Zey TV Jeneriklerle Geçmişe Yolculuk - 3. Bölüm

Hangi dizileri özlediniz/beğendiniz?

• Kullanılan toplam oy
    26

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Jeneriklerle Geçmişe Yolculuğun üçüncü bölümü ile sizlerleyim.İleriki zamanlarda forumumuzun sevilen ve çalışkan Moderatör'ü @Sherlock 'ta bazı bölümleri hazırlayıp, paylaşımlarda bulunacak. En Özlenilen Dizi' etkinliği için bu tanıtımlar bir nevi ön hazırlık. Tüm tanıtacağımız diziler o etkinlikte yarışmayacak çünkü belirli yıllardaki dizileri seçeceğiz ve bunu zamanla birlikte kararlaştırırız.

Ankette beğendiğiniz veya ilginizi en fazla çekmiş olan dizileri oylayabilirsiniz.
İşte özlenilen 10 dizimiz:

Kurtlar Vadisi
2003 yılında yayın hayatına başlayan dizi türk televizyonlarının şüphesiz en çok izlenen dizileri arasında yer almakta. Dizi 2007 senesinde Kurtlar Vadisi Pusu ismiyle yayın hayatına devam etti ve 2016 senesinde ekranlara veda etti. Bir çok kanalda yayınlanna dizinin başrollerinde, Necati Saşmaz, Oktay Kaynarca, Gürkan Uygun, Özgü Namal, Kenan Çoban, Selçuk Yöntem, Zafer Ergin gibi yıldız isimler yer almıştır.

Avrupa Yakası
ATV ekranlarında yayınlanan dizi 2004 senesinde başlayıp 2009 yılında ekranlara veda etmiştir. Burhan Altıntop, Gaffur, Şahika, Dilber Hala gibi efsane karakterleri yaratan dizide, Gülse Birsel, Gazanfer Özcan, Engin Günaydın, Binnur Kaya, Ata Demirer, Peker Açıkalın, Veysel Diker, Tolga Çevik gibi yıldız isimler yer almıştır.

Deli Yürek
1998 yılında Show TV'de ekran macerasına başlayan dizi, 2002 yılında ATV ekranlarında ekran yolcukuğuna son vermiştir. Dizide, Kenan İzmirzalioğlu, Ali Sürmeli, Gürkan Uygun, Nejat İşler, Melek Baykal, Zeynep Tokuş, Ebru Cündübeyoğlu gibi yıldız isimler yer almıştır.

Beyaz Gelincik
ATV ekranlarında 2005 yılında yayınlanan dizide, Erkan Petekkaya, Mehmet Günsur, Olgun Şimşek, Sezin Akbaşoğulları, Tülin Özen, Altan Erkekli, İsmail Hacıoğlu gibi yıldız isimler yer almıştır.

Şöhret
ATV ekranlarında 2005 yılında yayınlanan dizide, Murat Ünalmış, Ahu Türkpençe, Nurseli İdiz, Atilla Saral, Selma Ergeç ve Oya Okar gibi başarılı isimler yer almıştır.

Ferhunde Hanım ve Kızları
1993-1999 yılları arasında yayınlanan dizi, ekran yolculuğuna TRT 1 ile başlayıp, Star TV ekranlarında veda etmiştir. Beyhan Saran, Baykal Saran, Melek Baykal, Güven Hokna, Tamer Karadağlı gibi başarılı isimler yer almıştır. Dizi Star TV'ye geçince Ferhunde Hanımlar adını almıştır.

Ruhsar
Kanal D ekranlarında 1998 yılında yayin hayatına başlayan dizinin kadrosunda Cem Davran, Hande Ataizi, Göksel Kortay, Hakan Gerçek yer almıştır. Dizi sonradan Hayal ve Gerçek adıyla yeni versiyonu ile izleyicilerin karşısına çıkmıştır.

Dizinin jeneriğini bulamadım.

