iPhone 12 Pro Max | Özellikleri & Bilgileri ve Fiyatı  🍏📱

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
iphone-12-pro-max-tanitildi-iste-ozellikleri-ve-fiyati-4.jpg

Iphone 12 Pro Max ilk olarak 2020'nin Kasım ayında piyasaya sürülmüş olan dönemin son model iPhone versiyonudur.

Fiyatı: TL cinsinden fiyatları günden güne değişmekte olup 4 Haziran 2021 itibariyle güncel piyasa fiyatları ve parantez içindeki yurt dışı fiyatları şu şekildedir;

512 GB Modeli: 20.000 TL (1400 Dolar)
256 GB Modeli
: 18.000 TL (1200 Dolar)
128 GB Modeli
: 17.000 TL (1100 Dolar)

iPhone 12 Pro Max'a Dair Bilgiler:​

• Bütün akıllı telefonların çiplerinden çok daha üstün bir teknolojiyi temsil eden A14 Bionic çipine sahip olan iPhone 12 Pro Max, şimdiye dek çıkmış en güçlü iOS telefon ünvanına sahip.

• Loş ışıkta çekilen fotoğrafları oldukça ileri ve görülür seviyeye taşıyan Pro kamera sistemi iPhone 12 Pro Max'ta zirve yapmış durumda.

• Düşmelere karşı dört kat daha iyi performans sunan Ceramic Shield teknolojisiyle geliştirildi.

• Yeni ISP teknolojisi sayesinde, yalnızca diğer telefonların değil, profesyonel film kameralarının bile yapamadığı Dolby Vision kayda olanak sağlayan yapıya sahip.

• Diğer tüm akıllı telefon çiplerinden %50’ye kadar daha hızlı CPU ve GPU'yu bünyesinde bulunduruyor.

• iPhone 12 Pro’da bulunan LiDAR Tarayıcısı teknolojisi, ışığın nesnelerden yansıma hızını ölçerek içinde bulunulan her ortamın derinlik haritasını oluşturabiliyor.

• LiDAR özelliği sayesinde Gece modunda portre fotoğraflar çekebilmek mümkün hale geliyor. %27 daha fazla ışık yakalayabilen geniş kamera ise çok daha fazla ayrıntılı ve daha net görüntüler elde etmenize olanak sağlıyor.

Tanıtım Videosu:

Lidar Teknolojisi:

Dolby Vision Kamera Teknolojisi:

Teknik Özellikleri:

MarkaApple
ModeliPhone 12 Pro Max
Ürün ÇeşidiCep Telefonu
Ekran Boyutu6,7"
Ekran Boyutu (İnç)6"-7"
İşlemci Hızı6 Çekirdekli (2x3.1GHz + 4x1.8GHz)
Bellek (RAM)6 GB
Depolama128 GB, 256 GB, 512 GB
Ekran TipiSüper Retina XDR
Ekran Çözünürlüğü2778 x 1284
Dokunmatik EkranVar
Telefon TipiBar Tipi
Kamera12 MP+12 MP+12 MP
Dijital Zoom5x
Ön KameraVar
Ön Kamera Çözünürlüğü12 Megapixel
FlaşVar
BluetoothVar
Wi-FiVar
GPSVar
NFCVar
Parmak İzi OkuyucuYok
4.5G DesteğiVar
Yüz TanımaVar
İşletim SistemiiOS 14
Çift SimYok
Üretici Garantisi (yıl)2

Ürün Açıklaması:​

iphone1.jpg
iphone2.jpg
iphone 3.jpg
iphone4.jpg
iphone5.jpg
iphone 7.jpg
iphone8.jpg

iphone-12-pro-max-tanitildi-iste-ozellikleri-ve-fiyati-5.jpg

iphone-12-pro-max-tanitildi-iste-ozellikleri-ve-fiyati-8.jpg

iphone-12-pro-max-tanitildi-iste-ozellikleri-ve-fiyati-9.jpg

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Piyasadaki en iyi telefon kanımca fakat ülkemizdeki vergilerin geldiği inanılmaz korkunç boyut nedeniyle artık aşırı lüks bir hale geldi.

