruz, onların yerini hep ayrı ve özel görüyoruz. :) Fakat gelmiş geçmiş en iyi 50 filmden 40-45 tanesinin falan 2010 öncesine ait olması çok da gerçekçi gelmiyor, bence olay duygusal ve zamanla 2010 filmlerinin listelerimizdeki yeri artacak. :)

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061

2019 yapımı filmlerin şu anda 20 senelik kült film olma ihtimali yok ama :D Bu mantıkla günümüzün filmlerin hiç birini eskilerle kıyaslayamayız di mi? :D

Bir şeylere sadık kalmayı seviyorsun muhtemelen. Sebep bu bence. Bende de var bu çünkü ne yazık ki