Çalıkuşu
TRT1 ekranlarında 1986 yılında yayınlanmıştır.
Aşkına rağmen gururu için evinden ayrılıp Anadolu'ya öğretmenlik yapmaya giden genç bir kadının yaşamını anlatan ve Osmanlı'nın son dönemlerindeki toplumsal koşullarını değerlendiren dizinin kadrosunda Aydan Şener, Kenan Kalav, Sadri Alışık, Mine Çayıroğlu yer almıştır. Dizinin 2013 yılında yayınlanan yeni versiyonunda, Fahriye Evcen, Burak Özçivit, Hande Erçel, Deniz Celiloğlu gibi oyuncular yer almıştır.

Aşk Oyunu
ATV ekranlarında 2005 yılımda yayın hayatına başlamıştır. Dizide Yasemin Ergene, Keremcem, Gürgen Öz, Deniz Özarman gibi başarılı isimler yer almıştır.

Düğün Şarkıcısı
Kanal D ekranlarında 2008 yılında yayın hayatına başlayan dizide Umut Kurt, Oya Okar, Erkan Can, Hatice Aslan, Arda Kural gibi başarılı isimler yer almıştır.

Jeneriği bulunmadığı için bölümü ekliyorum.

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,598
Puanı
1,061
Beyaz gelincik ve Avrupa yakası en efsanelerin:bhr: düğün şarkıcısına yazık olmuştu:ss

• Harika
Reactions: Dosi

ozmoturk

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,167
Puanı
410
Düğün Şarkıcısı'nın ilk bölümleri güzeldi. Ruhsar'ı izlemeyen yoktur heralde, ruhospumuz :A

Şöhret'i bizimkiler izliyordu, Ahu Türkpençe ve Murat Ünalmış uyumu iyiydi, bol kötülük barındıran bir dizi olarak aklımda kalmış :d:

Aşk Oyunu'nun sonu kötü bitmişti, sanırım son 2 bölüm Tardu Flordun, Keremcem'in yerine gelince dizinin fişi çekilmişti. ATV ve Medyapım'ı bir daha aynı projede göremedik :A @xBUGRAx in de parmağı olabilir

:A

• Güldürdün
Reactions: xBUGRAx and Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Düğün Şarkıcısı'nın ilk bölümleri güzeldi. Ruhsar'ı izlemeyen yoktur heralde, ruhospumuz :A

Şöhret'i bizimkiler izliyordu, Ahu Türkpençe ve Murat Yıldırım uyumu iyiydi, bol kötülük barındıran bir dizi olarak aklımda kalmış :d:

Aşk Oyunu'nun sonu kötü bitmişti, sanırım son 2 bölüm Tardu Flordun, Keremcem'in yerine gelince dizinin fişi çekilmişti. ATV ve Medyapım'ı bir daha aynı projede göremedik :A @xBUGRAx in de parmağı olabilir

:A
Şöhret'teki Nurseli İdiz'e aşık biri vardı. Sultanım deyip duruyordu. Komikti o kısımlar. Baya aklımda konusu ve sahneleri :bhr:

• Beğendim
Reactions: ozmoturk

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
bilmiyordum değiştiğini sıralamada 5 dizi oyladım.
Avrupa Yakası
Deli Yürek
Çalıkuşu
Aşk oyunu
Düğün şarkıcısı
niye oy verirken aşağıda beliriyordu değisebileceğini gösteren seçenek :A
Bu arada aşk olsun! Bir sözün vardı, tutamadın :A

• Güldürdün
Reactions: Turkuazz

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,201
Puanı
860
niye oy verirken aşağıda beliriyordu değisebileceğini gösteren seçenek :A
Bu arada aşk olsun! Bir sözün vardı, tutamadın :A
önceki yarışmada değişmiyordu kullandıktan sonra burda da değişmiyor sanıp hiç bakmadım sende şüphe kapmaya başlıyorsun hep :A o sözü anlatsana :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
önceki yarışmada değişmiyordu kullandıktan sonra burda da değişmiyor sanıp hiç bakmadım sende şüphe kapmaya başlıyorsun hep :A o sözü anlatsana :A
Şu iki diziyi önerince detaylarıyla gelecektin. Hani? :A Sözde bana yardımcı olacaktın ama iş yine bana kaldı :T

• Güldürdün
Reactions: Turkuazz