Yurtdışında asgari ücretli 1 aylık maaşıyla bu telefonları alabilirken bizdekilerin yemeyip içmeyip 7-8 aylık maaşını yatırmaları gerekiyor ki pratikte imkansız...

Tabii sadece bu model için geçerli değil bu durum neredeyse tüm akıllı telefonlar için bu durum geçerli maalesef...

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Piyasadaki en iyi telefon kanımca fakat ülkemizdeki vergilerin geldiği inanılmaz korkunç boyut nedeniyle artık aşırı lüks bir hale geldi.

Yurtdışında asgari ücretli 1 aylık maaşıyla bu telefonları alabilirken bizdekilerin yemeyip içmeyip 7-8 aylık maaşını yatırmaları gerekiyor ki pratikte imkansız...

Tabii sadece bu model için geçerli değil bu durum neredeyse tüm akıllı telefonlar için bu durum geçerli maalesef...

Dolarla maaş alınmadığı ya da zengin olunmadığı sürece böyle modellere bizlerin ulaşması gerçekten imkansıza yakın bir şey, anca sağdan soldan hatrı sayılır bir piyango çıkacak da öyle.. Üstelik yakın zamanda fiyatlara güncelleme gelir, 128 GB’lik modeli 20.000, 512 GB’lik modeli 25.000’e yaklaşırsa sürpriz olmaz...

Cama ekmek banmak dışında yapacak bir şey pek yok şu aşamada bizim için :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Dolarla maaş alınmadığı ya da zengin olunmadığı sürece böyle modellere bizlerin ulaşması gerçekten imkansıza yakın bir şey, anca sağdan soldan hatrı sayılır bir piyango çıkacak da öyle.. Üstelik yakın zamanda fiyatlara güncelleme gelir, 128 GB’lik modeli 20.000, 512 GB’lik modeli 25.000’e yaklaşırsa sürpriz olmaz...

Cama ekmek banmak dışında yapacak bir şey pek yok şu aşamada bizim için :A
Ben 2-3 model geriden alıyorum alacağım zaman. Bir nebze alınabilir oluyor. :A Tabii onun için bile gelirimin ciddi bir kısmını feda etmem gerekiyor. Oysa yurt dışında yaptığım işi yapan biri için çerez parası telefon yenilemek...

Tabii ki en son model almak gibi bir şart yok. Fakat iç acıtan nokta dünyanın pek çok yerinde lüks olmayan bir şeyin bizim için lüks olması. :(

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Yahu adamların atıyorum 800 dolardan 1000 dolara çıktı diye çoook pahalı bu fiyata alınmaz bekleyelim diye aldığı telefonu bizler 4-5 ay çalışarak alıyoruz :A Hadi iyi bir işte çalışıyorsan 2-3 maaşta al bu da hiç bir şey harcamadığın takdirde :A Bu sebeple bizim gibi ülkelerde Xiaomi alacaksın çok bile :A

@Tolstoyevski piyango falan demişsin de ülkede o kadar bilinçsiz tüketici var ki :A Küçümsemek için demiyorum asgari ücretle çalışan bir adam bile 24-36 ay taksit falan bir şekilde uğraşıp alıyor :A

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Ben 2-3 model geriden alıyorum alacağım zaman. Bir nebze alınabilir oluyor. :A Tabii onun için bile gelirimin ciddi bir kısmını feda etmem gerekiyor. Oysa yurt dışında yaptığım işi yapan biri için çerez parası telefon yenilemek...

Tabii ki en son model almak gibi bir şart yok. Fakat iç acıtan nokta dünyanın pek çok yerinde lüks olmayan bir şeyin bizim için lüks olması. :(
Senin dediğin eskiden mantıklıydı ama ekonomimiz öyle bir duruma geldi ki 2-3 model eski telefon bile ilk çıktığından daha yüksek bir fiyata satılıyor. Fiyatı düşeceğine daha da artıyor yani ve sen eskimiş telefonu daha yüksek fiyata alıyorsun. Mantık hatasıymış gibi geliyor bana bu yüzden. Tabii senin kazandığın para da artıyor ama birim olarak daha fazla para veriyorsun sonuçta. :A

Sadece telefonda değil neredeyse bütün teknolojik ürünler için geçerli bu...

