iPhone 12 Pro Max | Özellikleri & Bilgileri ve Fiyatı  🍏📱

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Apple, cihazlarına verilen parayı sonuna kadar hak ediyor. Fiyatının bizim ülkelerde pahalı olması Apple-ın sorunu değil bence.

Bu arada 12 pro max-ın 256 gb-lık modelini 13.730 TL-ye aldım Azerbaycanda. :D

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,968
Puanı
710
Apple, cihazlarına verilen parayı sonuna kadar hak ediyor. Fiyatının bizim ülkelerde pahalı olması bizim Apple-ın sorunu değil bence.

Bu arada 12 pro max-ın 256 gb-lık modelini 13.730 TL-ye aldım Azerbaycanda. :D
Hayırlı olsun inşallah uzun süre sıkıntısız kullanırsın :bhr:

• Beğendim
Reactions: DR

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ben maaş almıyorum, verdiğim birim paraya bakarım. :A

Ya niye ne olduğu belirsiz bir mağazanın ithalatçı garantili ve kapalı kutu diye sattığı 0 yorumlu ürünün fiyatını ürünün resmi fiyatı gibi değerlendirerek kıyaslama yapıyoruz. :A İndirim ve fırsatlar her zaman oluyor zaten, sadece telefon eskiyince olmuyor ki :A Iphone 12 resmi fiyatı 11 bin TL mesela ama piyasada 1000 lira aşağısına bulunabiliyor. Yani sen yeni model telefonu da resmi fiyatın altına alabiliyorsun. Ve sonuç benim dediğim yere bağlanıyor gibi... :A
O fiyat çünkü ürünün gerçek değerini veriyor. Hepsiburada, amazon vs bile zaman zaman iniyor o fiyatlara satış yapabilmek için. :A

Yeniler için indirim ilk etapta olmuyor. Çünkü ilk başta tedarik sıkıntısı oluyor. Zaten çıktığı gibi alanlar genel olarak Apple'dan alıyorlar. :A

Biraz önce zaten fiyatın hiç değişmeyip sabit kaldığı senaryoyu karşılaştırdık. Sonuç yine iki kat daha az maaşa mal olduğu ortaya çıktı. Maaş almıyorsan da bir şey fark etmez elindeki 10.000 lirayı dövize çevirip bekletsen durduğu yerde 23.000 lira falan yapıyor. :A

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Hayırlı olsun inşallah uzun süre sıkıntısız kullanırsın :bhr:
Teşekkürler. Daha önce 4S, 6, XS max modellerini kullandım ve hiç sıkıntı yaşamadım. Normalda bence apple telefonlarını rahat 5-6 sene hatta daha fazla bile kullanmak mümkün. Ancak XS max-tan 12 pro max-a geçişim babamın hediye etmesiyle oldu yoksa rahat 2024-e kadar kullanırdım xs max-ı. :D

Ben cihazlarda senkronizasyonu seviyorum. Watch, macbook, ipad, airpods pro ve s ve s. çok iyi senkronize oluyor. :D

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
8 Plus bile 8k :A Piyasadan kalkınca fiyatını da yükseltiyorlar ama 11 varken onları almak bana mantıklı gelmiyo
Mantıklı değil tabii ki, ellerinde 1-2 tane kalmıştır muhtemelen ve dolandırıcılık yapmaya çalışıyorlar sanırım belki alan çıkar diye. :A

O fiyat çünkü ürünün gerçek değerini veriyor. Hepsiburada, amazon vs bile zaman zaman iniyor o fiyatlara satış yapabilmek için. :A

Yeniler için indirim ilk etapta olmuyor. Çünkü ilk başta tedarik sıkıntısı oluyor. Zaten çıktığı gibi alanlar genel olarak Apple'dan alıyorlar. :A

Biraz önce zaten fiyatın hiç değişmeyip sabit kaldığı senaryoyu karşılaştırdık. Sonuç yine iki kat daha az maaşa mal olduğu ortaya çıktı. Maaş almıyorsan da bir şey fark etmez elindeki 10.000 lirayı dövize çevirip bekletsen durduğu yerde 23.000 lira falan yapıyor. :A
Ben de ilk yorumumda bunu belirtmiştim zaten. Ama bir de şu var, herkesin maaşı asgari ücretteki artış oranı kadar zamlanmıyor genelde. Neyse buradan ülkede son yıllarda korkunç derecede enflasyon olduğu sonucuna vararak tartışmayı kapatabiliriz. :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,925
Puanı
1,060
  • Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Acaba kırmızı olanı mı daha güzel? :A 🍎
Başlıktaki telefon ile buradaki farklı. Yani bende ki başlık gibi ama forum, ekranı boş olanı paylaşıyor :A
Yok ben yeşil ve ekşi elma severim zaten o yüzden bu şu anki iyidir :A

Senin attıklarını direkt kopyaladım, şöyle gözüküyor işte :A

9D87F8CC-5F5A-43B2-AE14-06CFD8097203.jpeg

• Güldürdün
Reactions: Dosi