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Senin dediğin eskiden mantıklıydı ama ekonomimiz öyle bir duruma geldi ki 2-3 model eski telefon bile ilk çıktığından daha yüksek bir fiyata satılıyor. Fiyatı düşeceğine daha da artıyor yani ve sen eskimiş telefonu daha yüksek fiyata alıyorsun. Mantık hatasıymış gibi geliyor bana bu yüzden. Tabii senin kazandığın para da artıyor ama birim olarak daha fazla para veriyorsun sonuçta. :A

Sadece telefonda değil neredeyse bütün teknolojik ürünler için geçerli bu...
Ben geçen sene telefonu çıkış fiyatına göre 2 bin lira daha ucuza almıştım, şimdi 300 lira daha düşmüş. Bence doğru zamana denk getirince her türlü düşüyor. :A 3 senedeki enflasyonu da ekleyince bence hala çok daha mantıklı gibi gözüküyor. :A

• İlginç
Reactions: phoebebuffay

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Yahu adamların atıyorum 800 dolardan 1000 dolara çıktı diye çoook pahalı bu fiyata alınmaz bekleyelim diye aldığı telefonu bizler 4-5 ay çalışarak alıyoruz :A Hadi iyi bir işte çalışıyorsan 2-3 maaşta al bu da hiç bir şey harcamadığın takdirde :A Bu sebeple bizim gibi ülkelerde Xiaomi alacaksın çok bile :A

@Tolstoyevski piyango falan demişsin de ülkede o kadar bilinçsiz tüketici var ki :A Küçümsemek için demiyorum asgari ücretle çalışan bir adam bile 24-36 ay taksit falan bir şekilde uğraşıp alıyor :A
Redmi Note 8'i en düşük fiyatındayken aldım 1.500'e, şimdi 3.000 oldu... Ticari zekam da en az futbol bilgim kadar gelişmiş düzeyde... Yoksa bu kadar iyi bir telefonu o fiyata alamazdım... Durduk yere kendimi övdüm yine. ✍️✍️

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Şimdi bizim buraya baktım ve 250GB olanı 13.500 Kr (şuan yanılmıyorsam artık 1000 Kr 1000 TL geçmiş durumda) yanı verdiğim rakamı düz olarak Kr silip TL olarak okuyabilirsiniz.

Bizim burada ayrıca eski modeller piyasadan siliniyor. Belirli markalar artık heryerde kullanılan E-kimlik için uygun değil. iPhone 5'i olanlar artık kullanamıyor.
Artık düşük modelleri bulmak imkansız gibi.

IMG_20210605_131451.jpg

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Ben geçen sene telefonu çıkış fiyatına göre 2 bin lira daha ucuza almıştım, şimdi 300 lira daha düşmüş. Bence doğru zamana denk getirince her türlü düşüyor. :A 3 senedeki enflasyonu da ekleyince bence hala çok daha mantıklı gibi gözüküyor. :A
Apple ürünlerinden mi bahsediyoruz? Hangi model? :oops:

Şimdi baktım, 2018'de çıkan Iphone Xr'nin fiyatı 3 yılda 300 lira düşmüş. Ben onu bile çıkış fiyatından daha yüksek sanıyordum ama hala mantıklı değil bence. :A

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Şimdi bizim buraya baktım ve 250GB olanı 13.500 Kr (şuan yanılmıyorsam artık 1000 Kr 1000 TL geçmiş durumda) yanı verdiğim rakamı düz olarak Kr silip TL olarak okuyabilirsiniz.

Bizim burada ayrıca eski modeller piyasadan siliniyor. Belirli markalar artık heryerde kullanılan E-kimlik için uygun değil. iPhone 5'i olanlar artık kullanamıyor.

TL cinsinden kronun kaç TL olduğu hiç önemli değil, 13.000 Kron ise İsveç asgari ücretine yani resmî asgari ücret olmasa bile, örneğin bir bulaşıkçı İsveçte 20.000 kron kazanıyordur en kötü 15.000? İşte bu fark yeterli... Bizde bir mağazada asgari ücretle çalışan birisi 5-6 ay boyunca hiç harcamadan biriktirmesi gerekirken İsveç’te bir mağazada asgari ücretle çalışan birisi 1 aylık maaşıyla alıyor, üstüne parası da kalıyor...

Yani aradaki ekonomik fark kıyas bile edilemez düzeyde :A :/

• Güldürdün
Reactions: Dosi

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

Sizde asgari ücret 24188 kron ama :A Bizde asgari ücret 3000 TL :A Yani sizde hala baya uygun..

• Beğendim

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com

Gönder oradan bize 3 tane temizinden iPhone işte. 🤭 Temizlikçi tutmak yerine 3 tane garibanı sevindirmiş olursun. 🥺🥺 @Tolstoyevski @xdragxx

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
TL cinsinden kronun kaç TL olduğu hiç önemli değil, 13.000 Kron ise İsveç asgari ücretine yani resmî asgari ücret olmasa bile, örneğin bir bulaşıkçı İsveçte 20.000 kron kazanıyordur en kötü 15.000? İşte bu fark yeterli... Bizde bir mağazada asgari ücretle çalışan birisi 5-6 ay boyunca hiç harcamadan biriktirmesi gerekirken İsveç’te bir mağazada asgari ücretle çalışan birisi 1 aylık maaşıyla alıyor, üstüne parası da kalıyor...

Yani aradaki ekonomik fark kıyas bile edilemez düzeyde :A :/
Kıyaslayın diye demedim zaten :A sadece bizdeki fiyatın konudaki fiyattan daha ucuz olduğunu gösterme amacıyla fiyatı yazdım.
------

Sizde asgari ücret 24188 kron ama :A Bizde asgari ücret 3000 TL :A Yani sizde hala baya uygun..

Gönder oradan bize 3 tane temizinden iPhone işte. 🤭 Temizlikçi tutmak yerine 3 tane garibanı sevindirmiş olursun. 🥺🥺 @Tolstoyevski @xdragxx
2 aylık ev kiram fiyatına bu arada :A

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Kıyaslayın diye demedim zaten :A sadece bizdeki fiyatın konudaki fiyattan daha ucuz olduğunu gösterme amacıyla fiyatı yazdım.
Birikmişiz zaten anında fırsatı kaçırmadık :A İnsanın sinirleri bozuluyor ister istemez :A :bilmem:

• Güldürdün

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Apple ürünlerinden mi bahsediyoruz? Hangi model? :oops:

Şimdi baktım, 2018'de çıkan Iphone Xr'nin fiyatı 3 yılda 300 lira düşmüş. Ben onu bile çıkış fiyatından daha yüksek sanıyordum ama hala mantıklı değil bence. :A
Evet, XS Max. :A Tabii ben Apple sitesindeki fiyattan bahsetmiyorum akakçe'den baktım değerlere. :A

Hadi diyelim aynı olsun fiyat. 3 sene önce asgari ücret 1600 liraymış, şimdi 2800 lira. 6000 liralık bir telefon o zaman 3.75 asgari ücret ediyor. Şimdi ise 2.14 asgari ücret. İkisini de yuvarlarsak iki kat fazla maaş vermek gerekiyor 3 model üst telefon almak için. :A

• Güldürdün
Reactions: phoebebuffay

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Sen niye bana sinirleniyorum? 😡 Koskoca telefonu beleşe getirmeye çalışıyorum. ✍️
Ben kendim bile iPhone almıyorum.
Samsung ve Xiaomi yeter bize :A foto kalitesi desen güzel, arama yapılıyor hafızası bol. Ne diye gidip pahalı telefonu alayım. O fiyatı vereceğime, 1 PC, 1 telefon bir de tablet alırım o paraya :A

• Sinir Bozucu
Reactions: xdragxx